John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Ajinka126

Joo.. malé tmavovlasé vraždící holčičky.. jako by už samotný porod nebyl dost strašidelný. Horor bude i to, co nastane potom. Američané asi takhle bojují proti přelidnění :) Ale velmi se mi líbilo střetnutí malé nevinné holčičky, které musí fandit každý, a potom té druhé malé příšery. V jiných filmech má malá démonka nějakou "moc", ale tady si vystačili jen s psychickou poruchou a agresí a funguje to! Takové light horory mám v oblibě! Doporučuji všem, kteří jsou na tom obdobně. PS: Karle, ty hraješ snad všude :-D.. good job! ()

ConanVJ

Pěkný filmek o rodině, kerá si adoptuje roztomilou holčičku a netuší s kým mají co dočinění. Celkově se to pomalu rozjíždí, ale finále filmu se mi líbilo moc. Za mě 70% :) ()

sidzej

Vyborny thriller ktory napriek svojej dlzke ani na minutu nenudi. Skvela rezia, atmosfera, obsadenie a prekvapiva pointa. ()

PauloZ

Tenhle typ filmů nemám rád, protože ve mě vyvolává pocit nasranosti z toho, jak jsou všichni zaslepeni a neschopni něco podniknou vůči hlavní parchantce! Navíc je zde opět spoustu stupidností jako např. John nevěří své ženě, ale holce kterou vůbec nezná a spousta drobností (klíče od trezoru ve kterém je pistole spolu s klíčema od bytu, to jsem nechápal). Navíc John vůbec nemusel umřít a konec donekonečna opakující se klišé, kdy přivolaní policajti přijíždí až je po všem! I tak jsem byl sice napnutý jak guma od trenclí, ale naprosto beze strachu. Herecké výkony určitě super, Roden má pěkné cameo a hlavně: Nejsem tvá zatracená matka! Nice face kick!! Ten jsem si vychutnal jak už dlouho nic! ()

Astaroth12

Určite by som nesúhlasil, že je to horor, malo to par krvi drásajúcich scén ale viac by som to priradil k thrilleru. Okrem tej prvotnej scény sa film uberal kľudným tempom a čakajúc čo sa konečne stane a stalo sa. Ta sviňa sa začala vyfarbovať a išlo jej to neskutočne dobre. Niekedy mi pripadalo, že jej držím palce nech jej vyjde to čo chce. I.Fuhrman ako mala(veľká)psychopatka bola fakt skvela, všetko zapadalo do seba tak ako malo. Hutná atmosféra, temný dej a ten koniec, ktorý bol bravúrne zvládnutý a takto som to nečakal. Škoda že takto dobrých filmu sa netočí viac. ()

Tryskomyš

Až překvapivě pěkně propracovaný film. Nemám žádnou výtku, spíš nemám slov. Nenapodobitelný výkon obou žen v hlavních rolích. ()

yakoob

Jako, nebylo to špatné, přirozené lekačky byly , napínavé taky, z filmařského hlediska stylistické, ale ale...Tak mně napadá otázka, proč se horory natáčí a proč se lidé pak na ně dívají...Ve své hnusné přirozenosti, asi lidé tíhnou k tomu vidět hnusné věci...Být to psychologický horor (pro mne např. 6 smysl), tak dám čtyři hvězdy...Chlubit se tím, že jsem to viděl, určitě nebudu...Spíše naopak ()

ledzepfan

Šel jsem do toho se silným předsudkem o další tuctové vyvražďovačce s roztomilou goth-holčičkou v hlavní roli..Ale heleďmesekoukejme on z toho nakonec vylezl docela sympatický ,dobře zahraný i vystavěný psychologický thriller (u kterého si leckdo vzpomene na dobrého synka)....Ke konci už je to pravda trošku moc přitažené za vlasy a akce moc tlačí na pilu ale jinak z toho mám jen pozitivní pocit=70%= ()

draggo

Skvělé. Po dlouhé době skutečně výborný a děsivý horor, který skvěle graduje až do úplného konce. Esther je skutečně úžasná postava, a Isabelle Fuhrman jí ztvárnila naprosto dokonale a přesvědčivě. Už od začátku kolem sebě šíří takovou děsivou auru, a ze způsobů, jakými ovládala všechny kolem sebe, mi až běhal mráz po zádech. Film mě doslova chytnul a nepustil, držel mě v napětí po celou stopáž. Spousta scén je skutečně nezapomenutelných a hodně emotivních, ale nebudu spoilerovat, prostě se na to podívejte, protože takhle dobrý horor jsem už dlouho neviděl. Závěrečná pointa mě celkem překvapila, čekal jsem něco úplně jiného. Kromě samotné Isabelle fuhrman předvedli i všichni ostatní výborné výkony, zvláště pak adoptivní matka v podání Very Farmiga. Suma sumárum skvělý film, víc takových, prosím! /viděno na DVD: 90% a 5*/ ()

NinonL

Několikrát už natočený příběh podivného vraždícího sirotka, kterého si nic netušící rodina nastěhuje do domu. Isabelle Fuhrman se na tuto roli velmi hodila, nevypadala ani jako dítě ani jako dospělá. A nenávistné pohledy též uměla výborně. I obě děti zahrály své role dobře, dalo se jim věřit. Hlavně malá neslyšící Max byla skvělá. Kdo se chce bát, může zvolit tento film a trochu strachu má zaručeno. ()

Krissty

Vynikající film, to je bez debaty. Věděla jsem, že ta "holčička" asi nebude úplně v pořádku, ale že je to až takový blázen, to jsem netušila.. :) Vřele doporučuju, pro mě jeden z nejlepších hororů! ()

hous.enka

Esther je sladký andílek, kterého budete milovat... Anebo ne? Tak zákeřnou a chladnokrevnou postavu jsem ve filmu dlouho neviděla, takže ač ve filmu Orphan chybí typicky hororové lekačky, bála jsem se až do morku kostí, co přijde v příští chvíli. Vytvoření vztahu mezi Esther a hluchoněmou dcerkou byl velmi dobrý tah. Tohle musíte vidět. ()

Ozo

Velice podnětné - nikdy neadoptujte dítě z Ruska. Obzvlášť, když ve finále zjistíte ... no, podívejte se na to sami. Horor to není, ale thriller je to bezvadnej - po celou dobu jsem byl napnutej, co ta malá potvora zase vymyslí. Skvělý film pro půl třetí ráno =) Btw. jedna věc - čeští distributoři dávají leckdy kravský překlady pro názvy filmů, ale proč se Orphan v ČR nedistribuuje jako "sirotek" fakt nechápu. ()

Paxxx.cz

Poměrně povedený thriller s docela příjemným a dojemným začátkem. Nejvíce bych pochválil výběr herců a taky momenty kdy se vžijeme do kůže roztomilé hluché holčičky a vidíme jak vnímá okolí hluchý člověk. Na konci bylo opět (jak už to u filmů tohoto žánru býva zvykem) dost přehnané kolik toho hlavní záporná hrdinka snesla, ale i přesto vše 75%. ()

FromHell

Naozaj dobré psycho,ktoré po celú stopáž šlape jak hodinky.Žiadne otrepané klišé.Jeden z mojich najoblúbenejších hororov!A samozrejme Vera Farmiga zase raz TOP! ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak