Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

rakovnik

Super jízda od začátku (!) až do konce. V každém záběru a scéně očekáváte s napětím, co se zase stane a režisér vás (bohužel) nenechá vydechnout, vždy se něco stane a vy jste neustále strháváni a vaše nervy drásány dějovými zvraty. Nejsem sice fanda honiček ve vlaku, ale zde musím smeknout před režisérem, který dokázal vytvořit skutečně napínavý a akční snímek. Vydechnete si až na konci a několik klišé srdečně přehédnete. Velmi dobře funguje spojení Chrise Pinea s Denzelem Washingtonem. Druhý jmenovaný je ale samozřejmě největší devizou filmu. Trošička romantiky a srdíčka je na místě, abyste si oddechli alespoň na chvíli i v průbehu děje. ()

SallyZen

"Jede Jede Mašinka, kouří se jí z komínka, jede jede do dáli, veze samý ožralí" .. vlastně neveze nikoho. Ale do dáli se řítí hodně rychle. Randy mu asi ještě od Earla hlava pořádně nezmoudřela, a tak mu ujel vláček plnej všeljakýho svinstva, který nese označení "Danger". Celej film se řítí jako jedna velká nebezpečná mašina, ale já včas nastoupil a skvěle se pobavil i přes některé klišé, kterým se snímek nevyhnul. Tady dvojice Washington - Scott fungovala velice skvěle. I přes to, jak čas utíká, a páni nám stárnou, na kvalitě filmu to vůbec neubírá. Ze zálohy je doplňoval Startrekář Pine, kterej Washingtonovi sice nesahal ani po kotníky, ale zase mi tu tolik nevadil. Příběh sám o sobě podle skutečné události opravdu hrdinsky zpracován, někdy možná až přehnaně, ale já se celý film bavil. 80% ()

zdenotvor

Aj keď väčšinu zo scén som už videl v iných filmoch,ale Denzel je Denzel a navyše posldná pol hodinka naozaj stála za to, napätie gradovalo a ja som nedýchal...možno nie plnohodnotné ale predsa 4* ()

Martin741

Sympaticka variacia na DeBontov filmy Speed z roku 1994. Jediny Denzel Washington /My Lepsi Blues od Spajka Leeho/ odviedol slusny herecky vykon. Zvysok - rezia, herci, kostymy, strih, kamera, scenar - bolo priemerne ze az hroza. Rovnako priserne priemerny je aj tento film /to si fuckt nemohli dovolit vo filme ani trochu ozivenia a nejake dalsie slavne herecke meno?/ 65 % ()

MrPierc

Tony Scott se dal na vláčky. Nejdřív Taking of Pelham 1 2 3 a teď vlak jako nezastavitelná střela, který vás rozdrtí. Scénáristicky nic nového, ale je to natočeno jako jízda vlakem :-) = pomalý rozjezd vlaku přerůstající ve zběsilou jízdu. Není kam uhnout. Dva hrdinové, kteří nemají co ztratit a berou osudy všech v okolí do svých rukou. Narůstající tempo promíchané s patetickými gesty hrdinů běhající okolo jediného vlaku. Všichni táhnou za jeden provaz - klasicky ne hlavní šéf. Stará škola bez zbytečných CGI triků - jen zpomalení, jízda kamery atd. Hudba mi sedla jak záplata na trenky - rozladěné piáno v melancholickém rytmu. Všechno dobré, konec dobrý. Vzrůstající adrenalin brutálního nebezpečí s dobrým koncem. Tony Scott se pro mne tímto vrátil mezi hledané režiséry. ()

Sandstorm

Film sice nenabízí nic nového, ale z toho starého si bere jen to dobré. Plyne stejně rychle jako ujíždějící vlak, takže na nějakou nudu ani není čas. ()

shyster

Když má režisér svůj styl, který mu opravdu jde a dokáže z každé scény vymáčknout takové akce a napětí, tak si klidně řeknete, že ikdyž natočí dvouhodinový film o růstu trávy, tak mu to sežerem. Bohužel ne. Tony Scott je režisér mého gusta a jen díky jeho stylu je Unstoppable neskutečně nadupaný thriller, který mi připoměl jeho starší kousky jako Deja Vu nebo Muž v ohni. Škoda jen, že takové šťávy nedal radši do jiného filmu. 70% ()

lebowski!

Napínavá podívaná od začátku do konce. Snesl bych i delší stopáž, těch 90 minut uteklo jako voda. Scott měl šťastnou ruku při výběru tématu i herců. ()

Skleena

Jedno velké klišé, které šlape jako hodinky. Fajn napínavá odpočinkovka, pro mě nic víc, nic míň. A proč ne. ()

LTeez

Tak Tony Scott se nám zamiloval do vlaků... Po Pelham 1 2 3 je to již druhý snímek v řadě s touto tématikou a také pokračování jeho spolupráce s Denzelem Washingtonem... Napínavé, jiné, možná obsahující jisté - zastav to nebo jsme mrtví-klišé, ale i tak - vkusné, nervy-drásající a zajímavé.... Hmm,myslím že 80% a výš... ()

WoWoW

Tony Scott mě štve. Díky tomu, že točil posledních pár let slabší kousky, tak vypadl ze zorného pole našich distributorů. Při tom Nezastavitelný je skvělý a Tony nám opět ukázal, že akční žánr mu sedí. Navíc to dokázal s filmem na tak pochybné téma jako je nezastavitelný vlak, které se klidně mohlo překlopit a stát se jen dalším průměrem. Nestalo se a já jsem rád, že mohu pro příště Tonyho Scotta zase přivítat v kině. A co se musí nechat skvěle svoje role zvládli i Chris Pine (ve filmech ho vídám čím dal radši) a Denzel Washington, i když vlak je možná malinko zastínil, přece jen to byl hlavně jeho příběh. Nezbývá než dodat, že je to fajn filmový zážitek. ()

O´Neill

Velice zdařilá podívaná, ve které se člověk nenudí ani jednou, a kde herci předvádějí skvělé výkony. Já jsem se bavil celý film, a prakticky nemám co vytknout; herci, jak jsem již zmiňoval, vyníkající hudba navazující parádní atmosféru, a námět leč v zásadě o ničem, tak z toho Tony vytěžil více, než se vytěžit dalo. 5 hvězd nekompromisně. ()

Langy10

Film byl od začátku trošičku napínavý, ale předem bylo jasný, jak to všechno dopadne... a hlavně ty typický americký triky, z těch je mi na blití... 40% ()

Attta

Můj oblíbenec Danzel nezklamal a tato role mu sedla vce než skvěle! Film má štávu a je plný adrenalinu a při tom se nesnaží být přehnaně americký. Je zde pár slabších míst, ale přeci jen je to natočeno na základě skutečné události a takové filmy mě vždycky táhly! :) ()

MA.KI

Řemeslně velmi povedený akční / katastrofický film, v němž lidem od dráhy ujede vlak a pak se ho snaží zastavit, avšak to vše bez žádné přidané hodnoty, s žánrovými klišé. ()

Streeper

První půlka filmu zbytečně ukecaná, druhá půlka krásně akční a postupně napínavá. Denzel a Chris jsou fajn, docela jim to i spolu ladilo, ale něco mi na filmu scházelo. Trošku mě pobavilo, že se celá tahle katastrofa odehrála jen kvůli lidské blbosti zaměstnance a to trochu zkazila dojem z toho filmu. Trošku mi tam chyběl ten záporák, který by za tím vším stál. Neříkám, že se muselo zrovna jednat o teroristy nebo tak, ale třeba firmu, která se potřebovala toho nákladu zbavit, prostě trošku ten background story mít promyšlenější. Za mě tedy takový průměr, je to film, který je fajn, budu si ho pamatovat, ale znovu ho už vidět nemusím. ()

bourec

Jasně,ve filmu je spousta současnejch neduhů americkýho hrdinskýho filmu.Slzy dojetejch členů rodiny,sbor tleskajících amíku,srdcervoucí kecy.Ale co naplat,natočený je to fakt dobře.Když pominu trochu podivnej začátek,u kterýho sem si pokládal spousty otázek,tak celkově mě to dost bavilo,Tony Scott má moje sympatie hlavně za Muže v ohni a Dejavu,ale ani tohle neni něco,za co by se styděl.A podle hodnocení je vidět,že nejsem sám ,komu se to líbilo.60%. ()

enjoi

Akcí nabitý film až po poslední vteřinu. To je sice dobře, ale vedle akce je ve filmu spousta klišé a nelogického jednání herců. Pokud to ale všechno zapomenete, budete se královsky bavit. 80 % ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)