Reklama

Reklama

Danger Close: The Battle of Long Tan

  • Austrálie Long Tan (pracovní název) (více)
Trailer 1

Jižní Vietnam, pozdní odpoledne 18. srpna 1966 - tři a půl hodiny v lijáku, uprostřed bláta a roztříštěných stromů plantáže zvané Long Tan, se snaží major Harry Smith a jeho rozptýlená rota 108 mladých a většinou nezkušených australských a novozélandských vojáků bojovat o svůj život. V cestě jim stojí drtivá nepřátelská přesila jednotek Viet Congu a severního Vietnamu, která čítá přes 2000 mužů. Po vyčerpání munice, nárůstu obětí a obklíčení nepřítelem si každý člověk začne hledat svoji vlastní odpověď na to, jak triumfovat nad nejistou budoucností se ctí, slušností a odvahou. (Michnak)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (59)

verbal 

všechny recenze uživatele

Dramatizace bitvy o Bánh chưng připomíná umaštěné ťamanské hladové okno pro socky, kde vám na rok nemyté pánvi a na ojetém motorovém oleji připraví ušlechtilý gurmánský zážitek v podobě Gà luộc z nefalšovaného kanálového kuřete za pouhých tědeťátči, povětšinou velmi účinné přírodní projímadlo. To v tom lepším případě. V tom horším vás po návratu z toho výživného a lehce stravitelného oběda s křečemi v břichu ještě navíc pohryže váš teriér. Asi to tenkrát, když u Mekongu narazila četa Aboridžinců na kompletní prapor Wutangklanu, nebyla žádná hậu môn a pro dramatické situace nebylo dozajista kam plivnout. Proto se domnívám, že vizualizovat onu událost tak, že deset polen zalehlých v mechu a kapradí, v čele s vrchním Vikingem, který zjevně v jakékoliv roli zvládá jedinou mimickou polohu, a sice culit se jak Ragnar do Valhally, ať se kolem děje cokoliv, dvě hodiny unyle pifá a metá zábavní pyrotechnikou na siluety rýžožroutů v oparu, přičemž se asi tak co deset minut jen převalí k jinému keři, to je přinejmenším režisérský, producentský a dramaturgický amatérismus a přinejvětším výsměch. ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Enem kvůli Travisovi (hlavní viking) sem se mrknul na tenhle kousek, jo a taky kvůli tomu, že je to o Vietnamu, což až zas tolik filmů není... Tenhle nepřináší vůbec nic novýho, nic novýho sem se nedozvěděl, všecko už sem viděl nebo věděl :o). Prostě průměrnej válečnej film, kterej není ani kdoví jak dějově vymazlenej a taky není kdoví jak perfektně udělanej co se týče vizuálku. Přestřelky sou většinou nepřehledný a nedokáže to vzít za srdce. Asi jediný, co si budu pamatovat, tak práce dělostřelců, kluci do půl těla jen nabíjej pěkně z povzdálí děla a samotnej boj se jich moc netýká, i když sou vlastně ohromně důležití pro přežití. Fimmel - ještě nevím, esi je dobrej nebo špatnej herec, dejme mu ještě čas :o) ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Travis Fimmel ( Ragnar z Vikingů) velí 108 nezkušeným Australským a Novo Zélandským vojákům proti celému Vietnamskému battalionu a je to slušná válečná řež po delší době. Po krátkém úvodu akce téměř nesešlápne z plynu a byť nejde o velkou produkci, tak to vypadá velmi dobře, postavy si divák oblíbí a fungují také emoce především v závěru. Jediné, co mě trochu mrzí, že tvůrci nenašli odvahu přidat Gore, tedy extra syrových scén jako v Hacksaw Ridge se zde divák nedočká, ale i tak je to poutavá a zábavná podívaná pro fanoušky válečných filmů, kterých je jako šafránů takřka povinnost. 75% ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

To zase něco bylo, začátek hrozný, bombardování a všichni se prochází a hrají karty jako že je ohňostroj. Herecky budiž, příběh by byl zajímavý kdyby se do něho vložilo srdce, tohle bylo hodně špatně natočené, soundtrack zlý, další válečný pokus který vybouchnul příliš brzy, konec prostě pokaždé nezachrání celý film. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(70%) DANGER CLOSE je po dlouhé době další válečný přírůstek mapující válku ve Vietnamu. Přečetl jsem si všelijaké ohlasy, celkově se shoduji se solidním nadprůměrným hodnocením, ty 4* jsem nakonec s přivřením očí dal, neobsahovalo tam nic, co by mi výrazně vadilo. Spoustu lidí si tu stěžuje na slabě pojaté postavy, přímočarý příběh a až sterilní akci, která později začne nudit? Většinu toho bych mohl, byť jen asi subjektivně vyvrátit. Příběh byl opravdu jednoduchý, ale s ohledem na toto téma mi to přišlo zcela dostačující. Akce byla dobře natočena, i když je pravda, že měla pouze svůj jeden styl a víc zajímavého nenabídla, ale co – mě to nevadilo a ani mě to nijak zvlášť nenudilo, ke konci už to bylo takové klasické heroické se spousty trochu přehnanými nápady. Jako jsou zpomalovačky, zachránění skupinky vojáků na poslední chvíli apod. A postavy? Je pravda, že jsem se k nim také pořádně nedostal, na to, abych si je plně oblíbil. Jenže problémem je, že jich bylo dost, a kdyby byl film aspoň o cca 20 min delší + kdyby to mělo ve finále tak o 1 až 2 emotivní momenty navíc, hned by to bylo lepší. Takže výtky k postavám – to jedině chápu. Celé to mohlo být od každého něco lepší, ale i tak jsem spokojen, nenudilo mě to, úvodní cca 30 minutovka byla trochu vleklá a nezáživná, jenže pak se vše rozjelo a bavilo mě to až do finále. Krvavost a podobné aspekty v tomto válečném žánru – to vše je utlumené, ale tak, že mi to nevadilo. Neobsahuje to tu zde dlouhé minuty momentů, kdy je voják smrtelně zraněn, umírá apod. Celé je to takové urychlené, ale nemám s tím větší problém. Hudba byla taková optimální. Znám lepší válečné filmy, tohle bylo takové menší, komornější, ale i taky horší provedení mohlo vzniknout. Nemůžu si pomoci, já se bavil a ještě si to někdy jednou při správné náladě pustím. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (7)

  • I přes značné ztráty prohlásil Viet Cong bitvu o Long Tan za vyhranou, jelikož to bylo součástí jejich povstalecké propagandy. Některé jejich zdroje dokonce hovořili o 500 mrtvých Australanech, zničeném americkém letadle a 3 zničených australských obrněných vozidel. (Michnak)
  • Při příletu vrtulníku hraje „These Boots Are Made For Walkin'“ od Nancy Sinatra. (Duoscop)
  • Člen obrněného transportéru, který byl postřelen v závěru filmu, zemřel 9 dní po bitvě na závažnost svých zranění. (Michnak)

Reklama

Reklama