TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Jigy

Tron je krásný stylový film. Jeho grafická podoba spojená s hudebním podtextem je prostě úžasná a málokterý film jsem si v HD užil jako tento. Je to úžasný estetický zážitek, který mě bavil od začátku do konce. Odpustil jsem filmu průhledný děj a nechával se unášet barevným spektrem a bojovými scénami za doprovodu muziky od Daft Punk. Jeden z filmů, který můžu vidět znova a znova. ()

ilemas odpad!

Měl jsem velkej problém tento film dokoukat až do konce, naprosto o ničem. Tron byl v době VHS převratný film, ale jinak také konina. Dnes v době stále dokonalejších triků mě to už neoslovuje.Pokud se budu chtít podívat na digitální triky, tak juknu na Star Wars, ale to je také pěkná slátanina. ()

easaque

+2* Další nostalgická vzpomínka na mládí, kdy jsem pařil počítačové hry a zároveň jsem narazil i na tuto Disneyovskou akční sci-fi, která patřila ve své době ke kultovním peckám na videokazetách. Fantazie pracovala na plné pecky a lákala si užít víc a víc a taky nezůstalo jen u jednoho zkouknutí. Sice jsem z toho už dávno vyrostl a vím, že příběh není žádný zázrak a tehdejší animace už nikoho neoslní, ale ten dobrý pocit mi zůstal a za ní si 4 hvězdy odnese. A nezůstalo jen u originálu a nechal jsem se nalákat i na pokračování. Vizuálně i trikově nemá cenu srovnávat a příběh víceméně standardní pro podobné béčka. Ale je jiná doba a co fungovalo před 30lety teď mi nestačí, a proto byl Legacy 3D pro mě spíš zklamání. Tak to vidím já z mého pohledu a nikomu svůj názor nevnucuju. Prostě nic zásadního pod sluncem ani jeden z nich, ale jde tu hlavně o emoce ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Naprosto úchvatný vizuál a do něj dokonale pasující hudba Daft Punk tu jsou samozřejmě největšími klady a není se čemu divit, že hlavně na tom to celé stojí. A musím přiznat, že i já jsem si nemalý počet vizuálně bohatých a občas i akčních scén doslova užíval stejným způsobem, jako třeba fanoušci Marvelu superhrdinské boje. S příběhem to už ale je značně horší. On sám o sobě sice není vůbec špatný a snaží se s tím světem i nějak pracovat, ale hlavní hrdina je dost bez charakteru a podobně na tom jsou i ostatní postavy kromě těch, které hraje Jeff Bridges. Z toho důvodu mě to nijak emočně nezasáhlo, kdo se dostane ven bylo očividné dost brzo, určitým otravným klišé se to taky nevyhnulo a ten příběh sám o sobě na dvě hodiny prostě nevystačí. Z toho důvodu mě to ke konci začínalo celkem nudit a žádného silného závěru jsem se taky zrovna nedočkal - i když se to o něj snažilo hezky. Svůj účel ten film ale plní dobře a rozhodně jsem se u něj většinu času bavil, takže nemám problém říct, že se mi to líbilo. Jen zatím nenacházím důvod pro čtvrtou hvězdičku a jestli bych měl chuť si to jen tak pustit znova taktéž netuším. To už si radši pustím samostatně ten geniální soundtrack :-) Silné 3* ()

Giggo

Asi zavedu dvě hodnocení, jedno co si film skutečně zaslouží 2* a jedno co sem dal tomudle s přihlédnutím k všem okolnostem. Film je bezvadnej audio-vizuální zážitek v 3D. Dívat se na to se zapnutým mozkem nebo nemít rád tendle styl hudby asi uteču z kina. Příběhově placatý jak GRID, ale placatejch filmů je spousta. Emoce to vzbudí jen v extrapřecitlivělejch lidech. Vizuálně bezvadná podívaná (ve 2D to asi nebude ono). Zvukově paráda doplněná naprosto geniální hudbou (bohužel ta je hodně o vkusu člověka). ()

kombajn

Napadlo mne hned několik způsobů, jak začít recenzi filmu Tron 3D. Například slova mého přítele, že zvítězila forma nad obsahem. I když je to docela trefné, rozhodně nechci film zatratit tak, jak to už pár lidí na internetu předemnou udělalo. Původní film Tron je klasickým sci-fi, které ke svému ději nepotřebovalo dalekou budoucnost ani vzdálené kouty vesmíru. Vystačilo si s tím samým, co jeho pokračovatel, který minulý týden vstoupil do kin. A od roku 1982, kdy vznikl první film, uběhla dlouhá doba. Dnešní možnosti technologií jsou takřka neomezené, takže po vizuální stránce je Tron 3D určitě filmem, za který stojí za to si připlatit pár korun a vychutnat si film v IMAXu. Nakonec dojem z filmu dopadl výrazně lépe, než některé recenze naznačovaly. Ano, přiznejme si, že je to film natočený hlavně pro děti, pro IT nadšence a pro milovníky fetišistických oblečků, vozidel a neonů. Ale takových je nás, myslím, stále víc než dost. Je to film, který balancuje mezi Matrixem, Hvězdnými válkami a možná v něčem i prvním Nolenovým Batmanem začíná, ale přitom nedosahuje kvalit žádného z nich. Jediným kritériem, ve kterém se jmenovaným filmům dokáže vyrovnat je grafická úroveň zpracování. Ale přesně to je kritérium, které je důležité pro to, abych si koupil lístek do 3D kina. Celá recenze na: http://www.rave.cz/clanek/14911/tron-legacy-pro-deti-i-it-nadsence/ ()

M.i.k.e

po opravdu obrovském očekávání trošku zklamání,nicméně vůbec to neznamená,že by byl druhý Tron špatným filmem.Vizuálně je podobně jako jednička i dvojka velmi dobrá,ale bohužel pro tvůrce už v dnešní době pouze vizuální pozlátko nestačí a v tomto ohledu oba Troni trošku ztrácí.Podobně jako u jedničky je i u dvojky příběh poměrně jednoduchý a snadno prokouknutelný a chvílemi jsem měl pocit jako bych koukal na původního Trona v novém hávu (což mě na jednu stranu potěšilo).Vidění prvního dílu není podmínkou,ovšem pokud jedničku znáte budete ve výhodě a spousta detailů,které oba filmy propojují vás jistě potěší.V součtu je tedy druhý Tron stále nadstandartní akční oddechovka,ale bohužel o žádnou filmovou revoluci se bohužel nejedná...80% ()

Aelita

Tron: Legacy není film, ale vizionářské audiovizuální umělecké dílo. Někomu se líbí, někomu ne. Proti gustu žádný dišputát. ()

Chen

Se studem přiznávám, že jsem původní film neviděl, takže nemohu soudit, jak nový díl naplňuje termín "Legacy", ale co tvrdit mohu je, že jde o obrazově poutavý zážitek se skvělou hudbou a nádherně zpracovaným světem. Po příběhové stránce to vyslovený zlom není, ale přesto je děj poutavý. Zklamáním je počítačově omlazená tvář Jeffa Bridgese, od přirozenosti má hodně daleko. ()

HappySmile

Příběh je sice jednoduchý a lehce předvídatelný, ale o to tady tak moc nejde. Příběh zde totiž slouží pouze k tomu, aby se skrz něj mohla realizovat skvělá vizuální stránka, která opravdu stála za to (v tomhle ohledu bych to asi přirovnala k filmu 300: Bitva u Thermopyl, tam šlo taky spíš o vizuální dojem než o příběh). Jedničku jsem neviděla, ale vůbec ničemu to nevadilo (akorát jsem se divila proč se to jmenuje Tron, než jsem se dozvěděla, že to navazuje na jiný film). ()

Joe321

Spojení hudby a obrazu je úchvatné. Ještě tošku lepší dojem než z Avatara, který neměl příběh složitější. Na Novém Zélandu mi tohle opravdu po filmové (sci-fi) stránce zlepšilo náladu. Starý Tron plus Mass Effect hra, nádhera. I napodruhé mě Tron vtáhnul bez problémů. Žádný hluboký film, ale prvotřídní zábava (entertainment). Navíc jsem si víc užil Sheenův herecký tanec a Bridgesovy 'man' prupovídky zaseklé v osmdesátých letech . -"Bio-digital jazz, maaaaan." ()

roorybacky

Zpočátku jsem se jen nechal unášet dokonalým audiovizuálem a naprosto mi to stačilo k plné spokojenosti. Postupem času ale prvotní nadšení z řemeslné stránky opadlo a já si uvědomil, že příběh filmu sice vůbec není špatný, ale nic závratně poutavého se taky nekoná. Myslím že kdyby byla stopáž o půl hodiny kratší, užil bych si film mnohem víc - takhle už jsem se ke konci začínal trochu nudit. Plusové body za technickou stránku, Daft Punk a především Olivii Wilde, která je jedním z nejvýmluvnějších současných případů spojení krásy a talentu. ()

Havaj8

Sice na to koukám o 10 let později, ale nepřijde mi, že by to na tu dobu bylo něco převratnýho. Digitální svět byl jak z LED diod, zbraně a vozidla, přestřelky a naháněčky ve vzdušným prostoru, to všechno mě nijak nenadchlo. Výprava nudná, příběh víceméně taky o ničem, zloduch na druhý straně trapnej. Kdyby se to prostříhalo, mohlo to mít krásnou hoďku a půl. A možná by to i líp uteklo. Věřím tomu, že i originál TRONa z roku 1982 mohl zanechat tu dobu větší nadšení. ()

Martin741

Vizualne efekty nadherne, kamera, fakt technologicky skvely, dokonaly film. Skoda, ze ho trochu zhadzuju tie dialogy, mies´tami posobili fakt slaboducho. Rovnako ako u Matrixu 1999 sa mozeme pytat : Co je skutocnost a co je realne pravdive ? Vo  fragmentovanom svete rozkuskovanom pocastiach nemusi byt odpoved jednoznacna. Vsetko je relativne, tazke je odlisit dobre od zleho a kzdy ma svoju pravdu. Kazdy si tu moze uplatnit svoj uhol pohladu - a ono nam to umoznuju oficialne vety distributora otec ako tvorca videohier, digitálny svet, cyber vesmír - to mohli kludne preklepnut kvantovu  fyziku a dat tam i tzv. paralelne vesmiry. Napokon ako v Matrixe 1999 sme mali nelutostneho zloducha, tu je to tiez. 89 % ()

O´Neill

U Avataru se říkalo, že se jedná o digitální orgie...Omyl. TRON - to jsou ty pravé, nefalšované, digitální 3D orgie! Po příběhové stránce byl film perfektní, vizuály až na občasné "zdigitalizování" vyníkající. Soundtrack byl opravdu perfektní, ale tak se mi trošku zdá, že někdo vykrádal Zimmerovi. Teď k samotnému 3D - ten se povedl, ale za plný počet rozhodně není. Vadí občasné 2D scény, kde se dozvídáme, že jsou úmyslné. Titulky byly hodně k ničemu (měli si nechat poradit od těch, co je dělali do Sawu), a virtuální svět místama docela rozmazán. Celkově z toho ale mám skvělý pocit. P.S.: ČSFD, běžte do prdele s projekcí zadarmo v Praze only. I v Ostravě a jiných městech se najde plný sál lidí, kteří by free vstup uvítali. ()

MrPierc

Pokud máte rádi design, fetišistické gumové obleky a lidi rozpadající se na kostičky, tak TRON bude vaše krevní skupina. DAFT PUNK to doprovází svojí electro hudbou během celého filmu a dokonce se tam i na chvíli ukáží. Jednoduchý, zaoblený a barevný styl alá Apple mne bavil během celého filmu. Příběh jednoduchý, ale efekty překryjí veškeré pochyby o filmu. 3D projekce se přímo nabízela pro takový příběh odehrávající uvnitř počítače. Velká radost z barev. ()

DrBuznička

Zapomeňte na to jak je film eklektický. Tron je originální v tom jak pohlcující buduje 3D svět. Pro mě zatím nejlepší 3D zážitek. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi