Seržant Thomas Highway, veterán z války v Koreji, kde získal řadu vysokých vyznamenání, je sice tělem i duší voják, ale měl problémy s pitím a následnými rvačkami, takže je nakonec potrestán a převelen. Vrací se do školy, kde má cvičit nováčky námořní pěchoty. V jednotce, kterou dostane na starost, vládne totální chaos. Všichni by to vzdali. Ne tak seržant Highway. Pěstí a upřímným chlapským slovem žene rozmazlené rekruty na cvičák, a zanedlouho udělá průzkumáka dokonce i z černocha Stitcha Jonese, který byl v civilu něčím tak opovrženíhodným, jako je rockový zpěvák. Píše se rok 1983 a cepovaní vojáci se nekompromisnímu postoji a tvrdosti svého seržanta pošklebují jen do okamžiku, kdy dostanou rozkaz k bojovému nasazení na Grenadě. (TV Nova)

deep

je mi líto,ale tenhle film mě moc nevzal.ale uznávám že clint je největší drsňák a spousta hlášek je vážně ostrých ()

ktzc

Taková salva hlášek, to je něco!!! První polovinu filmu jsem se válel smíchy v křečích po zemi, kdykoli Eastwood promluvil, druhá polovina byla o něco sušší. Ale 5* dávám za tu bazkonkurenční zábavu. Eastwood je hláškovací samopal!! ()

Daxus

"Jmenuju se zbrojní seržant Highway, a vypil jsem víc piva, a vychcal víc krve, a měl víc děvek, a zmlátil víc chlapů, než vy všichni blbci dohromady..." Starej dobrej Clint, drsnější než šmirglpapír, kterému sekunduje Mario Van Peebles, ve své snad jediné dobře zahrané roli. Oddechovka na večer. 85% ()

vitak69

Jako milovník válečných filmů musím tento hodnotit za 5*. Film jsem viděl už 3x a klidně si ho pustím opět. Clint Eastwood je zde pro mně v jedné z nejlepších rolích, hned po Gran Torinu. Ani chvilku se člověk během filmu nenudí. ()

JanoCizmar

"Já jsem j*bal když byl Kristus ještě ucho, a to vám řeknu, že nejlepší k*rvy, který jsem kdy měl, byly v Danangu. Až potom nějakej kok*t napsal domů, že si ve Vietnamu smočil knot a ... no a hovno spadlo na větrák." ()

carter...

70% První třetina filmu má kadenci hlášek jako AK-47, které se vám vryjou až do míst, které vnímáte jen, když sedíte na hajzlu (,,Jsem zlej, hnusej a unavenej. Že žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na dvěstě metrů,,). Snímek si však nedokáže udržet pozornost diváka a závěr působí už hodně fušérsky a křečovitě. Díky výborným hláškám se však rád při nejbližší příležitosti vnímavě pozdržím u návštěvy hajzlu. ()

helrohir

Spočiatku sa tento film javí ako vynikajúca komédia plná skvelých hlášok, ktorá vzhľadom k zobrazeniu US Mariňákov pôsobí takmer až parodickým dojmom. Výcviková pasáž je nápaditá a humorom správne dochutená. V druhej polovici filmu sa však dej začne obracať k horšiemu a riešia sa tu vzťahové pletky, morálne pozdvihnutia a iné plytké témy. Záverečná vojnová pasáž je len slabým odvarom kvalitnejšieho remesla. V réžii ma tentoraz Clint vcelku sklamal, hoci ako herec vo svojej klasickej drsnej polohe nemôže nikoho nechať na pochybách, že to stále vie. 60%. ()

DeDanu

Pobavilo. Hlavně to nebrat jako drama a válečný film, to by došlo k obrovskému nedorozumění. Pan Eastwood si dělá legraci tentokrát z armády. A z manželských či exmanželských trablů. ,,Jo táák, tys vzdal čelní útok a chceš mě obklíčit!!!" ()

Blazkowicz

Paralela se sportovním filmem sedí. Z lůzrů se stanou ti nejlepší. Většinu času je to kecací film s minimem akce. Na konci je něco většího, ale žádná sláva. Vojákům nedělá problém pořád klábosit a dělat vtipy i během přestřelek. Clint hláškuje pěkně celou dobu, jenže za chvíli už to nudí. 3+* ()

Orhalmi

Hlášky nemají chybu. Role šitá na míru přímu Clinťákovi. Super film, pokud se na něj díváte s nadhledem. Je to více komedie. Nelze film brát vážně a US Navy force je jen kulisa, kde se film odehrává. Hlavní je tady Clint a hlášky, sebeironie. Dlouho jsem se tak dobře nepobavil. Pravda trochu drsnější humor. ()

Pears1

Tenhle film je asi jeden z nejlepších od Eastwooda co jsem viděl.Dobrý hlášky prostě 5 hvězd si zaslouží. ()

Kazisvet III.

Dobrý film, kterému by neuškodila o 30 minut kratší stopáž. Chvílema jsem z toho cítil až moc velký opus na Clinta, ale na večerní zevl vhodná volba. 3/5 ()

Odpocivadlo

Clint Eastwood tu hrá drsňáka ktorý z neschopných vojakov urobí kvalitných "zabijakov". Toto som už niekde videl hmm. No nič to, koniec bol kvalitný aj keď výkon zachránených študentov bol nanajvýš trápny. 50% ()

Gortyna

Samozřejmě to byla agitka na nepřemožitelné americké mariňáky. Ovšemže tam byl tuctový románek mezi seržantem a jeho bývalou ženou. A jistě to bylo rozehráno černobíle, když ti kladní byli bez poskvrny a záporní zápornější býti nemohli a dostalo se jim zasloužené suspendace. Jenže Eastwood byl tak jedinečný a filmy tohoto typu mám rád, takže iracionálně čtyři hvězdy. ()