Super akční film v režii Sylvestra Stallone, který také hraje hlavní postavu. Ani chvilka nudy, totální napětí až do konečného rozuzlení. Skupina profesionálních zabijáků dorazí na ostrov Vilena s úkolem zlikvidovat nebezpečného diktátora. Akce se začíná komplikovat. Kolem nich probíhá něco nekalého a někdo ničí všechny jejich plány. Protivník i vnitřní nepřítel se snaží rozložit soudržnost a kamarádství. Když je obětována místní spojka Sandra, vedoucí skupiny se rozhodne manipulacím vzdorovat a vrátí se do Vileny, aby osvobodili rukojmí, dokončili svou práci a také zachránili svou integritu... Postradatelní jsou totiž muži, kteří mohou být obětováni ve prospěch vojenské operace... (Film+)

Kryton

Expendables jsou splněným snem všech těch kluků co na VHSkách sjížděli Komando, Ramba či Rudého škorpiona. Všechny ty 80tkový filmy, kde se nejprve střílí - střílí - střílí - procedí hláška -střílí - střílí - střílí. Herecký ansámbl dostal nejvíce prostor u čtyřlístku Stallone (Myšpulín), Statham (Piňda) , Lundgren (Bobík) a Jet Li (Fifinka). Naprostým překvapením je však Lundgren, který si roli užívá a vnáší do ní to pravé 80tkové ořechové. Zbytek je do počtu a epizodně si urvou něco času (Crewsova velká berta). Co však zabrnká na struny všem milovníkům béček je grandiozní setkání v kostele. Pokud bych měl vybrat nejlepší akční scénu musel bych vzít tří -> začátek na lodi, smrtelný pád letadlem, finále. Co však sráží jinak skvělou zábavu je kamera v rukách epileptika...Nechte Bourna Bournem. Akce se zde hlavně ke konci stane chaotickou směsí těl, kde by nebylo ke škodě mít rozlišovací dresy či ubory od popelářů. Menším mínusem budiž, že Stallone implementoval násilně do celého filmu jakousi filozofii postav. Už se moc těším zda opravdu bude pokračování a koho tam Stallone pozve. Já osobně chci více Arnieho i Bruce! :) Výlet do 80tek se povedl! ()

spaceboyCZ

The Expendables? Dostal jsem presne to, co jsem cekal :). Stari pardalove si ze sebe umi delat povedenou legraci, vse okolo vybuchuje, krev sem tam strika a hazeji jednu radobyvtipnou hlasku za druhou, proste jako ve starych dobrych akcnacich. Je mi naprosto jasne, ze dnesni publikum to uz nemusi unest, nicmene lide, co vyrustali na Stalloneho, Schwarzenegerovych, Lundgrenovych ci Van Damovych filmech toto oceni... Jen skoda tak malo Arnieho, jeho scena v kostele je proste bozi...za me slusnych 6/10. PS: Stallone by to uz nemel prehanet s posilkou, jeho cevnata krevni reciste na pazich (rozumej, megavystouple zily) byla doslova nechutna :-/ ()

Andersis

Ok. 8/10. Akce je roztěkaná a špatně sestříhaná. Sly také říkal, že film bude bez moderních vymožeností, ale co to? Digitální krev, a plameny když hoří jeden ze záporáků. Zbytečné náznaky romantiky. Tak to byly zápory. A klady? Tak těch je plno. Kvalitní hlášky (prostě 80desátky), scéna v kostele Arnie, Stallone, Willis, hlavně Arnold a Stallone do sebe šijou, padá hláška za hláškou a Willis zdatně sekunduje. Psychopatický Lundgren, Austin, Roberts, Daniels (škoda, že nedostal víc prostoru. Rourke tu má asi nejvážnější postavu, možná spoléhaly na jeho herecké kvality, které opět dokonale prokázal.Celkově sem spokojen. Poslat zprávu ()

ledzepfan

Asi jsem čekal neco jiného=neco jako žánrově manýristickou hříčku ,přísně ve stylu 80tých let s vychytávečkama alá R.Rodriguez..Ale Dostalo se mi opravdu"jen" jakéhosi těžkopádně sentimentálního vzpomínání několika starých pardálů na dobu,která je už dávno fuč..............Líbilo se mi to -pobavil jsem se-a asi na to kouknu znovu ale nemůžu se ubránit dojmu,že jde bohužel o kompromis,kdy Sly prostě nesehnal všechny ty staré tváře a některé obličeje- z novodobých akčních braků,které jsou jen sezonní záležitostí-pak vypadají vedle legend jako Sly ,Li,Rourke a Lundgren dost směšně a jen jaksi do počtu....(asi jsou všichni ti Vandamové,Saegalové a Norisové už jenom zaprdění dědci,kteří si ale ve své iluzi o vlastní dokonalosti nedokážou přiznat,že je čas na natočení něčeho odlehčeně sebereflexivního a nostalgického=škoda) ()

Krt.Ek

Pro fanoušky akčního žánrů musí být tenhle film naprosto boží a bezchybný, ale já jim nejsem a proto je pro mě jen nadprůměrný. Hlavně díky opravdu adrenalinové konečné půlhodince. 80% ()

schizmo

Nuda, nuda, spousta výbuchů a nuda. Tak trochu pod hecem jsem se uvolil dokoukat tenhle film na druhý pokus, abych měl kontinuitu s dvojkou, která právě brázdí kina a která je na popud Ondřej Honel a Baruna Kumbárová ještě větší hec (ale i očekávání). Pokud měl tenhle projekt ambice vzdát hold akčním filmům 80. let, tak za mě musím konstatovat, že se to vůbec nepovedlo. Odhlédneme-li od absurdního nápadu dostat do jednoho filmu všechny zásadní akční hrdiny (ano, pokud šlo jen o tohle, tak si auto může udělat fajfku, i když štěky Arnolda, Willise či Rourkeho, hmm to byly oskarové výkony), dostáváme se k zásadnímu zjištění, že osmdesátkové filmy měli své kouzlo právě kvůli té době, ve které vznikly a proto snaha o něco podobného v roce 2010 vypadá spíš jako utopie než pokus vyšlý naprázdno. Ale už princip a láska k původním filmům velí dát šanci i tomuhle biáku. Celé to zabíjí už precizní soudobá produkce a děsně plochej scénář, jehož děj se tak nějak přelévá až je vlastně konec. Pokud máte rádi spustu výbuchů a střílení, budete spokojeni, ale například v bojových scénách vidím velké rezervy a prakticky každý druhý Jet-Liho či Stathamův film obsahuje rubanice mnohem zajímavejší a atraktivnější. Nevím, jestli jsem měl špatný rip nebo film trpí nevyváženým zvukem hudba vs. dialogy, ale překrývat zvuky bojových scén nezvykle okázalým soundtrackem je obrosvská škoda. Sečteno a podrženo, ve všech možných směrech má film strašně moc rezerv a jediné co stojí za zmínku je vlastně jen ta přehlídka jmen a jejich kondice i navzdory pokročilému věku. ()

baribal

dívací chtějí vidět velké béčkové hvězdy, které se plácají po zádech, házejí ku*evsky suchý hlášky kadencí kulometu a pořádně kosej jakýkoli hajzly... první půlku filmu jsem měl pocit, že jsem si objednal Big Maca a dostal jenom cheeseburger... naštěstí závěrečená akce a vynahradila lehké rozčarování a já ze sálu odešel spokojen... největší problém vidím v očekávání, stallone natočil film, který má i kvalitu a to je něco co diváci moc neočekávali :) ()

kikuka

Dve veci mi vadili výrazne: 1/ Statham bol príliš naobliekaný; 2/ Sly si ponechal pre seba prehľadné (prehľadnejšie) scény a choreografiu Coreyho Yuana v praxi nechal rozstrihať na cimpr-campr.. ()

JimWayne

Takto má vypadať dokonalý akčný film v štýle 80-tich rokov na ktoré sa prakticky zabudlo no stále nám majú čo dať. Len ten príbeh chcelo ešte troška doladiť ale to sa odpustiť hlavne vtedy ked si pomyslíte na Terryho Crewsa ako v tej podzemnej chodbe skosil tých vojačikov, Geniálna scéna. ()

VojinRyan

Dlho som rozlmýšlal čo sem napíšem. A tak to skrátim. TENTO FILM JEDNODUCHO TREBA VIDIEŤ. Nielen kôli hercom ( ktorých je tam požehnane ) ale aj kôli starým dobrým časom a starým dobrým akčným hercom. Sylvester Stallone ma už dávno presvedčil, že vie režírovať a písať scénár. ( ale až teraz som zistil že ho písal "ručne" ). Tie roky 80. boli niečím výnimočné a som rád, že aspoň Sly dal dokopy taký tým aký dal. Hudba od Tylera nebola zlá a rýchla kamera a strih občas urobí to, že neviete kto koho vlastne bije. Ale nezabudnuteľnou scénou je scéna v kostole. Tá vo mne vyvolala asi spomienky na všetky akčné filmy doteraz s tou svätou trojicou Stallone, Schwarzenegger a Willis. Teším sa na Expendables 2. ()

Wysch

[ČSFD projekce] se jako téměř vždy trefila do nálady. Přiznávám, že na Postradatelný bych normálně do kina nešel, ale zadarmiko? Proč si tam holt nesednout a nezkusit si film užít? Ale zpátky k filmu a klasickejm důvodům, proč bez váhání napálím plné hodnocení. Určitě za to může skvělá várka vtipu (hned úvodní přepadení a Dolph Lundgren, a samozřejmě brzy kultovní scéna v kostele), pořádné ironie (scéna v kostele, sebevražedný nálet na molo, cheat "give ammo" atp.), spousty ustřelených hlav a rozprášených končetin, stupidní scénář, drobounká myšlenka; a primárně osazenstvo. Stalloneho tým snů skutečně pasuje, sám nesmrtelný Sly, dnes už "two-face" Statham, Jet-Li, Lundgren a vlastně i Randy s Terrym v úloze vedlejších nahrávačů a neskutečných kosičů. Akce skvělá, ale! Mrzí mě, že zrovna do resurekce osmdesátkových let s příchutí modernizace přilezl ten skutečně moderní greengrass factor, tedy "dokumentární" kamera, zběsilý střih a záběr na detail, který se skutečně nehodí. Tohle je vlastně prozatím v mojí hlavě jediná věc, co se mi nelíbila, nesedla mi a nevyhovuje mi v jiném, než v Greengrassově podání. Ostatní, včetně stopáže, ale šlape jak hodinky a i když považuju jednu filozofickou scénu (ano, Mickey Rourke by jinak ve filmu byl zbytečnej) za zbytečnou, všechna plus negují všechna mínus a zůstává tak jen vzpomínka na super zážitek. A to je hlavní. ()

Paxxx.cz

Po A-teamu další solidní akční nášup. Spousta známých herců, sem tam vtipné hlášky ale především pořádná akce. Expendables, ale razantně ztrácel grády když se nestřílelo nebo néházelo nožema...ale vcelku vydařený film- 80%. ()

Korbitch

A proklátě. Zase jsem se moc těšil. +- téměř vše v pořádku, ale 2 věci mě tam teda dost nesedly.SPOJLER:Ta 1.Gunar je zradí,snaží se je zabít, Janga už už málem napíchne na ocelovou trubku a na konci s nimi sedí a vtipkuje jako by se nechumelilo. Ta 2. Když jedou podruhý na Vilenu, potom, co vlastně Kostelníkovi odmítli 5 melounů(WTF), mi chyběl systematičtější postup k paláci. Záběr na letadlo, jak přilétají k ostrovu, střih, záběr u paláce+hned věděl, kam má jít pro Sandru. Prostě logika tu dostává těžce na prdel a nestává se často, ale tentokrát souhlasím s paní Spáčilovou. ()

pools

Upřímně nechápu hodnocení většiny uživatelů. Film na mě působil strašlivě průměrně, až nudně. Jako parodie to bylo moc suché, jako vážná věc to nebylo ani k smíchu. Sly by raději neměl říkat delší věty, než kolik má prstů... ()

zlabus

Stallonova pocta žánru funguje asi tak na 80%. Skvělé obsazení, drsné hlášky, přemrštěná akce a scéna v kostel z toho dělají kultovní záležitost. Ovšem jen ty patetické kecy o utrpení lidské duše si nějak z těch 80's nepamatuji. Ale i tak poctivá akce, u které se člověk bez problémů dobře pobaví. ()

SaNcHeZ_cz

Akční orgie za doprovodu akčních legend. Kdo by si nepřál se jít s kamarády vyblbnout na nějaký tropický ostrov s automatickou brokovnicí. ()

Alqarin

Stallonova sympatická klukovina rozhodně pobavila, akce funguje a známé xichty to táhnou, tudíž u mě spokojenost. Nic zásadního se nekoná, ale na dvojku se rozhodně těším, pokud teda Chuck Norris dovolí, aby vznikla. I když vlastně vůbec nemusí vzniknout - Chuck Norris totiž je Expendables 2. ()

agentmiky

V jedničce se všichni teprve seznamovali,i proto byl podle mě příběh slabší než v jedničce,ale to nic nemění na tom,že jakožto první díl nové série se tvůrcům hodně povedl.Zde si zahrál daleko více Jet Li než ve dvojce.Jinak všichni ti,které známe,podali skvělé výkony.Myslím si,že je to jeden z nejakčnějších filmů v novodobé historii.Hodnocení:80% ()

Laxik

Není to čistá stovka, ale jinak je to bomba. Skvělý hlášky, velmi dobrá a v rámci béčkové řežby velmi uvěřitelná akce a pohoda čišící ze všech herců. Až to uvidím podruhý, určitě mě to chytne ještě víc, ale zatím je to filmová událost roku (kam se na starou bandu hrdlořezů hrabe Počátek). Paradoxně se mi líbí právě to, co ostatním ne (trocha melancholie, divočejší kamera), i když stříhání poslední bitky mi taky přišlo až moc šílěný. Asi je to tím, že nejsem odkojenej na těchhle filmech a dostávám se k nim teprve poslední dva roky. A to si vybírám jen ty legendy, do Lundgrena ani Segala se nehrnu. ***decentní SPOILERY dále*** Miluju tu scénu, kdy Mickey Rourke vypráví o Bosně. Je to naprosto vynikající scéna se skvělým obsahem, hlasem a vyprávěním jako takovým, podbarvující hudbou a úplně nejvíc miluju tu lehce roztřesenou kameru, která mě do toho vážně vtáhla. *** Scéna v kostele skvělá, ale čekal jsem od ní víc. Každopádně finální hláška stojí za to. *** Jediná vlastnost béček, která mi tu vadí je to, že vlastně žádnej klaďas neumře. ()

Praxis

Luxusní adrenalinová testosteronová jízda alá 80'... Začátek trošku nudný a řádně rozkecaný (aneb proč tam cpát kecy o životě?), ale závěrečná megabitva způsobila, že se moje ústa stáhla do pobaveného úsměvu. Uííí, Cool Tool. P.S.: Božská trojice v jedné scéně? Ach, asi jsem si nadělal do gatí. Arny, prosím vrať se nám... Solidní akce za solidních 85% a chci dvojku! ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju