Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Lidé očekávali děsivou bitvu nebo významný technologický pokrok. Nedošlo ani k jednomu. Mimozemšťané byli uprchlíky z vlastní planety. Stvoření byla ubytována v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9 (District 9), zatímco se státy celého světa dohadovaly, co a jak dál. Teď všem dochází trpělivost. Dohled nad mimozemšťany byl svěřen MNU, soukromé organizaci, které je osud mimozemšťanů lhostejný. Měla by ale naději na obrovský výdělek, pokud dokáže zprovoznit mimozemské zbraně, které vyžadují k aktivaci mimozemskou DNA. Napětí mezi mimozemšťany a lidmi dospěje ke svému vrcholu ve chvíli, kdy začne MNU obyvatele Okrsku 9 stěhovat do nového tábora. Jeden z agentů MNU, Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) se nakazí mimozemským virem, který začne měnit jeho DNA. Záhy se stává nejhledanějším mužem planety – je klíčem k odhalení tajů mimozemské technologie. Vyděšený muž má jedinou možnost: ukrýt se v Okrsku 9. (oficiální text distributora)

Diskuze

Wysch

Wysch (hodnocení, recenze)

SKORO JSEM SE LEKL ZE JE TO TELEGRAM STOP VLASTNE TO I JAKO TELEGRAM VYPADA STOP NANESTESTI TAM KROME STOPEK NEJSOU ANI TECKY STOP TAKZE VLASTNE VIM PRD CO SI O TOM FILMU MYSLIS STOP PROTOZE TOMU VUBEC NEROZUMIM STOP

SLOTH

SLOTH (hodnocení, recenze)

JAKO ALE REKNU UPRIME JA SE NA TO NEHORAZNE TESIL FAKT ZE JO A BAVILO ME TO TO NE ZE NE ALE POTOM BYLO JEN TAKOVE ...PCHE... NIC NOVEHO MI TO NEDALO A TO ME NA TOM ASI VADI NEJVICE ZE JSME NEBYL O NIC OBOHACEN OK LOGIKA NELOGIKA JE TO FILM ZE JO ALE PROSTE.... TO PICO MI TAM CHYBELO:)

Arachneuss

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Ani ne. Jelikož je kreveťák a District byl zrovna plný MNU, tak ho mohli chytit a nechat prohledat.

Norzog (hodnocení, recenze)

maličkost.. Hodně velká kravina byla hned na začátku, když Marcus(nebo jak se jmenuje ta kreveta) řekl kámošovi ať to palivo schová, namísto toho aby ho vzal sebou. A hned mohl odletět.

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Faktem je, že zatím shledávám jako nelogické to pátrání po Wikusovi a jeho snaha nikoho nezabíjet.

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

"Je to sci-fi, sráti na logiku." Asi je to jen ve mně a dalších lidech s mozkem, ale já si vždy myslela a) že mezi charakteristickými znaky sci-fi není nelogičnost, ba právě naopak a b) vnitřní logiku musí film mít, ať už jde o sci-fi nebo romantickou slaďárnu.

SLOTH

SLOTH (hodnocení, recenze)

povrazdil to ano... hned potom jak padla veta " rikal si ze nikoho nezabijeme" tak hlavni hrdina je kosil jednoho po druhem:)

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Miloško: Mě tam teda Nigerijci nesedli, ale jak jinak se dostat ke zbraním? A zase to byl výborný pocit zadostiučinění, když je povraždil.

Miloško (hodnocení, recenze)

Norzog- vlastne ano, presne si to vystihol. kriminalita-nigerijci,kriminalita-kreveťáci.štát bol vlastne rád,že tí nigerijci udrziavali aspon aky taky poriadok v D9. Len ten ich šéf na vozíčku (myslim ze bol na vozicku) mi pripadal taký,smiešny. Neviem,či sa nemýlim,ale myslim,ze hlavne kvoli tomu chcel ziskat určite schopnosti kreve´tákov,aby sa dostal z vozika,vyliecil. Či blbost?

Norzog (hodnocení, recenze)

Řek bych, že nigerijci žili více méne v symbióze. Nezasahovali do politiky státu/města samotného, ale živořili si pouze v D9, které bylo MNUčku jako takové ukradené - naopak MNUčku pomáhali do jisté míry udržovat pořádek. Naoplátek MNU nezasahovalo proti nigerijcům a ti mohli obchodovat.

Miloško (hodnocení, recenze)

JE TO JEDNO. VED TO JE SCIFI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co by som ja trochu viac vo filme zmenil,by bolo mozno lepsie vysvtelenie,zapojenie do deja tých nigerijcov,preco im to vlada toleruje,preco sa ich ta institucia (MNU) tak bojí......

Norzog (hodnocení, recenze)

S odstuped času začínám vnímat opravdové logické díry, ale také mi začíná být jasné že na logice ten film vůbec nestaví. Je to prostě kulervoucí sci-fi akčňák s hutnou atmosférou a špetkou filosofického podtextu.

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Ono není zajímavé ani tak to, jak tam mohli přežít, jak to proč tam vůbec zůstávali.

vincent

vincent (hodnocení, recenze)

Badmaniak: Ked zacali premavat prve vlaky tak vedci tcrdili, ze nemoze ist rychlesie ako 40km/h pretoze sa z neho vysaje vsetok vduch :). Takze Christopher je len sikovny domaci kutil, ktory je viac ako my :)

Miloško (hodnocení, recenze)

odpadnem, tu sa vedu diskusie na temu, "ako mohli krevetaci vydrzat 1,5roku bes jedla na lodi" a podobne. Preboha ved mozno tam Christopher objavil neake jedlo,to su nezmysli riesit toto. To by sme mohli ist film po filme,a v kazdom hladat nelogicnosti atd....

Norzog (hodnocení, recenze)

Vždyť ho vystopovali podle telefonu...sice až napodruhé, nebo napotřetí, ale to bude asi kvůli té filmové minutovce.

Rogue

Rogue (hodnocení, recenze)

Prostě je to sci-fi, takže je jedno, jestli je to reálné.

asi jak komu, mne ne. Nevim, proc by se ve scifi meli lide chovat jako idioti. Proc by nekoho nedokazali vystopovat. To je to, co vadi, jinak si mimozemstani pro me za me muzou pestovat zbrane na stromech

Badmaniak (hodnocení, recenze)

Tak to se toho nechci dožít, jestli ze mě dokážou udělat za dva dny slimáka. :)

Xeelee (hodnocení, recenze)

Nozrog: Ne, Válka to se sci-fi prvky opravdu vážně nemyslí a i Spielbergem upravenej příběh má spoustu naprosto zásadních logickejch trhlin. Navíc válka světů měla rozpočet 132 miliónů dolarů a District 9 stál směšných 30 miliónů a je v podstatě nízkorozpočtovej. Podle hodně komentářů často hraje na béčkovou strunu, což ale nemusí být na škodu.Badmaniak: Ještě jsem zapomněl zmínit fakt, že nanoroboti by se mohli replikovat (geometrickou řadou) a v těle by jich mohly být miliardy a miliardy.

Norzog (hodnocení, recenze)

Xeelee: Nebavme se o subjektivních pocitech - Oba filmy to myslí jakž takž vážně se svými sci-fi prvky a oba filmy to hrají na A strunu.

Xeelee (hodnocení, recenze)

Badmaniak: To je právě tvrzení, který se nedá potvrdit ani vyvrátit. Co my víme, jak může být ta technologie vyspělá? Tohle je něco, co bych bral jako teoreticky možnou vědeckou fikci.Nozrog: Já myslím, že sem to napsal dost jasně. Válka světů je povrchní blbost, která je naprosto prošpikovaná logickými nesmysly a hraje jen na efekt.

Badmaniak (hodnocení, recenze)

Tys to asi pochopil špatně. Já taky s Hydrogenem nesouhlasím. -- Fyzika a efekty by měli vypadat správně. Ale obsahově už to může být nereálné. A Spielbergova Válka světů je hovadina. K Wellsově Válce má hodně daleko. -------- A pracovat s atomy se samozřejmě dá, ale pozměnit jednoho tvora na jiný živočišný druh je nemožné. Museli by se nějaké látky dotvořit, nehledě na to, že atom po atomu přeskupit celý organismus by trvalo dýl než pár dnů...

Norzog (hodnocení, recenze)

Xeelee: Z tvýho příypěvku není jasné, ja to myslíš. Oba dva filmy (jak D9 tak Válka světů) to myslí vážně a ikdyž jsou tam nesrovnalosti, líbily se mne. Oba bych je zařadil do Áčkové produkce.

Xeelee (hodnocení, recenze)

Badmaniak: A proč by to nešlo? Manipulace s atomy pomocí nanorobotů teoreticky není nemožná. A co se týká Hydr0genova příspěvku, tak s tím rozhodně nesouhlasím. Stačí se podívat třeba na Spielbergovu Válku světů. Tam je tolik na efekt dělanejch věcí, který popíraj naprosto základní fyzikální principy, který nejdou obejít, až se z toho člověku dělá špatně, když nad tím trochu přemýšlí. Samozřejmě, že u nějaký béčkový produkce to vůbec nevadí, ale když se film bere vážně a snaží se vypadat realisticky, tak to je fakt špatný.

Badmaniak (hodnocení, recenze)

Rogue: Napsal jsem to špatně. Chybyjako takové jsem nemyslel. Chtěl jsem tím říct "nesrovnalosti ve filmu". Prostě je to sci-fi, takže je jedno, jestli je to reálné. -------- Xeelee: Nanotechnologie ti taky nepomůže pozměnit DNA. To bys musel přestavět všechny buňky, atd... Ale jak říkám, je to sci-fi, takže takovýhle věci nemůžete brát vážně (viz Hydrogen)

Norzog (hodnocení, recenze)

Hydr0gen: No tvoje protiargumenty jsou z většiny jen spekulace a rozhodně ne nějaké generální chyby. Ano, pár klišé a wtf momentů tam bylo, ale filmu to neuškodilo. A výsledný zážitek je to, na čem to celé visí.

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

27.02.2021

Je to už dvanáct let od doby, co do kin dorazilo akční sci-fi District 9 jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa (Elysium, Chappie). Snímek získal velmi pozitivní reakce od kritiků i diváků, byl… (více)

RoboCop přišel o režiséra

13.07.2018

Blomkampův „robocop z chatrče“

Blomkampův „robocop z chatrče“

11.07.2013

Po nečekaně, ale zaslouženě úspěšném Districtu 9 a vysoce očekávaném Elysiu zůstane Neill Blomkamp věrný žánru sci-fi. Jen tentokrát k akci a trikům připojí výraznější komediální prvky. Jeho novinka… (více)