Detektiv Axel Foley (Eddie Murphy) je zpátky v ulicích Beverly Hills. Život jeho dcery (Taylour Paige) je totiž v ohrožení, a tak oba dva spojí síly s novým parťákem (Joseph Gordon-Levitt) a starými kámoši Billym Rosewoodem (Judge Reinhold) a Johnem Taggartem (John Ashton), aby společně zatopili zločincům a odhalili velké spiknutí. (Netflix)

Oggy007

Ale jo, pořád to tam je a pořád to funguje. Filmy, který už se dneska netočí, bez digitálního bordelu, s klasickou akcí. Sice mě celou dobu neskutečně sralo melodrama vztahu otec dcera, ale jinak je to fajn podívaná. ()

Jemes

nic originálního a jednoduše to vsadilo jen na známé tváře a stejné praktiky. bohužel to mělo asi přijít mnohem dříve a ne po tolika letech, kdy to už jednoduše nefunguje. Čekal bych nějaké procitnutí a třeba i seknutí s prací a problematický vztah s dcerou a tak dále, ale vše to bylo jednoduché a vlastně nic nového, co vidíme v každém druhém filmu či seriálu. ()

Grimaldi

Byl tento návrat po opravdu mnoha letech nutný? Tuto otázku si i po skončení pořád ještě kladu, ale ať už tak či onak tak to byl návrat minimálně důstojný. Eddie Murphy je i na svůj věk pořád ve skvělé kondici, kromě humoru zvládá i tu akci a jako parťáka má překvapivě dobrého Josepha Gordona-Levitta. Příběh není nijak komplikovaný a přesto si dokáže udržet pozornost po celou dobu stopáže. Navíc návrat starých známých byl taky fajn, takže celkově jsem rád že jsem si Axel F pustil. Není to tak dobrý jako jednička ale to snad reálně ani nikdo nečekal. Fajn zakončení které by už ideálně nemuselo pokračovat. ()

marcp

Bavil som sa od začiatku až do konca, bolo to síce veľa nostalgie ale celé to fungovalo a šlapalo, hoci dalo by sa ešte aj lepšie, ale zas je to skôr komédia ako akčný film 😁 ()

daleba

Chápu, že mladší ročníky to neocení, ale my, kdož jsme jedničku sjížděli třikrát tejdně na VHS, se teď tetelíme blahem! Já jsem byl na konci dokonce dojatej a Murphymu ten úspěch strašně přeju! Megaboží!!! ()

veverysiak

Z úcty k legendárnej Jednotke by sa takéto pokusy mali zakázať, chlapi si síce na staré kolená prilepšia k dôchodku, ale zbytočne si kazia kredit, nemá to myšlienku, humor, akciu, prekvapenie, no proste nemá to spirit a charizmu pôvodného Axela príbehy a skúsenosti, takže 35%. ()

Kushina

Naprostá klasika, neúnavný Foley, který za každou cenu chce nějakou akci a když se do hry přimíchává jeho dcera, tak je jasný, že se bude snažit ještě víc. 65% ()

fafejt001

Kluci  zestárli  a  tudíž  je  to  hodně  znát . Akce  tam bylo dost , ale jinak  se  to  tlačilo  trochu  silou .  Dcerka  sice  fajn  i  ten  její  bývalý  týpek  , včetně  hudby  .  Bylo  to  sice  slabší  o  polovinu  než  ,, jednička ,,  , ale  dalo  se  to  .  Ovšem  žádná  pecka  to  není  . Je  to  jen  nastavovaná  kaše . Za  mne  celkem  zklamání .  Diváka  si  to  ovšem  najde . ()

mdf

Měl jsem velké obavy, protože tohle vracení po x letech mnohdy vůbec nevyjde.Tady jsem byl mile překvapen,bylo to zábavný i staronová hudba, takže nostalgie se povedla a  já byl spokojený.Jediný kdo mi tam vůbec neseděl a vlastně mi lezl na nervy,byl Dejdar, nechápu proč ho nenamluvil Mahdal nebo Kaiser, takže jsem to radši přepnul na titulky. ()

Polux

6/10 | Po těch desítkách let, které čtyřka strávila v produkčním pekle, nepříliš oslnivé Murphyho formě v poslední době a debutantovi na režijní stoličce, je pomalu zázrak, že další letošní Bruckheimerův příspěvek do novodobého žánru "oživování (polo)mrtvých značek z 80s a 90s" dopadl alespoň takto, tj. malinko utahané, ale jinak neurážející komediálně-akční béčko, ve kterém všichni aktéři vzpomínají na staré dobré časy a pokoušejí se o ještě jednu divokou jízdu v ulicích LA. Na druhou stranu kolegové z Miami nedávno předvedli, že návraty po letech lze uskutečnit s mnohem větším stylem a tahem na branku. | Příběh samozřejmě žádné ceny za originalitu sbírat nebude (kdo je hlavní záporák je jasné okamžitě po nástupu Bacona na scénu, podstata vyšetřovaného případu také nepřekvapí a zapojení pana MacGuffina do vyprávění už vůbec ne), ale tahle série na nějakém sofistikovaném narativu nikdy nestála, takže snaha o přímočarost děje bez jakýchkoliv překvapení nebo zvratů je nic proti ničemu. To podstatné byly vždy Murphyho kulometná vyřídilka, chrlící ostré (ideálně nekorektní) hlášky na všechny strany a humorné situace obecně, svižné tempo a slušné akční scény. A tady už nastává problém. | Murphy se snaží, seč mu síly stačí, ale humor až na pár výjimek moc nefunguje. Nejenže většina výstupů není sama o sobě vtipná (hlášky se povětšinou dost míjí účinkem), ale některé scénky jsou vyloženě trapné a pár bizarních dialogových výměn by se ve filmu také našlo. Akce je obyčejný žánrový průměr a tempo je v průběhu celého filmu vycházkové, tudíž nezbývá, než se tady těšit jen z návratu původního castingu (velký palec nahoru za starou partu v kompletním složení:-)), nostalgického citování vybraných scén z jedničky, pár pomrknutí na fanoušky (vtípek s narážkou na kvality trojky) a nestárnoucích hudebních motivů, což je jediná věc, která ve čtyřce šlape stejně dobře jako kdysi. | Celkově na skvělou jedničku a ještě lepší dvojku nemá čtyřka ani omylem, ale nevalnou trojku se překonat podařilo, takže mise je splněna, nicméně v tomhle případě není laťka nastavena nijak zvlášť vysoko, tudíž žádné velké vítězství se nekoná. V přímém srovnání s vracející se dvojicí Smith a Lawrence pak navrátilec Murphy prohrává na celé čáře. | PeZet ()

nudlis

Nebejt předchozích 3 dílů (nebo spíš dvou, trojka stála za velký h.) a hromady nostalgie, byla by to slabá béčková kriminálka, byť s hvězdným obsazením. Příběh na prd, fórky na prd a ani ten voflitrovanej strejda Guzmán to nevytrh. Ale oceňuju, že nedošlo na žádný přehnaný akční scény, ale "jen" na demolici x desítek aut, jednoho baráku a pár popelnic. P.S.: Viděl jsem kousek dabovaný verze a jak jsem zaslech Dejdara, pomalu jsem běžel zvracet. ()

Metuje

Jako neznalec předchozích dílů nepoiciťuji příliš nostalgickou notu filmu, nicméně legendární melodii, která se celým filmem prolíná, ocenit dokážu. Vůbec se to za sebe nestydí, je to čistokrevné, "staré dobré" béčko. Akční scény, honičky pozornost táhnou, zbytek je jen nutná výplň, hlášky na úrovni 9. třídy. Titulková píseň od Lil Nas Xe super. Na to, že je Murphymu 63 vypadá velmi dobře. Na filmu naštěstí není vůbec vidět, jakými problémy si během produkce prošel. Navíc se koukám jedná o režisérův debut, to tedy všechna čest. ()

Gluminator

Tohle se opravdu nepovedlo. Bohužel návrat zpět se nepovedl a začínám si myslet, že jakýkoliv film co má Netflix, je prostě vždycky známka "Béčka", nicméně tento snímek byl opravdu špatný. Snaha o akčnost tu je, ale člověk spíš kroutí hlavou, jestli to myslí vážně, nebo ne. V tomhle filmu naprosto nic nefunguje, snaží se o humor, ale ten je celkem trapný. Děj je takový nemastný neslaný a ani Kevin Slanina to nezachrání, protože ten si zahrál svého klasicky jako vždy záporáka a víte to hned od první vteřiny, co se objeví na obrazovce. No, těšil jsem se a byl jsem zklamán. Nejhorší část asi scéna s pepřákem... 2/5 a 40%... ()

flyer.nick

Asi nikdo nečekal, že to bude tak dobré jako jednička. A taky že nebylo. Ale bylo to fajn, i když trošku moc ukecané a delší než bylo potřeba, ale přestřelky a blbiny tam byly a i to rodinné drama, které bylo navíc, tam člověka tak neprudilo. Znovu bych ale to štěstí nepokoušel, v kině by to propadlo jako letos všechno. ()

Pátý Shrek dostal datum premiéry

Pátý Shrek dostal datum premiéry

13.07.2024

Shrek má mezi všeobecně oblíbenými animáky poměrně výsadní postavení. Přestože od premiéry prvního dílu pohádkové série uplynulo již více než 23 let, její hrdina je stále živý a mezi fandy… (více)

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka