Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Diskuze

sallyann

sallyann (hodnocení, recenze)

To je hrozné. Takhle naposledy mě rozhodila smrt Heatha Ledgera a Andyho Whitfielda :(

aeon

aeon (hodnocení, recenze)

práve dávajú glee v Tv, je také zvláštne sa naňho teraz pozerať

Patw

Patw (hodnocení, recenze)

Glee star Cory Monteith was found dead at the Pacific Rim Hotel in Vancover.

na příspěvěk reagoval ragelly

jakear

jakear (hodnocení, recenze)

warha , Kolikokoli

v minulý sezoně mi ještě tolik Unique nevadila, hlavně protože neměla moc velkej prostor. hrůza. jestli se dá s Ryderem dohromady, budu hodně přemejšlet, jestli se budu dívat na plánovanou šestou sérii.

to s Adamem je dobrá zpráva :-)

warha

warha (hodnocení, recenze)

Jsem zvědavej jak to bude s Ryderem a Unique. Pokud se dají dohromady(spíš tvůrci napíšou) tak se půjdu omlátit hlavou o zeď...Vůbec nechápu co je na ní/něm(?) zajímavého. U posledních dílů jsem krotil očima víckrát než je zdrávo

V seriálu bude hrát Adam Lambert pravděpodobně nový McKingleyský Kurt.

na příspěvěk reagoval Kolikokoli, jakear

novoten (hodnocení, recenze)

Absence Pucka je trošku wtf, ale protože už ve čtvrté sérii absolutně nefungoval, tak to rozdýchám v pohodě. Kitty jako regular super, Unique jako regular naopak, ale obojí bylo jasné :)

CrashONE

CrashONE (hodnocení, recenze)

Pro mě vždy byly nejzajímavější postavy : Santana, Puck, Mike, Sue, Blaine a teď ještě Kitty.

A naopak, kdo mi v seriálu hodně vadí je Brittany, nevím proč ale její postavu a samotnou herečku nějak nemůžu vystát. Dále taky nejsem příznivcem Jakea, Marley a Rydera, ten jejich trojúhelník mi přišel strašně umělej no a Unique, to je kapitola sama o sobě, tuhle dějovou linku bych klidně i ze seriálu vykázal. Jinak proč se dívám na glee dál je kvůli NY.

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Mr.Ripley

Bohuzial, fakt nikto z novych postav nie je zaujimavy. A zo starych je tiez pomerne dost nezaujimavych postav(Tina, harry, mercedes). A aj zvysok mal svoje slabe momenty.

Mr.Ripley

Mr.Ripley (hodnocení, recenze)

Handle

Musíme doufat, že nový nábor bude úspěšnější. Přeci jen Sam po přijetí do Glee byl inteligentní kluk z kterého se postupem času stal naprostej blb, viz čtvrtá řada. Třeba se nějaké zázračné proměny dočkáme i u zla Unique... ikdyž silně pochybuji, nenávist ze strany fanoušků vůči týhle postavě je silná.

na příspěvěk reagoval Gertrudo

KateDee

KateDee (hodnocení, recenze)

Mně teda hlavně vadí ta Marley, nevím proč, ale je mi strašně nesympatická a teď tam bude ještě častěji? :D Ach jo. Vůbec ty nový postavy mi k srdci prostě nepřirostly. Asi proto, jak se snaží nahradit (i typově) ty starší z prvních tří sérií. Kdyby je vynechaly, nezlobila bych se :D

Tom Riddle

No, abych řekl pravdu, tak na druhou stranu mi vlastně nějak extra zajímavá nepříjde žádná nová postava... :D Možná jen Kitty. Unique je pro mě ale prostě arogantní a afektovaná a o žádném super hraní se také nedá mluvit... Ale co člověk, to názor. :)

na příspěvěk reagoval Mr.Ripley

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Já jsem za povýšení Unique teda rád :D to jsem fakt jedinej, komu přijde z nových postav nejzajímavější?

na příspěvěk reagoval Handle

ragelly

... no a asi největší průser pro mě je to, že Unique je povýšena na hlavní postavu. :/ Ne ne, já teda nechci předpovídat, ale nevěřím tomu, že se Glee podaří přiblížit kvalitě prvních tří řad... To nevím, co by se muselo stát. :) Potenciál má pro mě už jedině NY linka.

H34D

Mě dodnes straší Gangnam style, tak i proto to u mě finále v tomhle ohledu vyhrálo :)

na příspěvěk reagoval H34D

H34D (hodnocení, recenze)

Já bych jen dodal, že výkon New Directions na Regionálkách byl pouze průměrný, ten konkurenční sbor byl jednoznačně lepší :) A taky všechny regionals/sectionals v předchozích dílech a sériích měla lepší hudební čísla (ze strany New Directions).

na příspěvěk reagoval novoten

Spoilery

Příliš prostoru pro Brittany, pointa Katie přesně taková, jaké jsem se obával spousta nedořečenosti, bohužel ne ve formě efektních cliffhangerů. Když už tvůrci slibovali "game-changing" finále, tak ho měli předvést a ne mi dát epizodu, u které budu mít na konci pocit, že její druhá polovina zůstala někde v šuplíku. Rachel, pro kterou se budovala celá linka v New Yorku, si odzpívá svých pár minut a už se neobjeví; žádost o ruku, ke které se buduje atmosféra poslední dvě epizody, zůstane viset ve vzduchu; vrcholem epizody je svatba, o které už nějakou dobu víme, že se uskuteční...

Je to zklamání tím spíš, že finále každé série bylo obrovskou peckou plnou překvapení a emocí. Jasně, jsem moc rád, že jsou Wemma, jakožto můj nejoblíbenější Glee pár, konečně spolu tak, jak být mají, ale jinak se cítím vysloveně ošizenej. U mě tenhle díl na dřívější finiše ztrácí přestně tolik, kolik čtvrtá série na své předchůdce.

P.S.: Alespoň to vystoupení na Regionals bylo jako obvykle super.

venalce

venalce (hodnocení, recenze)

Ke konci epizody jsem trochu přeskakovala, tak jsem možná něco přehlédla, ale mám takový pocit, že jsme se nedozvěděli, jestli Rachel dostala svoji vysněnou roli.

Handle (hodnocení, recenze)

Takže finálový díl, co k němu říct... Vlastně jsem od něj ani nic moc nečekal, ale nakonec nebyl rozhodně tak špatný. Jen mi teda přišlo, že na jeden díl tam toho bylo strašně moc. A ne vždycky se mi to líbilo. Ryder linka mi přišla špatná už od začátku a taky i špatně dopadla. Možná je v tom ale trochu zaujatost, protože Unique mi prostě příjde nejhorší postava, jaká v Glee byla a neuvěřím mu/ji jedinou větu, co řekne. Plus jsou však výborné písně, nádherné vystoupení Rachel, scéna v klenotnictví a následně i v restauraci a především loučení s Brittany - ani bych neřekl, že tak dobře umí hrát. :) (i když důvod, proč odchází je taky wtf).

No, bohužel 4. řada byla ale opravdu nejslabší, a upřímně moc nevěřím, že další řady budou na stejné úrovni jako pro mě byly první tři. Ale dokud tam budou ty " glee momenty", tak se to stále vyplatí sledovat... A nějaké díly i v této řadě přeci jen stály za to (The Break-Up, Naked, Guilty pleasures apod.).

na příspěvěk reagoval Tom Riddle

H34D (hodnocení, recenze)

Radši se zeptám veřejně, abych měl svědky v případě svého náhlého a neobjasněného zmizení - Tomíku Ridlíku, co bys mi udělal, kdybych snížil na 4*? :D

na příspěvěk reagoval Mr.Ripley

Handle (hodnocení, recenze)

Tak Wonder-ful překvapivě fajn, hlavně Rachel/Cassandra. Ale i ten zbytek byl dobrý, rozhodně lepší než minulý díl. :)

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho