Super akční film v režii Sylvestra Stallone, který také hraje hlavní postavu. Ani chvilka nudy, totální napětí až do konečného rozuzlení. Skupina profesionálních zabijáků dorazí na ostrov Vilena s úkolem zlikvidovat nebezpečného diktátora. Akce se začíná komplikovat. Kolem nich probíhá něco nekalého a někdo ničí všechny jejich plány. Protivník i vnitřní nepřítel se snaží rozložit soudržnost a kamarádství. Když je obětována místní spojka Sandra, vedoucí skupiny se rozhodne manipulacím vzdorovat a vrátí se do Vileny, aby osvobodili rukojmí, dokončili svou práci a také zachránili svou integritu... Postradatelní jsou totiž muži, kteří mohou být obětováni ve prospěch vojenské operace... (Film+)

Petro

Dobré. Dokonce zábavné. A samozřejmě nostalgické. Staří chlapi co mají něco za sebou si udělali radost. A mě to bavilo. ()

snupko13

Nič iné ma nenapadá ako nostalgia a myslím, že asi o tom to malo byť. Keď v prvej tretine Sly spomenul, že vojakov tam bude tak niekoľko stoviek, bolo mi jasné, že len bude :), pamätným určite ostane úsmevný rozhovor trojice niekdajších majiteľov siete Planet Hollywood (Schwarzenegger, Stallone, Willis) Spomenul som si na plagáty, ktoré mi kedysi ako 12-13 ročnému viseli na stene a vtedy by som za taký film sa do krvi bil :). Stallone o tomto sníval už roky dať dokopy partu "Hits". Inak sa na to pozerať asi fakt nedá, lebo inak by sme v dnešnej dobe Expendables zaradili medzi filmy B až C kategórie. Ak mám písať o niekoho dobrom, či zlom výkone, tak určite po hereckej aj akčnej stránke Jason Statham palec hore a Jet Li dole. Roberts akoby sa za roky nezmenil ani o vlások. Rourke- šaman so slzou v oku. Borcov z WWF a UFC, či odkiaľ sú, ani neklasifikujem. A na koho som zabudol? Aha, na veľkého černocha s veľkým arzenálom, ten to tam mastil. :) Zo slušnosti k starým pánom dám 4* ()

Snakefinger

Viděl jsem, vydržel jsem, vracet se nemusím. Asi tak nějak. Tuctový děj s tuctem bývalých hvězd, rádoby vtipných připomínající lechtání slabin kyjem. ()

rigidite

Když pominu to, že hlavní role byly obsazené po americku (běloch, černoch, Číňan a snad jeden z dalších byl homosexuál), tak je tento film opravdu výletem do 80. let se vším všudy. Mívala jsem ráda filmy s Arnoldem, a tak mě zamrzelo, že měl ve filmu pouze takový "štěk", ale za to v tak vtipné scéně, že se směju ještě teď. ()

Wildchild8

Snad bude stačit jen jedno slovo a to "NESKUTEČNÉ". Sestava herců je jako ze snu, Sly ma ve svých letech ještě sakra páru, Statham zahrál perfektně (scéna na hřišti byla famozní :)) . Velice mě překvapil Lundgren má ještě co nabidnout a charizma z něj doslova číší. Palec nahoru dávám taky pro Jeta Li a Mickeyho Rourka. Akční scény zmáklé na jedničku, je tu opravdu všechno, kolosální exploze, humoru tak akorát a dost dobrých hlášek se zde nepochybně najde taky několik. Nemůžu jinak, plné hodnocení si Expendables určitě zaslouží, pro mě jeden z nejlepších ( né li nejlepší) akčňák letošního roku :) ! Doufám, že se dočkáme dvojky, už teď se těším jak malý kluk ! ()

killa black

Chytlavé akční scény, moc pěkné osobní souboje, výbornej Dolph Lundgren a Jason Statham, legračně běhající Stallone, divná role pro Rourkea, plno hlášek typu: "kolik chlapů je tu s tebou?" ..... "Jen tvoje máma", spousta detonací. Vše ostatní je nic moc. I když mě ten film bavil mohlo to být o pár fousů lepší. ()

Sickboy

Chcete si zavzpominat na osmdesata leta, kdy se jeste akcni filmy netocili s pristupnosti od 12 let? Poslete zenu do IKEA, nalejte si oblibeny drink a kouknete na Expendables. Po mesici sice nevite o cem to bylo, ale jde o prijemne straveny cas :) ()

zurivymlok

Podle mě se jedná o naprosto průměrný akční snímek. Sylvester Stallone sice nezklamal, ale ani výrazně nepotěšil. Jako velký zápor vidím mizerné efekty ve snaze udělat bombastický závěr. Nicméně scéna v kostele je výborná a Arnold Schwarzenegger stejně jako za starých časů neumí hrát./// Prostě a jednoduše řečeno: kdykoliv budu mít nostalgickou náladu a chuť zavzpomínat na 80. léta, která se k nám dostala v 90. letech, sáhnu po originálním filmu té doby. :-) ()

frenkie

Tak a je to. Těšení je u konce, viděl jsem Postradatelné. A? No jóó, byl to nášup. Byl tam vtip, hlášky, správný klaďasové, ucházející záporáci(kromě Zayase, ten ať se pokorně zase vrátí do Dextera, tam mu to jde), krásné ženy, spousta akce a jedna památná scéna(kostel, samozřejmě). Film má samozřejmě i své nedostatky - dost klišé, přílišná upozaděnost některých postav, krátkost filmu - 120 minut by tomuto snímku slušelo více. Sly Stallone je na svůj věk pořád velkej bourák, Statham je celkem bez chybky, Jet-li je také dost vidět. Drsnej tatér Rourke je také ok, jen ta výslovnost mu s jeho umělým chrupem dělá trošku probémy. Jestli dojde na dvojku, mohl by Stallone "zlomit" i ostatní akční ikony osmdesátek a devadesátek. Ale měl by si pospíšit, neboť nikdo nemládne, že? Je to za 4,5*, bavil jsem se výborně. ()

erazmus

S jinými herci by tento film prostě nefungoval, stala by se z něj naprostá hloupost. V tomto obsazení jej ale nemůžete brát jinak, než s lehkou nadsázkou a z plátna cítíte, že i herci to brali stejně. Některé scény, které by pak byli s neznámými protagonisty na pokraji trapnosti, totiž dostávají úplně jiný rozměr (závěr, kde se smějí Lundgrenovi, že je chtěl zabít). K úplné dokonalosti pak chybí dotažení některých scén (třeba tetování Stalloneho). ()

Welsiot

Ale panečku byla to jízda, hned na začátku nás Stallone uchvátil výletem do dějin akčních hrdinů let minulých, aby jsme v půlce zjistili, že žádný dějový skvost čekat nemůžeme, ale o tom přeci akční filmy jsou. A těsně před koncem nás nadchne nejlepší scéna - ve sklepě, aby nás už jen dojel očekávaný závěr. I tak...slušných 80-85%, respekt Stallonemu:) ()

Tomulka

Čekal jsem velkolepou akční podívanou a dostal jsem podivný paskvil, který nemá daleko do parodování akčních snímků. Na filmu je až příliž moc poznat, že film má neskušeného režiséra (bohůžel tím film velmi trpí). Celá plejáda akčních herců bylo sice velké lákadlo, ale bohůžel většina postav je totálně blbě napsaná a s tím se už nedá nic dělat. Jet Li- třeba jeho postava je naprosto nezajimavá. Herec jeho kvalit by si zasloužil aspoň jednu pořádnou repliku a nebo kvalitní kamerový záběr. Dolph Lungren role slušně napsaná a výborně zahraná až na ten konec, kdyby se z něj stal radši padouch, který by třeba mlátil Stallona nakonec bylo by to lepší (podobná zápletka jako v Komandu s Arnoldem), Jason Statham , nože mu velmi seděli, ale ta motorka byla hodně slabá. Ke Stalonemu nemám co říci snad jen ať se proboha nesměje a nerežíruje dvojku. Výborné role měli Eric Roberts a Mickey Rourke. E. Roberts se jí zhostil jak nejlépe uměl a dopadlo to na výbornou , měl dostat více prostoru a němel být hlavně dvakrát náhodou odhozený výbuchem a tím jako zachráněn. Měl být nedotknutelný až do poslední scény. A M. Rourke opět předvedl srdce rvoucí scénu (jako ve Wrestlerovi). Je v tom furt lepší a lepší. Ale pánové ty efekty, hrozné efekty to byla hrůza. scény jako smrtící nálet (mimochodem nejlepší scéna) super, ale na druhou stranu do očí bijící modré plátno, hnus. stačí vidět jednou zakroutit hlavou a zapomenout. ()

Fabled

Příběh horší než žádnej, herci zestárlí (fakt, když Sly běžel, viděl jsem v něm spíš důchodce kličkujícího po Kauflandu), akce typu nám se vyhnou všechny kulky, zatímco každá naše zasáhne cíl, hláškující hrdinové (rozhovor Arnolda se Slyem je fakt perfektní :) )...a mně se to všechno dohromady líbilo. Hned jsem si vzpomněl na Komando a podobný filmy z 80. let a to byl zřejmě záměr, takže u mě spokojenost. ()

kondomxxl

U mňa mierne sklamanie. Rozhodne musím ukázať vinu na Slya, ktorý režisérsku stoličku mal prenechať niekomu inému, a sústrediť sa hlavne na tú akciu. Problém nie je v tom, že je tej akcie málo, ale že je málo rozvinutá, až nudná. Keď sa človek pozrie na to epické herecké obsadenie ktoré sa vidí raz za 20 rokov, tak sa očakáva poriadny nářez. A R-kový rating bol tou správnou voľbou, ale zase nedotiahnutou. A nakoniec som sa dostal do bodu, keď sa mi viac páčili neakčné scény než tie akčné. Škoda, od Liho či Lundgrena by ste čakali lepší boj. Ale kostolná scéna je nezabudnuteľná ;-) ()

RoyBatty444

Slávne mená ale sláva to nie je. Dobrý popcorn /akčné scény, husté hlášky/, ale inak nič. Všetko tu už niekoľko krát bolo a väčšinu replík si protagonisti odrakali v ich vlastných filmoch. Samozrejme nechýba ani robenie si srandy zo seba. Ako už pri poslednom Rambovi dobrá akcia ale ako film nič moc. ()

Bohi

Tak mě se to velice zamlouvalo. Vynikající bylo to že to bylo podáno i trochu humorně ale tenhle film na který jsem čekal přes rok mě vůbec nezklamal a musím ho všem doporučit.90% ()

kpt.Marťas

Chtělo se mi křičet nadšením, když jsem odcházel z kina. Tahle banda ranařů vzpomíná na 80. léta a vypráví o tom ryze moderním způsobem. Na mě fungoval i Rourkův žalozpěv o ztracené duši! Jasně, byly tam hlášky, ze kterých mi bylo trapně, ale bylo jich minimum. Jet Li s grácií předvádí, co je komický číňan, zlým vojákům vybuchují hlavy a chlapi se tam v dešti kulek rvou ve wrestlerským stylu. Skvělá atmosféra, skvělá zábava. "...boys are back in town..." ()

naytsirk

Nabylo to špatné, ale nějak jsem od toho čekal víc.... Uvidíme, určitě se na to ještě párkrát podívám a třeba o ještě změním... ()

montel

Expendables - označení party žoldáků, kteří berou kšefty od bývalého příslušníka CIA. Tentokrát mají za úkol vycestovat na ostrov Vilena a zlikvidovat generála Garzu (David Zayas), který ovládá tamní obyvatele a zbavit jej jeho nadvlády...Plejáda známých béčkových akčních hrdinů 80 a 90 let. Sly,Statham,Li,Lundgren,Roberts,Austin plus chvilkový Rourke,Willis,Schwarzenegger. Nutno dodat, že se Stallone pochlapil, dal dohromady pár ostrých hochů a natočil akční pecku, kterou všichni fandové vždycky chtěli vidět. A světe div se, ono se to povedlo. Chybí už jen Jean Claude. 75% ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (více)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (více)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju