Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

CjKukis

Bohužel díky vyprávění o úžasnosti tohohle díla jak hrozně nahání hrůzu,jsem byl poněkud zklamán. Film špatnej není jen kdyby byl zpracovanej celej jako ta poslední scéna,byl by to fakt masakr. ()

LxLuthor

Asi desať rokov som nevidel film, po ktorom by som mal problém prejsť v noci 10 krokov z kúpeľne do postele.. Stalo sa. Naozaj veľmi autentické, čo na diváka pôsobí ešte väčšmi... Niet čo dodať - výborné! ()

Abiosis

*NIKOMU NECVRKNE* Tento film som mal k dispozícii už rok, ale bál som sa ho pozrieť, a to z dvoch dôvodov: ten prvý bol strach z toho, že sa budem veľmi, ale veľmi báť (propagácia filmu ako toho najstrašnejšieho, čo kedy uvidím, môj mozog masírovala kvalitne), ale zároveň som sa aj obával, že sa naň budem tešiť zbytočne, keďže žiadny strach pri pozeraní filmu nezažijem. A nezažil som. Videl som originálny, aj alternatívny koniec (ten sa mi páčil viac) a oba ma potešili, pretože namyslená postava Micah si ani nič iné nezaslúžila a bola najotravnejším elementom filmu. A hlavne to bolo pre mňa ako diváka vykúpenie z hororovej podpriemernosti. Verdikt v 1 vete: Film bez napätia a s otrasne nudnými "dennými" scénami. 16.09.2010 ()

Rendiss

Pokud se někdo zajímá o duchařský filmy a o duchřinu obecně, můžu film jen doporučit, každopádně mě to neposadilo na prdel, tak jak jsem čekal, ale producenti přišli s něčím novým, dvě hlavní role, jedna vedlejší a satan, mě osobně se to velice líbilo, teď jen počkám na dvojku a uvidíme ;) ()

chaometic

Podíval jsem se na film, jenom proto, že jsem slyšel, že se jedná o skutečný příběh.(podobně jako Blair witch). I když nemám rád duchařské filmy, tohle nebylo tolik špatné, právě naopak herci jsou vskutku přesvědčivý, ovšem v některých momentech se film zdá neuvěřitelný. QUIJA, která sama shoří a vytetuje vzkaz, ohořelá fotka z dětství. Zkrátka lepší je u tohoto filmu nemyslet, především u konce. Paranormal activity je laciná lekačka, kteří věří na strašidla a nebo démony z pekla. ()

Hyb_rid

Co k tomuto filmu říct? Snad jen to, že už dlouho se nikdo nepokusil znovu vytřískat prachy z konceptu Blair Witch Project. Pár tíživých chvil se tu sice najde, ale scénář má moc děr a je moc lineární na to aby se dal považovat za obyčejný průměr ()

Ondracius

Horor není přece o tom, kolikrát se člověk lekne, nebo kolik krve a částí těla se objeví. Jde přeci o atmosféru. Souhlasím s uzivateli Rob Roy a Ish, že v tomto filmu jde hodně o vztahu k postavám. Pokud si k nim nenajdete cestu, nenajdete ani pointu filmu. Pro mě lepší hororový průměr, i přesto, že se v celém filmu skoro nic nestalo :) ()

Crackonosc

Nůůůda. Že se na statických záběrech někdo postaví u postele nebo se pohnou dveře mě fakt nebere... Hvězda plus za nápad a mínus za to, jak se ho tvůrci snažej ždímat už třetím dílem (pochybuju, že posledním) ()

Xavi6

Nevím jak to mám chápat. Pokud se zase někdo pokouší o nějakou solidnější hororovou sérii jak Saw, tak jsou u mě pěkně na omylu, protože na mně to nijak nepůsobí. Snad s tím brzy skončí. ()

DaeF

Ano snímek je po kinematografické stránce špatný. Nicméně jako horor, který hraje na události, které se "jakoby" mohou stát každemu funguje, alespoň pro mě samotného velice dobře. Táktéž tvůrcům tleskám za schopnost za málo peněz vydělat hodně muziky. Film můžu určitě doporučit. Kdo jej zvládne sám po tmě, tomu tleskám a pokud řekne, že se nebál, tak lže :-) ()

lucijelucije

No tak..nezlobte se, ale tohle prostě ne..v podstatě, můžu vzít do ruky kameru, a natočit Paranormal activity 5..jako žádný problém..teď vážně..neoslnilo mě to, vůbec ničím..lekací scény jako dobré, ale pod kůži mi to tedy nevlezlo..a pokud mě někdo donutí se podívat na Paranormal activity 2, budu velmi mrzutá..Jedna hvězdička za to, že jsem viděla už větší nedivatelné hrůzy. Bohužel. ()

peetriss

Pokud zahodí divák předsudky a posměšky vůči filmu s tváří domácího videa a vžije se do atmosféry, zjistí, že Orenu Pelimu se podařilo za pár dolarů natočit povedenou psychologickou duchařinu s pozvolnou, ale výbornou gradací. Takovou atmosféru mají mnohdy poblém vykreslit mnozí renomovaní tvůrci s milionovými rozpočty a velkými studii za zadkem. Samozřejmě scénář není dokonalost sama a film je obsazen hereckými kapacitami odpovídajícími výši rozpočtu, ale jako experiment na poli found footage tvorby se Paranormal Activity překvapivě povedla. 70%. ()

J*A*M*A*L

Nečekal jsem že tento film vstoupí do mého hodnocení s 4 hvězdičkami.Já osobně na duchařinu moc nejsem já mám rád krev takže mám rád především v okolí horrorů zombies, slashery a nebo krváky.Duchařiny moc nemusím proto že tam jsou velké lekačky a já se nerad lekám a ještě k tomu když je pohled z kamer.Kdybych jenom já blbec věděl jaké budou ty další dva nadcházející filmy přesto že toto bylo skvělé další nestály za nic.89% ()

TERRORDROME

Kto by to povedal že akurát ja budem chváliť nejaké rádoby domáce video kde straší búchanie dverami a tajomné prdy akéhosi neviditeľného buzeranta. Ale je to tak, nebudem zarputilo popierať ako starý politik niečo čo je úplne jednoznačné. Podla mňa sa tá bubácka konina jednoducho podarila a poctivo si plní svoje zadanie. Ono tie akože reálne zábery dodávajú na sile efektom ktoré by v klasickým spôsobom natočenom filme boli úplne banálne ( či dokonca až banánne ) ľakačky dvadsiatej cenovej skupiny, ale tu sú jednoducho pôsobivé. Hlavne to ako onen duch vytiahol tú ženu za nohu z postele. Naopak najhoršie bolo záverečné HAM do kamery, to je teda naozaj skurvene lacný ťah. Prečo by už len posadnutá žena hltala objektív kamery ( Iba že by to bola perverzná technofilka a chcela ho len vyfajčiť )? Rozhodne je to ale minimálne znesiteľné bububu a to že som sa tej noci prebudil asi o druhej na zlovestný šepot ma utvrdzuje v tom že menej ako tri ( ale ani viac, to zase prrr ) hviezdičky mu dať nemôžem. Síce to bol len sen a v mojom prípade nie prvý, ale až podozrivo vhodne načasovaný, nebola to náhodou podprahová reklama na ďalší diel? ()

Prochy38

Upřímně milé překvapení. Zdejší hodnocení nic moc neslibuje, ale já se nenechal nijak odradit. Podobné záležitosti mě celkem baví a tento nízkorozpočtový filmek se opravdu povedl. K. Featherston je krásná ženská a s M. Sloatem to sedlo moc dobře. Fakt to bylo dost realistické, což je obrovský klad filmu. Dost kvalitně to stupňuje a musím říct, že mráz po zádech mi běhal nemálo. Opravdu kvalitní, ani ne hororová, ale napětím nasáklá mysteriózní zábava. Super, opravdu. Konec už byl drsnější, možná až moc, zmizelo pomalu tajemno, ale stejně dost dobrý! ()

Asmodin

Bože, ten Micah byl ale debil! Nakonec jsme se ani nedozvěděli, proč se objevil démon. Daleko víc se mi líbila Simpsonská halloweenská parodie. ()

Rozjimatel

[1,5*]     "Je to môj dom a ty si moje dievča, tak to kurva vyriešim!"     Ten enormný úspech tohto tupého filmu, nepochopiteľne zaradeného aj v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, je voľačo paranormálne, čo je úplne mimo moje chápanie. V prvom rade nie je skoro vôbec desivý, a to je pre horor ten najzásadnejší nedostatok. Pri nejakých tých pohybujúcich sa dverách a neurčitých zvukoch som sa akurát tak pousmial a trochu som spozornel tak asi dva krát (námesačná Katie, stopy v prášku). Je pravdou, že horory hrozne starnú a keby som to videl pred 15 rokmi, možno by som sa na to pozeral inak (aj keď o tom silne pochybujem). Veď aj Záhada Blair Witch (1999) na mňa pôsobila vo svojej dobe poriadne desivo, no keď som ju videl po dlhom čase, ten desivý náboj už bol akýsi vyprchaný (a to je film úplne inej kvality). Keď už som sa pri tomto filme nedokázal báť, hľadal som aspoň nejaké jeho prednosti, ale bez úspechu. Kamera je, až na pár zaujímavých posunov, bežným domácim videom, herecké výkony sú ochotnícke, no a dialógy a správanie postáv sú tak hlúpe, až to dverami plieska (najmä detinský Micah sa chová ako úplne vymletý). Celé to tak na mňa pôsobí ako nejaká trápna reality show a nechápem tie masy ľudí, čo sa na to hrnuli (žeby až toľko ľudí naletelo na klamlivú reklamu?).     "Musíme niečo robiť." "Čo?" "Neviem." ()

Klay

Fuck off hype. No vážně, já se na to těšil. Chtěl jsem film, u kterýho bych se bál, ale dopadlo to úplně opačně. Vyjma závěru to slušně nudí. Je to prostě příběh holky a chlápka, kteří se snaží vzdorovat neznámýmu démonovi v jejich domě. On je těžkej flegmatik, ona hysterická kráva..a ještě k tomu tlustá a hnusná. Většina filmu se zaměřuje na jejich soužití, což jednoduše nudí. Když už neni u hororu ani takovej záchytnej bod, jako hezká holčina, tak je to je zlý. A když Blair-witchovskej film nedokáže vyděsit, tak je to průser. ()

Mírouš

Jak se dalo předpokládat, obrovskej humbuk před premiérou filmu a cíleně šířený fámy (potažmo skvěle fungující reklama) udělaly svý...Pro mě ale celkem zklamání, podobně jako u nedávno shlídnutýho a velkou reklamou ověnčenýho Stáhni mě do pekla. Nebýt posledních patnácti minut, který celkem ušly, tak dám o hvězdu míň. Atmosféra tak špatná nebyla, ale nic se celej film nedělo. Dalo se to podle mě zkrátit tak na půl hoďky a byl by z toho parádní minihorůrek. Takhle to bylo jen sledování homevidea mladýho párečku v jejich domě... ()

El_Rabbit

Nechápu ten neuvěřitelný poprask kolem tohoto dílka. Něco málo děsivých okamžiků se událo, koukal jsem na to v noci a usínal s trochou nejistoty, ale celkově dost nuda... nic závratného, žádnej úžasnej nápad. A to hlavní co jsem čekal, tedy permanentní nejistota a udržování napětí ani zdaleka ne! Prostě jen hromada vaty v podobě denních konverzací o ničem s trochou zajímavosti v podobě nočních záběrů. Když nad tím tak přemýšlím, film je pro mě podoným zklamáním jako pře pár lety Open Water. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech