klichem

Prepacte ale tu sa ozaj neda hovorit o nejakom filmovom skvoste... Bol to vobec film alebo len nejaka nocna mora o ktorej sa mi zdalo? ()

George.Camel

Změť postav je nezasvěcenému nepřehledná, přiznám se, že jsem si film vychutnal až podruhé. Přesto vizuálně a trikově hodně povedené. Trošku zamrzí, že v některých záběrech John skáče jako kobylka a v jiných chodí naprosto normálně, to mi přišlo trošku zvláštní. Jelikož mám sci-fi rád, film se mi líbil a závěr je opravdu hodně vysvětlující. Džasum ... ()

Bajislaw

Po důstojné a patřičně výpravné adaptaci Burrougsovy Princezny z Marsu, která je i po sto letech stále úžasným čtením jsem bažil od dětství. Melancholický, uhrančivý teaser mě ohromil, první trailer posléze naznačil, že tohle bude „velké“. Jen jméno producenta – studia Disney – ve mně vzbudilo obavu, že ve jménu přístupnosti zmizí z filmu některé prvky literární předlohy, která je místy brutální, deziluzivní a teskná. Výsledný film, který vstoupil do historie jako nejdražší propadák všech dob, není v žádném případě špatný, ale není ani jedním z těch zneuznaných geniálních počinů, které publikum ignorovalo zcela neprávem. Produkci a uměleckému ztvárnění téměř není co vytknout. Taylor Kitch, byť nepatřičně mladý, ztvárnil John Cartera docela sympatickým způsobem. Lynn Collins taky nebyla špatnou volbou, přestože pro roli Dejah Thoris není dostatečně krásná. Odchylek od literární předlohy je ve filmu mnoho a všechny až na jedinou – využití postavy samotného E. R. Burrougse – žádná není k dobru věci. Nejde o to prokázat knize patřičnou úctu. Scénář, který by se držel Princezny z Marsu důsledněji, by zkrátka na plátně fungoval lépe. Vedle nepříliš zajímavého scénáře a nezajímavých dialogů je hlavním problémem filmu přílišná krotkost a schematičnost. Všechno to, co činí Princeznu z Marsu úžasnou a vzrušující, všechno bylo ze scénáře vyňato a nahrazeno hluchými místy. Zůstalo jen pár scén, které dávají tušit, jak moc dobrý mohl být celý film být, kdyby důsledněji ctil literární předlohu a necílil na dětské publikum. Kolosální neúspěch Johna Cartera bude do budoucna působit jako memento pro všechny tvůrce, kteří by se pokusily převést na plátno Burrougsovu vizi umírajícího Marsu a bude odrazovat velká studia od financování velkorysých a zároveň originálních projektů, které nejsou jen dalšími sequely, prequely, spin-offy a remaky. A to je obrovská škoda. ()

harycek

Četl jsem to jako komiks v ábíčku a vcelku se mi to líbilo , a toto provedení také není špatné!!! vcelku pěkná podívaná! ()

shaacul

Taylor Kitsch dostlal trojitou šanci ve třech blockbusterech se prosadit do extraligy a bohužel to nedal. To že je něco špatně pochopíte už z toho že přítel hlavního hrdiny a hlavní záporák jsou si tak podobní že v mnoha scénách odhadujete podle toho co se děje kdo je kdo. ()

waltosin

Podivana sice úchvatna vyborně trikove zvladnuto hlavne ta krajina, ale bohužel mi děj vubec nesedl ani postavy mi nic neřikali, takova dobrodružna blbovinka, pro me bez zajímavého příbehu, na ktery jsem nepřišel na chut. 45% ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Don Martini

Při projekci filmu budete mít pocit, že jste viděli alternativního Avatara. Na rozdíl od Avatara je film spjat s volným humorem. Posledních pár minut před koncem filmu mělo něco do sebe. To prozaické žvanění nemusím - je příliš nucené. ()

collinduff

Plusy: veľkolepé a dychberúce efekty, epické akčné scény, zeleňáci, humorné scénky, kamera, strih, vzhľadom na typ filmu dobre zvolené hlavné postavy...a "psíček". Mínusy: neoriginalita, nudné rozhovory - dĺžka filmu, hudobná stránka, asi narýchlo zbúchaný scenár, občasná nelogickosť. V celku fajn blockbuster a solídna zábava. A áno, aj ja by som chcel takého havkáča :D. ()

p.a.douch

Pohodovka, dvě hodiny utekly jako nic. Pěknej dobrodružnej film. Režisér film zvládnul. Vatu bych tam taky našel, ale neotravovala. Trohu vadil představitel hlavního hrdiny, ale dalo se na něj zvyknout. Strong je zkrátka zloduch, ostatní představitelé dobří. Triky taky. Na to že předloha začala vycházet někdy v roce 1912 překvapivě dobrý. Děj držel pohromadě a dával smysl. Jestli navštívíte film s 8 - 13 letými dětmi nebudou zklamáni. Pro mě lepší než Avatar. 3D se povedlo. Takže 80 %. ()

XI-XAO

Já filmu nemohu opravdu nic vytknout (až na zbytečné 3D, které filmu pouze ubíralo na barevnosti a nepřidalo nic). Je to zkrátka moc pěkná sci-fi & fantasy pohádka a s tím jsem šel i do kina. Nečekal jsem tedy propracované dílo, které bude bez jakýchkoliv trhlin v logice i ději. A právě proto jsem byl po 137 minutách spokojen a vcelku i nadšen. John Carter je povedený mix Hvězdných válek, Prince z Persie, Duny a Souboje titánů. ()

Sonome

Těžko člověku psát komentáře, když už dva dny po premiéře všichni film viděli a okomentovali :-). A tím nemyslím jen JCM, ale obecně… K filmu: mám dojem, že snahy tvůrců čerpat ze zemské i mimozemské mytologie už delší dobu selhávají a že forma filmů bohužel na celé čáře vítězí nad obsahem. O co plošší a předvídatelnější je příběh, o to propracovanější je technická a vizuální stránka. Takže pro mě jen vcelku příjemná oddechovka na sobotní odpoledne s kamarádkou, od které jsem nic nečekala. Podobně jako Marigolda i mě zaujal pohlavek a flasback, navíc i scéna z jeslí a pejsek jak z Looney Tunes. Srdce i duše ale zůstaly netknuté. ()

Scaevola

Mytologie fikčního světa mimovolně uniká kolem divákova zájmu a ztrácí se tak to hlavní, co činilo Burroughsovu přelohu vyjímečnou na počátku 20. století. Zbývá tedy jen povrchně zábavný příběh se spoustou efektů, naprosto zbytečnými bílými opicemi a s frackovitým hlavním hrdinou. S trochou popcornu příjemný film. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády