Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

kitano

Sialena jazda z dielne RIcharda Donnera. Jedno blaznive dobrodruzstvo strieda druhe, cas leti a popritom mi ani nevadilo ze dej je riedky ako brigadnicka polievka. Na tento kusok proste nedam dopustit, pretoze sa pri nom desne bavim, uzivam si sialene dobrodruzstvo, herecke vykony a skvele prostredie. Naviac vo filme je najgenialnejsie cameo vsetkych cias - Danny GLover alias Murtaugh - to ma proste zrazilo do kolien :)). Ziadny iny film mi nepripomenie to, ako velmi mi na platnach chyba Mel Gibson. (10/10) ()

LaciLC

Tento film má všetko: skvelí herci, príjemná hudba, dobrý scenár, no zúfalo, to som už prehnal, trochu som sa pobavil, mu chýba vtip. Väčšinu času som sa zúfalo, tu už nepreháňam nudil a bol som rád keď som tento viac ako dvojhodinový film dopozeral. Keby vo filme nehrala Jodie Foster alebo Mel Gibson asi by som dal **. ()

Filmmaniak

Geniální pasáž s indiány, pár výborných vtipů a Danny Glover vyměňující si pohledy s Melem Gibsonem a s tím svým "I´m too old for this shit!", to mě dostávalo do kolen. To ovšem nepřebije fakt, že Maverick je až moc překombinovaná podívaná, že to ve spoustě scén skřípe, že to je předvídatelné na sto honů a že Annabelle je s přehledem největší a nejzákeřnější mrcha v kariéře jinak líbezné a šarmantní Jodie Foster. ()

Lucasion

Mel Gibson jako Bred Maverick. Pardon Bret Maverick. Tato brilantní komedie je pořádná dávka humoru, podvodů a nehorázných gegů v té nejlepší podobě. Mel Gibson zde působí opravdu dokonale a spolu s Jodie Foster tvoří dokonalý rozhádaný pár. Film je velmi vtipný a hlášky, co se zde objevují jsou perfektní. Maverick je jeden z velmi mála filmů, který se vám bude líbit více po dalším shlédnutí. Pochopíte tak dost věcí a budete se smát už předem. Příběh se točí okolo turnaje v pokru, kde každý zúčastněný musí mít 25 000 dolarů. Maverick ( Mel Gibson ), má pouze zatím 22 000. A to jak je bude získávat se vám zaručeně bude líbit. Jedna z nejlepších komedií vůbec. Prostě....MAGIC! ( 90 procent ) ()

Slartibarkfast

Humorný western plný veselých scén. Navzdory tomu nepůsobí jako parodie, ale má celkem solidní atmosféru. Bere si to nejlepší z obsažených žánrů. Člověk se neustále baví. Přestřelky, rafinované podvody a zvraty, pokerový turnaj. Dlouho jsem tenhle film nějak nemohl strávit, ale nakonec jsem dospěl k názoru, že pět hvězd si zaslouží. 90% ()

• Parník "Lauren Belle" je pojmenován podle Lauren Shuler Donnerové, ženy režiséra Richarda Donnera, která si ve filmu zahrála služku v lázni. Ve filmu je také oslovena jako “Paní D“. (džanik)
  • Ve scéně, kdy Maverick (Mel Gibson) odjíždí ve skupině Indiánů nechat si uříznout ruce, je v pozadí vidět projíždějící auto. Přestože jde o malý objekt, podle rychlosti lze vozidlo identifikovat. (nOvYl)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (více)

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)