Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Diskuze

O´Neill

O´Neill (hodnocení, recenze)

Pusťte si to znovu, jako já, a bude se vám to líbít ještě více než poprvé. A když u toho vydřžíte 7hod v kuse jako já, tak tím tuplem. Věřte mi, ověřena kvalita ;)

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Nevim jak je to mozne,tak dluho pripravovany serial a takhle to podelat.Davam 3* za herecke vykony a obsazeni a za par dobrych a napinaych scen.

The_God

The_God (hodnocení, recenze)

Asi tak, no. Ale když nepočítám ty rádobycitový výlevy a výlety na zem, tak se mi směr seriálu docela líbí. Je to něco jinýho než SG1 a SGA, kde se všechno vyřešilo během jedné dvou epizod (ale i tak si myslím, že nejlepší epizoda z SG světa je Lost City 1 a 2). Tady je hlavním motivem přežít. Akorát co mě poněkud rozčarovalo, je to nový křeslo. Jak se na něj připojovali antikové? To už měli díry v hlavě či co?

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

Ming-Na je zástupce IOA v expedici. Ale je fakt že dalších 10 postav sou jen nějaky vědci, který si pamatujeme spíš podle xichtu než podle toho co dělají.

Deywid

Deywid (hodnocení, recenze)

Nevada, honajz: a čo je najhoršie, z toho "miliona" hlavných postáv, nie je až na postavu R. Carlylea ani jedna veľmi zaujímavá, čo je dané jednak tým, že sú tam herci, ktorí nevedia hrať - napr. Captain America a Lady Ufňukaná, resp. sú tam herci, ktorí hrať celkom dobre vedia - Ming-Na, L. D. Phillips, ale majú príšerne napísané postavy....

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

Nevada: On je ostatně vždy problém, když hodíš na plátno / obrazovku moc postav. Divák si zapamatuje maximálně šest, s dobrou vůlí sedm postav, ale musejí mít nějakou výraznější roli (Jebal ml., Jebal st., Jebalová, Jebalova manželka, její rodiče...)... Ale když se najednou pracuje na omezeném prostoru 45 minut s dvaceti, třiceti lidmi, to je kláda i pro velkofilm typu Kleopatra, Ben Hur, Spartakus... Třeba dodnes netuším, co přesně za pozici a proč má v SgU moje oblíbená herečka Ming-Na, a to říkám, je moje oblíbená herečka, takže se na ni soustředím. V seriálu BsG v podstatě také nebylo tolik hlavních hrdinů (fotr a syn Adamovi, Starbuck, Šestka, vědec Baltar, "Frak Me" Tigh, prezidentka), ale i ty vedlejší byly představovány postupně, aby v tom divák neměl zmatek a orientoval se od začátku, kdo je kdo a odkud. V SgU mi ale přijde s postavama totální chaos, nejenže netuším, kdo je kdo, ale ani jaké má pravomoci, nebo dokonce schopnosti. Někteří herci jsou pro mě dokonce zaměnitelní.

Charon11 (hodnocení, recenze)

Pokud se to alespoň trosku nezlepši, tak v tom nebudu pokračovat, škoda času. Bohužel si myslím, že pokud to do této doby bylo vlažné, tak se to zásadně nezmění :/

Nevada

Nevada (hodnocení, recenze)

A Jack během jediného dílu víckrát než si uměl spočítat... Uniká Ti pointa toho opakování.
U SG-1 jsme věděli kdo je nesmrtelný, protože tam bylo v popředí 4-5 postav, z toho v podstatě jen 2 úplně zpočátku. Tady je (zatím) zdánlivě tolik postav, že si člověk ani pořádně nepamatuje a pracuje se s nimi přitom jen minimálně. Proto mi připadne, že jsou někteří postradatelní a zatím jediné využití měli při ufňukaných návštěvách Země nebo opakovaném umírání v časové smyčce. S tolika postavami by šlo rozehrát napínavou podívanou, u které by si diváci nemohli být jistí kdo vydrží a kdo ne. Nestalo se, zatím. Uvidíme co bude dál v dubnu (ne, že bych najednou očekávala zázrak).

Redi

Redi (hodnocení, recenze)

Boha jeho...nevado.. v jiných serialech hlavní hrdinové umírají běžně, viď? Co to furt omíláš pořád dokola... Kolikrát ožil D.Jackson??? 4 ... Už nemel furt to jedno dokola... je to trapné.

Nevada

Nevada (hodnocení, recenze)

Jasně. A proto tam neumírá nikdo (z hlavních) a nebo naopak skoro všichni a pak je zase vzkřísí.

Kein

Kein (hodnocení, recenze)

Je to jiné, ale nezdá se mi to zase tak špatné, jak tady někteří tvrdí...zatím mám zkouknutých prvních deset dílů snad budou i nějaké další. Dal jsem čtyři hvězdy, není to už taková pohádka jako předchozí SG, je to vážnější, možná to někomu může připomínat Battlestar Gallacticu....mě se to líbí, a vůbec mi nevadí že tam nejsou nějaké "oblíbené" postavy, spoň to je drsnější a realističtější. U předchozích SG jste věděli kdo tam je nesmrtelný, tady ne...

Charon11 (hodnocení, recenze)

mrnino: No u sci-fi seriálu, je lepší trošku spád (to je teda lepší u každého uznávaného seriálu, pomalé tempo nevadí asi jen v seriálu Ulice, páč je každý den). OK je to tvůj názor, mě to krom posledního dílu a toho dílu s parazitama dost nudí. Pořád to má v názvu SG a tak jsme čekal obdobný přístup. Poslední díl dává naděje, že se to rozjede. Zápletka s kameny (sex s manželkou či s milenkou přes třetí osobu) už se trošku vyčerpal.

mrnino

mrnino (hodnocení, recenze)

podľa mňa je to veľmi dobrý seriál, je to úplne o miečom inom, nie je tam síce veľa nových technológií ako to bolo pri sg-1 a atlantis, kde sa pomaly všetko vyriešilo za jednu epizódu, ale je to skôr viac-menej zo života, lebo nič sa nedeje rýchlo a všetko má svoju postupnosť!

Charon11 (hodnocení, recenze)

fabecc1222: Problém má realizační tým a ta parta scenáristů, co ji došly nápady a nemá co psát. Poslední díl  konečně trošku  dosáhl úrovně SGA. Jestli to trošku nerozjedou tak druhá serie nebude, a pokud to nerozjedou tak mi je to jedno, stejně bych už asi nekoukal. Kolik dílů jsem viděl jen proto, abych zjistil, zda už to bude zase koukatelné....Z nostalgie koukám n astarší díly SG a SGA a SGU je proti tomu opravdu slabota :(  Můžeme jen doufat.....

McClane

McClane (hodnocení, recenze)

hehe.

My teenage daughter likes SGU...She never watched SG-1 or Atlantis, but she likes SGU. "It's like a CW show, all about relationships with cute guys!" Somewhere out there Jack O'Neill is crying.

Trisstes

Trisstes (hodnocení, recenze)

napisali ze nieco ako alieni z District 9...to neznamena ze tak budu vyzerat...myslim si ze ide skor o povahu...co je podla mna dobre...

Redi

Redi (hodnocení, recenze)

Dr. Zoidberg jak vyšitý :) ...btw. víte kolikrát umřel Daniel v SG1 ? :D

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

McClane: Třeba do 3. série počítají s holkou s jenom jedním okem?

Norzog

Norzog (hodnocení, recenze)

No říkali netradiční ve stargate universu - něco jako krevety... takže víc reálnější motivy a né ty černobílí I-want-to-rule-them-all-and-do-nothing goaldi apod.

Chrlič

Chrlič (hodnocení, recenze)

Pokud nebudou ti emzáci mít třeba obří řitní otvor místo hlavy, tak chci vidět, s čím "netradičním" tvůrci přijdou. (nebudou život vysávat rukou, ale nohou!!!)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace