Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool. (Cinemart)

Santino7

Vec sa má asi takto - komiksovky priam neznášam a z celej sily sa im vyhýbam. Nezaujímajú ma ani nové Marvelovky, ani DC Comics, ani ostatné kvantá týchto filmov, s ktorými sa v posledných rokov akoby roztrhlo vrece (tento trend mi teda veru po vôli nie je, ale čo už, nedá sa nič robiť). Jasné, nejaké tie komiksovky som videl (nežijem v totálnej izolácii), počnúc Spidermanom s Tobeym Maguireom, cez Nolanovu batmanovskú ságu (+ katastrofálny Batman Forever od Joela Schumachera) končiac, dajme tomu, pôvodnou Fantastickou štvorkou či prvým Iron Manom. Niektoré ma zaujali viac (myslím po filmárskej stránke, nie obsahovej), niektoré menej a niektoré vôbec, no že by ma nejaký z nich vyložene dostal do kolien, či "chytil za srdiečko", tak to sa mi dosiaľ stalo jeden jedinýkrát - šlo konkrétne o Vranu, a ani mne samému dodnes nie je celkom jasné, či za tým bola čisto iba kvalita danej snímky, alebo skôr celkový temný a tragický nádych, akým to je celé opradené skrz udalosti, ktoré sprevádzali nakrúcanie. Ale aby som sa pomaličky dostal k veci a nezačal tu trepať dve na tri, týmto zdĺhavým úvodom som chcel povedať skrátka asi toľko, že snímky podľa komiksových predlôh patria do kategórie tých žánrov, ktorým sa vyhýbam na míle ďaleko - keď už pre nič iné, tak aspoň z prevencie. Deadpool bol však odzačiatku (rozumej od momentu, kedy som ho začal registrovať - čo je približne s príchodom prvých recenzií) trošičku iný prípad, a všemožné komentáre naznačujúce značný žánrový úlet plný dekadentného humoru a hlášok, ktoré si neberú zbytočne servítku pred ústa, ma začínali lákať stále viac a viac. Po projekcii môžem povedať, že som dostal ešte viac, než v čo som potajomky dúfal, a užil som si necelé dve hodinky fantastickej zábavy. Áno, vyskytli sa aj slabšie pasáže, sem-tam nejaký vtípek ktorý mi prišiel silený, snažiaci sa byť príliš cool a tým pádom, aspoň z môjho pohľadu, až trápny (ale rešpektujem to, cieľové publikum je jasné), no nič to nemení na tom, že zábava to bola vskutku kráľovská. Čo sa týka príbehu, a teda serióznejšej, Wadeovej dejovej linky, tá ma síce stopercentne nevzala, ale zároveň sa dá povedať, že bola vcelku prijateľná. Páčili sa mi aj kvantá vtipných a sem-tam i štipľavých odkazov na iné snímky - i keď sa musím priznať, že som, ako komiksový neandertálec, približne polovici z nich hádam ani nerozumel, ale čert to ber :)) Čiže aby som to nejako uzavrel, Deadpoola bezpochyby považujem za jeden z najzábavnejších filmov, aké som tento rok mal možnosť vidieť. Na záver snáď už len dve krátke poznámky - pre Ryana Reynoldsa sa jedná veľmi pravdepodobne o (aspoň doterajšiu) životnú rolu, ktorá mu sedí doslova ako riť na šerbeľ; na pokračovanie sa teším už teraz, a je vysoko pravdepodobné, že pôjde o vôbec prvú komiksovku, na ktorú si zájdem priamo do kina. 85% ()

buzzwoody

Neobyčejný film, ať už svým neustálým lámáním čtvrté stěny, či všudypřítomným humorem, jenž konstatně překračuje obvyklé hranice a daří se mu u diváka bodovat. Velice svěží a prakticky netrapná (!!!) smršť, absolutně se neberoucí vážně, která vás poveze 108 minut, po nichž budete chtít okamžitý přídavek. ()

loco

sarka musi mit prdel jak muza, pac ma rada krvave rudou barvu a buttplug zavarovaci sklenici z tenceneho skla s naplni podriznute zlate rybky co voni jak mesic nemyta vagina v trojobalu z nadrolene kuze chodidla bezdomovce, spermatu a uschlych bedaru s bramborovejma spagetama, ale neplni zadne prani pac neni plnena jak vanocni krocan, ten by se ve vode totiz utopil, obsvlast v te varici ktera z nej pomaha sundat perovej kozisek. that guy's gotta pulky jako ja, namakany ze s nimi dokaze zonglovat pred zrcadlem. long live love, amen. ()

Oyer

Sice jeden z nesčetného množství filmů " o hrdinech", ale s pořádnou porcí originality, vtipů v neočekávaných situacích, řadou zarážejících až dech-beroucích situací. Jen by to celé chtělo ještě trošku dotáhnout. Hlavně ten závěr mi přišel trošku odfláknutý. Oceňuji propojení komedie a vážnost akce. ()

Nethar

Pokud se vám líbily hlášky Iron Mana, tak tady budete chrochtat blahem. Je to hodně odlehčená komiksovka plná vtipných momentů, dobrých i méně dobrých hlášek. Z dějové hlediska nic moc velkého, je třeba zmlátit jednoho zloducha. Bavil jsem se, lepší tří. ()

WayDott

Hodně jiná Marvelovka. On je naprosto úžanej, hlavně jeho pohled na život a s jakou nadsázkou to bere. Je to trochu kretén, ale fakt jsem se nasmála.U filmu jsem se ani chvilku nenudila. Těším se na dvojku :-) ()

Klajnik odpad!

Humor, na kterém to celé stojí, na mě vůbec nefungoval. Příliš afektované a infantilní. Příběh je ohranej až běda. Goru je málo, akce je v úvodu dobrá, ale pak už jen špatná (obzvlášť závěr je vyloženě tristní). Studio projektu moc nevěřilo, protože to mělo eRko o antihrdinovi, takže na to dalo jen třetinový rozpočet velkého blockbusteru. Velký rozpočet však není předpokladem kvalitního filmu - tím je schopný tvůrčí tým. Tim Miller je však břídil, což potvrdil i svým následujícím filmem Terminátor: Temný osud. Deadpool by úplně v pohodě mohl fungovat jako komediální akčňák bez velkých výbuchů a CGI železného X-Mena. Stačí dobrá choreografie, trocha praktických efektů, schopný scénárista a kvalitní záporák. ()

JK-Stinger

Pro mě jeden z nejočekávanějších filmů za poslední roky. Po přečtení spousty komiksů a dohrání bezkonkurenčně vtipné videohry jsem se konečně dočkal dlouho odkládaného snímku a nutno říci, že jsem nebyl zklamaný. Předem musím říct, že žánr rozhodně není pro každého, ale kdo někdy na některé z Deadpoolovy tvorby uletěl, určitě docení stejně laděný humor. Místy sice film ztrácí šťávu a méně romantické zápletky by neškodilo (koneckonců nejvtipnější na komiksech je Deadpoolova snaha ženské balit), takže na plný počet to nevidím, ale rozhodně doufám, že pokračování se někdy dočkáme. Určitě by byla škoda nechat takhle nadupanou postavu ležet ladem. ()

Raimok

Bezkonkurenčně nejhorší Marvelovka, co jsem kdy viděl. To jsem asi viděl všechny a nepamatuju si, že bych dal někdy míň než čtyři hvězdy. Už podle traileru se dalo tušit, že to bude stát na trapnych vtipech a akci. Obě se potvrdilo, akce byla klasicky dobrá, ale vtipy jsem až tak debilní nečekal. Tak hrozně neoriginální a polovina na téma masturbace? Ach jo... Musím ale uznat, že diváci ve věku 12 - 16 let se královsky bavili. Jsou taky hlavní cílová skupina. A děj? Bohužel, ani tady se nenašel náznak originality a zase se jelo podle šablonky... A hodnocení 91 %? Já už asi ničemu nerozumím nebo jsem na začátku při reklamách usnul a zdálo se mi o tomhle hovně. 91 % ()

Brejlil

Nejsem už cílová skupina, před takovým čtvrtstoletím bych si tohle užil mnohem více. Přesto jsem se bavil, u jedné scény hodně. Humor je sice občas infantilní, ale většina vtipů funguje překvapivě dobře. Celkem zamrzí nízký rozpočet, viditelný na kvalitě triků. Ovšem jako milostná romance je Deadpool velmi originální a na Valentina se pěkně hodí. ()

Flopik

To čo sľubovali už trailere sme dostali vo filme minimálne 100 násobne.Keby Deadpool vznikol skôr tak by mal Wolverin čo robiť pretože Deadpool môže statočne konkurovať X-Men filmom a štýlovo im nakopať riť.Aj keď musím povedať proste že Wolverin je stále moja naj postava z X-Menov..Hore chýba že to je komédia pretože takto som sa už dlho nezasmial.Film nešetrí nikoho a nič robí sa srandu úplne zo všetkého.Dej ani chvíľočku nenudil, akcia je brutálne premakaná a Deadpool je proste frajer.Ak by som to mal zhrnúť jednou vetou tak : úžasný, orgazmus, oči vyvalené, Milujem HO.......Presne tieto pocity mi dal Deadpool na ktorého dvojku sa už teraz strašne teším.Jeden z najlepších filmov svojho druhu ! ()

Yokolobuna

To je panečku svátek, když se na něco těšíte tak, až z toho máte třasavku a ono je to nakonec ještě o kousek lepší... ()

Jaroslaf

Deadpool opravdu není typický marvelovský film. On se ZCELA a NAPROSTO nebere vážně a rozhodně mu to prospívá. Nabízí se jedině přirovnání s Ant-Manem, kde jsem pochytil podobnej troll-vibe. Najdete zde tunu odkazů na jiné filmy: (Jmenovitě namátkou: Matrix, 127 hodin, 96 hodin s Liamem Neesonem, Star Wars, Aliens, REVENANT(!!), 8 mile, Blade, X-menovské franšízy: "A To mě taháte k Stewartovi nebo Mcavoyovi? Mám v tom z těch sequelů bordel," a přehršel popkulturních odkazů jak na filmy, tak na hudbu. ("Udělám s tebou, co udělal Limp Bizkit hudbě devadesátých let.") Postava Deadpoola si je vědoma, že je natáčena, což je v Marvelovských filmech rarita a on sám rád na to diváky často upozorňuje. Jako u jediného komiks filmu, Rating 15+ tomu rozhodně taky neubírá, (fakuje se a souloží tu o 106, o obnažené děvy tu není nouze,) a další sympatický obsah je nechronologický vývoj filmu, kde skákáte z přítomnosti do minulosti a film to dělá s absolutní nenuceností a precizností. Neznámý režisér si uhlídal tempo, film se zkrátka snaží jít proti proudu zažitých marvelovek a je to jedině dobře. Akční sféra je opravdu vcelku minimální, spíš než o akční film, se jedná o čistokrevnou komedii, kterou si díky tuně odkazů užijí zejména příznivci filmů a popkultury jako takové. Od počátečních tituků až do konce mi zkrátka naskočil debilní úsměv a s občasnými záchvaty smíchu zůstal až do konce. Za mě 3 a půl hvězdy, rád se na film někdy kouknu znovu a zkusím pochytit větší množství referencí. Aswell, "romantická" linka filmu trochu ubírá, ale bez ní by byl film tak trochu o ničem. Vyndání zásnubního "prstýnku" z nejmenovaného otvoru ovšem naznačuje, že zde se nejedná úplně o romantiku v klasickém smyslu slova :) Nejvíc mi vadilo, že film poukazuje na to, že fyzický vzhled je nejdůležitější věc vůbec, ale bůhví jestli prostě jen nereflektuje zažitou, současnou (a nejspíš i hollywoodskou) realitu....) 3,8 z pěti! ()

Standic1

Každý má rád superhrdiny a já mám zase rád opak, takže když můžu mít superhláškujícího superhajzla, který předvádí krvavou podívanou, tak se mi plní sen a ten sen se mění ve skutečnost, protože to všechno splňuje Deadpool. Ryan Reynolds si to rozhodně užívá, stejně jako si to užívá prakticky v každém filmu. Jeho hlášky jsou přirozené a ať řekne cokoliv, víte, že to myslí zatraceně vážně. Chtěl bych vidět nepovedené scény z natáčení, protože nevěřím, že jedinou scénu zvládli udělat na první pokus. PS: je to v háji, ale ten song dostane každýho... právě si pouštím Wham! a není to ani trochu divný :) ()

Kucndo

Už od Wolverina jsem čekal na Deadpoola, aby byl v kině a... chce se mi štěstím. Film snad s nejlepším marketingem vůbec dostál svému hypeu a je z něj jednoznačně jeden z nejlepších superhero filmů vůbec. Reynolds se pro roli Deadpoola narodil. Krása, krása. Nemám slov. ()

Paul_cz

Jednou za pár let se zjeví film, který mi stoprocentně padne do vkusu. Po Kick Assu je tímto filmem pro 2016 Deadpool. Nechci se rozepisovat, tohle je prostě potřeba vidět. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě