Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

joehot

Dostal jsem, co jsem chtěl a možná i trochu víc, neboť jsem od toho doopravdy moc nečekal. Patos v takovémhle filmu být zřejmě musí, vyzdvihuji Eckharta, hudbu Briana Tylera a první půlhodinku. Co mě štvalo nejvíc? Vedle mě sedící erudivaní kritici CSFD, kteří se v některých scénách (kdo ví, jak si dodávají sebevědomí vojáci v pravé bitvě?) uchechtávali, jako by sami točili mnohem lepší filmy. ()

Zeebonk

Patriotistická sračka, ale překvapivě zábavná. Od poloviny dokonce nastupuje všemi vítaná přehlednost a jednomu se z té Crysis 2/CoD 4 akce udělá těsno v kalhotách. A nebýt té feministické čubky, teda emancipované ženy, Michelle Rodriguez, tak bych při sledování ani necítil kyselo v držce. ()

Expendable

Tak začátek byl dobrej, atmosféra, herci a všechno, ale postupně jak to začalo spět ke konci, najednou marináci, kteří byli úplně podělaní strachy z mimonů, je nakonci kosí jak švestky a stačí dvě raketky, aby vyřadily celé středisko a zajímavé je, že místo toho, než by se řešily ostatní města a státy, tak závěrem naprosto a jednoznačně vyplývá, že zničením střediska už patří zase svět lidem. To jsem viděl zase pěknou pohádku, ale vůbec mě to nebavilo, Aaron Eckhart alias Harvey Dent hrál perfektně, to všechna čest, ale to je asi jediné pozitivum na tomto filmu. ()

ConanVJ

Hodně povedená válka s emzáky, to se musí nechat. Celý je to natočený realističtější kamerou a jeden by i věřil, že ta bitva probíhá. Příběh je jednoduchý, ale to tu moc nevadí, protože je to hlavně o tom dostat se z bodu A do bodu B a posléze se "překvapivě" přijde na to, jak ty šmejdy co okupují L.A. porazit. Akce je pěkná a je jí opravdu hodně. Soundtrack taky funguje a efekty, ty jsou pěkné, nepřeplácané. Obsazení se taky povedlo, i dyž sem nemuseli cpát tu mužatku Rodriguezovou :) Za mě 80% :) ()

Pishin

Netknut žádnou přečtenou recenzí ani místním hodnocení jsem se vydal podívat do kina, film který lákal zajímavým nic neříkajícím trailerem (pokud byly další, tak ty už jsem neviděl) vzbudil moji zvědavost, kterou během prvních 30 minut totálně zadupal do země. Manifest Americké armády, při kterém se vojenské kapacity plácají s úsměvem po ramenou a náborové kanceláře praskají ve švech. Snad první film, kde mariňáci mají vybraný slovník i největší ''řepoň'' s IQ terenního bažanta si prostě ve vypjaté chvíli ''nezaFuckuje'' ale za to všichni vypouštějí z úst něco, co by mělo vypadat jako běžná civilní mluva, ale když to posloucháte nestačíte se divit. Když neprobíhaj debilní kecy tak sledujete 2 hodiny neutuchající roztřesené ''jako autentické'' akce, kde bandička správnejch amerikejch chlap(c)ů dává na frak mimozemským emzákům a co mě vůbec sr*lo, že tohle všechno dávají bez snídaně. Nemá cenu tady sumírovat další hovadiny počínaje od ''Jsem veterinářka'' až po přechod ze tmy-tmoucí do sluncem zalitého pravého poledne a to 3 minutovým průchodem kanalizací, plus všudepřitomný patos a kdoví co ještě. Za sebe říkám nikdy nevěř mariňákovi, kterej nesnídá a nefuckuje!! ()

PauloZ

Světová invaze je velice dobré akční sci-fi, které přináší pohled na putování jednotky mariňáků, kteří jdou zachránit civilisty. Jako vždy se něco posere, hodně jich zařve, předají civilisty do bezpečí a nastavá zlom, mariňáci (srdcaři a vlastenci) při pohledu na rozsekané L.A. vyskakují z vrtulníku a jdou si to vyřídit pěkně po svém a nakopat prdel centrálnímu mozku alienů. Z tohoto výčtu je to solidní tuctovka, ale nenechme se zmýlit. Liebesman dostal dobrý scénář, který nepromrhal mezi prsty. Invaze má dravou kameru s velice slušníma efektama, napětí, akci, emoce a bez zbytečných zdržovaček drží našláplé tempo až do konce. Možná nemuselo být toho přeamerického konce "my už jsme posnídali ", ale jinak pěkné. ()

F.man

Zajímalo by mě kolik z těch 70 milióóóónů, platila americká armáda. V posledních letech jsem si totiž tak nějak zvyknul na to, že pokud nekoukám na Baye, velebení Ó velké Ameriky citelně ubylo. Tady to ale Liebesman napálil ve velkém tak, že i Top Gun by ještě záviděl. Chrabrá vojenská obětavost, hrdiství s americkou vlajkou na prsou, neposkrveněná záchrana civilistů... Chvíli jsem měl za to, že je to tak trochu nadsázsa, snad jako v Starship Troopers, ale ono ne. Říkejte mi cyniku, ale tohle už na mě bylo vážně hodně. Možná i proto že Liebesman se jinak snaží o poměrně špinavé záběry, dokumentární pohledy, no kdyby to neznělo vzhledem k tématu naprosto debilně, tak řeknu reálnost. Touto obezličkou se ale dostávám i k druhé věci, která mě začíná čím déle tím více štvát. To co mělo u Bourna smysl, bylo originální a přesto se na to šlo dívat neboť byly scény stále přehledné, se za ty léta dostalo někam úplně jinde, a třesoucí kameru tak začínám vyloženě nenávidět. Doprdele co to má za smysl, zazoomovat, odzoomovat, přitom s tim házet jak kdbych měl parkinsona a byl v epicentru zemětření, do toho v pěti sekundách 7 krát střihnout... To pak je bordel, díky kterému se naprosto přestávám orientovat na place, a ne "reálný" pohled. Možná že stárnu, možná že jsem Battle: Los Angeles nevěnoval dostatečnou pozornost, ale v akčních scénách jsem se prostě ztrácel. Jediné co vím, že to tak nějak všude náhodně bouchalo, sem tam zahlíd nějakého emzáka a párkrát taky někoho z vojáků. Takhle prostě prosím ne. Na druhou stranu, určitě nechci do Liebesmana jen kopat. Ono totiž natočit za 70 míčů takovouhle, na pohled velkolepou, akční scifárnu, to zase klobouk dolů. Ten film totiž vypadá a bouchá tak, že bych tipoval snad nejméně dvojnásobek. Po hlubší analýze jde sice vidět, že je použito relativně málo lokací, a další úsporné finty, ale znovu (zatímco jsem dal klobouk zase nahoru) smekám. I to vyprávění příběhu není špatné, i když pravdou je, že si dovedu představit jak s ním velká režisérská jména pracují úplně jinak. Když to tak nějak schrnu tak musím přiznat že se to Liebesmanovi nerozpadlo a poradil si docela dobře. Přesto to ale šlo (jako ostatně vždy) lépe. A jelikož mě výše zmíněné věci vážně vytáčely, více než dvě hvězdy dát nemůžu. That was some new John Wayne shit, Staff Sgt. ()

Džany

"Už jsme po snídani." Takže, abych začal spíše pozitivy : není to 3D, což v této době obdivuji a hraje tam Aaron Eckhart. Tak a to je asi všechno...Naprosto nesympatická chaotická kamera, nemožný scénář a předvídatelný děj. Amíci a to jejich "vlastenectví" a já myslel, že všechny nápady vyčerpali už na "Dni nezávislosti" a "Armagedonu". Bohužel, první film promítaný ČSFD, který hodnotím pod tři hvězdy. ()

Anchi

Pár vyřčených výrazů a nastalých situací mě dokázalo tak pobavit - až rozesmát - o to víc bavila, že žádná z těch vět ani situací neměla být myšlena jako vtip. Aneb trapnosti a nemístnosti se meze nekladou, rozhodně ne ve filmu za 100 mil $ :-)) Efekty vcelku asi fajn (LA zahlceno výbuchy a požáry a bla bla), herecký výkony nic moc (nejpřesvědčivější byly ječící děti a Rodriguezová opět ve skoro stejně roli), scénář tak patetickej, že bych snad i já napsala lepší dialogy pod vlivem destilátů... atd. atd. /// Viděno na csfd premiéře - a co mě pobavilo jako třešínka na dortu, byl recesní nadšený potlesk při závěrečných titulkách :-)) ()

yakoob

Nekonečný patos amerických tvůrců... Zlo opět dostalo na prdel od amické pěchoty...Vše co mi zkazilo večer v kině nebyl až tak tento snímek, ale stupidní ukázky nových českých filmů (Czech Made Man atd.) ()

draggo

Smíchanina Dne nezávislosti, Districtu 9, Call of Duty a náborového videa americké armády. Čekáte že teď bude následovat další z přemoudřelých blábolů plných vznešeně znějících cizích slovíček jako od místních všeználků? Ale kdepak. Světová Invaze je sice takový slepenec všeho možného (to mi zase nikdo nevymluví), ale ptám se: Vadí to? Mě ne. Šel jsem na to s očekáváním klasické "kýčovité americké akční slátaniny", které se mi i dostalo. Nehodlám tu plodit rádobyfilozofické rozbory na půl stránky. Akce a triky jsou na jedničku, o tom žádná. Velice mě potěšilo že vojáci občas konečně zapnuli mozek a chovali se (mám na mysli v akci) logicky a realisticky, což mě u filmu tohoto ražení příjemně překvapilo. Tady je jenom trošku škoda toho "dokumentárního" stylu á la Záhada Blair Witch, REC apod. V některejch místech to hezky sedlo a podpořilo to atmosféru, ale občas mě to vyloženě otravovalo a kazilo mi to zážitek z pěknejch bitek. A příběh? Takový jaký měl být. Vlastně sloužil jen k tomu, aby nějak spojil ty jednotlivé akční pasáže. A to splnil dobře. A že je přehnaně patriotistický, patetický, kýčovitý bla bla bla? Jo, je. A světe div se, já sem za to rád. Konečně poctivá americká srágora u které může člověk s chutí zabořit ruku do popkornu, zapít to kolou a říkat si jak je ten život díky statečným mariňákům pěkný. Takových filmů je prostě málo a já jsem rád za každý takový. I když u některých hrdinných projevů jsem to ani já nevydržel a neúspěšně v sobě dusil smích (scéna kde hlavní hrdina říká tomu klukovi že je nejstatečnější mariňák kterýho zná v tomhle ohledu vítězí, omlouvám se kdyžtak spolusedícím :)). Suma sumárum jsem celkem spokojený, děkuju csfd za možnost vidět to zadarmo, příště přídu zas. /viděno v kině: 75% a 4*/ ()

Kryton

Bum, prásk, ratatata, emzák, fujky, bum, prásk, Amerika je nejlepší, bum, prásk, emzák..... Tak takhle by se dal popsat film Světová invaze. Od začátku jsem věděl do čeho jdu a dostal jsem pořádnou porci popkornu do pusy. Točit tohle němci jako Emmerich či Peterson, tak je tam dvakrát tolik vlajek a patosu. Tady se to ještě drží u zdi. Jinak příběh žádný překvapení nenabízí. Přiletí emzáci a chtějí smazat lidstvo (po kolikáte?), protože tu máme velké zdroje (po kolikáte?) vody (tak to by si s emzáky ze Znamení nerozumněli). Bylo to napínavé, parta vojáků je sympatická a emzáci pěkně hnusní. K tomu krásně zničené LA. Bavil jsem se náramně a ti kdo v tom hledají nějaké psychologické vsuvky by neměli na tento film chodit! Asi nejlepší film o mimozemské invazi po Dni nezávislosti! ()

ledzepfan

Po sérii varování jsem se rozhodl k tomuto filmu přistoupit s jistou baterii opatření = Pohodlně jsem se usadil, nastavil jsem vnitřní filtr-pro zachycení americkovlasteneckého patosu s armádním fetišem-na stupeň 3, aktivoval jsem nejnovější verzi stabilizátoru obrazu a vypnul si sekci mozku požadující jisté-alespoň základní-logické návaznosti a chování postav. Tento můj základní firewall sice osekal film na pouhých 48%(52% zatím úspěšně zachytil filtr) ale zato jsem si první 2/3 užíval nefalšované, jednoduché a škodolibé zábavy s povedenými invazními prvky(koho by nepotěšil pohled na Ameriku v plamenech). Na začátku poslední třetiny však úroveň debility několikanásobně přesáhla měřitelné hodnoty a mé obranné mechanismy se zhroutily pod tíhou hlášek a obrazů nekompromisních jako reklamy s Chuckem Norrisem. Od té doby jsem byl systematicky ubíjen kryploidním kreténismem a koncentrovanou demencí úchylně gradující až k dechberoucímu laserovému finále.. WHooooW(teda Hooo-Haaa)... No, nakonec jsem to ustál a ani jsem se moc nepoblil ale myslím, že nějáký ten trvalý následek jsem si z toho určitě odnesl.. A jak zní poučení pro příště? : Nekoukat na USA Armádní Reklamy!! ()

JimWayne

Film na ktorý som sa obzvlášť tešil no zbytočne.Nie že by to bola strata času ale z Battle: Los Angeles sa dalo vyťažiť určite viac ako len boje do výšky 10 m nad zemou.60% ()

baribal

Všichni jsme zmlsaní filmy jako je Den nezávislosti nebo 2012, kde se kocháte množstvím efektů a ve kterých procestujete minimálně tři kontinenty nebo zavítáte na oběžnou dráhu. Ve světové invazi není ani jedno, jenom cesta jednotky vojáků z místa A do místa B a přitom narazí na velitelství emzáků a pošlou je do pekel. Nic komplikovaného, to co film sráží víc je scénář, který je opravdu mizerný. ()

Wysch

Übersratschka. Überpatos. Überklišé. Überbejkárna s übernelogickým scénářem. Über deus ex machina. Über hovězí hudba! Ale tak brutálně natočená, že závistí musí blednout Black Hawk Down (jemuž Battle: Los Angeles vykrádá závěr) a hlavně Independence Day. Ten, kdo se nebavil, je ignorant, podržtaška a überpozér, kterej to v životě nebude mít lehký, páč i tu nejokatější bejkárnu musí prostě hodnotit ze svýho übernadlidskýho pohledu. Moje hodnocení je po [ČSFD projekci] überpřehnané, ale tak už to dopadá. Überpřekvapení. Über Aaron Eckhart. ()

zlabus

Naprosto nečekané čtyři hvězdy, které ve mě musely trochu dozrát, abych si uvědomil, že nic zábavnějšího jsem dlouho v kině neviděl. To, že film vypadá jako filmová verze Modern Warfare (emzákama), na škodu opravdu není. Příběh žádný, moře patosu, šablonovité dialogy, nepřetržitá akce, výbuchy, spousty emzáků.......atd. Prostě jsem se dvě hodiny v kuse čistokrevně bavil, i když musím přiznat, že místy asi ne úplně tím, co měli tvůrci v plánu, ale tentokrát mi to vážně nevadí. Velici příjemné překvapení. 75% ()

frashmaker

Nebylo to zas tak velkolepé jak jsem čekal. Vpodstatě až na pár scén z velkých bojů to bylo spíš o relativně malých prostorech, kde se odehrávala jednotlivá dramata. Celkově vzato se mi film ale líbil. Téměř dvě hodiny trvající přestřelka mezi mariňáky a vetřelci z jiné planety byla opravdu velmi hutná se spoustou zajímavých scén. A i přes to, že jsme se zde zcela neobešli bez amerických keců a spousty filmových chyb, tak se dá říct, že to byli jedny z nejkratších dvou hodin, jaké jsem kdy ve filmu zažil. ()

RasputincZ

Měl to být mix Independence day a Black Hawk Down. Ve výsledku to působí jako film podle herní předlohy. Za Eckhartovo charisma a slušnou hudbu mírně vykrádající OST k Počátku dávám aspon dvě hvězdy. Více v mé recenzi ZDE ()

SaNcHeZ_cz

Světová invaze je prostým sci-fi vojenským snímkem, kde se na děj moc nehraje a hlavní je akce. A té je tu požehnaně. Trpí stejnými neduhy jako ostatní válečné filmy, tedy přehnaným patriotismem, jednoduchostí a propagandistickými tendencemi. Kdo by od toho čekal něco jiného, byl by sám proti sobě. Na ploše necelých dvou hodin se tak rozkrývá akční snímek, který místy sice tlačí až moc na pilu, ovšem nestíhá urazit. Nadchnout ovšem taky moc ne. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání