Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

OughJay

Podle traileru to vypadalo, že je zaděláno na další parádní fantasy. Jaký ale bylo zklamání a to už po pár minutách, kdy mi bylo jasný, že je to spíš pohádka pro děti. Efektům, hudbě a výpravě nemám co vytknout, to bylo fakt jediný impozantní na tomhle filmu. O dost hůř už to dopadlo se scénářem, režií a výběrem herců (vlastně už jen to, že hlavní hrdinové jsou děti hodně napovídá o tom, jak ten film vypadá). Dívat se několikrát za film jak se tam někdo producíruje jak akvabela neni můj šálek kávy. Rozdělení na dobro a zlo tady působí i celkem komicky... Na to, jak se ten film tvářil megalomansky, je to fakt jen slabej odvárek proti monumentálnímu Pánu Prstenů. Nevim, jak moc nízkej to má rating, ale působí to, že je to natočený tak, aby na to do kin mohly snad i batolata. Podle mě film s nevyužitym potenciálem... ()

herr_carter

Hodně úsměvná fantasy žumpa, která se vyznačuje především plejádou dětských herců bez špetky talentu a filmovými triky z freeware grafického editoru, jediné, co mě na tom všem mrzí, je upadající Šlamalamalan......................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

psychoJoa

Tak skvělý námět... a tak nedotažený a odfláknutý výsledek. Vizuálně něco nádherného, po stránce dialogů to však působí jako náhodný generátor vět... Ach jo. ()

Bobek15

Syamalan tentokrát v rozprávkovej tematike. Príbeh však moc nezaujme, postavy taktiež. Avšak vdaka zujímavým a efektným súbojom živlov a už tradične krásnej Howardovej hudbe teda aspoň čiastočná spokojnosť. ()

Prcek008

Zklamání roku. Z vynikajícího seriálu zbyly jen základní myšlenka místa a jména. Osoby ztratily charakter a příběh šmrnc.Jednu hvezdičku přidám za hudbu od Jamese Newtona Howarda která je působivá. ()

dj-chrosto odpad!

Uz plne chapem, preco to bol v Amerike taky pruser. Takto som sa nenudil uz velmi davno. Kam sa podel ten stary dobry Shyamalan??? Dufam, ze nebude chciet natocit pokracovanie... ()

Wotan

To, co dělalo předlohu zábavnou tu naprosto chybí. Vtip a lehkost vyprávění se tu nevyskytuje ani ve stopovém množství. Sokka je tu v podstatě do počtu. Avatar se pořád tváří jako kdyby mu spadly hračky do kanálu. Sice na konci udělá efektní vlnku, kterou postraší fire nation, ale tím to hasne. Líbila se mi Katara a Yue, ale to je trochu málo. ()

Eraserhead

Co do rozpočtu "nejlevnější" Pán prstenů zůstane asi navždy králem novodobé fantasy. Paradoxně podstatně dražší Narnie nebo Zlatý kompas zavání nudou. Last Airbender z tohoto trendu nijak nevybočuje a je zatím zřejmě tím nejnudnějším. 30% ()

killjezor

Ano, pro mne zůstává Shyamalan výborným režisérem a nikdo mi to nevymluví. Pro mne byly postavy plastičtější než celá družina z Narnie, triky až pohádkově nádherné a přitom jich nebylo přehnaně moc, nerušily. Navíc pasáže s cvičením taj-či všemu dodávaly duchovní hodnotu. Samozřejmě nejsem znalcem předlohy, takže netuším jak moc se fanouškům trefil filmem do noty, taky jde až moc vidět že vše nebylo řečeno, vysvětleno. Teď jenom jestli je to kvůli případným pokračováním nebo chtěl ukázat že musíte znát seriál. ()

Seti

Tak bohužel ani Shyamalan se svým pokusem o důstojné fantasy dobrodružství neuspěl. I přes solidní vyhlídky v podobě slibného námětu (i když návrat vyvoleného už je trochu ohraný) prezentující zajímavý svět, a štědrého rozpočtu se mu nepodařilo natočit zajímavý a především záživný film. Z filmu čiší bezkrevná nuda hned od začátku, masivně podporovaná hloupým scénářem a v závěru také notnou dávkou nesmyslonosti. Je mi jasné, že určitou porci nešvarů způsobila zkratkovitost a původní seriál bude přinejmenším o třídu výš. Film byl očividně zamýšlen jako úvodní část série, která po shlédnutí působí dost úsměvně a podle mého názoru zůstane jen Shyamalanovým zbožným přáním...a bohužel pro něj i podle názoru producentů. ()

Rudinsky

Všetko už povedal Isherwood, priam mi to zobral z pier...Dodám, že Šalajaman... či ako sa to píše posiela svoje komorné geniálne vypäté bomby (dopekla robil to vôbec on?) do zabudnutia takýmito bludmi, kde zďaleká najväčší herec je otrasná šesťnohá CGI lietajúca húsenica, Dev Patel môže svojím ohníkom prihrievať kebab, ako všetci jeho arabský ohňovládci, wushu tanečky pôsobia ako improvizácia hercov a jedinú pozornosť a väčší záujem si vyslúžila bielovlasá tvárička Seyšely Gabriel... Národ zeme je banda tupcov ktorý svoje schopnosti používajú zrejme iba pri hádzaní stonásobných žabiek, a v deji, jeho pointe a výnimočných scénach bez výpravy som sa z nudy stratil za prvých tridsať sekúnd. Televízna predražená sračka, ktorá dostala z neznámich príčin kinoprodukciu. ()

misstake

WTF? Shyamalana mám mezi oblíbenými režiséry a líbily se mi i potápěné filmy Žena ve vodě a Stalo se a těšil jsem se, jaký další podivný výplod vyplodí. Ale co měl znamenat tenhle Avatar a o čem to proboha bylo? Nehledě na to, kam se ztratilo těch 150 milionů. Jedna hvězda za lemura. ()

Lisabellla

Já prostě nemohu jinak. Ode mne celé tři hvězdy dostane sice pouze film, který se mi opravdu líbil, nicméně poslední vládce větru je pro mne stejně tak tříhvězdičkový, ač po obsahové stránce, formě a režijní snaze to nebylo nic zajímavého, efekty mne velmi příjemně překvapily. Snad to bude tím, že jsem byla na první kukandu v kině na 3D představení a co si budeme namlouvat - přírodní živly jsou pro 3D efekty velmi vděčné. Ano, udělalo to na mě dojem a z kina jsem odcházela alespoň vizuálně uspokojená. ()

Kienast

Nechápu....Když někdo natočí Šestý smysl či Vyvolený a Znamení (a i Vesnici), jak může jít potom tak rychle dolů, vždyť ten film je o dětech co si hrajou s ohněm, vodou, větrem a zemí..... pane bože to byla nuda ! Dvě hvězdy jen za ty efekty a za to lítající "cosi". ()

Ebon

Tak tohle je opravdu velké zklamání, od půlky už jsem jen okukoval, jestli se mi ve filmu zalíbí aspoň něco na pozadí. Musím konstatovat, že nakonec si mi líbili jen lodě národa ohně a rty bělovlasé princezny. ()

bruceman7

Přestože je to docela dobře graficky udělané, je to zajímavé skutečně tak pro ty děti (ne že by mezi vizuální stránkou filmů a jejich kvalitou jako takovou měla být nutně nějaká korelace) Jinak nuda v Brně za 4/10 ()

666Carnage

Tyjo nebylo to tak hrozný jak se se dočetl a slyšel. Neni to špatný film ale je to špatný film tohodle režiséra. M. Night Shyamalan natáčel slušný žánrovky co měli hutnou atmosféru co se dala krájet. Tohle je pěkný fantasy, které bych ale čekal od někoho jiného a ne od něj. Ikdyž teda jeho filmy jdou do kelu všechny protože Po zániku Země taky žádná sláva. Vizualizace a hudba byla perfektní. Obsazení ušlo akorád teda příběh a dialogy mohli být zpracovány lépe. 50% ()

iXtr3m3

Hlavný hudobný motív super, trikové spracovanie a hlavná myšlienka taktiež fajn, ale ten roztrieskaný scenár alebo lepšie úplne absentujúce pasáže, to fakt všetko zabilo, nehovorím o tom detskom až televíznom spracovaní snových scén... Škoda nádejnej série. Videné po siedmich rokoch len zo srandy v 3D a fakt zabitá skvelá myšlienka a možnosť. ()

Han22

Oheň voda vítr býýýt :) No nic, čekal jsem po posledních zkušenostech s Shyamalanem a podle hodnocení tady těžkej průser. Ten se sice nedostavil, ale... Svět Posledního vládce větru je výborně vymyšlenej, což samozřejmě není zásluha tvůrců filmu, ale tvůrců původního seriálu. Národy 4 elementů, každý z nich má vládce kteří je umí ovládat. Národ ohně, který se snaží ovládnout ty ostatní. A po 100 letech se vrací Avatar, sjednotitel, který má umět ovládat všechny 4 živly a dohlížet nad národy, bohužel v podobě malého kluka, který svým povinnostem utekl a umí ovládat jen vítr. Mytologie je nastíněna skvěle, vizutálně je to pastva pro oči - obrovské stroje národa ohně, nádherné vodní městečko, veškeré kung-fu pohyby při ovládání živlů. Bohužel Shyamalan absolutně nezvládá gradaci děje a v druhé půlce jsem se začal nudit, čemuž nepomohla ani naporosto zabitá finální bitva různými odbočkami, meditacemi a trapnými zpomalovačkami. A ty postavy... všechny do jedné nezajímavé, díky čemuž je to chladné jak psí čumák. Škoda, protože ten svět se mi líbil. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011