Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

Bigwave

Pana Scotta to hraní s vláčky začalo nějak bavit. Tenhle akčňák se mu sakra povedl. Nechybí mu vtip, dramatické klíčové scény. Dvojice Pine, Washington je příjemná ingredience do tohoto povedeného latté. ()

Něrpa

800 metrů dlouhý vlak, který se na konci filmu záhadně zkrátí o 30 vagonů, se žene krajinou neuvěřitelnou rychlostí 114 kmh, ačkoliv většinu času to vypadá tak na 20. Máme tu padoucha v podobě šéfa, který si to na konci odskáče, mladého vola, který je ovšem ten správňák a polepší se z debila na hrdinu a pak barevného mašinfíru, který je před penzí a po 28 letech sezení ve vlaku je v naprosté fyzické pohodě. Děkuji nechci. ()

Nessos

Nenadchlo, neurazilo. Nebezpené rychlosti, jak tady někteří píší, se to rozhodně vyrovnat nemůže a myslím, že ani nechce. Scottovi šlo o to, natočit akční jízdu, kde divák nebude hledat ani náznak příběhu, protože to vlastně díky tempu filmu ani není nutné. Dokonce se nekoná ani žádná šílená americká romance. ()

thornhill

Jak z outsiderov hrdinovia sa stali. Tony na nás znova páli kamerové orgie a funguje to. tempo filmu spolu frčí s vlakom a na nudu moc času nie je, teda až na tie niektoré patetické dialógy a zábery ale to už k hrdinským americkým filmom nejako patrí ()

miki68cz

Filmů o mašinách je jako šafránu, chci věřit, že je celý příběh věrný podle skutečné události a doufám, že si americký filmař domyslel jen málo, protože jinak by to bylo nespra (teda nevím jak to bylo s tím rodinným životem obou hlavních hrdinů). Velice sympatický Chris Pine, standardně skvělý Denzel, parádní kamera, krásný vláčky. Povedlo se DOPORUČUJI ()

frxXx

Pre milovníkov vláčikov, film z neokukaného prostredia škoda že s klasickým otrepaným "húra koncom"....70% ()

zly.dvojce

Já tedy nevím, abych si to správně užil, pustil jsem si film ve chvíli, kdy jsem jel po x letech opět vlakem a doufal v atmosférickou záležitost. Dostalo se mi nehorázné nudy, což u filmu o zběsile pádícím vlaku asi není nejlepší vizitka, stejně jako to, že usnete a notebook vám spadne z klína na zem. Vpravdě nevím co na tom kdo vidí. ()

pekas

Uteče to rychle, milovníci akce si přijdou na své. Ale já se nedokázal srovnat s těmi kravinami (někdo hezky napsal "technickými nesrovnalostmi"), co tam byly. Jako že chlápek co ho spouštěli z vrtulníku neuspěl a s dalšími to už nezkoušeli. A tak jeden z hlavních hrdinovů raději skočí z toho vlaku na náklaďáček a pak z náklaďáčku na lokomotivu. To bylo rozhodně jednodušší a bezpečnější : ))) Denzel byl rutinní, ten film mě jako celek moc neoslovil. 50%. ()

Ernie_13

Solídnych 75% dvihlo dávku napätia v mojom tele o 100%. Áno, samozrejme, že som počas filmu prichádzal s vlastnými nápadmi ako vlak zastaviť a miestami som krútil hlavou, že čo je to za nápad, avšak film vôbec nesklamal moje očakávania a naplno ma vtiahol do seba aj s plnou dávkou klišovitých momentov. ;-) ()

jafuska

film, který vás nenechá ani chvíli v klidu, ano je to vlastně katastrofický film, který prostě můžu, ano, je zde adrenalinu požehnaně, zastavení vlaku s toxickým materiálem není žádná sranda, ale zde se ukázalo, jak vše do sebe dobře zapadalo, a právě proto se mě tento film líbil, ()

driftm

Asi se mi to jenom zdá,ale podobný film již viděl,taky jel s nebezpečným odpadem,ale to je jedno tohle je určitě bombastický,akční film,kde jsem se nudil jen na začátku.Takže 4* ()

Peter-1307

Tony Scott to urobil dobre, že Danzel z dispečera sa stal strojvodcom, lebo vždy je to on, čo zachraňuje hluché miesta filmu. Inak, ale film má svoju rýchlosť i keď nejde ako IC, ale zato táto desivo ťažká a výbušná pohybujúca nezastaviteľná hmota sa nedala len tak odbiť. A ten "film o vlaku" poslednú minimálne polhodinu ide o to rýchlejšie o čo ide pomalšie ten "vlak vo filme". Tony nespadol si do zmätkov. Máš to u mňa za 2. ()

Red-horse

Na začátku pomalý rozjezd, stejně jako u vlaku. Člověk nechce věřit, že ho tenhle jednoduchý příběh vtáhne do děje. V jednu chvíli přemítate, jestli koukat dál, a pak už z toho nemůžete spustit oči. Jen škoda toho závěru, ten je dost useklý... průměrný film s jednoduchým scěnářem, ale úžasným režisérem. ()

Mara12

Duo Pine /Washington odvedlo skvělou práci. Líbil se i Ethan Suplee. Vlastně film ze sebe v rámci námětu (neovladatelný vlak) dostal maximum. Akorát nechápu, proč režisér zařazoval zcela zbytečné záběry na rodinné příslušníky hlavních hrdinů (dcery, manželka), kteří s kapesníky v ruce, sledují probíhající drama v televizi. U mě to patřičné emoce nevyvolalo, jen mě to rušilo a to říkám ještě slušně. Kdyby to dávali v TV v sobotu odpoledne a v hlavní roli byl Robert Urich, řeknu si dobrá, patří to k tomu. Ale tady to film sráží, na úroveň průměrné televizní zábavy a to zcela zbytečně. ()

dundy666

Katastrofický film na plný úvazek. Nechybí v něm akce, napětí, láska, prostě nic co takový správný film měl obsahovat. Co člověk dneska musí udělat, aby si udržel manželku co? ()

Swayne

Nejak takto si predstavujem dobre natočený, zrežírovaný a kamerovo/strihovo na jednotku zvládnutú akčnú jednohubku! Film o vlaku naloženom toxickými látkami, ktorý sa rúti nekontrolovateľne do veľkého mesta a nedá sa zastaviť (už to tu raz bolo, však?)... no... všetci vieme o čo ide, všetci vieme ako to bude prebiehať (pár nepodarených pokusov vlak zastaviť) a všetci vieme aký happy end musí prísť nakoniec, ale aj tak je Tony Scott pán, pretože z takého C-čkového príbehu dokázal vyťažiť najviac ako sa dá a pripravil pre nás solídny A-čkový akčný film! ()

gicous

Je to nuda. Washington si to fičí ve vlaku a jede a jede..............pořád jede.......................jede a jede...........jo, zapomněl jsem on vlastně stíhá a stíhá.................................pořád stíhá splašený vlak a nakonec ho dojede a zastaví. To je celý děj. Ty tečky znamenají výbuchy a snahy o představení minulosti dvojice hlavních představitelů. Dvě hvězdičky dávám za Scottův vizuálně atraktivní styl, kdy dokázal neuvěřitelné. Dal dynamiku a drive naprosto statickým záběrům, kdy kamera krouží kolem hlavních představitelů a ďábelský přejíždí nad dvěma vlaky. Jinak ale nezajímavé a lehce podprůměrné. ()

Ferenzo

Taková obyčejná,klasická,americká akce. Obyčejný hrdina s problémy v rodině, vlaky se míjí o centimetry přesně a konec ? Prostě americká klasika :). 55%. ()

LucTheGreat

"Xichte, nemáš zapojenou brzdu." "Nasrat, ji zapojím, až zastavím.." --Mašina se dává do pohybu-- "Kuura, že bych skáknul do Mekáče na hambáče? Vždyť to ještě jede pomalu, pohoda jazz.." --Pilot opouští kabinu a mašina mizí v dáli-- "Kurva, kde je ten vlak?" --Pilot se diví, že mu mašina ujela-- "Dispečink? Hele, ujela mi mašina s 39 vagóny naložená toxickým odpadem, napalmem a jadernými hlavicemi.." "V pořádku, však se to někde zastaví.. A pokud ne, Denzel s Chrisem se o to postaraj.." ... Po této úvodní sekvenci, která jen dokazuje, že si drážní zaměstnanci žádná zvyšování platů nezaslouží, sledujeme, jak se mašinka o hmotnosti snad milion tun prdelí skrz pensylvánské vesnice a přitom dělá hromové ši-cha-cha-cháá, ši-cha-cha-cháá! A já většinu téhle zběsilé jízdy seděl přikován k židli!! Opravdu! (Ale možná za to může i můj přítel a jeho S-M sklony, které v něm nepotlačuji). Přes nesmírné nadšení a téměř orgastický zážitek však mám jednu výhradu.. Ve filmu se neobjevují téměř žádné usmrcené vedlejší postavy, žádné na všechny světové strany odletávající končetiny, žádná krev a ani zde nikdo nesouloží.. A to je hrozná škoda.. :( ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)