Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

Big Daddy

Druhý díl oplývá podobnými klady jako jednička. Je vtipný, ale ne stupidní. Příběh svojí konstrukcí graduje zájem diváka. Technické zpracování na vyspělé úrovni je podmínkou a herecké obsazení funguje jako magnet. Na konci nechybí ani pusa pod širým nebem. Dobrá práce, ovšem na plný počet hvězd je to až moc sci-fi s klasickými bulletproof hrdiny. ()

Tomulka

Našlapaná hudba a oblek ze závodní dráhy bylo jedno malinké super překvápko. Jinak je to dle mého lehce pod jedničkou. ()

Horácius

Byl jsem celkem překvapený, líbilo se mi to docela dosti. Dobrá akce (a není jí zase tak málo, jak tu někteří píší), sympatické postavy včetně Scarlett, kterou sice nijak nezbožňuji, ale pořád je to ženská krev a mlíko jak má být, a to já oceňuji. Takže s klidným svědomím 80%. ()

chosan

Dávám 4* z toho důvodu že za 1) má to slabšího záporáka než 1 i když nechci nějak zpochybňovat Rourka za 2) přijde mě to takový zmatený děj a i slabší děj než u 1 a konečně za 3) dávám 4* z toho důvodu že doufám že bude 3 a bude daleko lepší. Takže za mě je to film na 75%. ()

gizi

Vydržel jsem se dívat jen 37 minut po první akční scénu, která mě opět utvrdila v tom, že Američané jsou čím dál tím větší magoři a že na komiksové filmy bych se zásadně neměl dívat, protože je to vždy stejná ptákovina. Neumím se na to prostě dívat bez kritického pohledu. Pro mě je toto něco jako odpad. 19.11.10. ()

Naby

Akci a efektama, ktery urcite nebyly uplne levny, stejne jako oslnujicima a zabavnejma napadama se film jenom hemzil. Rozhodne dobre hi-tech film. Rozhodne k doporuceni davam 4,2* = 4* ()

ThomYorke

Dvojka je ve výsledku horší než jednička, přesto hodnotím shodně. Příběh je sice znatelně slabší, noví herci jsou však vybraní skvěle, Samuel L. Jackson. Mickey Rourke a hlavně Sam Rockwell si své role vyloženě užívají. Jenom Scarlett Johansson si buď zasloužila prostoru daleko víc, protože jí to opravdu sluší, a nebo daleko méně, protože je její postava vlastně úplně zbytečná. ()

Margarite

Charisma Robert Downey Jr. i jiskření s Gwyneth Paltrow nebere konce, v tomto díle navíc doplněné o další zajímavé postavy jako rusovlasou agentku tvrďačku v podání Scarlett Johansson, dobrého přítele Don Cheadlea, nového amerického zbraňového krále Sam Rockwell či hlavního záporaka celého dílu Mickea Rourka. Ačkoli mě scény mlátících se kolosů neuchvátily (ostatně jako vždy), zbytek filmu měl nepochybně silný náboj humoru, vtipu i sakrasmu. ()

Warmsor

Bola to pecka, proste huste urobeny film s výbornými efektami. Herci podali dosť dobrí výkon, kamera a saundtreki boli výborne zladené s filmom. ()

petrxx

3 hvězdičky dávám jenom za zpracování, jinak naprostá demagogie... původní iron man byl o řády lepší... ()

Mr.Lordi

Skvělé. Musím uznat, že lepší počin než obsadit do role hlavního záporáka M. Rourka a ještě navíc z něj udělat rusáka, nemohlo opravdu napadnout. M. Rourke exceloval, jako Rus byl opravdu perfektní a stejně tak jeho elektrické biče stály za to. Také závěrečné laserové porcování stálo za to. Neexistuje na zemi prvek, kterým by šlo paladium nahradit? Tak si ho Starke vyrobí :-) 80% ()

ELDoctorow

Slabšie ako jednotka? Bez debaty. Tam kde v prvej časti aj tie horšie časti scenára tiahol silou vytuneného Ferrari Robert Downey Jr. s jeho charizmou, to v dvojke celý čas drhne ako embéčka v zime cestou do kopca. Záporák v podaní Rourka k uzívaniu nezaujímavý (problém s patentom a vlastníctvom nápadu musí byť snáď najhorší dôvod existencie záporáka v dejinách filmu) a ešte aj ten Downey tu nie je sympatický, charizmatický playboy ale len otravný, rozmaznaný hajzlík, ktorého by som tým oblekom najradšej umlátil k smrti. ()

Motyuek

Neubráním se srovnání s prvním dílem, kde mladší bráška trochu pokulhává. Ovšem ve srovnání s dalšími snímky komiksového žánru je to stále vysoký nadprůměr. Tonyho Starka někdo musel praštit něčím velkým po hlavě, protože ztratil něco ze svého charisma i inteligence. Noví záporáci se povedli. Sam Rockwell nikdy nezklame a jeho postava je mimořádně slizká, Mickey Rourke se svým "ptáčkem" dává pojmu démonický ruský vědec zcela nový rozměr. Klaďasové jsou trochu brzdou příběhu, jak Don Chealde, tak opět krásná Scarlett jsou nemastní neslaní a Gwyneth tentokrát nedostala tolik prostoru. Sečteno a podtrženo: ok uznávám Jon Favreau už u mě je víc režisér než herec a s radostí kouknu na jeho příští prácičku, ale nikdo mě nepřesvědčí, že do prvního dílu dal toho srdíčka prostě víc. ()

Andy.222

Stále plné vtipných scén a velice pěkného designu obleků a dalších propriet (ty elektrické biče se mi hodně líbily), přesto poněkud slabší než jednička, protože spousta scén mi přišla spíše rozpačitých než vtipných. Nicméně dobře koukatelný film. ()

Sorna

Zklamání. U druhého dílu obvykle očekávám lepší nebo alespoň stejnou úroveň jako u prvního dílu, ale v tomto případě úroveň znatelně klesla. Čím to bylo? Těžko říct. Příběh se zkrátka nedá vyvážit jen efekty v akčních scénách. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)