Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Diskuze

O´Neill (hodnocení, recenze)

Oukej, bylo to myšleno naprosto přátelsky a bez jakéhokoliv smyslu se s Tebou hádat, jen jsem chtěl otevřít diskusi na tvou nepřímou otázku "co má ta holka s tím bad boy", je mi líto, že jsi mě špatně pochopila ;)

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

O´Neill: guy alebo boy ideš sa so mnou hádať o slovíčka? :3 mala somm ťažký deň a mne sa to naozaj nechce...

O´Neill (hodnocení, recenze)

Serpencis: Vždyť se vůbec nic nestalo :) Ale přiznám se, že jsem si to musel pustit a ověřit, protože tvá odpověď mě přivedla k zamyšlení, jestli to opravdu není tak jak říkáš :)

xoxolove: Jop, s tím souhlasím, a ano nechám se poddat - bad guy je normální, ale co máš s tím boy mě nedochází :p

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

no ja sa o tom radšej nebudem hádať ale páči sa mi myslienika že by bol stefan bad boy. :3 :3 :3 (jo a teraz si mylsíte "čo má tá holka s tím "bad boy" ) mám ravdu? :P :3

Serpencis

Serpencis (hodnocení, recenze)

O´Neill: No, nemám to stažené na tomdle PC a na netu se mi na to koukat nechce, ale když už dva říkáte, že to bylo takhle, tak mi nezbývá než se omluvit. :) Zjevně jsem si to zapamatovala špatně.

O´Neill (hodnocení, recenze)

Serpencis: Nene, pleteš se ty, pusť si znovu konec dílu, ideálně tak od 36:50 (KiNGS release), respektive na konci, kdy Katherine říká, jestli Stefanovi stačí vyložit tam kde zastavila, jelikož potřebuje být co nejdále od Klause. V tom dostáváme flashback, kde Katherine příjde k Stefanovi ve chvíli kdy se zvedá ze země poté co ho Niklaus omráčil, a řekne mu co se stane, když sejmou Klause.

Jacob92 (hodnocení, recenze)

Serpencis:  Stefanovi to Katherina povedala ešte pred tým všetkým a Stefan zareagoval tak,že zachránil Damona....Stefan o tom predsa vedel alebo sa mýlim ? Prečo by to vlastne inak robil nie ?...

Serpencis

Serpencis (hodnocení, recenze)

O´Neill: Já si teda taky nemyslím, že ze Stefana teď bude záporák, ale s tím zabitím Damona nemáš pravdu.  Katrine Stefana "osvobodila" a on zareagoval zachráněním Klause spontálně, až v autě se dozvěděl, že by byl pak zabil Damon a proč todle udělala Katrine, že věděla, že Damon by zemřel...

O´Neill (hodnocení, recenze)

Protože Elena ani Damon netušili, proč zabránil zabití Klause - protože kdyby ho nechal, tak by tím Damona zabil, nezapomínej že hybridi měli příkaz v případě, že bude zabit, sejmout Damona.

Každopádně kdyby byl Stefan na dobro ten bad guy, tak bych byl jen pro - třeba pak rozvinou vztah mezi Damonem a Elenou, leč je to velice nepravděpodobné, že by ti dva byli spolu, vzhledem k vražedné povaze Damona :/

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

phoebess: pche, to som si potom myslela aj ja, no ked som videla že dalsi serial ktorý sledujem bude mať pokračovanie tiež 5. Januára a bude mať 2 mesiace pauzu, skoro ma šlahlo o zem....
O´Neill: hm... možno pretože aj elena povedala damonovi že už stefana nedostnú späť? každopádne sa paktoval v aute s katherine a tiež má určite nejaký plán... nuž pre mňa sa z neho stal bad boy :P :3 :3

O´Neill (hodnocení, recenze)

xoxolove: Trošku jsem tě nepochopil - proč myslíš, že se ze Stefana stal bad guy? Právě naopak, dělá vše proto, aby zachránil Damona. Leda bys to myslel tak, že má tu drzost vyhrožovat Klausovi.

Jinak plně souhlasím, pauzu nesnáším, a nemá dobrý vliv na diváka. Třeba Heuréku když jsem byl nemocný, jsem sledoval jak s přísahou, a za jeden týden jsem stihnul všechny série. Pak byla pauza, kde se hodně dlouho čekalo na druhou polovinu 4. série, a prostě po té pauze jsem už neměl nějak chuť se do Heuréky pouštět, takže mi teď celá čtvrtá série leží na disku netknutě, protože se mi prostě do toho už nějak nechce...
Toho se u Vampire samozřejmě nebojím, jelikož je to pro mě srdcovka (a to jsem se k tomu fakt neměl, jelikož námět je klišé aka Twilight, bohudík se zpracováním tak milionkrát lepším :-)), ale zkrátka se holt musí čekat no...Tak je alespoň čas pro review všech tří sérii :))

phoebess (hodnocení, recenze)

xoxolove: jako já chápu, že to všechny naštve, že je tak dlouhá pauza, ale já sem za ní ráda... nestíhám sledovat všechny své oblíbené seriály, tak si je pěkně během pauzy doženu :) A navíc, herci si taky potřebují oddechnout, aby jim jejich talent vyčerpáním nevyhořel, ne? (a na scénáristy a ostatní natáčecí štáb nesmíme zapomenout) ;)

Chinese Ashio (hodnocení, recenze)

musim povedať že 9 epizoda skončila zaujimavo. zo stefana sa zrejme stal naozaj bad boy. :3 :3 :3
no naštvali ma... kedze 3x10 epitoda pojde az 5 januara... toto ma štve! načo chcu dopekla čakať 2 mesiace?!!!

phoebess (hodnocení, recenze)

Jacob92: mně by se nejvíc líbilo - rozzuřený (opět zmrtvýchvstalý) Elijah a Rebeka proti Klausovi.. takové malé rodinné drama... :D
O´Neill: já bych tomu ráda taky věřila, že zas podobná scénka s Elenou nebude... ale už mě několikrát scénáristé vyvedli z omylu :(

Jacob92 (hodnocení, recenze)

To je dobrý nápad ...boj Stefan+Damon proti Klausovi ...úhh..snád sa niečoho takého dočkáme .Rozzúrený bratia Salvatorovy proti "nepremožitelnému Klausovi ..sem s tým !

O´Neill (hodnocení, recenze)

Jop, srdcervoucí scénu bych nepotřeboval, spíše by mě potěšilo vidět nějaký slušný fight bratrů Salvatorových vs. Klaus =) Nechejme se překvapit, s čím na nás příjdou, ale věřím, že Elena jako oběď či hrdinka to nebude :))

phoebess (hodnocení, recenze)

já si říkala, že to s vírou a důvěrou nebude mít moc společného :D jojo, já jen doufám, že to nebude nějaká srceryvná scéna, která vykreslí Elenu jako obět, popř. hrdinku.. těch už tam bylo dost, nemyslíš? :)
jojo, smrt (nejen lidí, ale i upírů) je v tomhle seriálu hooooodně relativní pojem :D

O´Neill (hodnocení, recenze)

Omlouvám se za překlep (resp. jsem nepřemýšlel, a psal výslovnost), pochopitelně to mělo být "fight" :D Každopádně škoda, mohli to trošku rozvést ... Ale určitě jsem zvědavý co na nás v druhé polovině vykouzlí když má Stefan takovou páku ... Bojím se ale klišovitého, že zajme Damona nebo Elenu, a teď - buď je sejme, nebo mu vydá jeho mrtvou rodinu (ironické, že? :D) ... to by ale Stefan řekl, že ať to udělá, a rodinu nikdy neuvidí, a celé by to spadlo do ještě většího klišé ... No, nechejme se překvapit.

phoebess (hodnocení, recenze)

O´Neill: ježiš... teď si mi dal trochu zabrat s tím "faith", než mi to došlo, tak uběhlo pár dlouhýýýých vteřin :D :D :D jojo, přesně tak, chtělo to něco záživnějšího než "hele, teď nedáváš bacha, tak tě bodnu"

O´Neill (hodnocení, recenze)

Jop, smrt Mikaela mě lehce zklamala, čekal jsem, že se to trošku protáhne, uvidíme faith s Klausem a ono nic ...

O´Neill: přesně tak :)

mně teda hodně překvapila smrt Mikaela, nečekala sem tak rychlé, ale hlavně snadné (v rámci možností) zabití ... achjo, v každém seriálu mi toho milého Sebastiana Rochéa někdo odkrouhne :( člověk si ho ani pořádně nemůže vychutnat :D

O´Neill (hodnocení, recenze)

phoebess: Jop, tak to máš pravdu, tohle bylo absolutně nečekané. Jen tvrdě do něj! :D

O´Neill (hodnocení, recenze)

Vladiska: Opět nezbývá napsat nic jiného, než že se s tím plně ztotožňuju :D Týden byl pro mě neskutečně dlouhý, a čekat přes 50 dní...to nepůjde vydržet. Pár dní počkám a pouštím se do reprojekce :D Jinak konec byl pro mě taky docela šok, vypadalo to, že Stefan je pryč nadobro, a pak bum prásk, a totální změna. A to, že Katherine je na živu, je jen dobře, tak nějak jsem si jí oblíbl...a Nina svou dvojroli zvláda naprosto bravůrně.

phoebess (hodnocení, recenze)

O´Neill: ale tak já taky, Stefan a Elena mě nikdy neoslovili, já měla na myslím jen tu úplně poslední scénku - rozhovor mezi Stefanem a Klausem... a ano, rockstorm, hlavně pohled Klause byl k nezaplacení :D

Vladiska

Vladiska (hodnocení, recenze)

O´Neill:  Měla jsem problém přečkat týden, natož takovou dobu... :D Já bych taky nejradši viděla Stefana s Elenou... Ale ten konec mě překvapil a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat :)

Jacob92 (hodnocení, recenze)

Tam je niekto vždy o krok napred :D ..raz je to Klaus ..inokedy Katherine či Damon .. :D

rockstorm

rockstorm (hodnocení, recenze)

phoebess: jj, bezva...nečekaný obrat.....Klaus nějak zapomněl být o krok napřed, co? :D

O´Neill (hodnocení, recenze)

phoebess: Mě upřímně ten závěr moc neoslovil...nejraději bych viděl Damona + Elenu spolu, jenže to by vypadalo vzhledem k jeho touhám po krvi asi zajímavě :DD

phoebess (hodnocení, recenze)

Závěr dílu byl naprosto bombový a dostal mě do kolen :D Stefan boduje! :)

O´Neill (hodnocení, recenze)

Vladiska: Tak s tím se plně ztotožňuju...devět dní mi trvalo shlédnout vše, a byl jsem zvyklý na denní dávku Vampire Diaries...A teď čekat 54dní? To nepůjde...Maraton není možností, je to nutnost.

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)