Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

penylane

Naprosto bravurní závěr téhle ságy. Ještě víc umocněný 3D. Pokud se budete chystat do IMAXu, možná se vám bude na pár scén hodit kinedryl :-), ale zážitek se vám ještě znásobí. Mile mě překvapilo vyústění příběhu Snape-Harry-Brumbál. Alan Rickman podává výkon hodný oscara. Jako fanoušci, kteří nečetli knihy, budete unešeni a spokojeni. ()

Ilicka

Se spoustou výhrad a povzdechů nad pekelným dabingem dávám čtyři. (A nemyslím si, že by titulky můj názor změnily). Naštěstí jsem byla připravena na to, že scénáristicky to dobré tak úplně nebude. Až na výjimky nebylo, postavy se objevovaly na absurdně krátkou dobu a v absurdních situacích (na jakékoli vysvětlení kolem znenadálého objevení Percyho se rezignovalo), ale filmově se mi to dost líbilo. Ten oblíkací oblet byl možná trochu přepálený, ale průlety Bradavicemi byly monumentální... Výborně gradovaná scéna je ta, kdy je bitva téměř ztracena a ústřední trio spěchá bojištěm do loděnice. Jen mi přišlo škoda, že emoční vrchol filmu přišel v závěru druhé třetiny filmu (výborně zpracovaný Princův příběh, o který jsem trnula od doby, co jsem ho četla poprvé), a že třetí třetina se mu ani zdaleka nepřiblížila, ač mělo jít o všechno. On ten souboj Harry/Voldemort úplně postrádá onu osudovost, kterou jsem milovala u Pána Prstenů, kdy je si divák naprosto vědom, o co všechno jde. PS1: Desplat mě příjemně překvapil. Není sice nikterak originální, ale aspoň je účelný a budí emoce. PS2: Je nutné, aby se každý záporák ve fantasy rozpadl na prach? ()

Sofia

Více než důstojné zakončení potterovské ságy. Mé obavy po předchozím díle se ukázaly neopodstatněné, závěrečný díl oplývá akcí i emocemi (ano, já jsem je tam narozdíl od spousty ostatních přítomných opravdu našla...u jedné scény mi dokonce skoro ukápla slza...). Těším se, že za pár let si celou sérii přečtu znovu a už teď se těším na 8 diskovou dvd kolekci. Moje celkové pořadí oblíbenosti potterovských filmů je 4-8-1-6-2-3-7-5. ()

ARI50

To snad není ani možné co všechno se v dnešní době dá natočit velkolepé užasne ohromující prostě to je to co nemá v sobě ani chybičku ale obrovský nádech co vám zůstane v paměti. Prožíval jsem Harryho a rostl sním a je neuvěřitelně velká škoda že už je konec a že odchází byl něčím co snad ve filmu nikdo není zážitky všechno okolo filmu děj nádech a celkové vypěti nádhera .I když to mělo víc režiséru tak jsou frajeři a jim bych jenom tleskal protože tohle zase dlouho nezažijeme něco takového co je tak užasne. Nebudu tady popisovat jaké věci atd měli a neměli protože tahle cela velká série a život Harryho je úžasný. Konec je epický a soundtrack dokonale nebezpečný a myslím že jsem tímhle vynahradil kratší popisky ostatních dílu. ()

Ištván87

O něco slabší než předchozí díl... Jinak vynikající díl s perfektní hudbou, skvělou kamerou a skvěle soustředěnými herci... P. S: Po druhé projekci musím předchozí sdělení v komentáři poupravit, Libilo se mi to stejně jako předchozí díl. Některé scény se silně zarývají pod kůži (Snape x Nagini, scény v myslánce, zubožené tělo draka), akce je vynikající a tentokrát se vyhnuli příšerně stupidním vysvětlovacím větám, které jsou cca od třetího dílu skoro ve všech epizodách (mám na mysli to, když v rychlosti, jednou větou vysvětlí něco na co zapomněli v předchozích epizodách nebo co bylo v knize na úplně jiném místě vysvětleno celostránkovým rozhovorem). Změny vůči předloze nejsou řešeny tak mizerně jako v některých předcházejícíh epizodách a herci hrají perfektně, navíc po dlouhé době dostala větší prostor i Maggie Smithová. A navíc jeden SPOILER SPOILER SPOILER: Bonnie Wrightová, neboli Ginny se mi nikdy nelíbila. Není moc hezká. Ovšem na konci tohoto dílu, kdy byla postaršená, se z ní vyklubala příjemně vypadající dívka/žena.... ()

luka4615

Epické vyvrcholení celé série a zároveň ten nejlepší Harry Potter. Přesně takto by se dal v pár slovech popsat snímek Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2, jehož hlavní devízou jsou brilantní kouzelnické souboje a svižná akce. Všechno od hereckých výkonů až po CGI zde funguje na 100%, což v kombinaci s originální kamerou a hutným soundtrackem vytváří výbornou filmovou záležitost, k níž se budu vždy velmi rád vracet. Výborná práce! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Harry Potter, the boy who lived... come to die. Avada Kedavra!“ ()

JASON_X

Určitě nejvážnější a nejtemnější díl z celé filmové ságy, ale hravější a dějově zábavnější trojka se mi přece jenom líbila víc. Osmička je samozřejmě taky pro děti, ale předstírá že je dospělá a drsná. Zároveň ale není drsná zdaleka tolik, jako většina obdobných fantasy pro mládež. Cestou k velkému finále je divák svědkem mnoha záživných momentů a vizuálně pěkných scén, ale samotná závěrečná bitva o bradavičnatý hrad, obšlehnutá z Pána prstenů, je trochu zklamání. Všichni proti sobě šermujou svými čarovnými klacky a střílí po sobě prskavky a tváří se u toho, jako kdyby se rubali sekerami nebo obouručáky. A největší klacek má samozřejmě nakonec náš Harry, jaký překvápko. Tak hlavně že už mám celou tuhle infantilní sérii z krku a můžu se zase věnovat pořádným filmům. ()

Earl_23

Byl jsem vždy fanoušek Harryho Pottera, tedy co se knih týče. Na filmy jsem měl většinou kritický odstup a opravdu hodně se mi líbil jen Vězeň z Azkabanu. Ne že by byly ostatní zfilmované díly špatné, ale vždy jim něco k mé spokojenosti chybělo. Na závěr celé ságy jsem se pochopitelně těšil, a to už jenom pro vysoké hodnocení a povětšinou slova chvály. A musím říct, že jsem byl vysloveně nadšený. Druhá část Relikvií smrti je tím nejdůstojnějším zakončení celé ságy, jaké jsme si všichni mohli přát. Yates vykreslil bitvu o Bradavice skvěle a chrlil na nás jednu monumentální akční scénu za druhou. K filmu mám asi jedinou výtku, a to samotné -spoiler- zabití Voldemorta, které se od knižní předlohy trochu odklonilo a nevím, jestli udělali autoři dobře. Hodně lidí se stěžovalo na 3D, mně naopak přišlo poměrně vyvedené, a to i v tmavých scénách. A maximálně spokojený jsem byl s vylíčením příběhu Severuse Snapea, jemuž byl dán velký prostor a důraz a je to jedině dobře! Alan Rickman by si skutečně za roli Snapea zasloužil nejedno ocenění. U filmu mě přepadla obrovská nostalgie, zkrátka to všechno skončilo a mě to moc mrzí, ale jsem rád, že celá sága byla zakončena takto. ()

Lucasion

"You've kept him alive so that he can die at the proper moment." Deset let čekání je u konce. Finální bitva dorazila do Čarodějného světa. Filmová sága, která tady byla po jednu generaci. Jelikož patřím k těm, který s Harrym prakticky vyrůstal, tak jsem se na poslední díl velmi těšil. Útok na Bradavice je ohromný, epický a já vždy smutním, jak ničí můj oblíbený filmový hrad. Film je prakticky jedna velká bitva a konečný rozsudek mezi dobrem a zlem. Všechny charaktery se nyní postaví proti sobě. Já jsem z Relikvie Smrti velmi nadšený. Vlastně mi to dalo vše, co jsem od finále chtěl. Občas vtipná hláška od Rona, děsivé momenty u Voldemorta, dojemné scény s Harryho rodiči. A víc. Podíváme se do historie mého oblíbeného profesora a pro mě u scény s myslánkou, vždy zadržuji dech a sleduji příběh, který ovlivňuje všechny předchozí filmy. Výborný poslední díl, který graduje snad ve všem. Harry Potter nám skončil a já zadržuji slzu, že je to za námi. Jedná se totiž rozhodně o jednu z nejlepších filmových ság na velkém plátně. "It All Ends" (90 %) ()

Sifaka

Vydařený a hlavně důstojný závěr a finále celé ságy. Knihu jsem nečetl a i tak jsem se v tom dost dobře orientoval, film měl svižné tempo a působivou,temnou atmosféru!Zkrátka finále jak má být, až je mě líto, že je konec této pozoruhodné ságy. ()

Mikah

Jsem moc ráda, že mě film nezklamal, protože jsem měla strach, neboť mi na filmovém zpracování mé milované knižní ságy záleží a David Yates podle mě pátý a šestý díl zkazil. Poslední díl, tedy první i druhá část se mu však povedla a jeho rozdělení na dvě části byl dobrý nápad, protože kniha je opravdu rozsáhlá a byla by škoda, kdyby ji ještě víc okleštili. Rozsáhlost a propracovanost předlohy totiž způsobila, že je nemožné zfilmovat všechno a pro lidi, co knihy nečetli a co si navíc do detailů nepamatují všechny předchozí filmy, mohou obzvláště Yatesovy filmy působit zmateně a nesrozumitelně. Jinak se jim ale povedlo dílo na filmová plátna převést tak, aby ani minuta nenudila a abychom měli příležitost vydechnout, zároveň to však nepůsobí rozvláčně. I přestože si myslím, že jiný režisér, co by vše tak nepřekrucoval, by to zvládl lépe, tak tento film tvoří velmi slušné zakončení celého příběhu, až možná prohlubuje smutek z toho, že už vážně vše končí. ()

Chickenka

Dle mého názoru snad nejlepší díl celé Potterovské ságy. Epické finále. Ano, dalo se to udělat filmařsky lépe a emocionální propacování postav mohlo jít více do hloubky, ale i přes to je film velice povedený. Nejedná se již o pohádkový příběh o malé čarodeji, koná se zde děsivá válka. Vynikající výkon předvedl Alan Rickman jako Severus Snape, který zde měl větší prostor než v předchozích dílech.Film jsem zhlédla s dabingem ve 3D a myslím, že žádného fanouška nezklame. ()

Sawy

Objektivních 7-8/10 zvedá nostalgie mnohem výš.Vždyť je to vážně konec! A nedá se svítit,je to grandiózní završení,ve kterém David Yates dokazuje,že co se emoční stránky týká,nemá mezi potterovskými režiséry konkurenci.Lidi,kteří si stěžovali u prvních Relikvií smrti,že se v nich nic neděje a mají pomalé tempo,si tady budou nevyhnutelně stěžovat,že je to jedna velká akce a tempo je rychlé až moc.Těm se holt nikdo nemá šanci zavděčit.Já se ovšem skláním před brilantně navozenou atmosférou,před desítkami fantastických momentů,které se mi vryjí do paměti,před Yatesovou obrazotvorností,kdy jsem si mnohokrát říkal: Sakra,přesně takhle to má být! Dalo by se vypíchnout pár negativ,ale nemám to zapotřebí,pocity jsou silnější.Všechny ty postavy,které mě provázely skoro deset let a pocit,že tohle je definitivní loučení,mi dokázaly spolehlivě vehnat slzy do očí.Film se spojil s knihou a mně je jasné,že mám za sebou konec jedné éry.A byla to krásná éra!Jsem rád,že jsem u ní byl. 90 % P.S.: Fabi,rozhovor s Šedou dámou byl famózní :-D Update: Uběhl víc jak půlrok,přišlo druhé zhlédnutí a neobjektivní fanouškovské nadšení vyprchalo.Zbyla koňská dávka poctivé velkofilmové filmařiny s mnoha nevídaně lahodnými a divácky vděčnými momenty (zvláště samozřejmě pro čtenáře),ale i několik málo scén,které jsou buď nechtěně směšné,režijně ne úplně zvládnuté nebo atmosféricky se nehodící.Není jich mnoho,ale i tak film o tu pomyslnou trochu shazují a nutí mě snížit hodnocení.Ovšem že se jedná o velice důstojné uzavření série za mě pořád platí. 85 % ()

MonaSax

Epická poslední bitva, achjo já chci ještě, myslím, že zakončení se opravdu povedlo, jsem spokojená, dokonce jsem byla i dvakrát dojatá, hodně dobře vypadali bojovníci z kamene, kteří se snažili ochránit Bradavice ze všech sil. Snape se nakonec taky hezky pozitivně vybarvil, jeho vzpomínka byla kouzelná a Neville taky příjemně překvapil, takže až na ten konec, kde bylo okénko po několika letech, které bylo dost trapné podle mně, totální uspokojení mého potterovského chtíče. CHLUPIS: Rowlingová nepíše hrůzy, je to jedna z nejlepších spisovatelek poslední doby. ()

prome

Tak toto ne. Tohle není alespoň dobrý závěr této ságy. Stále jsem toho názoru, že se David Yates nehodil na post režiséra a stále jsem toho názoru, že nejlepší díl je třetí, který natočil Alfonso Cuarón, který dokázal vytvořit pořádnou atmosféru. ()

Beastmaster4

Závěrečný díl nám přináší rozuzlení celé ságy a upřímně můžu tvrdit, že je plný překvapivých závěrů, které vedou k vysvětlení celého příběhu. Temné časy přinášejí opravdu temnou atmosféru, která sálá naprosto ze všeho. V temnotě se odehrává velká část příběhu. Dospělejší hrdinové dostali drsnější vizáž, jejich tváře vypadají zkušenější a také mají proč. Útrapy, kterými si prošli v celém příběhu, jim doslova můžeme číst ve tvářích. Ať už si o této sáze, o příběhu Harryho Pottera myslí každý, co chce (a sám za sebe můžu říct, že jsem ho zprvu odsuzoval po každém dílu), po právu půjde vždy o jednu z nejlepších filmových sérií. Příběhem a atmosférou se mu asi už dlouho nic nevyrovná, stejně jako dokonalým výběrem herců pro hlavní i vedlejší postavy. Každá postava tu má své místo, svůj nedílný prostor. S Pánem prstenů jde o mou nejlepší filmovou sérii. Ne každý díl je na 5 hvězd, ale celkově série na 5 hvězd pro mě osobně určitě je :-) Poslední díl je pak nadupaná jízda od začátku do konce, plná nádherné hudby, temné atmosféry, plná různých monster.....Jako malý tak sním o tom, zda J.K. Rowlingová někdy napíše další knihu o H.P. Asi ne, ale byla by to určitě velká bomba pro film a jeho fanoušky :-) ()

Morholt

Do potterovské mytologie se mi nikdy nepodařilo nijak výrazně dostat. První díly jsem bral jako slušné dětské fantasy, ale postupem času se pro mě celá sága stala kočkopsem pro nikoho. Pro dospělé příliš dětinské a pro děti příliš dospělé. Navíc mě iritovaly názvy lokací, objektů a nakonec i lidí či chcete-li kouzelníků. Tohle všechno platí pro poslední díl dvojnásob. Akce až příliš dynamická, absence emocí a souboje, které z mého hlediska neuspokojí žádnou věkovou skupinu. ano - i já se těšil na epické finále, ale tu epiku jsem v tom zcela postrádal. Závěrečná část je pro mě vůbec největším zklamáním. 40% ()

EXpenza

Skoro velkolepé završení naší velké pouti s Harrym Potterem a jeho kamarády. Chybělo tak málo a mohlo to být ještě geniálnější. Ale i přesto je to krásná,technická podívaná na kterou koukáte s otevřenou pusou a se zatnutými pěstmi. Jen je škoda,že se musíme s bradavicemi rozloučit v tak velkolepé atmosféře ,která okolo nás létala celých 10let. Takže určitě jeden z nejlepších dílu o Potterovi jak knižně tak filmově!!!:) ()

Listeroman

Očekával jsem trochu víc od posledního dílu konce slavné série ale i tak jsem se skvěle bavil bylo zde pár klasicky epických momentů ale někde kde bych čekal trochu lepší kameru mi to trošku kazilo dojem že je to film jaký jsem si představoval, spíš jsem si představoval velkou temnotu a záběry na jednotlivé souboje a záběry obličejů atd. Taky musím trochu vytknout hudbu protože se mi někdy zdálo že tam žádná není... Vím že jsem krutý ale i tak dávám 4 hvězdičky za většinu dokonale odvedenou práci. Musím vyzdvyhnout herecké výkony, které se mi zdály lepší než v předchozích dílech. Sám jsem knihy nečetl to mě trochu mrzí ale alepsoň jsem nevěděl co mě čeká... To je taky trochu výhoda protože já jsem až dokonce nevěděl jak to dopadne.... Zasloužené lepší **** ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)