Temný rytíř povstal

• USA The Dark Knight Rises (více)
USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (více)

Zdánlivě bezstarostný život města je vykoupen obří lží o neposkvrněném hrdinovi, o němž není veřejnosti známo, že přešel na temnou stranu síly. Tím, kdo na sebe vzal hříchy Harveyho Denta a přijal vinu za jeho smrt, je Batman.  Všechno se ale změní s příchodem prohnané zlodějky, která přijde k Bruceovi domů ukrást otisky jeho prstů. Jejím prostřednictvím se Batman dostává na stopu podzemního hnutí, v jehož čele stojí terorista Bane. Díky zradě je však Wayne uvězněn v kobce, o níž kolují pověsti, že se v ní Bane narodil. Ten mezitím dostává prostor k realizaci svého megalomanského plánu totálního ochromení Gothamu. Donutí to Batmana znovu nasadit svou masku a temnou kápi? (TV Nova)

dezert

Film, který se snaží být tak strašlivě komplexní a obsahující snad každý možný téma, až se skoro úplně rozpadne. Ale nic jinýho se asi nedalo čekat, protože jak má člověk překonat Temnýho rytíře? Tím, že Nolan do filmu narval všechno, co fungovalo v TDK, nasteroidoval to a přihodil fůru proslovů a zvratů, který balancují na hranici trapnosti. Na druhou stranu se na ten film nedá moc nadávat, protože vedle něho vypadají víceméně všechny ostatní komiksový filmy jako podfinancovaný omalovánky pro děti. Filmařina na takové úrovni, že většina všech (nejen komiksových) filmů může jen tiše závidět. A ani náhodou se nedá říct, že by ten film nebyl v každé vteřině neskutečně zábavnej. Závěr mě skoro dojal k slzám, teda do té doby, než si Nolan podrazil nohy (poněkolikáté). Tom Hardy jede jak pán. ()

Paldiny

Scénka s kráčaním po ľade dokonale vystihuje prístup k obom Rytierom. Zatiaľ čo bol predchodca úderný bezprostrednosťou, finálnej kapitole chýba odvaha, chuť experimentovať. Vidieť to v hlavnom valibukovi s maskou, čo cez robustnú postavu skrýva dobré srdce, zapojení postáv spätých s univerzom, akým si Nolan splnil povinnosť, ale bez akých by sa Gotham zaobišiel či skazenosť samotného mesta, aké prejde očistcom až podozrivo ľahko. Cítiť, že sa tvorcovia chceli zavďačiť každému, rozbehli linky všetkými smermi, nechali netopierieho muža okúsiť dno, prejsť zmŕtvychvstaním, očistiť si meno a usporiadať život. Všetko pekne nalinkované, len bez náznaku nebezpečia a s ďalšími pozretiami čoraz nudnejšie. Predchodca kráčal po tenkom ľade a ustál to, ten posledný sa rozhodol pre bezpečnejšiu cestu, rovnako dokráčal do cieľa, lenže s tým rozdielom, že si za hranicu svojich možností už nesiahol. ()

Untentrauer

Absolutní zklamání. Záporák se suspenzorem na hlavě, nesmyslný příběh a hloupá rozuzlení. Každý ze starých dobrých dílů byl temný a vždy měl jedinečný příběh. Tohle je překombinované a pasované do akčnosti a extrémnosti, jak dnešní doba vyžaduje... ()

stepankoby1

Pomyslná pátá za boží charakterový oblouk Bruce a možná i za návrat ke stylu vyprávění jedničky. Bohužel ji ale nemůžu dát filmu, který se až takhle moc snaží na úkor vlastní integrity v každé jedné vteřině působit epicky a monumentálně. Ke konci už se to dle mého trochu vymykalo z rukou - celé to nové uspořádání Gothamu, válka policie a lidu a hlavně twist s dědicem Ra'se al Ghula... nemůžu si pomoct, přijde mi to směšně přestřelené. Toť však moje jediná výtka, k mozaice hlavních postav, jejich osobnostnímu růstu ani zakončení nemám vůbec co vytknout. Bohužel je dost podstatná. Třeba to někdy v budoucnu plně docením. Pěkné čtyři hvězdy mi aktuálně přijdou adekvátní. P.S.: Proč se sakra po celou dobu přepínalo úplně náhodně mezi dvěma poměry stran? Kdyby to nenápadně napomáhalo silnějším scénám pocitem zvýšené filmovosti, nebo něco, tak neřeknu, ale tady to působilo opravdu jako iritující chyba ve střižně. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Bruce Wayne, as I live and breathe. What brings you out of cryo-sleep, Mr. Wayne?"     Oproti dvojke výrazný kvalitatívny prepad, a to aj napriek bohatému a aj zaujímavému hereckému obsadeniu - mám na mysli predovšetkým jeho ženskú časť, keď boli konečne dôležité role obsadené poriadnymi herečkami, proti ktorým nemám žiadne výhrady (skôr naopak). Tak Marion Cotillard (Miranda), ako aj Anne Hathaway (Selina) sú vo svojich rolách výborné, najmä vďaka Anne Hathaway a jej zradnej mačacej žene ("Oops. Nobody told me it was uncrackable.") má táto snímka ešte ako-tak bavila. Inak z nej ale sála chlad a prázdnota, celá jej zápletka je, podobne ako v jednotke, fádna (hoci Bruceov pád na úplné dno, a to vo všetkých možných ohľadoch, sľuboval zaujímavé možnosti), je nabitá akciou, ktorá ma necháva úplne chladným a ešte k tomu je až vtieravo americká (čomu sa predchádzajúce diely dokázali vyhnúť). A na to, že je to komiksový film, sa berie až smrteľne vážne (humor sa v porovnaní s dvojkou úplne vytratil), čo z môjho pohľadu pôsobí trochu hlúpo. Nezaujal ma ani hlavný antagonista Bane v podaní svalovca Toma Hardyho, ktorý u mňa dokázal vzbudiť maximálne tak trpký úškrn (zlatý Joker). Kto ma ešte trochu nepríjemne prekvapil, je Michael Caine (Alfred), ktorého ako herca inak veľmi rešpektujem, ale jeho postava tu prešla akousi divnou zmenou povahy a tou jeho plačlivosťou ma mierne iritoval. A vyslovene ma sklamal môj obľúbenec Hans Zimmer, to jeho stereotypné ta-ta-ta-ta znova a znova ma doslova ubíjalo, je to nuda-nuda-nuda-nuda. Napriek všetkému by som tento film považoval za aspoň "dobrý" (na úrovni jednotky), nebyť záveru, ktorý ho zráža ešte nižšie. Tá hromadná bitka všetkých proti všetkým (a medzi nimi Batman proti Baneovi) pôsobí fakt smiešne, rovnako ako aj ten silene prekvapivý zvrat (s vierohodnosťou nula bodov), či tie patetické vsuvky (detičky).     "How can you move faster than possible, fight longer than possible without the most powerful impulse of the spirit? The fear of death." ()

jarmik

Pro mě ideální zakončení trilogie a jeden z nejlepších filmových závěrů vůbec (doprovázený skladbou Rise od Zimmera - má oblíbená). Nedostatky tam samozřejmě jsou (ani ne nedostatky, ale prostě je to v několika málo detailech o něco "horší" než Temný rytíř), ale 5* je jasných. Miluju Zimmerovu hudbu, miluju tuto trilogii... / Po druhém zhlédnutí v kině jen potvrzuji 5*, na půlnoční jsem byl unaven, ale tentokrát jsem si to užil opravdu naplno! Celkově zhlédnuto 6x. ()

Ant_Antony

Napřed update: Nedalo mi to a šel jsem podruhé - přihodím tedy 10% na konečných 80% - každopádně je to místy nuda, měli to o dvacet minut zkrátit... Nejvíc jsem se bavil pozorováním reakcí publika při zásadních zvratech... Nolane ty mizero!!!! :D --- Buďto je Nolan genius a nebo je (zatím) poslední příběh Batmana neskutečnej pr*ser - přesně s touhle myšlenkou jsem si hrál po odchodu z půlnoční premiery. Nechal jsem v sobě pocity a dojmy uležet, vyspal se a zjistil, že pravda je někde uprostřed. Je to totiž politicko ekonomická agitka s rutinérskou režií, přehršlí postav a občasnou, mnohdy i zbytečnou, akcí. Ale popořádku (spoilery nebudou). Vezměme to od herců: Bale - předvádí standard a to, co mu scénář dovolí. Byl jsem celkem rád, že jeho postava byla poněkud zatažena do pozadí. Caine - to je prostě PAN herec se všim všudy. Oldman - už několikrát světu dokázal, že dokáže herecky ustát i větší s*ačky. Hatthaway - vůbec mi tam nevadila, spíš mě žral vývoj a motivace její postavy. Hardy - chudák "malej" dostal tu nejhorší možnou úlohu, hrát zlosyna po neuvěřitelném Ledgerovi, jehož Joker z předchopzího dílu je prostě zloduch tohoto stoleti. Nemá co hrát, tak jen chodí, kolem sebe mlátí a nebo agituje jak na předvolebním sjezdu ČSSD. Gordon-Levitt - kupodivu dostal na plátně úplně nejvíc prostoru a vcelku to zvládl. (záměrně se nebudu vyjadřovat ke Cotillard, to totiž nemá cenu). A jde se na příběh - Těžko říct, jestli si Nolan myslel, že může diváky oblbovat celou stopáž filmu, ale od začátku až do konce se o to podprahově snaží. Zasype naši mysl spousty nových postav, nasadí tempo, vyvine určitou míru strachu a pak začne bourat. Celou dobu vlastně nic jiného nedělá, jen se to snaží zaobalovat do dalších a dalších vrstev, ale to bohužel nestačí. Dokonce mi i vnukl myšlenku, že tímhle dílem chce všem fanouškům naznačit, že už ho Batman prostě nebaví a vlastně ho ani jako režiséra případných dalších dílů ani nechceme ačkoliv vykřikujeme opak. V několika momentech jakoby z plátna čišela jeho touha tuhle postavu nechat zabít - a my s touhle touhou dokonce souhlasíme!!! Jediný kdo nezklamal je Zimmer, jehož soundtrack si do uší nalévám už dva týdny a teď mi k tomu zapadly i filmové obrázky jak poslední článek puzzle a o to víc jsem si jeho ranní poslech do práce užil. Dost kritiky - i přesto všechno, že je tenhle díl celé trilogie jednoznačně nejhorší, může se směle stavět na úroveň Avengers a určitě je o stupínek lepší než The Amazing Spider-Man (každopádně si dám druhou projekci, abych zjistil, jestli jsem nebyl jen moc unavenej) - 70% ()

Theresia

A je to tady ! Zlatá éra filmů roku 2012/13 je zde. Znovu povstávající temný rytíř má šarm, je moudřejší a srdce vám plesá, když vidíte jak se zase postavil na nohy. Příběh je perfektní, má spád a až na ten poslední obrovský zvrat by pro mě opravdu neměl chybu. Bane se svou ohromnou silou a při setkání s batmanem až nepříčetností je děsivý, jde mu čistě o fyzické zničení a naprosto mění typ úderné síly oproti tomu Jokerovskému, kterému šlo především o zničení batmanovského symbolu Gothamu. Anne Hathaway jako pouliční zlodějka alias Catwoman plynule zapadla do příběhu a má tu výsadu, že se několikrát může projet na batmanově perfektní motorce. No a Zimmerova hudební kulisa skvěle zapadá. Co víc si přát.. ()

Mouzon

Ani ne tak poznámka, jako spíše upozornění - chce to příliš se neukvapovat s prvotním hodnocením. Občas se v něm ukazuje názor filmových kritiků a fanoušků, že geniální režisér buď může stoupat nebo musí padnout. Když máme pocit, že zase o píď nevyrostl, nutně to znamená že zklamal. Zbývá jen najít důvody jeho pádu. Není možné, aby tyto důvody byly známkou jinakosti jeho dalšího filmu - je to bezpodmínečně známka jeho selhání. Aneb Nolanovi kritici budou mít z tohoto filmu radost, jelikož jim on sám dal do rukou něco, co vypadá jako důkaz jeho režisérského selhání. Od filmu se tu přesouváme k auteurské kritice.......TDKR ukazuje v krystalické podobě charakteristickou vlastnost Nolanova režijního postupu - totiž, že je schopen velmi flexibilně přizpůsobit styl a tempo vyprávění svým postavám. Tento rys vystupuje na povrch extrémním způsobem při porovnávání filmu THE DARK KNIGHT s TDKR, kterého si nejspíše ještě užijeme víc než dost. Zatímco TDK divákovi nabízel "můžeš být buď hnán před autem nebo jím tažen", TDKR je pomalejší a více popisný. Vyplývá to z charakteru antagonistů - Joker byl anarchista, jehož každý čin byl překvapivý, každý jeho zločin se zařízl velmi hluboko do Batmanova svědomí a své choromyslné nápady by mohl půjčovat záporákům z ostatních komiksových filmů. Ačkoliv se tedy TDK tváří velmi sofistikovaně a "mohutně", je to nevypočitatelné dílo o chaosu. Což je samozřejmě pro diváka nesmírně dynamický zážitek. Naproti tomu Bane má od začátku plán, což činí z TDKR film, který neustále něco vysvětluje, musí vysvětlovat a bohužel i chce vysvětlovat. Resp. vysvětluje a zabývá se jedním jediným zločinným plánem, který má konkrétní začátek, skvěle naplánovaný a/i odimprovizovaný průběh a nevyhnutelný (?) konec. Tomu moc nepomáhají scény, v nichž hrdinové divákům explicitně sdělují, jak je tento film osudový a jak oni své poslání berou šíleně vážně - chvílemi to je docela patetické. Na druhou stranu, Nolan si to evidentně uvědomuje. Na třetí stranu - jak jinak by se měli tvářit občané města Gothamu, když za ně Batman nastavuje krk, než pateticky. Předpokládám, že dloubáním v nose by tuto situaci asi nepřešli. Ale spravedlivě je třeba uznat, že při některých proslovech ("Když jsme dělali pochůzkáře a zločinci nás mohli denně střelit do zad, taky jsme se nebáli") jsem se ošíval......Čím déle ve mně TDKR doznívá, tím se mi zdá lepší. Rozhodně je to skvělá komiksová adaptace, která v závěru nahodí řetěz a cílovou pásku přetrhne v perfektním tempu. Velkolepě pojatý a velkolepě natočený film. Scéna s hymnou pro mne byla ironická a tím pádem také nejméně patetická ze všech patetických scén v tomto snímku. Herecky mne nejvíc oslovili Oldman a Anne Hathaway. Bane je těžkotonážní a sofistikovaně pojatý (viz BATMAN A ROBIN - Nolan vrátil čest nejen batmanovskému světu, ale také jednomu z jeho nejvíce zneuctěných protivníků, z něhož Schumacher udělal "blé"). TDKR je součást a zakončení ságy, která redefinovala filmové pojetí Batmana a která je mi svým náhledem na jeho svět ze všech dosavadních režijních vizí určitě nejblíže. Je mi nesmírně sympatické, že Nolan nejen vzal Millerovy batmanovské komiksy, ale také je otevřel, přečetl a dokonce pochopil. Je to dost podobný, ale přitom v podstatě úplně jiný film než TDK a BATMAN BEGINS. Samostatně mají jednička a trojka své mouchy, ale celá trilogie dohromady je pravděpodobně nejlepší komiksovou adaptací vůbec. () (méně) (více)

ADIO45

Režisér Nolan opět nezklamal a při natáčení pokračování filmu Temný rytíř povstal neudělal jedinou chybičku. Nolan to prostě umí. Film byl emotivní, atmosféra temná! Musím říct, že recenzenti magazínů a skeptici neměli vůbec pravdu s tím, že film bude zklamáním. Podle mě je to nejlepší film, kam se hrabe třeba Spider-Man. Bohužel musím přiznat, že Bane je slabšího charisma než takový Joker. Když jsem odcházel z premiéry z kina, tak jsem byl nadmíru spokojený. ()

mazadlo

Než mě moji přátelé i nepřátelé zlomí vaz pokusím se vysvětlit proč jen dvě hvězdy a pak proč ne ty další tři. Ta první hvězda patří všem hercům za grandiozní výstup, který nemá v žánrovém filmu obdoby. Ta druhá patří té části filmu, kde si kroutím hlavu sem a tam a nechápu ty lovecké efekty :D a nechápu ty lidi co to dělají. A nyní proč ne ty tři hvězdy. Nolan to suveréně překombinoval. Ačkoliv to nikdy dřív nedělal od začátku do konce do nás v TDKR hustí americké hodnoty i pád tohoto národa. Aby nakonec oprášil ústavu a narval nám ji do úst jako nesežrané policejní donuty. Proč? Si musím u filmu tohoto ražení neustále opakovat, že Amerika je nejlepší a že bůh spasí realitu? Proč každá scéna konči pěsťovkou mezi oči a proč mám pocit, že Gotham je v tom sakra sám i když na něj čumí celej svět....Takhle to na mě prostě nefunguje. Už od pěti let si nehraju na schovávanou a nevěřím, že v loutkovém divadle hrají živé loutky. Celý film na mě působil jako pokus o nějakou "revoluci" která se ale z bůhvíjakého důvodu tři hodiny odkládá. Narovnání některých proleželých kostí za dva měsíce mě urvalo kolu od úst a já přemýšlel jakže si to mám sednout abych mohl očekávat svůj vlhký konec. A ani ten nepřišel protože mi byl naservírován svatební dort s Washingtonem z marcipánu na vrchu. Ani slzu jsem neuronil ani jinou tekutinu. Ale je to asi tím, že když jsem viděl prvního batmana připadal jsem si jako idiot co čumí na samurajského páprdu, který to jde natřít borcům co ho učili aka VanDamme. Nakonec jsem to tomuto filmu odpustil protože jsem se nechal omámit grandiozní TDK, které v mém srdci zůstane jako ta pohádka na dobrou noc, která je úžasná a bezchybná. Nekecám viděl jsem ji schválně znovu než jsem šel na TDKR. Nolan prostě podle mě zvládl jen jednoho batmana a to ostatní je nesmyslná vata postavená na mytologii toho, že je tu něco mocnějšího než pán prstenů a Harry Potter. Ale není...pane Nolan jděte prosím točit filmy ze kterých se mi motá hlava a ve kterých to padá jak dominová dálnice. U kterých nevím co se dopředu stane protože si se mnou hrajete jako s malým. Takové filmy od vás totiž miluje celý svět. A pokud tohle divadlo vydělalo na další hrátky děkuji!! Jděte do toho!! Abych jen nenadával - batman je výborně zvládnuté distribuční dílo a žánrový film. Bezesporu ten nejžánrovější, který se tu objevil po roce 2000 :) . Hodně z nás, kteří chceme také dělat takové veselé filmy pro maníky co za to utratí by se mělo posadit a učit se. Jako látka výborné...jako film nedostačující pro můj rozteklý mozek. Nikomu ovšem nadšení neberu...velkolepé to bylo a věřím, že mnoho lidí po shlédnutí tohoto dílu umře nedočkavostí kdy že to ten Nolan přinese další díly nyní už v týmu minimálně s kočkou.....i když. To už udělá asi někdo jiný pod vlajkou produkčních společností.....No nic....tak teď zase na jinej film ...... ()

tomik99

Pro mě určitě skvělé zakončení trilogie a nejlepší díl z celé série. "Temný rytíř povstal" jde trošku v jinačích šlépějích než jeho dva předchůdci a chvíli jsem měl i pocit, že nesleduju film o Batmanovi (po shlédnutí poslední scény jsem si říkal, jestli celý film nebyl o sympaťákovi Johnovi Blakeovi). Nolan natočil opravdu velkolepé dílo a působí epicky po všech stránkách. Má svůj osobitý způsob točení, který mi i někdy vadí, v tomhle filmu jsem ho ale spíš uvítal. Scénář se mi zdál bez menších much výborný, o skvělém hereckém obsazení netřeba mluvit, ale kdybych měl už někoho vyzdvihnout, tak by to byla určitě sexy Anne Hathaway a Michael Caine, který podle mě podal nejlepší herecký výkon, i když ve filmu samotném nedostal příliš prostoru. Hudba je určitě kapitola sama pro sebe, dokáže rozproudit žíly v každém divákovi a skvěle zobrazuje atmosféru v Gothamu. Problém třetího pokračování je znovu jako u jeho předchůdce příliš velké množství postav a vedlejších dějů. Podle mě by se dalo spoustu scén ještě vystřihnout a dostat tak trošku kratší film. Snímek není až tak zmatený jako "Temný rytíř", ale občas se budete chvíli divit, co se vlastně teď děje a proč někdo dělá to, co dělá. Další věc, co mi vadila, byl Banův hlas, na který jsem si do konce filmu nezvykl. Je příliš hlučný, moc digitálně upravený a zkrátka se mi nelíbil. To je asi tak jediné, co bych tomuto filmu vytkl, protože já se jinak bavil skvěle a "Temný rytíř povstal" je určitě jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Jde o výjimečnou trilogii, která má svůj zvláštní nádech a ten já oceňuju. Zkrátka to byl opravdu nářez a jako nejsilnější moment filmu považuju ten, když byl Bruce ve vězení a dostával se z něj. ()

gocatgo

Bane v podání Hardyho je jedním z nejlepších komiksových padouchů ever. Komisaře Gordna si jinak než s vizáží Garyho Oldmana představit nedokážu. Catwoman sice málo mňouká ale i tak je povedená. A netopejr uzavřel po sedmi letech kruh.... Smekám ()

D3VIL

60% - Jedno z největších zklamání, jaké jsem kdy ve světě filmu zažil. A to jsem se k TDKR snažil přistupovat bez jakýchkoliv očekávání a naschvál jsem se nedíval ani na trailery nebo popisy k filmu. Dialogy se navzájem předháněly v klišovitosti, dějové zvraty byly tak stupidní a zbytečné, až mě sem tam nutily k úšklebku, a občasné na city hrající výlevy Michaela Cainea coby Alfreda nebo Marion Cotillard (brečící Bane to zabil kompletně) taky nejsou můj šálek kávy. Kdyby něco takového natočil Jim Cameron, tak ani nemrknu, jenže u Nolana jsem zvyklý na zcela jinou úroveň. Škoda tak nešťastného zakončení trilogie. ()

geimz

Batman začína nebol dokonalý, bol to však ten najlepší štart série, aký si mohol ktokoľvek predstaviť. Temný rytier dotiahol "žáner" akčnej komiksovej drámy do dokonalosti a to po mnohých stránkach, cez scenár, hercov, hudbu a tak podobne. Návrat Temného rytiera, začínajúci megalomanskou scénou z lietadla, príjemne nabudí na veľké veci podobne ako predchádzajúci diel, tam sa ale tá typická Nolanovská veľkoleposť zastaví na zhruba trištvrte hodinu a na rad prichádza sled tak trochu hluchých scén a dialógov vyznievajúcich do prázdna. Baneovým útokom na burzu sa veci našťastie znova dajú do pohybu, nasledujúca akcia je tradične odzbrojujúca a dokáze prikovať do sedačky, dej dostane spád a minúty filmu ubiehajú skoro tak rýchlo, že človek takmer prehliadne tie chyby. V Temnom rytierovi všetko do bodky zapadalo do príbehu, skoro každý jeden rozhovor mal svoje opodstatnenie a hĺbku, bohužiaľ mi v pokračovaní príde, že mnoho scén je pozliepaných tak nejak bez väčšej náväznosti a vznikajú tak diery v inak dobre nastavenom tempe. Zvrat na konci síce nie je príliš originálny, vzhľadom ale na menšiu predvídateľnosť Nolanoviek, aspoň čo sa konceptu týka, som ho nečakal, veľká škoda však je, že film po tomto odhalení neskončil. Namiesto toho sa silou mocou tlačí do toho klasického komiksového zakončenia a to všetko na úkor väčšej dôveryhodnosti, ktorá robila predchádzajúci film takým skvelým. Stále je to síce výborná jazda, vrchol ale prišiel s Temným rytierom a Nolan už okrem kvalitného záporáka nedokázal vymyslieť takmer nič nové. A Anne Hathaway ako Catwoman je proste čistý prešľap. ()

Kusik

V kině je tento film prostě pecka, ale jen pro toho, kdo má rád ten Nolanovskej styl. Musím říct, že ačkoliv jsem se tohoto dílu bál a nedával jsem mu velké naděje, tak je to fakt perfektní zakončení. Ano, samotný batman se tam objeví asi třikrát, ale přesně to, je skvělé. Toto není jen film o batmanovi, toto je akční film, kde mezi hrdinami je superhrdina. Catwoman ve filmu zklamala. Pro komiksového nováčka byl ovšem tento díl špatný. Nové postavy a scénář, který napovídá, co bude asi dál, to pro nováčka, který se s batmanem potkal jen v této trilogii, bude nejspíš oříšek. ()

Milky.

Málo rozvinuté nové postavy, moc dlouhá stopáž, nezáživné (pro mě) první skoro 2 hodiny a neuspokojující finále. Očekávání nesplněno, další Temný Rytíř se nekoná, ale jinak nemůžu říct, že by to stálo úplně za hovno, dívat se na to docela dá. Něco málo k plusům...Hathaway hrála perfektně a Baneovo charisma a chladnokrevnost byly dokonalé. Celkově to však žádná bomba není, film je hrozně nevyvážený a patetické sračky typu časovaná bomba, armáda a patriotismus si mohl Nolan odpustit, ode mě za 3. Možná po druhém shlédnutí hodnocení změním, ale to bude cca na podzim, takže kdoví. Pokud jde o komenty...rozhodně stojí za to si přečíst ten od GrungeChild. ()

patrik221

Temnému rytierovi kraluje anarchia Návratu revolúcia. Nolan ma tenkokrát zahltil epikou a neverím tomu, že niečo velkolepejšie niekdedy na plátne uvidím. Ešte dodám, že sa mi páči ako šikovne Nolan prednáša svoje politické názory :) ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

10.11.2019

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (více)