Tommassi3

"Daj nám bonus, když přivezeme domů mimozemšťana místo jater ??" ;) Nenapadá mě příliš povedených preguelů, o remaku ani nemluvě, které by k původnímu snímku, potažmo i knižnímu předobrazu, přistupovaly s takovou úctou a upřímným obdivem jako zde nesmírně talentovaný Tulipán Matthijs van Heijningen se svými kumpány.. A Carpimu se nová The Thing taky líbila, což vypadá jako dostatečné ocenění.. ()

st.ranger

Překvapivě důstojný prequel ke znamenitému Carpenterovo originálu. Mnoho aspektů zde projevených odkazují právě na budoucí dění, jenom škoda, že ta nejpodstatnější návaznost je prostřiháná v závěrečných titulkách. Film má velice svižné tempo, takže není moc prostoru k znudění, avšak možná až moc postav a nevysvětlení některých zákonitostí napodobování mimozemšťana trochu kazí výsledný dojem. V podstatě je to ale to samé, co The Thing s Kurtem Russelem, u takového žánru a náplni asi nelze vymyslet nic extra originálního či nového s ohledem na Carpenterovo dílo. ()

BoPo

Prequel dopadol o poznanie horšie ako pôvodná Vec. Aj keď tieto dva filmy delia tri desaťročia, tak tie staršie triky sa mi k príbehu hodili oveľa viac. A čo sa týka atmosféry, tak tam je rozdiel priepastný. Herci sú nevýrazný, splývajú do jedného celku. Takže je Vám úplne jedno, kto ako skončí. Jediným odlišovákom je Mary Elizabeth Winstead. Tá má však rozhodne na viac, než len pokúšať sa o nevinnú verziu Ellen Ripley. ()

CISTICZ

Myslim, ze tvurci se snazili, co mohli. Ale proste to neni ono. Dost hluchych mist. 3 hvezdicky za odkazy na Carpentera. ()

Hismael

Další výzkumná stanice a další plamenomety. Původní Věc mohla digitálním efektům Počátku těžko konkurovat, ale atmosféru dokázala budovat lepší. Žádný radikální pokles kvality se nekoná a na konci se povedlo na původní díl dobře navázat. ()

JohnCZ

Remake původní věci chytře zasazený před události originálu. Líbilo se mi to možná i trošičku víc, bylo to akčnější a napínavější. Hororová atmosféra naopak ubyla, digitální potvůrky nebyly ani zdaleka tak strašidelné. Ale jakmile se na scéně objeví vesmírná loď, člověk jako já prostě musí chrochtat blahem... ()

adamo_znk

Inspirace Carpenterovým opusem je obrovská, ale chybí tady hlavní faktory úspěchu předlohy - stísněná atmosféra ,neviditelné zlo a paranoia. Remake/prequel jde na věc samozřejmě s množstvím klišé, akce, provařenými filmařskými postupy, a blíží se svým pojetím ke klasické vyvražďovačce s hnusným mutantem. Ne úplně špatný, ale prostě naprosto obyčejný horor. Na druhou stranu je vidět, že autoři verzi z roku 1982 hluboce respektují a dávají jí hold v samotném závěru (i s původní hudbou) - to cením. Celkově můj názor opět dobře vystihl J*A*S*M ve svém komentáři. ()

Terva

CITÁT - Od této chvíle se svět, tak jak ho známe, změní......... Škoda ža je tu absence některých událostí, jako je třeba osud rolby na začátku příběhu nebo vyřezání z ledu. Tady bych to tipnul na zadní vrátka pro režisérskou verzi. Ty plomby do zubů se mi zdají moc velké, ale nebudu to pitvat. CITÁT - Umřu proto, že si čistím zuby ?....... Krásně natočené, čekal jsem sice víc, ale je to prostě dobrý. Hned jak jsem to dokoukal pustil jsem si dvojku, pardon jedničku. Tu před počátkem. Natočeno podle příběhu "Who Goes There" Johna W. Campbelle Jr. Jak tak sleduju závěrečný titulky, opravdu si pustím pokračování. ()

Ouwen

SPOILERYYYYY: Jééé, jak mě ty horory už nebaví. Opět, naprosto bez zkurvený logiky. Týpek sedí ve vrtulníku, vůbec nepřišel do kontaktu s tou Věcí a promění se. To mi fakt stačilo. Postavy tam furt řvou, zmateně pobíhaj, jsou to arogantní kokoti, kterým jde o zisk a opět se jim podařilo vyprovokovat příšeru, ke který prostě nebudou mít respekt. Kterou musej dráždit, takže automaticky jsem fandil tomu alienovi. Jo a scéna, kdy nigga týpek jde do místnosti se jen tak podívat na příšeru a hladit led, jen aby se samoúčelně probourala stropem, patří mezi ty největší klišé co jsem viděl za asi posledních 5 let. Chválim, že nebyla ukázaná smrt pejska. A celej film je tak kurevsky nudnej, hudebně nezajímavej, vizuálně nenápaditej a bez sebemenšího náznaku atmosféry. Proklikáno pouze na ty proměny těch idiotů, ale stejně mě to nijak neznechutilo. Tak doufám, že původní 82 verze bude jiná liga. A taky, prosím vysvětlí mi někdo, jak týpci co uvíznou v hluboké jámě od ledu v tom dopravním prostředku, se dostanou zpět nahoru?! Jo jinak Zeckův komentář je kurevsky přesnej! Jo a sakra, k čemu že tam byla ta ženská?! Já jen, měl jsem pocit, že jí Thomsen říkal jak tam je jenom pro to, aby to vytáhla z ledu. Nebo s tim ledem. Nebo je tam vlastně totálně k hovnu. ()

corpsy

Patrím do skupiny divákov, ktorí sú silne nostalgicky založený a uznávajú, že všetko dobré v kinematografii už bolo a novinky to vynahradzujú len z malej časti. Avšak nie som fanatik a príjmem aj novodobé ´´sračky´´. Tak, ako v tomto prípade. To, že sa z Carpenterovho ,,temného urýchľovača adrenalínu,, stala iba ´´alienovská´´ vyvražďovačka, vonkoncom nevadí. V dnešnej dobe to diváctvo vyžaduje. Vadí mi však to, že je snímok po technickej stránke oproti "lacnejšiemu" osemdesiatkovému hororovému hitu paradoxne slabší. Trikový dizajnéri a CGI animátori sú síce vynaliezaví a ambiciózny, ´´odpornosť´´ VECI z 82hého však nedosahujú ani z polovice. Gore sa tentokrát veľmi nedostaví. A ak ste ako ja vyššie uvedený nostalgik, tak teda hor sa do kina už len kvôli takmer zimomriavkovému titulkovému záveru, ktorý vás navnadí okamžite si doma pustiť na DVD Carpenterovú pecku. ()

Chermy

Je dobře, že si autoři uvědomili nenapodobitelnost Carpenterovy klasiky a proto nepřišli s remakem, ale s příběhem, který vypráví o událostech předcházejících dění Věci z roku 1982. A ono to částečně funguje. Atmosféra je sice bohužel ta tam a moment překvapení se také nekoná. S lepšími triky a větší doslovností rovněž přichází víc otázek, než odpovědí a logické nesrovnalosti se ke konci jen vrší. Nicméně Mary Elizabeth Winstead byla skvělá volba a některé scénáristické nápady nebyly vůbec špatné. Nebýt tak ve stínu originálu řeknu, že to je dobrý film. ()

m.krudenc

Vynikající film. Jsem velký příznivec filmu Věc 1982. Docela dobrý pokus o vysvětlení navázání na příběh z filmu Věc 1982.. I přes nepříliš skvělé hodnocení na ČSFD se mi film Věc: Počátek velmi líbil. Byl vynikající po stránce vizuální a zvukové. Dokonale navázal na příběh prvního dílu filmu Věc 1982. Krásná podívaná - vynikající Horor / Sci-Fi. ()

joehot

Prequel a díky prakticky totožné šabloně tak trochu i remake. Ve srovnání s Carpenterem samozřejmě nemůže obstát, na to jí chybí převážně atmosféra. Chování "věci" je navíc hrozně nelogické, což výsledný dojem z filmu jenom snižuje. Přesto jsem to čekal horší. ()

Expendable

Film má moc rychlý spád a nudný začátek, naštěstí jde ve stopách staré věci a příběh až tolik nekopíruje.Takový konec jsem nečekal. ()

ConanVJ

Výborný sci-fi horor, na který skvěle navazuje původní Věc z roku 1982. Vše sedí skoro dokonale. Jak jsem od toho moc nečekal, tak jsem příjemně překvapen. Za mě 90% :) ()

El Pistolero

Na jedné straně není „Věc: Počátek“ ničím, co by fanouška kultovní verze Johna Carpentera mělo urážet, na straně druhé se tento film srovnáváním prostě nevyhne. Takový už je úděl remaků, prequelů či sequelů oblíbených, klasických děl. Nejmenovat se tak, jak se jmenuje, zasloužil by si tento snímek asi o něco vyšší hodnocení. ()

Marsik

Kino Světozor (ČSFD projekce) - Sci-fi filmy s vetřelcema nebo predátorama nemusim. Nevyhledávám je a dívám se na ně fakt minimálně. Nicméně pokud jsem mohl jít na film grátis, tak jsem se dlouho nerozmýšlel :) Nemůžu říct, že se mi film nelíbil, nebo že to byla totální kravina. Pokud člověk na 100 minut vypnul, tak se mohl párkrát dobře leknout a vidět fakt kvalitní efekty. S těma si skutečně vyhráli. 60% (with J.) ()

PauloZ

Z mé strany celkem velké zklamání. Atmosféra původního filmu se nedostavila ani z půlky! Začátek se sice dá v naprostém klidu přežít a scéna kdy chtějí testovat krev, což se nepovede, tak musejí přejít na alternativní metodu plomb, je hodně dobrá. Tam jsem pociťoval podobnou atmosféru jako u petriho misek v jedničce. Jinak je to dosti slabé, nenapínavé a ani to není nijak hororové. Navíc je tam každý nakažený bez nějakého jasnějšího důvodu a konec s ufem to pohřbil úplně :(. Opravdu nechápu to konečné přejití do sci-fi roviny, které vůbec nebylo dobrou volbou. Pochválit ale musím úplný finiš, protože předvázaní na úvodní film mezi závěrečnýma titulkama bylo skvělé. ()

F.man

Kterou chorou mysl dramaturga proboha napadlo natočit prequel k The Thing? Který trotl scénaristický napsal sakra takový plochý zmetek s takovým počtem píčovin na minutu šedesáti-sekundovou? A který manager poslal prosím takovouhle slátaninu v téhle podobě do kin? Tomu filmu chybí snad úplně všechny atributy atmosférického / hororového snímku. Vlastně mu chybí atributy jakéhokoli snímku. Napětí? Atmosféra? Tajemno? Kdeže. Kdyby to mělo alespoň hlavu a patu, tak ještě prosím, nějak to zkousnu, ale to nemá ani náznak nějakého děje, NĚČEHO zajímavého. Banda nezajímavých seveřanů, někde najde emzáka, který je postupně žere. Takhle stroze. Tečka. Fuj. Nic. Nechci už ztrácet ani sekundu přemýšlením o téhle pakárně. Jedna hvězda za Morriconeho. P.S. Doufám že poté, co film viděl někdo vysoce postavený letěl alespoň trotl scénárista. P.S.II - Šedesát dva procent? Se na projekcích něco hulilo? In the three years that I have known him, this is the most excited I have ever seen him. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu