Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

ABLABLABLA

Co můžu říct o tomto filmu je, že mě hodně překvapil. Ovšem ne mile, no ale ani ne nějak špatně. Rozhodně se mi neskutečně líbila hudba, potom kamera, barvy, triky a podobně, no ale to ostatní už podle mě bylo naprosto o ničem a jen jsem měla otevřenou pusu a zírala na to, co to proboha má být. Draci, roboti, válka s Němci, jeden sen, druhý sen, bordel, realita, blázinec, holky oblečené velmi spoře, jak okolo sebe střílejí? No prostě slátanina všeho možného. ()

buldock

Vizuálně vypiplaná, mužskému oku lahodící, byť v první čtvrtině trošku hůře stravitelná a velmi dobrým písničkovým soundtrackem podpořená akční fantasy, kterou mě Zack Snyder znovu vtáhnul do svého fantaskního světa a opět mě zasáhnul. (Director´s Cut). Film: 76% ()

Bat55

Veľké sklamanie. Sucker Punch musel zaváňať veľkým prúserom už pred vznikom, v dobe, kedy bol len na papieri. Paradoxne, scény, ktoré sa odohrávali v druhej realite, v imaginárnom svete Baby Doll, boli pre mňa neskutočne nudné. A to bol pravý ťahák filmu. Scény z ústavu ma naopak prinútili pozerať na film a vydržať ho do konca. Hoci záverečná scéna na mňa zapôsobila, v ktorej sa Dolly obetovala za Sweet, a aj následná scéna na autobusovej stanici, ktorá uzatvára film, je dobrá. Ale na druhú stranu, samuraji, nacisti - zombie, orkovia (LOTR) či roboti (I Robot), to všetko je tu len na okrasu, ktorej si ani nestihneme poriadne všimnúť, respektíve, všetko je príliš rýchle. Sucker Punch mal veľký potenciál, veľmi som sa naňho tešil, ale moje očakávania nenaplnil ani z polovice. Akcii chýba invencia, dialógom zaujímavejšie témy. Hoci na dejovú štruktúru, ktorá sa odohrávala v realite, som si ihneď zvykol. Takýto film by som bral (Oscar Isaac je skvelý). No odbiehanie od príbehu k absolútne samoúčelným, nezmyselným, nereálnym a nudným akciám film doslova zabíja. Z hereckého osadenstva ešte za zmienku stojí nádherná Abbie Cornish, rozhodne najkrajšia zo všetkých, a Emily Browning. /45%/ ()

vorheese

Zvrhlá exhibice bez ladu a skladu, která ukazuje, že z génia Snydera se postupně stává Sucker, a tohle je zatím jeho největší Punch do nosu fanoušků. ()

Tony.cs

Snyder nám jen dokazuje jak výborný je režisér. Emily Browning je prostě nádherná. Akce je parádní. Myšlenka hluboká. Vše dohromady nedoceněné všemi těmi pseudointelektuály. ()

kaylin

Musí říct, že první promítání v kině v roce 2011 mě nijak nenadchlo a byl jsem z filmu spíše otrávený. S odstupem tří let ale mám pocit, že jsem mu až zbytečně křivdil. Ta akce je až zbytečně cool a mohla by být krutější, ale tak nějak s vizuální podobou filmu to souzní. Celkově ale není příběh špatný a funguje i jako tragédie. Jen ty postavy jsou některé takové prvoplánové. Jo, podruhé se mi to už líbilo výrazně více. ()

Philcze

Filmový fail vyloženě gargantuovských rozměrů. Něco jako kdyby někdo dal talentovanému, (a také řádně nadrženému) patnáctiletému teenovi 100+ milionů dolarů, ať natočí akční fantasy. Fakt, že toto natočil dospělý člověk, jde absolutně mimo mě. Akce začne nudit a otravovat po pěti minutách, dialogy jsou snůžka klišovitých hesel a celé se to bere tak vážně, že se u toho nelze ani vydatně zasmát. 2/10. (Febio Fest 2011) ()

Kaluž

Podpásovka. Guilty fuckin‘ pleasure. Obří Miloň Čepelka v roli starosty s doutníkem. Zombie nacisti jak od Mignoly. Pětice krásných pipinek v kostýmcích k sežrání. Samuraj jak stodola a s rotačním kulometem. Fixace na bordely kabaretového střihu. Drak, který by Beowulfa opíchal do zadku. Akční scéna ve vlaku co vám vysrkne mozek z kebule. Brčkem, hezky pomalu. Kdyby byl celý film ve slow motion, možná byste si toho ani nevšimli. Dynamické hudební předělávky (Beatles, Pixies, Eurythmics), které tomu sednou na milimetr přesně. Scenáristé naládovaní psychotropními látkami až po okraj. Že Baby Doll nakonec dopadne jako McMurphy mě teda ani ve snu. Skolila ji celá řada nešťastných příhod. Forma roztřískala obsahu držku na maděru (podobně jako v tomhle komentu). Popkultura tady stříká ze všech celuloidových otvorů. Snyder je prostě úchyl a nestydí se to přiznat. Jsem s ním na jedné vlně a těším se na jeho další zhýralou tvorbu (Superman bude strašně gay). A ne, není to Snyderův nejlepší film, ale tu pětku mu napálím s širokým úsměvem. ()

DH3Factor

Snyder je šílenec a šílencům se nesmí bránit. Má to grády, má to myšlenku, má to styl a sexy buchty ve flitrovaných modelech s velkejma bouchačkama mě nikdy neomrzí. *Dream and die!* ()

Remedy

Zacku, když pominu při srovnání Legendu o sovích strážích, tak je to od Watchmenů tedy pořádný skok, jen co je pravda! Sucker Punch je až na omračující vizuál přímým protipólem Watchmenů. Strážci totiž nebyli primárně natočeni jako vizuální bašta, ale měli fungovat (a fungovali) jako důstojný přepis komiksu Alana Moorea, který neopomněl a zároveň dokázal dostat více do popředí nemalé množství existenciálních, sociálních a politických otázek. Sucker Punch sice není komiksovou adaptací, ale spousta postupů a motivů, které jsou zde využívány, komiksem přímo zavání. Z tohoto pohledu je zatím poslední film Zacka Snydera efektní a líbivou směsí akce, dlouhých herních videosekvencí a bombastických vizuálních orgií, které při osmdesátimilionovém rozpočtu perfektně šlapou. Sucker Punch určitě není epické, lyrické ani lyricko-epické dílo. Je to digitální řežba se scénářem, který je děravý jako řešeto. Jenže co naplat, když to královsky baví a úžasně se na to kouká.) --- viděno v EXTENDED CUT--- ()

René.girl

Se svým mírně feministickým pohledem na svět, jsem si tenhle film vyloženě užívala. 80% (navíc, kdo by věřil, že hlavní hrdinka je ta roztomilá a nevinná brunetka z Řady nešťastných příhod) ()

italka63

Mírně šílená akční fantasy z blázince plného cvoků, včetně zkorumpovaného vedení, které násilím přivedené mladé pacientky patřičně využívá a neštítí se ani nepovolených zákroků.A jedna vzpurná chovankyně při tanci upadá do transu a dostává se do jiné reality, ve které se později vyskytují její nové přítelkyně, které spolu s ní chtějí utéct......nadupáno skvělou hudbou, kterou kupodivu ocenil i rejžánek:-) tudíž zasloužené čtyři hvězdy. ()

EvAnSiT

Za hudbu, za krásu hlavných protagonistiek a za celkový audiovizuálny dojem z kina... Tri hviezdičky ? Voľajako málo, že ? Veru tak... ()

Vampireman

Nemám rád nic neříkající hlášky stylu "bylo to dobré, ale mohlo to být lepší", však sem se mi to strašně moc hodí. Snyderova režie je opět stylová a nápaditá, ale film jako celek je děravej jak cedník. Audiovizuální bitky se střídají s odpadní komerční nudou a moment očekávání sleduje moment zklamání. Na druhou stranu, Snydere, klobouk dolů, že diváka připraveného na horší, než co ve skutečnosti viděl, budeš dobře bavit. Sucker Punch je vystavěn podobně jako Světová invaze - guilty pleasure a pocit, že koukám spíš na gameplay, akorát Sucker Punch je jinej žánr a má víc misí/questů a tváří se jako reklama na porno. Celkově to baví skutečně dobře i kde nemá (nástupy na scénu, neustálé opakování čehokoli). Nechápu akorát smysl závěrečné pointy s přesahem (já se třeba chechtal). Chci to ještě. 75% ()

Helo

Opravdu originálně vymyšlený fiml, ve kterém se prolíná fantazie hlavní hrdinky s realitou. Ta reálná část jaksi drží celý film příběhově po hromadě a naopak ta fantazijní zde příběh vůbec nerozvíjí, naopak je to jen taková výplň, která slouží hlavně k tomu aby se režisér pořádně vyřádil a popustil uzdu svojí fantazii. Ale důležité je to, že zde tyhle části filmu vůbec nepřekáží a naopak je radost se na ně dívat. Protože kdo jiný umí dělat akční scény líp než Zack Snyder? Já bych řekl, že nikdo. V jeho podání je opravdu radost sledovat sličné dívky, jak masakrují "em čtyřkou" nebo katanou německé mrtvé vojáky, kteří fungují na parní pohon, nebo jak ostřelují armádu skřetů z paluby bombardéru "Mitchell" aby byly následně pronásledovány obřím drakem snažíc se uletět v tom samém letadle. Sem tam to ještě Zack proložil nějakou tou jeho pověstnou "zpomalovačkou" a ejhle, párádní akční podívaná se špetkou atmosféry blázince je na světě. BTW: úvodní scéna s písničkou "Sweet dreams" je bomba! :) ()

Thomassi

Od doby, co jsem viděl ukázky jsem si říkal, že toto prostě musím vidět, i když mi bylo jasné, že film dopadne přesně tak, jak dopadl - někteří ho vychcalují a jiní ho hážou do sraček. Co taky čekat od příběhu, který není reálný a který je fantastický. Já jsem čekal brutální, až herní atmosféru, doplněnou o pár kočiček a neuvěřitelných soubojů a mlátiček v zákopech první světové a dalších pestrých uchyláren. Ano, je to ujetý jako prase, ale neskutečně zábavný. Konec konců, naše představy a sny nejsou jiné. Jsou přesně takové, jaký si je uděláme a v drtivé většině jsou stejně ulítlé, jako tento film. A co víc, filmu dominuje naprosto perfektní hudba, která se zde hodí jako žádná jiná. Takže já si z filmu neodnesl nic jiného než nadupaných 100 minut, které mě svojí absurditou dokonale odzbrojily. Plný 4 hvězdy. ()

Starletka

"You don't want to be judged? You won't be. You don't think you're strong enough? You are. You're afraid. Don't be. You have all the weapons you need. Now fight." Tomuto filmu jsem se opravdu hodně, hodně dlouho vyhýbala s tím, že jde jenom o pánskou nerd-fantasy s roztomilými polonahými slečnami. Ale ono tak překvapivě není. Pod tou akční nakládačkou s fantastickým soundtrackem se skrývá něco víc - paralelní světy, psychologie postav, boj o svobodu v krutém světě plném násilí... A i když jsou hlavní slečny opravdu hodně sexualizované, není to tam jen na parádu. S každým dalším shlédnutím lepší a lepší. ()

salalala

Nejlepší u Sucker Punche je prostě nic nečíst, na nic nekoukat, nic nečekat. Tak jsem to udělal já. Prvních dvacet minut je super (a silně mi to připomnělo Watchmeny) a navnadí. Pak to jde ale k šípku. Zpomalovačky brzy omrzí a vy jen koukáte, co za šílené akční scény vám Snyder naservíruje. Zaplaťpánbůh za ně, protože kdyby tam nebyly, byl by to propadák. Dá se na ně koukat, jsou efektní, dobře natočené, přehledné, ke konci ale bohužel přehnaně dlouhé a míň a míň reálné. Pětice slečen mi byla srdečně ukradená, navíc ani jedna nehraje nic moc a pokud nejste na "bloncky", máte velkou smůlu. Mně prostě sexy nepřišly. Ani nevím, jestli to bylo myšleno vážně, nebo je to celé sranda. Linie z blázince (bordelu) byla zoufale slabá a dialogy čím dál hloupější a logika odešla na procházku. Nechybí ani tradiční problém filmů s ženskými hrdinkami, a to, že každý chlap je karikatura - slizký, nebo blbý, případně obojí. Nemůžu se zbavit dojmu, že Sucker Punch se snaží být něčím víc, než čím je. O málokterém filmu se dá říct navrch huj, vespod fuj. O Sucker Punch to s klidným svědomím říkám. 50% ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)