Reklama

Reklama

Percy Jackson: Zloděj blesku

  • Kanada Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (více)
Trailer 1
Kanada / USA, 2010, 114 min

Režie:

Chris Columbus

Předloha:

Rick Riordan (kniha)

Scénář:

Craig Titley

Hrají:

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (více)
(další profese)

Percy Jackson je napůl člověk a napůl bůh. Teď se ukáže, jestli je také hrdina.  Percy Jackson má ve škole věčně problémy. To je ale to nejmenší, co mu teď dělá starosti. Sice je právě začátek 21. století, ale zdá se, že antičtí bohové z bájného Olympu se rozhodli sestoupit ze svých trůnů a tím i vstoupit do Percyho života. Percy se totiž z ničeho nic dozvídá, že jeho skutečným otcem je Poseidon, bůh moří a vodního živlu. A to mimo jiné znamená, že Percy je napůl člověk, napůl bůh. Aby toho nebylo málo, nejvyšší z bohů, samotný Zeus, Percyho obviní, že ukradl jeho magickou hůl ukrývající blesky… a o níž se bez nadsázky dá říct, že jde o nejstarší zbraň hromadného ničení. Percy se proto musí připravit na nejnáročnější dobrodružství ve svém životě a karty pro něj nemůžou být rozdány nepříznivěji. Nad celým světem se začnou stahovat zkázonosné mraky a tak se Percy vypraví do Tábora Napůl Vyvolených (Camp Half Blood), kde se musí naučit ovládat své nově nabyté schopnosti a dovednosti, aby i díky nim dokázal zabránit hrozící zničující válce mezi bohy. Během výcviku se skamarádí s dalšími mladými polobohy – válečnicí Annabeth, která hledá svoji matku a s kamarádem z dětství a svým ochráncem, Groverem, což je ve skutečnosti statečný, ale značně nezkušený satyr. Percy se s kamarády vydá na transkontinentální výpravu, která je zavede nejen šest set pater nad střechy New Yorku, do výšin bájného paláce na vrcholu Olympu, ale také do pekelného podzemí ukrývajícího se ve skalách za slavným nápisem Hollywood. Na úspěchu jejich cesty závisí osud celého světa i život Percyho matky, kterou se pokusí zachránit ze samých hlubin ohnivého podsvětí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (888)

novoten 

všechny recenze uživatele

Olymp, Medusa, blahosklonný Hádes, vyvolený hrdina a dechberoucí podsvětí? Jinými slovy - měl jsem vůbec šanci být nespokojený? Vzhledem k lásce k fantasy, řecké mytologii nebo pohádkám asi ne. A vůbec mi nevadí, že se polobohové scházejí jen tak v lesích, že s každou perlou čirou náhodou čeká jiná mytologická nástraha nebo to, že záporáci to vlastně klidně mohli sehrát chytřejším způsobem. Columbus má totiž pořád v ruce ten um, díky kterému ze mě dělá malé nadšené děcko. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Říkal někdo Harry Potter...? Přehlídka nelogičností a samoúčelností, film navíc dělá ze svých diváků blbce.. Občas se najdou lepší chvíle, ale většinu času jsem jen nevěřícně zíral na nesmysly na plátně (a smál se). Nejde o to, jak film nakládá s řeckými mýty ani o režisérův (nijaký) styl, ale o scenáristickou impotenci, která chabý "děj" zásobuje jedním nesmyslem za druhým. Proč například jeli z muzea za Percyho matkou? Proč s nimi potom matka jela do tábora, když tam nemohla vstoupit? atd... Motivace postav jsou zcestné, ale na vině je pochopitelně scenárista (nebo spíš Rick Riordan, autor knihy?) A to je jen začátek filmu, nechci spoilerovat. (Nedá mi to, tak ještě něco: Jak může člověk v kasinu v Las Vegas vydržet tak dlouho? Kde bere peníze?? A v USA jsou zrovna tři perly? Ale mapa ukáže další, až když jednu seberete? A podsvětí je v Hollywoodu? Dobře, to je vlastně docela povedený vtip...). Fikční svět naprosto nefunguje, nabízí se srovnání s Harry Potterem, kde se ale dá vše svést na magii - mudlové nevidí Bradavice, protože to je kouzelné místo + škola ve tvaru hradu, proč ne. Ale tábor polobohů? V podobě základny pro děti, které se oblékají do brnění a kradou si navzájem vlajky? ___ Pan Brunner byl učitel, ale zároveň hlavní vedoucí v táboře? Jak to stíhal? ___ PS: Percy Jackson=Harry Potter, Annabeth=Hermiona, Grover=Ron, Brunner=Hagrid, Gabe Ugliano=pan Dursley... pokračoval bych, ale nechci prozrazovat:) PPS: Jo a na Maserati jsem čekal od prvních deseti minut:) ()

Reklama

juta 

všechny recenze uživatele

To jsem netušil, že vozíčkáři jsou napůl kentauři. Vydržíte několik minut pod vodou bez kyslíku? Pak možná budete napůl člověk a napůl bůh. Percy Jackson takový je, navíc se musí smířit s faktem, že po něm jdou, protože ho Zeus označil za zloděje magické hole plné blesků. Společně se svým ochráncem a krásnou válečnicí se vydají hledat pravdu, kdo skutečně tuto magickou hůl s blesky ukradl a tak se vydáváme na cestu plnou bájných příšer a božských stvoření. Celkem příjemná podívaná, s dobrými herci. Chris Columbus dělá dobré filmy a tenhle je taky solidní. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Jednoznačne veľké sklamanie. Dobrá téma antických bohov v rukách hollywoodu a Kanaďanov, navyše so zameraním na mladšieho diváka a výsledok z tohto pohľadu ani inak dopadnúť nemohol. Na tv obrazovkách svietila prístupnosť od 12 rokov. Po polovici filmu som si z neho začal uťahovať a vravím si, tak snáď do 12...Fakt naivné, hlupučké, trestuhodne nevyužité a vyslovene a doslova detské. Už dávno nemám 12 a aj preto trochu tolerujem, že ma to veľmi nebavilo. Ak to bolo určené iba deťom a puberťákom , tak o.k. Vrchol trápnosti bola pre mňa súťaž v hľadaní vlajky. Je to hra, ale sekajú sa skutočnými mečmi! Navyše sa tvária, že to myslia kurevsky vážne a idú nadoraz! Napriek tomu sa nikto nezraní...Drevené meče by vám na tie hry nestačili deti moje? Osobne to vidím tak na 40%. Deti ale celkom žasli, tak moje hodnotenie možno nebude celkom objektívne. 50%. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Ale nebylo to tak špatný. Columbus Percyho Jacksona sice natočil úplně stejně jako prvního Harryho Pottera, tzn jako přehnaně idylickou a přeslazenou pohádku, přesto mě film nenudil a místy snad i bavil Skutečně se nejedná o vůbec nic originálního, stylem se to podobá spíše první Narnii. Jsem ale přesvědčen, že jako rodinný film to funguje skvěle...70% ()

Galerie (61)

Zajímavosti (16)

  • Spoločnosť 20th Century Fox nadobudla právo na nakrúcanie filmu v júni 2004. (Greenpeacak)
  • Film sa v mnohých ohľadoch rozchádza s knižnou predlohou. Například knižný Percy Jackson má 12 rokov, filmový (Logan Lerman) omnoho viac, alebo Annabeth má v knihe blond vlasy, ale filmová protagonistka (Alexandra Daddario) je bruneta. Taktiež je pozmenený aj dej filmu, ktorý je o hľadaní perál, kým v knižnej predlohe ich Percy jednoducho dostane od vodnej nymfy. (Fanita)
  • Ve scéně, kdy Chiron (Pierce Brosnan) svolává táborníky, aby se seznámili s pravidly hry, vyvolá jména Dylana a Parise. Stejně se jmenují skuteční synové jeho hereckého představitele Brosnana. (HappyTez)

Související novinky

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (více)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (více)

Reklama

Reklama