Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Diskuze

KateDee

KateDee (hodnocení, recenze)

Hm, tak nový díl mě moc nepotěšil. NY linka super, ale Lima mi přišla už hoooodně přes čáru s tím, jak je to jakože strašně trapné poslouchat Barryho nebo jak se Marley šíleně naštvala, že si chce Jake zazpívat Chrise Browna. Nevím, občas méně znamená více a tady na to asi ještě nepřisli, ale jinak proti lince s Rachel nemám co vytknout. Chce to víc New Yorku (a Santany). Toť můj názor.

Sagara (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

To mne sa nepacil. Cela ta vec okolo Finnovho bozku :((( Keby prechovaval city k Emme tak nic nepoviem, ale to bola len taka panik pusa. Mam rad ked je Glee prehnane, ale niekedy prilis vela vela. Aj tie umele rozpory medzi ostatnymi a piesne, ktore spievali, velmi ani nesuviseli s tym co chceli povedat. New York, Santana a zaver zasa uplne peckove :)

Mr.Ripley

Mr.Ripley (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

Přidávám se ke spokojenosti, leč mne mrzí, že v porovnání s dřívější historií Glee, zde chybí nějaký nosný děj a vše působí tak nějak "light". Čím dál víc nabývám pocitu, že jedinými jistotami a pozitivy několika posledních dílů zůstává Sue a Santana.

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

kluzo

ano? text ale uvádí:

"Výzkumníci byli schopni s přesností 88% předpovědět, zda je uživatel homosexuál na základě lajknutí stránek týkajících se homosexuálních vztahů. Preference hudby, televize, atd. může odhalit více než se zdá: Například u mužů, kteří sledují seriál „Glee" je pravděpodobnější, že jsou gayové, ukázala studie."

Nic takového se tam tedy nepíše, čili z tvojí strany naprosto nepochopení textu. Vzhledem k tomu, že jde o jednoduchý odstavec a žádné složitosti, cosi to o tobě vypovídá.

na příspěvěk reagoval kluzo

johny95

johny95 (hodnocení, recenze)

Posledná časť niečo strašné. Priznávanie sa som pokladal v minulých sériách za nutné zlo, v poslednej časti mi z toho všetkého bolo zle. Naviac zlý výber pesničiek, aspoň podľa mňa.

oag

oag (hodnocení, recenze)

Mě dostává jak se za ty čtyři roky lidi změnili. Oni dospěli, na plátně se z nich stali lepší lidé. Dospěli ačkoli většina z herců už má dospívání za sebou. Jak to udělali, to mě udivuje, to se mi na tom líbí nejvíc. Jinak samozřejmě jde to dolů, ale to jde téměř vše. Teď máme aspoň věci trochu jinak. Pro někoho jako já zajímavějc...

Mr.Ripley

Mr.Ripley (hodnocení, recenze)

Je mi z toho smutno, jak se mi z posledních dílů dělá nevolno... Nedávno jsem si pouštěl brilantní pilot. Ach jo, jak mi chybí ta skromnost. Dříve si vystačili s tak málem - pouhou symbolikou, prostým milostným trojúhelníkem a teď? Škoda mluvit.

Uživatel Mr.Ripley smazal svůj příspěvek.

johny95

johny95 (hodnocení, recenze)

Konečne! Konečne Santana + Quinn! Splnený sen dalo by sa povedať

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Handle (hodnocení, recenze)

Já jsem se k tomu konci nevyjadřoval taky, protože nejdřív teda počkám, co z toho výjde. Každopádně vypadá to, že s přeplácaností se bude dále pokračovat a oči ve sloup budu moct dát na delší dobu. Poprvé se začínám o Glee vážně bát...

novoten (hodnocení, recenze)

Já v tom vidím jedinou fajn myšlenku. Pokud bude Rachel vážně těhotná, bude na tom velmi podobně jako kdysi Shelby. Kromě teoretického návratu Idiny Manzel by to mohlo znamenat i nějaký zajímavý myšlenkový paralely a tím pádem herecké výzvy pro Leu. Tak jako tak je tenhle cliff hrozná podpásovka :)

aeon

aeon (hodnocení, recenze)

Sagara

Pri tom konci som nevedela, či sa smiať alebo plakať. Slušná, hanblivá Rachel z prvých troch sérií, je možno tehotná, a ani nevie s kým. Myslím, že tvorcom sa táto postava trochu vymkla z rúk

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Epizoda ktora bavi hlavne slusnymi songami a vyskytom takmer vsetkych dolezitych clenov glee clubu ale ak je z niekoho pohladu naozaj spickova, ci dokonca jeden z naj dielov, tak teda neviem...  Neuveritelne prekombinovane, az prilis vela neprilis vierohodne vivijajucich sa linii natlacenych na plochu jedneho dielu len aby sa stale nieco dialo a divak mal pocit ze o jeden z najdolezitejsich dielov vobec.

Sagara

O cliffhangeru jsem nemluvil, protože pořád nějak nevim, co si o tom myslet a co z toho vyleze. Každopádně ať přemýšlím nad všemi řešeními, kterými se z toho lze buď vylhat nebo v té lince pokračovat, tak mi vadí úplně všechny varianty :D

Sagara (hodnocení, recenze)

A to sa nikto nevyjadruje k tomu koncu??? Akoze doteraz sa mi aj s niekolkymi mensimi ci vacsimi vadami tato seria zdala super. Ale po konci tejto epizody mam chut nepozerat dalej.

na příspěvěk reagoval novoten, aeon

Handle (hodnocení, recenze)

A jaký jsou pro Vás zatím nejlepší díly 4. řády? :) Já mám letos úplně jasno... :)

1. Naked

2. The Break-Up

3. The New Rachel

na příspěvěk reagoval Kolikokoli

Spoilery k 4x14

Nějak ten seriál teď neberu. Pořád mi ke štěstí stačí dvě romantický věty mezi Finchel, případně optimistický song, co si na závěr zazpívají všichni pohromadě, ale průběžný linky mi už docela vadí. Tina/Blaine už bylo vysloveně na facku, Jake a Ryder mi po posledním díle přijdou víc dutí než kdy jindy a celý útěk ze svatby je vlastně úplně na hlavu.

A k tomu shipování všech se všema - Quinn a Santana je tajné přání, o kterém jsem neočekával, že mi ho někdy někdo splní (Murphy očividně čte maily od fanoušků..ehm..), ale to, že Kurt v New Yorku chodí s Adamem a na svatbě si střelí takovouhle "zábavu" a nehne při tom brvou, mi po veškerých slzách pár dílů zpátky doslova vyrazilo dech. Rachel s Brodym sice hrají na otevřený vztah, ale i tak mi to zrovna do seriálu, kde se na první sex čeká i několik sérií, absolutně nepasuje.

Zkrátka songy hodně fajn (až na svatební krizi), pár romantickcých či dojemnějších chvil tradičně silných, ale jako celek až příliš přepálené a bohužel i divné.. bohužel.

Kolikokoli

Kolikokoli (hodnocení, recenze)

Mi se tento díl konečně líbil. Jsem ale zaslepená, protože sleduju z 90 % jen kvůli Klainovi, takže v tomto díle jsem velmi zaplesala. Adam je super, ale Kurt a Blaine mají být spolu. Jejich duet byl parádní a stejně tak duet Finchel.

Quintana - paráda, holkám to slušelo. Zbytek mě nezajímá. Akorát už to konečně vyřešili s Tinou a tou její poblázněností.

aeon

aeon (hodnocení, recenze)

Handle

mne sa tento diel tiež nepáčil, piesne o ničom, už si ich ani nepamätám. Ale čo ma najviac štve je, že tvorcovia kľudne tvrdia, že je v poriadku podvádzať svojich partnerov, alebo sa s niekym vyspať po párminutovej známosti. Quin a Santana boli super, hodili by sa k sebe, alebo pochybujem a dúfam, že to nebude mať nejaké pokračovanie, lebo to by už bolo fakt moc, ale u tohoto seriálu by ma to asi ani neneprekvapilo

Handle (hodnocení, recenze)

Hm, tak "I Do" se mi teda nelíbilo. Zvláštní, že všude čtu, jak je to super díl, ale mě teda dost zklamal. Vztahy mi v Glee vždycky přišly přitažené za vlasy, ale tohle už je tak přeplácaný, že už mi to pomalu začíná vadit. Tina/Blaine a Marley/Jake/Ryder mě už vyloženě nebaví a uvěřitelný to samozřejmě vůbec není, no jinak svatba taky wtf, já prostě čekal takovej ten "feel good" díl no. :) Nejsvětlejší moment duet Rachel a Finna a snad i Artie s tou holkou z Projectu či Quinn a Santana byli uvěřitelní. :) Ovšem pro mě spolu s vánoční epizodou zatím nejslabší díl této řady. Ona je celkově taková nevyvážená, jednou jsem nadšen, podruhé vůbec, zatím má asi opravdu našlápnuto k nejslabší řadě bohužel. :/

na příspěvěk reagoval aeon

Handle

Mělo to mouchy, ale blíží se to Glee v tom duchu, jak ho mám rád. A co může být lepší než duel Rachel s Rachel :)

Handle (hodnocení, recenze)

Tak Naked je pro mě asi  nejlepší díl ze čtvrté řady. :) To téma bylo podle mě úplně skvěle zpracované a bylo to i po delší době vtipné. Dokonce i z toho drobek trapného zvratu se Slavíkama si udělali srandu... :) Přesto však velmi pěkné, chytré i dojemné, prostě to, co mám zatím na Glee tak rád. A hlavně super písně, snad všechno se mi po dlouhé době líbilo. :)

na příspěvěk reagoval novoten

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho