campix

Totální pecka !! Která mě naprosto dostala po všech stránkách. A nejlepší na tom je, že jsem to absolutně nečekal, před pár dny se tu film objevil aniž by prošel českou kinodistribucí a je to naprostý nářez. Nevěřím, že bude moc lepších filmů v tomto roce, jestli vůbec nějaký lepší bude. Totéž si myslím i v rámci žánru sportovních dramat. Warrior strčil nekompromisně do kapsy všechny hvězdné filmy kategorie v předešlých letech ( jako Wrestler nebo Fighter). Herecky naprosto vynikající. Tom Hardy je neskutečná herecká kometa (stejně jako Michael Fassbender) a má obrovské charizma. Joel Edgerton je na druhou strašně sympatický člověk a obě jejich filmové postavy mají za sebou silný a odlišný příběh a nevíte komu z nich fandit a i když víte jak to zhruba skončí (díky absenci většího zvratu) je to neskutečná zábava a jedinečná podívaná. To co Warriora odlišuje od jiných místy nudných dramat, je že v každém okamžiku, kdy filmu dochází dech, tak ho opět nabere a nenechá vás ani chvilku odpočinout. O Gavinu Oconnorovi ještě určitě uslyšíme a o Nicku Noltem na Oscarech taktéž. Jedinečná filmová kometa !!!!!!! ()

Pajky3

Box je out, vítejte u MMA. Kam se na tohle hrabe loňskej lehce nadprůměrnej Fighter. Tohle má prostě úplně všechno. Skvělý dvě hlavní postavy, který mají samozřejmě k výhře oba stejně silnej důvod. Dobrý a neortodoxní trenéry a taky pěknou manželku. Nick Nolte po právu sklízí ovace od kritiků. Tahle role mentora mu šla už i v Pokojném bojovníkovi. A dokonce i samotný zápasy jsou dost dobře udělaný a strhující. Člověk musí fandit a probíhá jim ten pocit "držim palce, ať to dopadne". Střídá se napětí a radost z výher. Samozřejmostí je emotivní finále. Tenhle film rozhodně musí mít něco do sebe. Protože je to dvouapůlhodinové sportovní drama na které se koukala i Nikča. Dost možná ten někdo nepřeháněl, když řekl, že jde o film roku. ()

Andre3000

Zajímavé osudy lidí, bratrů, zápasníků...tenhle film je tak silný, že nepotřebuje další komentář. Musíte ho vidět, tady jsou totiž tou hlavní rolí emoce. ()

Flynn

Pro mne asi nejlepší film se "sportovní" tématikou (a ty mám moc rád). Skutečně skvěle vygradované napětí. Ačkoli tušíte jak to bude vrcholit tak se stejně napjatě koukáte na tu filmovou krásu, kterou vám pan O´Connor servíruje na stříbrném podnosu. Skutečně pro mne silný filmový zážitek. Určitě to není film, který bych viděl jenom jednou. ()

Dannysek4U

Ono se nam toho od dob Sloanu a Balbou zas tak moc nezmenilo. Porad ma dylka jejich pobytu v ringu zavislost na motivacich. A popravde celej ten rodinnej ramec s traumatama a odpouatenim, trebaze znacne ozivuje, je jen velky klubko klise smerujicich k nezvratnymu konci a zaroven vypovidajici o tom, jak moc si Amerika porad libuje v dojemnejch pribezich a ve smireni. Ani nemluve o tom, ze pokerovanej bracha by nepokerovanyho v realu pravdepodobne umlatil k smrti. Ale, popravde, vzal to das. Takhle neuveritelne sympaticky postavy jsem ve sportovnim dramatu nepotkal uz roky, filmarska hra se sympatiema publika je paradni, a od momentu zacatku Sparty to ma styl jak svina. Moc peknej, silnej a emotivni zazitek. Chvilema sice krapet padlej na hlavu, po většinu casu ale privadejici do uplny extaze a nejen zasluhou genialnich hereckejch vykonu. ()

Wormboy

Warrior je Krvavy sport a Kickboxer 21.storocia...samozrejme bez hereckej opory v podani JCVD, Boloa Yeunga a podobnych "umelcov". Za nostalgicke pocity, ktore sa Warriorovi vo mne podarilo vyvolat, mu davam samostatnu poslednu hviezdicku. VYNIKAJUCE!!! ()

asinus

K nekritickému hodnocení je daleko (lehká neuvěřitelnost navzdory perfektním hercům, těžké dramatizování i v místech, kde to nebylo třeba), ale filmařsky je to nejen dokonalé. Věřím tomu, že kdyby si O'Connor prohodil stoličku se Shawnem Levym a natočil Real Steel, žral bych ty roboty stokrát víc než to, co by se v méně poctivém podání proměnilo v předvídatelnou báchorku o bratrech v kleci. ()

Hrůša7

Nevěřím, že tak krásný a strhujíci konec může někoho zanechat chladným. Já byl plný emocí, kterým předcházel skutečně moc pěkný a zajímavý příběh. Bratrovražedný souboj v podání T. Hardyho a J. Edgertona byla dobrá volba, jelikož se svých rolí chopili výborně. Sport je krásná činnost a když se o něm podaří natočit film, tak to alespoň pro mě má ještě větší váhu. Jisté ovšem je, že film držící se tohoto tématu se nemůže obejít bez trochu fantazie a přibarvení reality. Prvky Amerických dojáků jsem samozřejmě také zaznamenal, ale pravda je ta, že ono by to, jinak zřejmě asi natočit ani nešlo. ()

necisty

Čekám, kdy už se konečně začnou mydlit a přemýšlím, že jsou tam ty kecy na začátku docela zbytečné. Byly. Asi tak prvních 30 minut, pak to do sebe začne hezky zapadat. 'Neuvěřitelný' příběh dvou bratrů je tak hezky vybarvený, že ani předvídatelný postup do finále mi nezkazí super požitek a přidává tomu právě to, že je to založeno na skutečnosti. ()

Martrix

Asi není třeba krotit nadšené reakce mnohých uživatelů, protože v rámci žánru nic lepšího dlouho nevzniklo. Jakýkoliv film o sportu musí být drama už z podstaty toho, oč ve sportu jde. Jde o boj a to je většinou ku...ské drama. A tady šlo o souboj nejen rukama a nohama; mnoho těch soubojů se odehrávalo v hlavách a srdcích většiny postav. A to ukázat, to je to pravé filmařské umění. Zpravidla se u podobných filmů dočkáme pouze ukázky toho, co všechno musí sportovec obětovat, překonat...prostě potvrzení úsloví, že nic není zadarmo. A k tomu je potřeba sportovce zlidštit, takže ukážeme, že to nemá jednoduché ani v osobním životě a následuje finální bitka, která ať skončí jakkoliv, skončí pro hlavního hrdinu dobře...scénáře jako přes kopírák. Ve Warriorovi je ale poměr sport vs osobní rovina velmi dobře vybalancovaný. Pro mě osobně byly zápasy "pouze" atraktivní kulisou k jinak "pouze" hutnému rodinnému dramatu. Na tom prvním má lví podíl kamera, režie a nejspíš další hromada lidí a na tom druhém scénář a vynikající herecké výkony. Výjíměčnost tohoto filmu tedy spočívá v tom, že obojího je ve Warriorovi taková dávka, že svoje dostanou vrchovatě jak milovníci MMA, tak filmoví fajnšmekři. Tom Hardy mě definitivně přesvědčil, že zkazky o tom, že je jeden z nejtalentovanějších herců současnosti, nejsou přehnané. Ten film si v rámci žánru 5* zaslouží. ()

Morzael

Pro mě hodně silný příběh dvou bratrů, z nichž každý vede svůj boj, a to jak v kleci, tak osobním životě. Kromě skvělé přehlídky bojových stylů vezme diváka i důraz na rodinu a bratrství. Opravdu působivý filmový zážitek, který mě neomrzel ani po několikátém shlédnutí. V žánru jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší. ()

Juto

Režisér O'Connor dodáva filmu temný, náladový vzhľad, ktorý je tou najlepšou voľbou pre toľko vzrušujúcich emócií. 10/10 ()

Davosh

Konečně! Konečně opět film, díky kterému jsem si vzpomněl na to, proč se na ně vůbec tak rád dívám... Konečně film, o kterém jsem věděl úplný prd a dokázal mě dokonale odrovnat... Konečně sportovní film, který se emocionálně téměř vyrovnal Těžké váze a překonal Wrestlera... A konečně film, kterému po dlouhé době těch 5* dám s chutí, radostí a bez jediného mrknutí oka. ()

blitzer

Boxerské a zápasnické filmy moc nevyhledávám (dokonce jsme ani neviděl Rockyho... ne, nedělám si srandu), ale pokud vznikne film, který se během pár dní vyhoupne na 8. příčku (10.12.2011) ve zdejším žebříčku, nemůžu si ho nechat ujít. Warrior se s tím moc nemaže. A to nemluvím pouze o warriorech v ringu, ale o filmu obecně. V podstatě jede bez nějakých okolků přímočaře rovnou do očekávaného finále. Tomu odpovídá i příběh dvou bratří a jejich zhýralého tatínka, který je opět velice přímočarý a jednoduchý, ale právě v tom je jeho lidskost. Jednoduše a hlavně přehledně - což bývá často problém u podobných filmů - jsou natočeny i samotné souboje, které mají skutečně perfektní, napínavou atmosféru. V komentářích je tu snad nejfrekventovanější slovo "emoce"... ty tam opravdu jsou, ale řekl bych, že jich není o nic víc nebo míň než v loňským Fighterovi (který se mi mimochodem taky líbil). Čili Warrior je bez debat výborný film, ale mírnil bych emoce s tím přehypovaným vynášením do nebes. ()

Ice123

Trochu z Rockyho, trochu z Těžký Váhy a něco z Fightera. To vše zde naleznete, ale není to žádná kopie, má to svůj osobitý cover děje. Hondocení ostatně mluví samo za sebe (raketový start k oblakům, jako tomu bylo u filmu Dark Knight (Temný rytíř). Jediný na co si dávejte pozor je Trailer, jelikož odhaluje důležitou část, takže lépe ani nekoukat..... 100%!! ()

Carrie_3

Když jsem přemýšlela nad tím, kolika filmům natočeným v letošním roce (2011) jsem udělila nejvyšší hodnocení, nepřišla jsem na žádný. Kladu si otázku, zda je tento rok tak slabý na kvalitní filmy nebo já tak neschopná je objevit. Pravda bude asi někde uprostřed. Filmy zachycující sportovní události úplně nevyhledávám, přesto jsem ale měla možnost jich celou řadu zhlédnout. Příběh je zaměřen na americké publikum, setkáváme se zde s tématy jako je válka v Iráku, problémy lidí splácet hypotéku, rodinné rozepře a další. Snímek stojí na stejném základu jako všechny filmy s podobnou tématikou - tedy jak se člověk ze střední potažmo nižší vrstvy obyvatel dokáže silou vlastní vůle dostat až na vrchol. Až potud se jedná o klasický příběh, který nikoho neurazí, ale také ani nikoho nenadchne. Proč tedy nejvyšší hodnocení? Tento snímek je v něčem jiný, režisér má zvláštní cit servírovat příběh krůček po krůčku, divák pomalu začíná chápat všechny motivy hlavních představitelů a tuší, k čemu vlastně závěr schyluje. Na snímku oceňuji především kvalitní hudební poklad, režisérkou ruku, výběr herců, kteří nejsou pro mě příliš známí (a přesto dokázali skvěle utáhnout celý film) a v neposlední řadě také závěr (pravděpodobně předvídatelný, přesto ale měl určitě něco do sebe). Mnozí mohou určitě namítat, že snímek je plný klišé, s tím nelze jinak než souhlasit, ale zkuste natočit takovýto film, aniž byste se neopakovali, podle mě to není zas až tak možné. ()

forsythia

Po dvou doporučeních a ujištění, že to zdaleka není "film pro chlapy", jsem se na něj podívala, jinak bych mu nebya věnovala pozornost. Možná to není "film pro chlapy", ale taky to není film pro mě. Předvídaltelné tam bylo úplně všechno a na moje emoce to prostě nefungovalo. Ne, že by to nebyla pěkná podívaná, ti mydlící se namakanci, ale to je asi tak všechno, co mě na filmu zaujalo. ()

papaJA21

Musím přiznat že jsem se královsky bavil. Zápasy jsou až na doraz a vůbec si nechci představit co ústřední herci museli podstoupit. Především Tom Hardy vypadá jako by měl poslední rok ustláno v tělocvičně na žíněnce. Excelentní zážitek. ()

Hans.

Nejdříve bych uvedl, že podobné sporty opravdu nevyhledávám jak v televizi tak ve filmu. Je to technicky dokonalé (v poslední půlhoďce jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky), ale ten příběh je trochu vycucanej z typickýho ,,americkýho" prstu. ()

O´Hara

Když jsem tady na CSFD přep pár dny zabrouzdal na profil tohoto filmu, nechápal jsem, jak může mít takový námět filmu takový úspěch. Vždyť filmů z prostředí rvaček a zápasů bez pravidel je nespočet. Ale po zhlédnutí jsem pochopil, že tento film je vyjímečný a liší se tím, že má mimořádně silný emocionální příběh, který je brilantně skloubený se zápasy a tudíř to činí film nesmírně koukatelný a uznání hodný... ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot