TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Pishin

Tak Trona jsem očekával s velkým napětím, jaké pak bylo mé zklamání nad hodnocením mistních uživatelů. Nenechal jsem odradit, akorat to shodilo moje nároky a to bylo ve výsledku dobře. Tron je audiovizualní podívaná, která byla vylazena na jedničku jen ten děj nepřináší nic zajímavého. Ostatně nevím, co kdo čekal, už z traileru bylo jasné o co tam poběží. To že člověk má výtky k vyprávění a k ději jsem pod náporem designu+obrazu+zvuku filmu odpustil. Každopádně zažil jsem větší nadšení než u 'oběvování Pandory' a v duchu jsem pošupoval dialogy, abych zase viděl něco z toho zářícího světa. Obrazy spojené s hudbou DaftPunk byly prostě uchvacující. BTW: přirovnávání mistních Trona k novým Hvězdným Valkám dost dobře nechápu. 80% -> Po druhé projekci zvedám!!! ()

PauloZ

Po Transformerech a Avataru nejlepší vizuální nášup co jsem viděl a musím říct že jsem ho přímo hltal. Od 15 minuty kdy Sam vleze do digitálního světa nastavá hra černé, červené a modré barvy, která je fantastická a impozantní. V podstatě nemám k filmu žádné výtky. Scénář je dobrý, nějaký zvrat tam je, efekty nádhera (omlazený Jeff genialita!) a hudba od Daft Punk zvedá celkový dojem z filmu o stupeň víš. Přece jenom jsem ale čekal něco víc extra, nějaký boom ve finiši, větší konflik v ději, prostě něco co jsem zašil třeba na konci u Transformers (vím, už je trapné jak všechny vizuální nášupy přirovnávám k TF, ale neubráním se...sorry :D ). 5* vizuál, 4* děj, 4.5* hudba, 4* celkový dojem .... 4* výsledná. ()

DEXTER099

Zajímavý nápad.Tvůrci si,ale myslím ukousli vetší soustu aby se to líbilo většímu množství lidí a neodsoudili to jako blbost.Mě to až tak dvakrát nevtáhlo.Začátek byl určitě lepší a vyzdvihl bych ten samotný náměť,hudbu a jako vždy Jeffa Bridgise.Celkově dávám za mě 65% a tři hvězdy. ()

Anchi

Jak jsem od filmu nic nečekala, tak jsem byla vcelku mile překvapená. Jediné na co jsem byla předem zvědavá, byl soundtrack, který se mi nakonec líbil 50 na 50. Příběhu sice místy schází spád, ale o to má divák víc času na vychutnání si efektů (avšak digitální Bridges = katastrofa). Fight lightcycles se povedl, i když mu mohl a měl být dán větší prostor stejně tak světelná stylizace nebyla vůbec špatná. Mladí, sympatičtí, neokoukaní herci byli, dalo by se říct, také přínosem. Dokonce i pár vtipných momentů v dialogu by se našlo. (Díky csfd za premiéru, skvělá atmosféra :-)) ()

draggo

Tak tohle se opravdu povedlo. Tenhle film si opravdu zaslouží velké 3D kino s pořádným zvukem, jinak je to o ničem. Audiovizuální stránka je prostě boží. Triky jsou spolu s Avatarem to nejlepší co jsem zatím viděl - Oscar je tady podle mě jasný. Diskové duely, závody na světlocyklech, nebo závěrečná bitka - to všechno si budu pamatovat ještě hodně dlouho, mimo jiné i díky skvělému 3D. Druhého Oscara očekávám za hudbu, protože ta je jednoduše úžasná, půlka scén by bez ní nevyzněla tak neskutečně "cool" (nesnášim to slovo, ale teď mě nic jinýho nenapadá). Co se příběhu týče, tak jsem po několika prvních komentářích čekal něco hroznýho, a tak jsem byl nakonec celkem příjemně překvapen. Původního Trona jsem neviděl (a ani to neplánuji), ale v příběhu jsem se velice dobře orientoval. Má to spád, napětí, sem tam nějaký vtípek, prostě klasika která neurazí. Pár zajímavých nápadů (např. dokonalost v nedokonalosti) mě příjemně potěšilo. Ve spoustě komentářů vidím stížnosti na digitálně omlazeného Jeffa Bridgese - tak k tomu jen to, že se mi to takhle líbilo, jelikož byl hezky vidět kontrast mezi tím skutečným živým a jeho počítačovou napodobeninou. Na závěr děkuji ČSFD za celou projekci a těším se na příští :)/viděno v kině(3D): 95% a 5*/ ()

ledzepfan

Na můj vkus tam bylo málo Trona, trošku průhlednější zápletka a taky nechápu proč tvůrci upustili od toho úžasně psychedelického starotronovského přechodu z našeho do cyber světa (???),,taky bych asi zvládnul méně zbytečných keců.....Nadruhou stranu-proč to nepřiznat=Naprosto jsem to celé zhltnul, nechal se unést tím staronovým cyber-světýlkovským sexy světem ve kterém všechno sviští, svítí, epesně duní a kde hrajou Daft Punk každý den :D =Paráda=.........PS:A světe div se-jde to i bez závěrečného polibku!!! ()

Kryton

Audiovizuální bomba! Lituji, že jsem to nestihl vidět v kině 3D. Tenhle film je opravdu vymazlený pro oči i uši. Na vizuálu si dali všichni hodně záležet a tak vše vypadá neskutečně - doporučuji to vidět v HD či na HD sestavě. Soundtrack od Daft Punk je neskutečná záležitost - pozn. zahráli si i ve filmu > scéna v digitálním baru. Bohužel film je už o něco chudý na hlavní myšlence a ději. Syn najde ztraceného otce - klišé. Otec je vyhnán na okraj svého výtvoru - dalo se více ukázat a vysvětlovat než "Toto je Clue". Pak se všichni vydají do portálu - čekané. Tohle by chtělo minimálně ještě jeden film, kde by se vše vysvětlilo. Takto mi to celé připadalo jako vše od APPLE > vše je krásný,cool,čistý - bez ducha. P.S.: Počítačově vytvořený Bridges mi celou dobu neseděl. ()

FFilipCZ

No...popravdě, čekal jsem od toho asi trošku víc. Chválím perfektní úvod, který nám představí, o co tady vlastně všechno běží. Chyba asi je, že jsem to neviděl ve 3D, ani v nějaké hártkor HD kvalitě, prostě klasika (velká chyba) - to tomu asi minimálně jednu hvězdu ubralo. Ale i tak. I když jsem obrovský fanda Daft Punk, ani jejich skvělý soundtrack tento film nezachránil před tím, že jsem ho prostě shlédl a nikdy víc se k němu vracet nebudu. ()

schizmo

Na maximum dotažená, avšak ve výsledku prázdná vizuální onanie, u které jaksi neumím ocenit nic, proč jiní tento film milují... ()

Adasin

"The Grid. A digital frontier. I tried to picture clusters of information as they moved through the computer. What did they look like? Ships? Motorcycles? Were the circuits like freeways? I kept dreaming of a world I thought I'd never see. And then, one day... I got in." Vynikající pokračování osmdesátkového kultu (kultu hlavně v USA, u nás prvního Trona z roku 1982 moc lidí bohužel nezná) a můj nejkrásnější filmový zážitek. Ani nevíte, jak závidím těm, co na Tron: Legacy byli v IMAXu nebo aspoň v kině. Já jsem ho poprvé viděla v televizi, snad ani HD to nebylo, ale i přesto mě Tron: Legacy uchvátil tak, že jsem ho nadšeně zhlédla v reprízách několik dní za sebou. Je mi jedno, že o audiovizuální stránce filmu bylo zde v komentářích již x-krát napsáno, já to prostě musím napsat taky, protože jsem toho názoru, že aspoň tohle si zaslouží uznání, takže tedy: Tron: Legacy je filmem, který má neskutečně nádherný a opravdu působivý vizuál s bezchybnými CGI efekty (za mě se povedlo i to omlazení Jeffa Bridgese, hlavně Clu byl dokonalý) - vizuál, jenž v kombinaci s naprosto fantastickým (co fantastickým, geniálním!) soundtrackem od Daft Punk a vynikající akcí (někde, asi na IMDb, jsem četla, že se na ní podíleli tvůrci Johna Wicka) dokáže vytvořit v mysli dobře naladěného diváka až extatické stavy (jak výstižně napsal Tetsuo v recenzi na Aktuálně.cz). Zkrátka a dobře tak DOKONALOU kombinaci/spojení/fúzi obrazu a zvuku jsem u jiného filmu neviděla/neslyšela a asi ještě dlouho neuvidím/neuslyším (jestli vůbec). Tu ignoraci jak efektů, tak i soundtracku a vůbec střihu zvukových efektů na Oscarech Akademii nikdy (!) nezapomenu, nepochopím ji. Hlavně Daft Punk by si to ocenění zasloužili, možná by pak i složili hudbu k dalším hollywoodským filmům... Jejich soundtrack k Tron: Legacy se díky kombinaci orchestru a elektroniky stal mým vůbec nejoblíbenějším, a tak jako "audiovizuál" v tomto filmu u mě nejspíš nebude překonán. Kromě audiovizuálu jsem víc než spokojená i s obsazením, hlavně Jeffa Bridgese a Olivii Wilde jsem si oblíbila, ale on ani ten Garrett Hedlund není tak špatný, jak si tu hodně lidí stěžuje. Jo a taky bych chtěla vidět v nějakém dalším dobrém filmu Bruce Boxleitnera, třeba u Marvelu. Co se týká zde často kritizovaného příběhu... absolutně odmítám tvrzení o jeho absenci nebo oblíbenou frázi o "špatném scénáři", s tím jděte někam. Příběh možná není z nejsložitějších, ale JE tam a funguje. A mně se líbí, vlastně hodně líbí, podle mě je v něm mnohem víc, než se na první pohled zdá. Lze v něm nalézt nejenom úvahu o dokonalosti, ale i mnoho dalších věcí... všimli jste si např. jak text písničky Sweet Dreams (Are Made Of This) od Eurythmycs celkem sedí k ději filmu? (hraje na začátku ve Flynnově herně). Je mi upřímně líto těch, co čekali nevím co a Trona si neužili. Mě pohltil a vtáhl do svého fiktivního světa tak, jako to nedokázal snad žádný film před ním. Kdybyste se mě zeptali, jaký fiktivní svět bych chtěla navštívit, bez váhání Vám odpovím, že Grid (v českém překladu Síť). Vůbec celé "tronovské" univerzum se pro mě stalo srdceční záležitostí a kultem, jakým jsou pro někoho např. Star Wars nebo Matrix aj. Tron: Legacy mě navíc přivedl ke kyberpunku, zajímavému subžánru sci-fi a mnoha dalším jak filmovým tak literárním dílům (např. knihy Neuromancer, Schismatrix, kniha i seriál Altered Carbon, manga, filmy i seriál Ghost in the Shell...). Také je to film, který změnil můj pohled na filmové umění a přiměl mě se filmy zabývat nad rámec běžného sledování. Fakt mě s*re, že u Disneyho stopli další pokračování a trilogie tak zůstala nedokončená, když si, co vím, Tron: Legacy na sebe vydělal - jiné filmy s takovým rozpočtem vydělaly podobně a pokračování dostaly. Myslím, že jiná studia by do toho pokračování šla. A vůbec, proč Disney práva na Trona neprodá, když už s ním stejně asi nemá žádné plány? Opravdu doufám, že se tahle audiovizuální lahůdka zase jednou dostane do kin (třeba v obnovené premiéře za dvacet let) - přála bych si Tron: Legacy nejen vidět (v dobré kvalitě, jinak to není možné), ale i prožít v IMAXu. P.S.: Proč zrovna tady neexistuje režisérská/rozšířená verze nebo speciální edice? P.P.S. 8.6.2023 konečně viděno na stříbrném plátně a s patřičným ozvučením. Díky moc Jiřímu Flíglovi a kinu Aero! Třeba někdy vyjde i ten IMAX ;).  10/10 () (méně) (více)

depony

Nenadchne, ale taky neurazí. Olivia Wilde byla roztomilá. Musím uznat, že dozrála z role "třináctky" z dr. House. Původním filmem nedotčen, přesto tam pro mne, coby nováčka, bylo dostatek informací, abych pochopil, oč tam jde. Proč se však některé postavy chovají, jak se chovají, možná neví ani oni. ()

baribal

efekty a hudba se naprosto vyrovnává plytkosti děje, takže čistý průměr, a to stačilo tak málo a byl by to jeden z nejlepších počinů roku. ()

JimWayne

Vizuálne megadielo za 170 miliónov dolárov ,ktoré vás v trne do filmu v podobe 3D.Po Avatarovi asi najlepší 3D film.90% ()

zdepapepa

Přiznám barvu, původní Tron jsem neviděl, takže mě klidně umlaťte, ale mě se to jakž takž líbilo. Taková neškodná popcornová variace na videoklipy Daft Punk s výborným soundtrackem, trošku ignorujícím logiku čehokoliv (viz si najděte na YT Purgerův filmový očistec), s pár roztomilými postavičkami (nejvíce mě bavil Castor/Zuse), oprašuje skoro všechna sci-fi klišé a nebojí se je použít. Aspoň, že jsme se vyhli "disney villain death". Všechno ostatní je graficky zpracováno hezky, stejně jako nedávný Avatar, ale jednoduchost příběhu a nulovost přesahu za médium to strhává do propasti, kam skočil ten z úvodu, co nechtěl jít na hry. K tomu si přičtěte házení frisbee v kombinaci s wu-shu, zuřivé závody motorek, jedné buginy a letadýlek a máte hezkou podívanou pro celou rodinu, kde teda ale ukápne jedna kapka krve. Ale mám chuť si sehnat motorku, přivázat si za ní barevnou zeď a křížit ostatním motorkářům cestu. I když to pořád bude hlavně glorifikovaný, multiplayerový Had. ()

frashmaker

Zajímavý sci fi film s originálním nápadem, dějem i provedením. Já byl všeho všudy docela spokojený. Nečekal jsem nic převratného a spíš jsem odcházel s kladnými pocity než se zápornými. Takže opět díky CSFD. ()

Wysch

[ČSFD premiéra] Tron: Legacy je stejně jako jeho skoro třicet let starý předchůdce zlomovým filmem. Rok před Tronem vyšel Avatar, kterej - jak všichni víme - přinesl do filmu 3D jako výrazný vyprávěcí prvek. Tron: Legacy čerpá inspiraci (oproti jiným průserům v 3D) právě v tomhle vyprávění. Je to stejné, jako před lety přinesl Greengrass ruční kameru a zběsilý střih jako vyprávěcí prvek a dodnes je pouze napodobován a naprosto nepochopen jinými filmaři. Tron: Legacy si vzal 3D jako prostředek, kterým vypráví o světě "uvnitř počítače", a přitom čerpá ohromnou dávku další inspirace ze svého osmibitového předchůdce. Vlastně se dá říct, že Tron: Legacy je ve svým výsledku remakem svého tatínka, přitom ale právoplatným pokračováním. Tam, kde Tron před třiceti lety přinesl kult, dnes Tron: Legacy správně ukazuje, kam se má vydat blockbusterová filmová tři dé technologie. Loni to ukázal Avatar, letos Tron. Přesto je ve filmu několik ALE, které se nesmějí opomíjet. Stranou zahoďte svoje podivný předsudky, že film musí bejt duchaplnej a inteligentní. Takhle film nevznikl. Svému sousedovi v kině jsem na začátku projekce přednesl svůj názor, když se mě ptal, co čekám. Řekl jsem: "Film je proto, aby se na něj koukalo. Ne, aby se u něj přemejšlelo." Jistě, dnešní generace už od filmu chce rostoucí intelektuální úroveň, dnešní generace je zmasakrovaná filmovou a hlavně školní produkcí, která jim vecpala do hlavy domněnku, že je chytrá - a proto vyžaduje chytré filmy. Proto je s podivem, jak moc populární jsou například počítačové hry, které jsou o ničem (napadá mě letošní Call of Duty: Black Ops) - ty se prodávají po milionech a vydělávají stamiliony. Avatar loni udělal totéž, přitom měl ale (ano, jednoduchý) pevný příběh, který šlapal a který díky 3D faktoru nedovolil opustit sál dřív. Protože všichni čuměli a i když věděli, jak film skončí, stejně se nechali kolébat krásou Pandory, která ve tři dé ožila. Letos Tron: Legacy udělal to samé. Přednesl jednoduchý funkční příběh, kdy zvraty jste přesně čekali a od začátku filmu jste věděli, že to skončí přesně tak, jak to skončilo, ale proč jste teda nevstali a z kina neodešli? Protože Tron: Legacy udělal ze tři dé znovu vyprávěcí prvek a vy jste chtěli VIDĚT víc. Víc z toho utopistického a naivního počítačového světa, kde se prohánějí "světlocykly", které za sebou zanechávají barevné bariéry, o něž se na miliony kostiček / pixelů roztříští protivník. Chtěli jste vidět, jak se mladý Sam Flynn (výrazně neherecký!!) dostane domů, jak se "Třináctka" Quorra dostane k východu slunce a chtěli jste vidět víc z toho temnýho světa uvnitř počítače, kde programy mají lidské vlastnosti. Tron: Legacy je tak updatem svého předchůdce, přinesl 3D znovu trochu dál, jak to nastavil Avatar (a přitom vůbec 3D nevyžaduje, klidně se na to koukněte doma v pořádné kvalitě na blu-ray, stejně jako Avatar), a ukázal něco, co už tu sice bylo, ale dá se na to koukat znovu. To velké ALE, které Tron: Legacy má, je právě fakt, že je to JENOM update původního Trona. Čekal jsem nic, ale přitom jsem čekal nějaký nový nápad, který by počítačový svět trochu ozvláštnil, a Bridgesovo "zen mastery" to opravdu není. Přesto si Tron: Legacy zaslouží vyšší hodnocení, než má doposud, zaslouží si, aby diváci konečně prozřeli a pochopili, že na filmy se kouká a že Tron právě chce, aby se na něj člověk koukal. K tomu nám přínáší zábavný disc-fajty v aréně, jízdu na supr motorce (a káře) s modrou lajnou za sebou, sexy Olivii "Třináctku" Wilde a hlavně Jeffa Bridgese, jehož digitální omlazení se dle mýho opravdu povedlo. No a hlavně přináší naprosto luxusní soundtrack elektronickýho dua Daft Punk, kterej místama notně připomíná Hanse Zimmera (což je způsobeno tím, že právě Hans Zimmer přinesl do filmový hudbe elektroniku). Jo a btw... prosím, nedělejte ze sebe strašně chytrý lidi. Lhát se nemá. P.S. Všimli jste si, jak brutálně inteligentní lidé jsou schopni najít v každé (s prominutím) sračce jakýsi intelektuální přesah? Nebo druhý extrém: Brutálně inteligentní lidé nejsou schopni najít žádnou intelektuální složku filmu? Abych řek pravdu, mě tenhle váš intelektualismus začíná pěkně srát. Zaplaťpánbu, že já jsem hloupej a na film koukám, abych se koukal. Kdežto tihle moooooc chytří pánové koukají, aby nekoukali, a jen přemejšleli. Ach jo, takhle film nevznikl. A kdo tvrdí, že jo, je teda pěkně hloupej. A žádná přízeň, pane. update: Po dovalení BR zvyšuju hodnocení. Tron Legacy je pořádně návykovej! () (méně) (více)

Rosana

Příběh nic moc, ale musím říct, že to bylo fakt úžasně udělané. Světýlka, interiéry, celý herní svět, závody a souboje. Prostě prda. Fantastický zážitek ve 3D kině, rozhodně doporučuji, lepší než kolotoč! ()

SaNcHeZ_cz

Dějově poměrně mdlé nicméně naprosto zdařilý update celého feelingu původního snímku obohacený o dvojnásobnou porci Jeffa Bridgese, naprosto nepřekonatelnou muziku, videoklipový střih, sexy Olivii Wilde a pomerně velkou inspiraci univerzem Hvězdných válek. Debutant Kosinski rozhodně zabodoval, jelikož podobně vizuálně onanické dílko tu už hodně dlouho nebylo. Zvláštěpak s výbornou atmosférou. --- Napotřetí mě Tron i nadále baví, a ačkoliv neposkytuje větší hloubku, jako efektní audiovizuální jízda počítačovým světem funguje dokonale. Aneb lidi, kteří tvrdí, že Tron oproti Avatru vypadá hnusně ať mi raději nechodí na oči. -- Napopáté, zvedám ještě o hvězdu výš. Jedná se o nestárnoucí audiovizuální zážitek který baví i naponěkolikáté ()

Greg

"What am I supposed to do? - Survive." TRON: Legacy je vlastně volným pokračováním filmu Tron z roku 1982, ale pravdou je, že první film k pochopení děje nového filmu není vůbec potřeba. Scénář nového filmu je napsaný slušně, i když některé dialogy působí občas stroze a suše. O to ale ve filmu moc nejde, pro mě byl nejdůležitější úžasný audiovizuální zážitek, který film stoprocentně nabízí. Určitě to bude chtít minimálně ještě jedno zhlédnutí jen k tomu, aby se divák mohl koncentrovat na prostředí, ve kterém se film odehrává. S ním si tvůrci opravdu vyhráli a je to vidět. Dalším kladem filmu je pak beze sporu úžasný soundtrack skupiny Daft Punk, instrumentální hudba sice trochu připomínala Inception, ale povedla se také. Herecké výkony hlavních představitelů už jen podtrhly výborný filmový zážitek. Jeff Bridges ukázal, že je právem držitel Oscara, a dvojroli Kevina Flynna a Clua zvládl skvěle. Nezaostávala za ním ani dvojice mladých herců - Garrett Hedlund a Olivia Wilde. Podle mě ale nejlépe pojal svou roli Michael Sheen jako odpudivý až slizký Zuse. TRON: Legacy rozhodně není vrchol poctivého filmařského řemesla, nabízí spoustu filmových kliše, ale působení na divákovi smysly zvládá na 100 procent (a možná i na víc). ()

RasputincZ

Mohl bych se podepsat pod Woodyho komentář. Subjektivně dávám 5* za intenzivní podívanou, který má na svědomí především Daft Punk (scéna v baru je...něco!). Objektivně za 3*. Herecké výkony jsou rozkolísáné. Stará verze Jeffa Bridgese v županu suverénně vede, Olivia Wilde má rozkošené oči, ale stěžejní postava v podání Garretta Hedlunda hraje jak dřevo. Scenář je průměrný až podprůměrný a rozhodně nevyužívá potenciál filmu naplno. Rád bych dodal, že jsem film viděl v 2D a stejně měly některé scény neskutečný spád. V 3D bych možná neprůměroval, ale rovnou udělil plný počet. Takhle po prvním zhlédnutí 4* P.S.: Trochu mě zmátla postava Cilliana Murphyho. Čekal jsem, že nabere v reálné rovině nějakého významu (viz. telefonát o vyřešení problému s novým softwarem, který unikl na internet). Ale asi jsem ve filmu zase hledat detaily, které v této jednoduché hře nehrály vůbec žádnou roli. http://www.youtube.com/watch?v=m4cgLL8JaVI&ob=av2em ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi