Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Camarro14

Čert vem tu tunu klišé a prakticky nulovou originálnost, jež tento snímek provází, když režii má v rukou Tony Scott - který filmu dodává ten správný přímočarý spád, vychechtaného Denzela, skvěle sekundujícího Chrise P. a závěrečnou akční nálož, jak má být. Well done, Tony! ()

bakeero

Od Tonyho standard. Který samozřejmě pobaví a až neuvěřitelně rychle uteče. Ale to závěrečné řešení celé situace je tak trochu k pousmání :-) ()

sonoluca

Jméno je Scott - bratr tamtoho. Klišé dávkuju s přehledem, moje studnice klíše je bezedná jak igelitky z Tesca a s mladou generací režisérů si se svým vizuálním style vytírám prdel - there's no school, like old school. Můj nejnovější počin pálí kupředu jak splašenej vlak a oblíbenec Denzel a nováček Chris mi k tomu pěkně přitakávají. Jméno je Scott, TONY Scott. Děděk umí a vždycky bude. ()

LordMysti

Stále nevím jestli tři nebo čtyři hvězdy. Film je velice hezky a moderně natočený, navíc se ani chvíli nenudíte a napětí parádně graduje. Na druhou stranu jde vlastně o strašně primitivní příběh a zápletku a film si neodpustil trapný americký patos. Každopádně u mě převažují příjemné pocity, film jsem shlédl ve velkém tempu velice zaujatý a to je pro mě hlavní. ()

LabySo69

Tak to byla jízda... Musim říct, že jsem byl napnutej jak blázen, obzvlášť posledních 40 minut, to byla hrůza (v dobrým slova smyslu). Kam se hrabe Nebezpečná rychlost :D ()

Respex

Hoodně slušný akční film. V rámci žánru má Scott stále co říct a to je dobře. Spojení Washington a Pine funguje na jedničku. Za mě 4* a doporučení. ()

jaki96

Film inspirovaný skutečností, i když ttrochu zdramatizovaný, od začátku nabírá rychlejší a rychlejší tempo. Rozhodně se divák nemůže nudit, o napínavé situace není nouze. Denzel Washington a Chris Pine předvedli vynikající výkon, nezaostávala ani Rosario Dawson, Jessy Schram či Kevin Dunn. Režie v podání Tonyho Scotta tak připravila divákovi dobrou podívanou s očekáváním plným napětí. Moje hodnocení je tedy 5* a 95%. ()

cinemaboy7

Proč jsem si myslel, že film o vlaku, který nejde zastavit, přinese něco jiného, než film o vlaku, který nejde zastavit. Asi v domění, že zvučná jména Tonyho Scotta a Denzela Washingtona udělají z obyčejného, stokrát zfilmovaného tématu nevšední podívanou. Bohužel, zbylo jen klasické béčko se zvučnými jmény.50% Kdo má doma vláčky, nebo čepici a plácačku výpravčího, může připočítat 50%. ()

Bart16

Teda klobouk dolů před studiem,které dalo 100miliónů dolarů na takhle béčkovou zápletku.Studio si zřejmě myslelo,že stačí napsat,,podle skutečné události,, nacpat tam dva známý herce a hit je na světě.Bohužel se tak nestalo,ale ruku nasrdce,Tony Scott za to nemůže.Líp to totiž ani natočit nešlo!Zvlášť když člověk uváží, že se Nezastavitelný striktně soustředí na věcnou podstatu „dramatických skutečných událostí“ a nezdržuje se s povařováním omáčky okolo. V Nezastavitelném se mašina prostě rozjede a divák jen hodinu a půl sleduje, jak se ho dobří i zlí lidičkové od železnic pokouší chytit. Ale možná právě tahle strohost Scottovi pomohla k tomu, aby zase jednou naplno prodal svůj um, jenž jej léta letoucí odlišuje od desítek rychlokvašených videoklipařů tlačících se do Hollywoodu.Sto milionů dolarů je přitom na filmu bezezbytku vidět. Co naopak vidět není je zelené plátno, nezbytná to součást všech současných velkoprodukcí – u Nezastavitelného si na jeho hledání budete muset vyšetřit speciální hnidopišské chvilky, protože veškeré manévry působí velmi reálně. ()

Ceberus

Tony Scott a Denzel Washington znovu pohromadě ve svých typických úlohách, takže je ani nemusím komentovat. Co se týče Chrise Pinea, tak byl jeho výkon na slušné úrovni, jak jsem očekával po zhlédnutí jeho Kirka v novém Star Treku. Scott je pro mě zvláštní tím, že dokáže natočit napínavý film v podstatě z naprosté kraviny: prostě je třeba zastavit rozjetý vlak. Kolik dalších dodatečných informací o teroristech, jejich požadavcích a různé čachry machry byly potřeba v mírně podobné Nebezpečné rychlosti k navození dramatičnosti, zatímco tady si vystačíme s prázdnou lokomotivou a dvěma obyčejnými chlápky - žádní speciální agenti. Za zmínku také stojí příjemně svérázná role pro Rosarii Dawson, která ukazuje, že i žena v řídicí funkci se dokáže ohánět. ()

lubomir91

Konečně něco originálního! Co si budem povídat, úžasné výkony všech zúčastněných. Pro mě samotného to bylo milé překvapení.. ()

netWoor

ale jo, docela pěkný. Po shlédnutí jsem o čtyřech hvězdách nepochyboval, teď po pár dnech sice přemýšlím třeba o tom, proč po nezdaru s dopravou "řidiče" slaněním z vrtulníku to vzhledem k nebezpečí nezopakovali s někym jiným nebo proč neopakovali "palbu na červený knoflík" (a třeba brokovnicí s vyšším rozptylem či ostřelovačem s větší přesností). Nechám i blbý kecy o skokanovi "auto-vlak, vlak-auto" s rozdrcenou nohou a raději zůstanu u původního ...ale jo, docela pěkný ... ()

Kingjiri

Velmi slušná akční podívaná, která si na nic nehraje. Tony Scott umí a i přes vcelku jednoduchý scénář napětí během filmu solidně graduje. Zmíněný scénář působí poněkud béčkovým dojmem, ale ostatní elementy, jako třeba herectví nebo hudba si nezadají s áčkovými filmy. Trochu mě mrzí, že nešel tenhle film v ČR do kin, troufám si říct, že je lepší než 50% filmů, který se k nám do kin distribuují. ()

ER

Pro mne příjemné překvapení,že se dá z na pohled jednoduchého tématu, vytřískat slušná podívaná s trochou dávky adrenalinu. A hvězdička navíc je za skvělý zvuk. ()

E lan

Nedá se nic dělat, prostě bratři Scottové to s akčním žánrem umí. Ano, jedná se stoprocentně o oddychovku, která asi hodně zveličuje skutečnou událost, ale co naplat, když vás tento film bezpečně přišpendlí k židli a vy nemůžete běžet udělat ani kávu. To si přesně od akčního žánru představuji. Jen ten konec se malinko nepovedl, ne že by byl příliš americký, jen byl takový nijaký... ()

Listyx odpad!

Teda takhle tedy ne. Chápu, že na nezastavitelném vlaku se asi žádný průlom do filmového světa konat nebude. Ale tohle?! Ten film se ve skutečnosti jmenuje „Nezastavitelné klišé“. Nejsem drážní maniak, ale jestli takhle funguje dráha, už mě do vlaku nikdo nedostane. Protože podle snímku je úplně normální, že strojvedoucímu (znalci omluví, pokud se ten čamrda jmenuje jinak) ujede vlak, je úplně normální, že vlak má víc vagónů než má mít a především je úplně normální, že na dráze dělá tlupa těžce dementních retardovaných imbecilů. Které se snímek snaží dělat i z diváka. Ale zpět k filmu. Dvojice hrdinů z donucení jede ve vlaku a chytá jiný vlak navzdory ošklivým manažerům, kteří si pro peníz koleno vrtati nechají a propouští drážní hrdiny. Hrdinové samozřejmě nejen zachrání vlak, ale získají i srdce svých blízkých, kteří je předtím o toho či onoho nesmyslného důvodu ignorovali. No prostě úplná lovestory za 3,50 a ještě teď pláču. Tento bohatý děj doprovází zoufale prkenné a nelogické a hovory ztrápených herců neschopných diváka zaujmout čímkoli jiným než „jsem na dráze 30 let a proto vím jak je vlak dlouhý“, nebo „mám za sebou měsíc školení, tak jsem machr a protože telefonuju, nedokážu spočítat vagóny“. Uáááá! Film je ukázkovou sbírkou zoufalého scénáře se zoufalými výkony amatérských protagonistů (kéž by se řídili slovy klasika „Citová hnutí vyjadřuje začátečník raději zády k publiku. Jak smích tak pláč uděláš nejlépe škubáním ramen.“ ((tohle ti neodpustím Denzele!))). Větší napětí jsem zažil i při tom když Gargamel honil Šmoulinku po lese a čím byl film ve svém řádění dále, tím urputněji jsem si přál aby už byl konečně konec. Doufám, že až tenhle kousek poběží v televizi, tak tam bude spousta reklamy. Protože i reklama na prášek uprostřed tohohle zoufalství pobaví a osvěží (zdravím Cambellovu polévku :)). ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)