Téměř kilometr dlouhý nákladní vlak bez posádky, který veze nebezpečný toxický náklad, se řítí krajinou směrem k hustě osídlené oblasti. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají riskantní plán, jak ho zastavit…  Masivní lokomotiva bez obsluhy, které přezdívají Bestie, veze toxický náklad a řítí se zběsile krajinou. Je téměř nemožné ji zastavit, vše, co se jí postaví do cesty, se vypaří. Bývalý inženýr a mladý průvodčí mají neuvěřitelný plán – čekají na Bestii na palubě dalšího vlaku ve snaze ji zastavit a zachránit tak nedaleké město před ničivou katastrofou. V tomto napínavém thrilleru Tonyho Scotta uvidíte držitele Oscara Denzela Washingtona a Chrise Pinea. (oficiální text distributora)

ujo.peter

Pri podobných filmoch sa nedívam na nedostatky v predpisoch, ci tam nie je chyba v nejakej postupnosti krokov pri záchrane, že je dej jednoduchý. Jednoduchý dej, No a čo? Blbé na tom je, že ten začiatok deja sa určite už niekoľkokrát stal a žiaľ, ešte aj stane. Film má napätie, výborné herecké výkony, nič ma na tom filme neotravovalo, naopak, užil som si to, ako keby som bol jeho dejovou súčasťou. ()

michaelleach odpad!

Takhle hloupý film jsem opravdu hodně dlouho neviděl. A to jsem si od toho hodně sliboval. No, možná proto je to takové zklamání. Herecké výkony stály za prd, hudba taky, ani jednou mě režisér nepřinutil bát se o hlavní hrdiny,... Mohl bych pokračovat hodně dlouho. S tímto filmem se už rozhodně znovu nesetkám. ()

Snakefinger

Normálně mě to přikovalo k židli. Nezastavitelná akce a napětí. Dva super herci, kteří se doplňují a dění kolem dávají ucelený obraz rozjetého železného monstra s nebezpečným nákladem. O to více super, že se v podstatě nejednalo o žádný světoborný námět, ale zpracování, tah na branku a vše kolem. No prostě akční ohńostroj. ()

solver

"Nemáš tam zapojený vzduch na brzdy!" - "Nevadí, zapojíš to potom..." - pak vyskočil z vlaku (už ani nevím proč) a se svými 120 kg se ho pokoušel doběhnout ... no měl jsem chuť to vypnout, taková lamovina by u drah neměla být ani myslitelná, natož u vlaku s toxickým odpadem. Jako zjevení pak působil bezpečnostní inspektor "ve věži", hlavní svářeč se kvalifikoval do rallye a střelba na vypínač, nacházející se hned u nádrží, ta to dorazila :-) ()

mine.slayer

Proboha chápu potřebu věci komplikovat aby se zápletka řádně zapletla, ale když nakonec vlak prostě zastavíte tak že ho zabrzdíte nechápu proč za něj nejdřív připojíte další lokomotivu necháte si rozdrtit nohu na padrť a pak ještě skáčete jak kamzík z vlaku na pick up a zase zpět, děsná bohapustá blbost!!!! ()

gezko

Napätie sa dalo krájať ako čerstvý chlieb. Tento dobre urobený chlebíček so šunkou, syrom, paradajkou a uhorkou s kúskom kápie chutil skvele. Na úvod vloženie sa do deja, keď si každý železničiar nič nerobil z toho, že im ušiel vlak, a tradičný konflikt medzi starými a mladými, prešiel cez budovanie napätia až po hrdinské rozuzlenie. No čo tomu chýba? Nič. A dostali sme aj zaujímavý pohľad na prácu železničiarov a na to že to nie je ľahká práca. Veru aj sa mi večer snívalo o vláčikoch :D Film pre chlapov, čo majú radi mašinky a radi riadia beštie.... ()

PaulBarva odpad!

Každý kdo tu píše něco a reálnosti by se měl trošku zamyslet. Bohužel pro mne (zklamání z nesmyslů ve filmu), se celý život pohybuji na železnici. Napřed jako mechanik lokomotiv, pak vozmistr i vlakvedoucí v nákladní dopravě. Nikdy bych si netroufnul veřejně reagovat například na operaci míchy tím, že bych posuzoval jestli je to reálné či nikoliv. Protože nejsem neurochirurg :-D ()

Kodousek

Tenhle snímek nebyl úplně zlý, bylo to zas trochu něco onačího. Spojeni Denzel- Chris překvapivě dobre a velmi civilní. Osvěžení rozhodně. ()

kodwin

Poctivá čtyřka. Moderní akční film, ve kterém nemusí téct litry krve a stejně zaujme. Příběh se rozjíždí trochu pozvolna a předvídatelně, ale dobrá režie (Tonymu Scottovi jsem přišel na chuť) a realistický look vás drží i tak v příjemném napětí. Hollywoodský konec mi v tomhle případě vůbec nevadil. ()

Pejda

Skvělej film, ve kterém se neděje nic nemožného. Přímý úkaz toho co vše se může stát, když lidský faktor pochybí. Silný americký mašiny, který mají pod kapotou moc a moc koní a přetlačují se. 80% ()

soukyd33

Pouštím si to už několikrát, a pořád mě to baví. Film ukazuje na to, že ne vždycky se mají uposlechnout pravidla vedení a zákony. Někdy se člověk musí spolehnout sám na sebe. Vlak který jede na výkon bez řidiče znamená velký problém pro všechny vlaky na trati. A to hlavně proto, že jeho náklad jsou převážně výbušniny. Vše je rychlé, a docela drama. Poznámka: Jiný takový film neznám, a proto beru vyšší hodnocení. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Bogrant

Maximálne využitie maličkostí. Tony z minima urobí maximum a určite mu v tom pomohol aj jeho dvorný herec Washington. Možno sa môže zdať, že ten nekontrolovateľný vlak akosi málo toho zdemoloval a nepriniesol toľko výbuchov ako by niekto čakal, ale je tu viac zameranie na vytváranie hlavnej podstaty celého filmu - ako zastaviť nezastaviteľné. ()

MartinNewman

Poslední film Toníka Skota. U něj je to zvláštní. Toník dokázal natočit fakt dobré filmy, ale taky celkem nezáživné věci. Jako mezi ty režiséry, u kterých bych čekal na další nový kus nikdy nepatřil. No ale to je pouze můj osobní názor. Máme tu Nezastavitelného. Příjemná, dobře obsazená jednohubka. V hlavní roli jako vždy  Scottův dobrý oblíbenec Denzel Washington a Chris Pine, který v budoucnu ukázal, že je fajn herec a umí. Chemie mezi herci jede dobře a každý z nich podal dobrý výkon, jak je obzvláště u Denzela Washingtona běžnou záležitostí. Film má výborný námět a Scott s ním umí schopně pracovat. Je to americký hrdinský film, tak je zbytečné psát o tom jak je pojat hrdinsky a o nějakých těch klišé. Film má celkově dobrou akci, příjemně odsýpá, prostředí vlaků je vůbec super námět a Scott ukázal že napínavý akční thriller se dá udělat i beze zbraní, přestřelek, mrtvých a divokých honiček auty. Na pětku je to u Scotta jen u několika málo filmů, ale poctivou čtyřku si tady tento kousek určitě zaslouží. ()

Vlkopec

Uznávám, že plné hodnocení si ten film nezaslouží - není zvlášť originální a je plný klišé, nicméně nabízí pozoruhodný, i když asi dost skreslený, vhled do pro mě velmi zajímavého prostředí, je zručně natočený a sestříhaný. Mnohé postavy jsou sice jen naznačené a ne příliš životné, ale to je asi i daň za to, že film) trvá jen něco přes 90 minut, což je u podobných velkofilmů spíš (chvályhodná) výjimka. Hlavně ale graduje aniž přehnaně tlačí na pilu. Byl jsem prostě spokojemý divák. ()

Zdarda

Scenáristické klišé nad klišé bohužel zapříčiňují, že film postrádá jakékoliv napětí. Střih je zběsilý stejně jako nezastavitelný vlak, ale ve výsledku je to celkem nuda. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

26.01.2011

Tony Scott a Jack Bauer?

Tony Scott a Jack Bauer?

21.12.2010

Prozatím jde o drb, ale pustil jej do oběhu bývalý výkonný producent seriálu 24 hodin Howard Gordon, takže si zaslouží pozornost. Filmové pokračování akčně špionážního seriálu se připravuje už dlouho… (více)