Avengers

• USA The Avengers (více)

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (Falcon)

mat.ilda

Za Chrise Hemswortha, který svůj tupý výraz z Thora vypiloval na lobotomický a učinil jej tak nesmrtelným, ubírám jednu hvězdu, a to i přesto, že se ji Mark Ruffallo svými zelenými prackami fest snažil udržet v kolonce s mým hodnocením... Folklór nevtipných velkohubých hlášek a akčních megasoubojů, na kterých film stojí, nezmiňuji, s jejich hojným výskytem bylo počítáno, tudíž se v tomto ohledu nemůže jednat o zklamání. ()

VenDulin85

Vidět tolik superhrdinů v tolika superfilmech jen proto, že za osmnáct dní pojedu do Turnova na Občanskou válku a chci být plně připravena, je takřka šílenství, ale myslím, že jsem si ještě krapet rozumu ponechala. Po předchozích filmech tomuto dávám čistých pět* a vše ostatní se dočtete v komentáři TheDarKniga ;-). ()

packa

Svižný akční film, který opticky trvá kratší dobu než celková stopáž napovídá. Jediná zásadní výtka - velmi, skutečně velmi nevýrazné 3D. Tvůrci jinak divákovi naservírují vše, na co se těšil, přičemž hláškující Robert a ukrutně sexy Scarlet jsou takovými třešničkami na dortu. Víc jsem od filmu nečekal, ostatně bylo by bláhové čekat víc než jen špičkovou popkornovou zábavu. Proto dávám plný počet. ()

honajz

To jako vážně? Si děláte všichni prdel, ne? :-) Film pro diváky s IQ televizních reklam, lacině béčkový, ačkoliv je to áčková produkce. Herci nemají co hrát, ale asi nemají na vánočního kapra, tak musejí tyhle čurdy brát. Avengers jsou nechtěně směšní svým patosem, jakoukoliv basencí nadhledu, stačilo málo, a působily by jako parodie sebe sama a žánru samotného. Dialogy jak z Bravíčka nebo nějakého blogu. Raději si znovu pustím nějakého staršího Van Damma nebo Seagala, případně SgU či SgA, než někdy zase tohle. (Mimochodem, jestlipak superhrdinové zaplatí všechny ty škody, co způsobí?) ()

jojinecko

Mokrý sen všetkých marvelovských komiksových nadšencov sa stal skutočnosťou. Avengers sú vizuálne vymakaný a využívajú naplno všetky dostupné možnosti súčasnej kinematografickej techniky a vizuálu. Po tejto stránke je to pastva pre oči aj uši, zábavnosť je na tie vyše dve hodinky obstojná, no všetky dojmy veľmi skoro vyprchajú spolu so zjedenými pukancami a vypitou kolou. Popkultúrny film prvej triedy na jedno pozretie.3,5*/5 ()

MontyBrogan

Ja budem pre zmenu porovnávať s Watchmenmi. Je to podobná téma. Hrdinovia, ktorí bojovali v minulosti a bojujú aj dnes. A tiež majú všetci vlastných démonov. Avengers bolo vtipnejšie, "hollywoodskejšie" a o dvadsať minút kratšie. Ťažko povedať či sú tieto vlastnosti pozitívne... No a Watchmen je v prvom rade inteligentnejší film a preto sa v mojich očiach musí hodnotením odlišovať. ()

sharky

já nevím, jestli už ve 28 letech stárnu, technicky je to jistě vychytané, pořád se tam něco děje, lítají vtipné hlášky jako o život, ale přesto mě to až tak nebavilo, je to dost sterilní, hudby si vsimnete az v zaverecnych titulcich, emoce jsem necitil a hlavně to je hrozně hloupé se scénářem, který už jsme viděli tolikrát a evans a helmsworth jsou tak strasne toporne spalky, ze se vubec nedaji nazvat herci....s inteligentnimi x-men: first class nebo batmanem to vubec nejde srovnávat. ()

Flego

Pomiešané ovocie nemusí byť dobrým kompótom, ale vďaka humoru a epickým bojom sa dokáže tomuto snímku prísť na chuť. Avengers je ľahká popcornová zábava so slušnými efektami a spomínaným humorom, ktorý odľahčuje príbeh a neberie sa tak príliš vážne. ()

Jinny

Komiksovka s více než snesitelnou mírou patosu. Tam, kde jiní servírují žánrová klišé s vážnou tváří, Joss Whedon exceluje s humorem sobě vlastním. Ve chvíli, kdy byste mohli začít brblat, že tohle jste už někde viděli, nastupuje špičkování Tonyho Starka (Downey se po druhém Iron Manovi v roli znovu našel), Thora (jeho Shakespearovské dialogy s bratrem jsou boží) a Kapitána Ameriky (tentokrát rozhodně snesitelnějším než ve svém vlastním filmu). Ve výsledku tak vznikla oddechovka zhruba na úrovni prvních Transformers. ()

anais

Black Widow a Hawkeye do počtu, zbytek charakterů vynikající (Hulk a Thor jsou mí favoriti). Whedon je spíš zručný řemeslník, postrádá výraznější rukopis, ale podařilo se mu zachytit atmosféru původních komixů a navázat na to lepší z předchozích marvelovských filmů. Charaktery bez "temné stránky" postrádají vývoj a pouze zastupují určité jednoznačné vlastnosti a vlohy, kterými jsou obdařeni. Díky tomu film bez problému uhání vpřed, prezentuje líbivé obrázky, výbušnou akci a úderné hlášky. Diváci se baví a nemusí nic řešit. Na druhou stranu, od prvního momentu je v podstatě jasné jak to pro Avengery dopadne. Neexistuje tu žádný strach o postavy, nejistota jak to dopadne... Agent Coulson? Ehm... Krom toho má film dost nevyvážené tempo - je to možná i tím, že se za každou cenu snaží dát "5 minut slávy" zcela každé postavě, takže pokud vás některé postavy iritují, máte smůlu... bitva na konci to všechno tak nějak zachraňuje, ale nadšený jsem prostě neodcházel. Jako by ten film byl dobrý v jednotlivostech, ale jako celek je moc roztahaný a předvídatelný. ()

rikitiki

Přehršel velmi kvalitně odvedených trikových záběrů, solidní počet vtipných průpovídek, ale jinak tuctový děj bez překročení hranice tradičního hrdinského snímku: přišli, pohádali se, spojili se, dali nepřátelům na tlamu a lidstvo jim může děkovat za záchranu. Oddechovka vytuněná penězi. /14. 5. 12./ ()

Roman.Ticka

V podstatě souhlasím s Cervenakem, tupoučký příběh s ničím převratným zalepila partička výjimečných na školním srazu. Teprve hromadná závěrečná akce tomu dala tu správnou rotaci a šmrnc. Možná jsem přebožstvená, možná mi úplně nesedlo 3D, ale hodně mě překvapil ústřední tahač Bobík a to tak, že si na něj brzy vezmu lupu. Ostatní chlapci klasický příjemný standard i Scarlettka v pohodě. Takže 4-, ale protože mám dneska taky extra výjimečný den, ráda přimhouřím oboje oči. ()

BMW12

Určitě jeden z nejlepších (možná, že úplně nejlepší) scifi-akční snímek. Velkou zásluhu na tom má Joss Whedon, kterému se podařilo skloubit několik komiksových hrdinů do jednoho filmu a vytvořit z něj tento báječný snímek. Většina ostatních filmů s více superhrdiny neměla totiž nějak extra velký úspěch. Jinak samozřejmě perfektní scénář, perfektní akce, skvělé efekty, parádní hlášky především od Roberta Downeyho Jr., ale líbili se mi moc výkony všech herců jak Scarlett Johansson, Chrise Hemswortha, Jeremyho Renera, Chrise Evanse, S. L. Jacksona, prostě všichni herci podali parádní výkon. :-) ()

Xeelee

Ryze mainstreamový zklamání. Opravdu nevím, co bych na filmu vyzdvihnul. Není tam nic co by divák neočekával (a kdyby to tam nebylo, tak by byl zklamanej). Ti co bažili pouze po akci a efektech budou zklamáni spoustou konverzačních pasáží. Mně ale hlavně vadila ta na sebe se kupící hromada klišé a neuvěřitelně načasovanejch scén, který krkolomně (a hlavně co nejvíc napívavě!:) posouvaly děj. A jo, je to myšleno tak, že jim nešlo uvěřit, i když tenhle film mozek moc nezapíná. Avengers sem viděl ve 2D, ale toho, kdo se nedá opít rohlíkem… ehmm, efekty… monumentálními…, to hodnocení zvednout nedonutí. Nenáročnej popcorn musí bejt zábavnej na úplně jiný úrovni, abych mu moh dát víc hvězd. PS.: Taky jste z filmu měli pocit, že ať postavy (Nick Fury) udělaj cokoliv, že za to neponesou žádnou zodpovědnost a že se vlastně nic neděje? V tom filmu si všichni dělaj co chtěj. Třeba sestřelí vlastní letadlo bazukou a nikoho to zdá se nezajímá. A kdyby letadla nebyla dvě, tak by se nemoh konat ten fenomenální ohňostroj na konci. ()

jonyyy

Člověk by řekl, že bude nejvíc bavit Iron man a přitom měl většinu zábavy ve svých rukou Hulk. Po akční a humorné stránce dokonalé, příběh chtěl maličko dotáhnout, nebo spíš použít úplně nového záporáka. 85%/kino ()

poz3n

Kristova noho. Takových hereckých ''hvězd'' a taková hovadina. Díky Avengers jsem si alespoň ověřil, že komiksové adaptace jsou pro mě až na výjimky (Temný rytíř) stále se opakující nudné příběhy, dějově na vlas stejné jako třeba Strážci vesmíru. A dle hodnocení místního, ale i na imdb, bych alespoň očekával perfektní filmařinu, která se však nekoná. Neuvěřitelně tuctový příběh a průměrná režie. 1/10 ()

Pítrs85

Ale jo, bál jsem se překombinovaného děje, bál jsem se, že díky velkýmu zástupu superhrdinů nedostanou ty postavy dostatečnej prostor, bál jsem se povrchního scénáře a kdoví čeho ještě, ale nakonec to dopadlo dobře. Chvílema mi sice přišlo, že čumím na Den Nezávislosti, ale pokud jsem chtěl pořádnou nálož dobré komiksové akce, dostalo se mi jí bezezbytku. Emzáci docela maséři, ale největší pozornost na sebe ve filmu strhává Downey Jr., resp. jeho Iron Man, jakožto největší star týhle squadry. Na druhý díl (a nové hrdiny) už se docela těším. Jo a ta Scarlett, na ten oblek,resp. na to, co se pod ním rýsuje, by měla mít zbrojní pas :) ()

eraserhead666

Večerníček pro zdánlivě dospělé. Jako někomu stačí k ukojení Padesát odstínů šedi, někomu jinému stačí tohle. Vždyť v tom není žádný podstatný rozdíl. Pravda, tohle se zase netváří tak vážně. Můj vztah ke komiksům a jejich filmovým adaptacím je již dávno loňský sníh. Respektive, komiksy mě vlastně nebavili nikdy. Přijdou mi nudné a nezáživné. Prostě si je neužiju a nemají mě čím zaujmout. S jejich filmovými adaptacemi to bylo ale trochu jinak. Ty mě bavily, Reevova Supermana a Burtonova Batmana mám hodně rád. Ale tak nějak jsem z toho asi vyrostl. Poslední filmová komiksovka, co si vybavuji, že jsem si nějak užíval (nebudu-li počítat Nolanova druhého Batmana), byla Fantastická čtyřka (ta z nultých let). Watchmeny jsem ani nedokoukal... Naposledy jsem šel do Deadpoola, to ale jen proto, abych se přesvědčil, že ač to všichni vychvalují, nebude to nic moc. Ale tak nějak jsem si včera řekl, že bych Avengers dal. A asi takhle. Jelikož nejsem znalec, půlka "hrdinů" mi nic neříkala a občas jsem nevěděl, o čem jde řeč. Kdo je jakýsi Hawkey jsem neměl ani páru a ač je mi Jeremy Renner hodně sympatický, kdyby Hawkey ve filmu nebyl, ani by to nešlo pocítit. Že má Hulk vlastní film vím, ale myslím si, že to nebude žádná sláva, tohle podle mě není postava, která by dokázala utáhnout vlastní příběh. Tady ale sedí. Mark Rufallo je v roli skvělý a s Hulkem byla docela sranda. Thor je neskutečně směšný, místo toho kladiva, co s ním točí, by mu mnohem více slušela nějaká fešná kabelka. Captain America je přesně takový trapák, jak jsem si myslel, až mi bylo za jinak a jindy dobrého Evanse líto, že se musí něčím takovým ztrapňovat. Nejlépe mi z toho vychází Iron Man. Na jeho samostatné filmy se asi kouknu. Sice jen další sebestředný trouba v trapném obleku, ale byl zajímavý. Zajímavý byl i záporák. Měl styl. Film ve mně zanechal jednu jedinou myšlenku - proč neprohodili postavy Scarlett Johansson a Gwynett Paltrow? To by bylo zajímavější. Vlastně dvě, a i ta druhá je v podstatě zklamání. Pořád jsem čekal, kdy něco rozjede Cobie Smulders... Marně. Ale jo, Avengers přesto něco dokázali. Vzbudili ve mě chuť zase se na nějakou filmovou komiksovku podívat. Občas se pohádky snést dají. ()

Deschain

High-five with stars and stripes Cap, aj ja som pochopila tú referenciu na The Wizard of Oz. Na Avengers som sa netešila ani kvôli Marvelu, ani kvôli naozaj sympatickým postavám z predchádzajúcich filmov, ale kvôli Jossovi. A myslím, že sa mu naozaj zadarilo. Rozhodne stvoril najlepšieho Hulka, Ruffalovi tá Bannerova postava sadla neuveriteľne, pre mňa bol najlepšou postavou vo filme, v tesnom závese Widow s Hawkom. To čo mohlo byť problémom - príliš veľa postáv, ktoré nedostanú dostatočne svoj priestor, sa nestalo. Veľmi by ma prekvapilo, ak by u mňa Avengers niekto ukradol titul komédia roka. Jossov humor ma baví a v Assvengers mali hlášky super kadenciu. A Hulk opäť boduje. A smashuje. A tiež prvý marvelovský film, ktorý má dobrú porciu akcie, teda takú veľkolepú, ako si podľa mňa takáto tímovka zaslúži...aj keď ničenie mesta ma nebavilo zďaleka tak ako hand-to-hand combats...tie boli úžasné, každý s každým. Pri toľkých egocentrikoch sa niet čomu čudovať. Zatiaľ mám za sebou 2x kino, predpremiéra v 3D, ktoré je podľa mňa úplne zbytočné a 2D, v ktorom som si mohla konečne užiť detaily, ako si to film zaslúži. Minimálne 2 týždne nebudem rozprávať o ničom inom ako o postavách a hercoch z Avengers a už sa teším na bonusový vystrihnutý materiál. And I totally see how this was a party. (Cinema City, Polus - 2.5.2012 (3D) + Aupark, 3.5. (2D)) ()

Thomick

Původně jsem chtěl napsat jen jedno slovo - "epic!" - nakonec napíšu trochu víc ... Prostě bomba roku, no doubt about it. Nikdy jsem nebyl tak pevně zařezán do kinosedačky jako dneska, zkrátka stoprocentní nářez, kterýmu nic nechybělo a až na křečovitou Cobie Smulders ani nepřebejvalo. Potěšila role pro Skarsgarda a nadchnul výkon Downeyho (okamžitě stahuju oba Iron Many!). Už teď se neskutečně těšim na dvojku, kterou snad koncovka neomylně předznamenala ... ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy