Star Trek: Do temnoty

• USA Star Trek into Darkness (více)
USA, 2013, 132 min (Alternativní 127 min)

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho, Benedict Cumberbatch, Anton Yelchin, Bruce Greenwood, Peter Weller, Alice Eve (více)

V roce 2009 představil tvůrce J. J. Abrams (seriál Ztraceni, Star Wars: Síla se probouzí) novou filmovou podobu legendárního Star Treku. Celá sága se vrátila na úplný začátek, kdy se na palubě nejmodernější hvězdné lodi U.S.S. Enterprise setkala dvojice hlavních hrdinů, budoucí kapitán James T. Kirk (Chris Pine) se svým pozdějším prvním důstojníkem Spockem (Zachary Quinto). Moderní filmové zpracování v podobě výpravného intergalaktického dobrodružství se setkalo s vřelým diváckým přijetím a už o čtyři roky později se vesmírná posádka vrátila v dalším pokračování ve filmu Star Trek: Do temnoty. Jak napovídá samotný název, tentokrát se jedná o velmi náročnou a nebezpečnou misi. Posádka vesmírné lodi Enterprise dostává za úkol dopadnout záhadného vesmírného teroristu Johna Harrisona (Benedict Cumberbatch). Ten se po teroristickém útoku na archiv Hvězdné flotily ukrývá na nepřátelské klingonské planetě a hrozí, že se mu podaří rozpoutat ničivou válku, která může zničit celý vesmír. (Česká televize)

Milda003

No... tak za předpokladu, že je to Scifi, a nebudu brát v potaz to, že je třeba absolutní nesmysl ve vesmíru "skočit" z lodi do lodi takovou rychlosti aniž by se mi něco stalo, je celý film plný, jak říka pan Spock, nelogických věci.. Třeba je hrozně nebezpečný torpédo otevírat na lodi, ale v zápětí je to vlastně jedno a otevřeme 72 torped jak nic... Nebo je dobrý když ve vesmíru je gravitace Země a dokonce tak silná, že přitahuje loď 250 000 km vzdálenou... Pan Scott ví taky dobře kdy se ukázat a vyřadit zbraně na nepřátelské lodi... No prostě takových věcí je tam hodně ... a to mně prostě dost žralo.... ()

Bukiet odpad!

V mém vesmíru by Spock nikdy dobrovolně a o vlastní vůli nenarušil mentální soukromí druhého člověka,natož umírajícího. Koneckonců v mém vesmíru nebyl Vulkan zničen. ()

Ramiraa

Takto má vyzerať pravý blockbuster! J. J. Abrams ma už druhý raz vzal na strhujúci výlet vesmírom, pri ktorom musí zaplesať srdce snáď každého geeka. Star Trek pre mňa predstavuje vzácne spojenie nablýskaného vizuálu, hravosti, živelnej energie a poctivého príbehu, ktoré ma nikdy neomrzí. Hneď by som si to najnovšie dobrodružstvo posádky Enterprise dala odznova! ()

DD

Vlastně taková jednohubka. Dějově se to točí v kruhu a snad úplně každá scéna byla i v ST09, akorát už to není tak svěží. K tomu spousta nelogičností, zkratek a snad sedm brečících postav, což nemohl nabídnout ani třetí Spidey ()

BarMaja

Záporák úžasný, Spock úžasný, efekty úžasné. Ale ta předvídatelnost... Další z hezkých akčňáků, který se vám ovšem do paměti příliš nevryje.// Ale ještě nikdy jsem tak nefandila záporákovi. ()

DonTommy

Na rozdíl od jedničky to občas ztrácí tempo, touchy-feely a visení za jednu ruku nad propastí trochu moc. No a samozřejmě hříchem nejsmrtelnějším je nižší než možné využití potenciálu postavy Benedicta Cumberbatche! Ale i tak je to pořád parádní scifko a Cumberbatchův Harrison je i tak absolutní démon! A na Star Trek člověk koneckonců nechodí kvůli nějakému intelektuálnímu zážitku, ale pobavit se. Takže klišé neklišé, visačky nevisačky (stejně se vsadím že je to dílo Lindelofa, toho prznitele Promethea), Star Trek jsem si užil. Myslím že Star Wars jsou v dobrých rukou. ()

Dantte..

Tak nakonec mírné zklamání. Čekal jsem superpecku podobnou TDK. Ty samé chyby jako u prního dílu. Moc moc akce v šíleném tempu, kdy film člověku nedá prostor na vydýchání, vstřebání informací. Film je povrchní až to praští a to je obrovská škoda, hlavně když máte k dispozici tak silné duo jako jsou Quinto a Pine, k tomu nepočítám zbytek posádky, včetně nepochopitelně komparzující a skvělé Zoe, jejích linie vztahu se Spockem mě fakt zajímala.Už v prvním dílu jsem křičel aby dostal Eric Bana mnohem více prostoru a tohle je nepochopitelná Abramsova prohra, nejsem trekkies a ani se nepovažuji za skalního fandu ST, filmy jsem však viděl a Next generation jsem za mlada hltal jako snad každý fanda SF a když se řekne Khan, tak každý ví o koho jde a jak kultovní je to postava. A tohle všechno zdědil do vínku Abrams + naprosto geniální casting na jeho roli, kdy měl k dispozici nejcharismatičtějšího herce s naprostým voice overem, který zdobil plátno pokaždé když se objevil na scéně a on ho takto zařízne takovým plochým vyjádřením. Film postupem času a s přehlcenou akcí ztrácel na tempu a finále bylo nebýt povedeného souboje Spocka a Khana pomalu tak slabé jako finále IM3. Abrams měl v ruce téměř Royal Flush, jediná karta, která mu však unikla byl hlubší a propracovanější scénář. 6,5/10 ()

j.o.j.o.

Přestože měl tenhle film pár chyb a děr ve scénáři, kouká se na něj jedním dechem a rozhodně solidně navázal na předchozí díl. I proto doufám, že tahle série bude žít ještě dlouho a blaze. ()

diabolique

Tak po dvoch pozretiach: je to asi to najvydarenejsie z aktualnych blockbusterov. Tento film ale urcite zachranovali briti. Simon a Benedict by to potiahli kludne aj bez ostatnych. Benedict bol tak dokonaly a charizmaticky zaporak, ze som mu fandil az do konca, nech vyplieska celu flotilu a spolu s Klingonmi ovladne vesmir. Nevyslo... :) Kazdopadne dokonalejsieho zaporaka nemohli mat. Simon ma zase najlepsie hlasky typu "you mad bastard" a kazda scena s nim je dokonala:) Takze, bolo to dobre, bolo to zabavne, trosku naivne a nelogicke, nedotiahnute do dokonalosti, no rezke a akcne so skvelym zaporakom. Urcite si to pozriem aj viac-krat.:) ()

RAFT

další díl star treku je perfektní .bravůrně zpracované a natočené ,režisér si s filmem pěkně pohrál . A opravdu se film povedl. ()

kyLuke

Film, u kterého po druhém shlédnutí musím ještě zvýšit mé hodnocení( i když to už předtím bylo na plný počet). Po shlédnutí Khánova hněvu jsem totiž naprosto pochopil to, že chtěl J.J. Abarms udělat poctu doteď nejlepšímu stratrekovskému dílu a to se mu povedlo výborně.J.J. Abarms nám navíc tímto snímkem naznačil, jak budou vypadat jeho "Hvězdné války", že to bude epické pokračování s úchvatnými vizuálními efekty. A musím vychválit i herecké výkony a to především Benedicta Cumberbatche, který by měl sáhnout po nějakém ambicióznějším projektu, a zaručeně by mu vysloužila oscarovou nominaci. I jeho "Šmak" v druhém Hobitovi byl skvěle zahraný( i když ho jen mluvil). Ještě lepší než první díl! ()

nicneznam

Další Abramsovina s vlastnostmi soup opery pro pubescenty. Čekal jsem přesně takový výsledek, přesto jsem neodolal pokusu o zhodnocení. Odlesky, žena ve spodním prádle, občas lehčí pokus o hlášku, znova odlesky a nakonec přetažená akce dle béčkových akčňáků, která nedokáže ani bavit. Tohle je ten Star trek o poznávání nových světů? Star trek into darkness se podle statistik líbí nejvíc právě dětem. (To jsou ti, co svítí v kině ajfounem, srkaj kolu a zůstane po nich rozsypána půlka popcornu na sedačce) Obliba klesá s věkem, čemuž se nelze divit. Nejméně se líbí navíc těm, co mají více nakoukáno a tudíž lépe rozeznaj nářez od mdlého průseru. Pokud jde o oblibu u pohlaví, zde není žádný rozdíl v hodnocení, jen ve výrazném nepoměru hlasů. Hlavní je to, že Abrams natočil jen další instantní "velkofilm", který bych znova dokoukat nedokázal. Smysl to dává jen když přivřete obě oči a nebudete se na nic ptát. Průměrná zábava na odpolední televizní vysílání. Myslím, že je dobře, že po tomto díle Abrams snad vypadne a přenechá trojku někomu schopnému. Posádku tak nějak zbytečně napodruhé ustanovil (asi by to chtěl dělat jinak celou věčnost), teď to chce schopného kormidelníka, který konečně vyšle Star Trek k neustále zmiňované final frontier. ()

Taffey

Teda, zrovna jsem se vrátil z Cinestaru a mé hodnocení? Fraška roku. Dvojka je film, který, na rozdíl od jedničky, zmizí v propastech času. Mám pocit, jakoby měl džej džej jen polovinu peněz, než měl na svůj první ST. Polovina filmu se odehrává na můstcích různých lodí nebo na jejich chodbách nebo na zemi. Když vystřihnu tak 20 minut scén, které snesou jakž takž měřítka, tak je to vyloženě béčko. Rozklížená posádka, kdy nikomu není vhod, co dělá ten druhý, mizerný scénář bez jakékoli přidané hodnoty, katastrofální muzika, jako ze sedmdesátých let, když vystřihnu lead theme, opakující se z prvního dílu, tak hudba je nabita sladkými smyčci, ryčící hlasitě v jakékoli scéně. Jednání postav mi připomíná Gympl nebo Ulici, kdy postavy jsou agresívní, předvídatelné scény, kdy člověk ví předem jistě, jak to všechno dopadne, například, když ten týpek šel otevřít dveře hangáru na lodi tak bylo jasné, že se za ním někdo objeví s bouchačkou v ruce a otevření dvěří v poslední vteřině, zmrtvýchvstání Jamese Kirka a tak dále. První půlhodinu jsem si říkal, zda nejsem na jiném filmu, nuda, šeď. Takové myšlenky, jako byla třeba v prvním díle červená hnota, vrták, Enterprice proti obrovské lodi v prvních minutách filmu, to zde nebylo. Scénář je, u tohoto filmu, neuvěřitelně plytký, povrchní, nezajímavý, ve filmu není jediná scéna, která by mě šokovala a zvedal by mě ze sedadla. Hlavnímu padouchovi není dán skoro vůbec žádný prostor, jeho chytání na Zemi Zachcry Quintem, především pak přeskakování z jednoho létajícího prostředku na druhý, to byla totální fraška. Jsem milovníkem sci-fi a Star Treku obzvlášť, ale tohle je opravdu velmi, velmi špatný film. Kroutí mi rukama, když dávám dvě hvězdičky. Jednoznačně daleko nejhorší film J.J.Abramse. Zrovna teď jsem dočetl komentář Douglase. Ano. Je to karnevalově povrchní. To jsou ta správná slova. Pak se ale naskýtá otázka, Daglesi, proč ty čtyři hvězdičky? Öd těchto filmů bychom měli vyžadovat i nějakou hlubší myšlenku, nejen zábavu. Sám říkáš, že je to složeno z prefabrikátů. Pokud Ti to na Tvé hodnocení stačí, pak ano. A naprosto šokující je, ž v tomto momentě mají oba nové Star treky stejně procent. Opět si uvědomuji, jací lidé zde hodnotí a co je pro ně prioritou. Nejlepší komentář: J.A.S.M., byť je mi záhqadou, proč po těch slovech dal ***. To nechápu. ()

sigin21

Komentář bude stejně jednoduchý jako dvoustránkový scénář k tomuto "veledílu". Vizuál paráda, akce nepřehledný hnus, herecky to zachraňuje Quinto a Weller, i ten Cumberbatch tady přehrává jak prase, takže potenciálně největší plusové body u mě film ztratil velice rychle, scénář .. meh?, víc brečících scén než v PS: Miluji tě, naprosto nulová gradace a nakonec finále, které jsem odhadl asi tak půl hodiny předem s jednou "šokujicí" resurrection scénou. Film pro MTv generaci, která jde do kina vypnout mozek a sníst popcorn. Ach jo :( ()

Lavinia

Při tom počtu komentářů by se zdálo, že další netřeba. Ale ne - to je kritiky. Zapomeňte na to, kdo co hrál a kdo jak točil a koukněte na příběh. Uvěřitelná, moderní alternativa, narážky neznalému nic nepřinesou a neznalých jsou mračna! Jsem nadšená, konečně jednou zase remake (svým způsobem), zdařilý, napínavý a hlavně - pasuje to do minulosti. Na rozdíl od jiných, ubožáckých pokusů u jiných seriálů. I dvojka je jednička lomená jednou, kde je pokračování? Po letech a mnoha filmech zase mám dobrý pocit a úsměv na tváři. ()

SuicideKing

prvni pulka filmu je naprosto skvela, kdyby si takovy standart udrzela i druha polovina, byl by to mazec.. od te pulku kdy se dej zacina komplikovat film slabne a slabne a pak je konec :( moc informaci a ruzneho děni je až rušivvy a už nepouta tolik jako zezacatku.. ()

lord-artoo

A zas nás ten Abrams utáhl na cukrlata a nostalgii. Uvědomuji si, že mé hodnocení je neobjektivní, asi by se slušelo o jednu hvězdu méně, protože film není kdo ví, jaký zázrak co se scénáře týče, ale ono to celé tak zvláštně hraje na strunu malého kluka, který ve mně dříme, že když jsem jel z kina domů pobrukoval jsem si titulní melodii a při řazení na pětku si neodpustil hlášku "warp speed"! ()

sima275

Tak po dlouhé době jsem šel do kina a musím říct, že nelituju. Podle mě určitě lepší než 1 díl, už jen kvůli skvělému ději. Ale i tak jednou z věcí co se mi na Star Treku: Do temnoty nelíbil byl až moc zbytečně dokonalý záporák (Khan), který by mohl vyvraždit sám celou Enterprise, ale nijak zvlášť mě to ve filmu nevadilo. Ovšem ale přesvědčovací schopnosti Khana bych řekl že jsou více než dokonalé, protože jsem jednu dobu tomu jeho příběhu i uvěřil. Khan byl doopravdy velkej sympaťák a frajer :-). Úplně opačný názor jsem měl zpočátku filmu na Spocka, ale s postupujícím dějem jsem na něj změnil názor, i když vypadá fakt divně. A závěr, no co k tomu říct, prostě paráda, emocionálně perfektně natočené. Jediná nelogičnost ve filmu mi přišla na konci, proč nevyndali Kirka hned, když ho stejnak potom vyndal z té komory ten doktor. A skákání a boj na těch lítajících strojích na konci, no co jiného to může připomenout, než Star Wars :-). 90% ()

hero_bk

Zběsilé tempo filmu sedí a přiková vás do sedačky už od první minuty. Příběh je velmi dobrý, skvělý soundtrack a narozdíl od dneska velmi populárních komiksových blockbusterů, které jsou tupé jako příbor od Vietnamců, má i logiku a poselství! Lepší než očekávání, lepší než předchůdce. Abrams opět nezklamal. ()

alldo.raine

Prvním dílem si JJ Abrams nastavl laťku velmi vysoko a tak se není moc čemu divit, že dvojka kvalit dílu předešlého nedosahuje... I tak je to ale velmi zdařilá podívaná, plná perfektních vizuálních efektů, dokonalého střihu a konverzace mezi cpt. Kirkem a Spockem na svém kouzle také nic neztratila.... I tak bych si ale odpustil některá až moc přehnaná klišé, kterých v tomto filmu s blížícím se koncem rapidně přibývá... Benedict Cumberbatch thumbs UP!:) ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Star Trek má nového Pikea

Star Trek má nového Pikea

11.04.2018

Zatímco studio Paramount řeší, jak bude vypadat další filmový Star Trek, seriálový bratránek Star Trek: Discovery směle uhání kupředu. Na konci patnáctidílné první série (a tady možná chcete přestat… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle