Reklama

Reklama

Danger Close: The Battle of Long Tan

  • Austrálie Long Tan (pracovní název) (více)
Trailer 1

Jižní Vietnam, pozdní odpoledne 18. srpna 1966 - tři a půl hodiny v lijáku, uprostřed bláta a roztříštěných stromů plantáže zvané Long Tan, se snaží major Harry Smith a jeho rozptýlená rota 108 mladých a většinou nezkušených australských a novozélandských vojáků bojovat o svůj život. V cestě jim stojí drtivá nepřátelská přesila jednotek Viet Congu a severního Vietnamu, která čítá přes 2000 mužů. Po vyčerpání munice, nárůstu obětí a obklíčení nepřítelem si každý člověk začne hledat svoji vlastní odpověď na to, jak triumfovat nad nejistou budoucností se ctí, slušností a odvahou. (Michnak)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (59)

Strandmon 

všechny recenze uživatele

Hodně silné 4*. Dal bych slabších 5, ale takto mi to přijde lepší. Danger Close konečně přináší perfektní zmapování jedné z větších bitev ve Vietnamu. Po akční stránce nemám moc co vytknout, i když by mi asi nevadili trochu brutálnější scény. Příběhově hezky rozebrané. Ačkoliv jsou herci pro mě téměř neznámí, tak všichni zahráli dobře a k postavám si rychlé vytvoříte užší vztah a prožíváte film s nimi. Dlouho jsem neviděl takhle dobrou válečnou řežbu, takže za tento přírůstek jsem určitě rád. ()

SeBig odpad!

všechny recenze uživatele

Opět mě nalákal poster. Další z mnoha, ale fakt mnoha filmů, kde tam rádoby "drsný" týpečci řvoucí a pobíhající s kvérama v lese si hrajou na vojáčky (tím myslím samozřejmě herce, který se na svoje role vůbec nehodili). Tohle bylo pasé už v osmdesátkách.. film kterej naprosto, ALE NAPROSTO nic novýho nepřináší.. a když už točim tak otřepaný téma, tak aspoň máknu na scénáři nebo aspoň na nějakých sympatičtějších hercích né? kurva hergotfix. Vdyť se na to nedalo dívat. Nemužu si pomoct, ale dávám co tomu patří. Tohle nebylo natočený z úcty, ale z nudy. Nazdar. ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Xtá variance na válku ve Vietnamu, tentokrát z pohledu australské armády, se zapojením australských tvůrců a herců. Vizuál OK, ale o žádném průkopnickém stylu natáčení nemůže být řeč. Krásně zde vynikne preciznost a režijní virtuozita Mendese (1917), oproti rutinní střihové skladbě a limitovaným rozpočtem Danger Close. Fandové válečných filmů se na to podívají a to je tak všechno. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Veľké sklamanie. Od tohto režiséra som čakal oveľa viac. Film o vojne vo Vietnamu plný prestreliek, ale vôbec ma nezaujali postavy a aj tie prestrelky sa mi po pár minútach zdali strašne monotónne. A aj keď to, že sú po technickej stránke kvalitné dnes nie je samozrejmosť, tak to mi proste nestačí. Asi najviac mi vo filme chýbala dobová atmosféra. Aj dialógy a herecký prejav hercov pôsobili strašne súčasne. Keby tam nebol titulok Vietnam a asi 2 dobové pesničky, tak by ma nenapadlo o akú vojnu sa jedná. 4/10. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Podobně jako u jiných ne až tak známých zfilmovaných válečných střetů doporučuji si něco nastudovat i tady. Usnadní to orientaci, ačkoliv je fakt, že tady se to tvůrcům podařilo podat poměrně přehledně. Celkově se film soustředí především na samotný boj mezi ANZAC a Vietkongem, takže trochu rezignuje na postavy, ale i to krátké seznámení stačí k tomu, aby si k nim divák pocítil sympatie, což je i zásluha herců. Samotný Fimmel si ponechal něco z Ragnara, což je v tomto případě na místě, takže palec nahoru i za to. Samotná bitva zabírá většinu stopáže, což má za následek skutečnost, že místy působí staticky. Na druhou stranu z pohledu Australanů a Zélanďanů se jednalo spíš o poziční boj a snaha o autenticitu se cení. Navíc se mi strašně líbil prostor, jaký dostalo dělostřelectvo i komunikace mezi ním a bojujícími jednotkami. Od Australanů se jedná o slušnou práci, která dává vzpomenout na "vietnamské" klasiky. 80% ()

Galerie (21)

Zajímavosti (7)

  • I přes značné ztráty prohlásil Viet Cong bitvu o Long Tan za vyhranou, jelikož to bylo součástí jejich povstalecké propagandy. Některé jejich zdroje dokonce hovořili o 500 mrtvých Australanech, zničeném americkém letadle a 3 zničených australských obrněných vozidel. (Michnak)
  • Dne 18. srpna 2016 se na bojišti konal obřad, kterého se zúčastnilo více než 1 000 australských veteránů a jejich rodin. Tento obřad byl na počest 50. výročí od proběhnutí bitvy. (Michnak)
  • Při příletu vrtulníku hraje „These Boots Are Made For Walkin'“ od Nancy Sinatra. (Duoscop)

Reklama

Reklama