Transformers 3

• Česko Transformers 3: Odvrácená strana Měsíce (neoficiální název) (více)
USA, 2011, 148 min

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (více)

V roce 1961 ztroskotala vesmírná loď Ark na odvrácené straně Měsíce. Došlo k tomu po boji na planetě Cybertron mezi Autoboty, kteří bojovali za svobodu, a Deceptikony, kteří bojovali za tyranii. Zdálo se, že Autoboty čeká úplná porážka, ale jedna autobotí loď z boje vyvázla. Nesla přísně tajný náklad, který by byl změnil osud planety. Byla to zoufalá akce a poslední naděje, která se rozplynula, když Ark ztroskotal. Toto ztroskotání však bylo zaznamenáno v NASA a prezident Kennedy vyslal na Měsíc první lidskou posádku, která měla Ark prozkoumat. V roce 1969 přistála na Měsíci posádka Apollo 11. To, co tam našli, si nechali jen pro sebe a pro tajné služby. Což se později ukázalo jako špatné rozhodnutí. V současné době Sam Witwicky, který před časem zachránil Zemi před Deceptikony, nesmí pracovat s Autoboty, kteří pracují ve službách Spojených států a hledají po celé Zemi skrývající se Deceptikony. Během mise v Černobylu zjistili, že je lidé, kterým pomáhají, neinformovali o důležitých věcech. Musí se vydat na Měsíc a zjistit, jaká je situace. V Arku najdou polomrtvého Sentinela Prima, který byl Optimusovým předchůdcem. To Sentinel zachránil pilíře, které mohou vytvořit most mezi Zemí a Cybertronem, po kterém se dá teleportovat. Pilířů našli celkem pět. Autoboti dopraví Sentinela na Zemi a zachrání mu život. Sam Witwicky marně shání práci a vadí mu, že ho musí živit jeho přítelkyně Carly. Ta pracuje pro Dylana Goulda, který Samovi leží v žaludku. Hrozně na něj žárlí. Sam zjistil, že Deceptikoni, kteří se na Zemi skrývají, postupně vyvražďují všechny, kteří nějakým způsobem pracovali na misi Apollo 11. Podaří se mu s pomocí bývalého agenta CIA Seymoura Simmonse najít dva ruské kosmonauty, kteří mají fotografie stovek pilířů, které se nacházely na Arku... (TV Prima)

JimWayne

Tretí Transformeri sa snažia zapôsobiť na široké obecenstvo divákov, čo môže byť na škodu.V prvej a druhej časti hrali hlavnú úlohu herci a vedlajší boli roboti teraz je to presne naopak , hlavnú úlohu preberajú roboti a herci sú postavený na vedľajšiu kolaj aj keď mi to osobne neprekáža.Ale hlavným cieľom tohto filmu je pobaviť divákov a očariť publikum megalitickými efektami.Záverečná bojová scéna keď sa to dá tak povedať,ktorá trvá cca hodinu je neskutočne bombastická nato aby som dal filmu iba tri hviezdy. ()

mis-ko

Kontinuita je zachovaná, od troch hviezd pre jednotku, cez dve pre dvojku, som sa dopracoval až k jednej pre trojku Transformerov. Hurá na štvorku. ()

agentmiky

Do třetice všeho dobrého.V tomto případě se tento ustálený výraz hodí.Znovu skvěle propracované akce,které bylo ve filmu habaděj.Možná dokonce ještě víc než v jedničce a dvojce.Příběh byl znovu dobrý,ale na jedničku to samozřejmě nemá.Opět boj mezi Autoboty a Deceptikony.Zase se mi velmi líbila hudba,kerá dávala filmu ty grády,které si tento snímek určitě zaslouží.Jedna ze slabých stránek byla Rosie Huntington-Whiteley,která Megan Fox nedokázala herecky nahradit a byla taková nepotřebná.Velice mě zajímá,o čem přesně bude čtvrtý díl této série s hercem Markem Wahlbergem v hlavní roli.No,uvidíme.Doufám,že to bude velmi vydařené.Hodnocení:75% ()

phoebess

První film od Michaela Baye, který mě opravdu zklamal. Měla jsem co dělat, abych se neuzívala nudou (ano, i v těch akčních scénách). U všech Bayových filmů jsem si říkala, že by mohly být klidně i delší, ale tady by rozhodne zkrácení neuškodilo. Možná naopak, i když - kdo ví. ()

SaNcHeZ_cz

Michael Bay a hračky naposled? Rozhodně stylově. Třetí Transformeři přinášejí solidní porci akce i s nášupem, kde byly tentokrát do rovnice rovnice přidány temné podtóny. Po mizerné dvojce tak tvůrci skládají reparát ve formě nejnařachanějšího blockbusteru této sezony, který sice po dějové stránce nenabízí nic převratného, nicméně co do akce nemá konkurenci. Po trochu vlažnější první půli totiž Bay ždímá z plecháčů co to jde aby divákům dokázal, kdo je tu ten král akce. A daří se mu to. Pokud má recyklační rutina Hollywoodských tvůrců vypadat takto, klidně si na ni jednou do roka do kina ve 3D zajdu. ()

zlabus

Po hrozném druhém díle si skládací plecháči úspěšně napravili reputaci a vrátili se (aspoň částečně) ke stylu prvního dílu. Bay se opět vyřádil se vším všudy a během 160 minut se skutečně nestihneme nudit. Není to sice tak mile chytré jako jednička, ale přesto je to asi nejpovedenější letošní Blockbuster. 70% (zaokrouhleno nahoru, protože ve mě prozatím převažuje milé převapení). P.S.: Bay už by mohl zase natočit něco jiného. ()

Wysch

Tak nějak jsem to i zpola čekal. Po kulervoucí jedničce přišla míň kulervoucí dvojka a sestupná tendence pokračuje. Ne o moc, veskrze bych moh říct, že Transformeři trojka jsou retuší dvojky v mnoha ohledech. Koncept se sice od jedničky i dvojky trochu pozměnil, což dobře kvituje i jedna z postav, která označí Sama za "poslíčka" a nakonec se tak nazve i sám velký Shia. Sam tentokrát nic nemá a nikam to neběží dát, což je kupodivu nakonec škoda. Obecně totiž můžu říct, že postava Sama Witwickyho je tak nevyužitá, až je zbytečná. Kdybys tam frknul jakoukoliv jinou postavu, nic se nemění. První polovice filmu tomu sice neodpovídá, ale na tu první půlku přeci nikdo nešel. Všichni šli do kina a film si na [blu-ray]i pustěj kvůli té druhé polovici, která má všechno, co od Baye chceš. Akci. V tomhle případě dokonce i přehlednou, což je super. Od chvíle, kdy se Sam vydá do Chicaga, film dostává novou šťávu a akce má smysl a dokonce i řád, což je sice super, ale tak nějak hodinová akce se za chvíli přejí a nenasytí. Veskrze tak můžeš první polovici prospat, o nic zásadního nepřijdeš (jo, přijdeš o pitvoření nejen Malkoviche, ale i McDormandový a Dempseyho, což ovšem s klidem doporučuju, páč je to až k pláči vidět, na co všechno se dá kejvnout), a druhou polovici můžeš v klidu dojet s plnou energií. Zamrzí tak prostě skoro všechno, co v jedničce i dvojce bylo a já na to nadával - samotnej koncept i absence postav - lůzrů, kteří zachráněj svět. Tady už jsou všichni hrdinové jaxviň a jejich pobíhání a (ne)střílení mě tak nějak divně netankovalo. Kde jsou však konkrétní důvody průměrnýho hodnocení, to nevím. Prostě film nemá takovej drajv jako jednička, a takovou ejakulaci filmařský megalomanie jako dvojka. A to se najde v trojce řada scén, které na to mají. Škoda. Jo a song od Blinkin Párků se tak nějak podivně násilně někam vecpal. Čekám, kdy už konečně někoho napadne, že by Blinkini mohli tu hudbu k filmu rovnou složit. ()

Paxxx.cz

Trojka je podle mě zhruba na stejné úrovni jako průměrná dvojka, ale na povedenou jedničku zdaleka nemá. Efekty zde byly opět dokonalé, ale to u Baye už nějak nepřekvapí (spíše se to očekává) a upřímně řečeno ztráta Megan Fox nebyla tak citelná jak jsem si původně myslel že bude. Někde na netu jsem četl zvěsti o tom, že by se mohlo objevit i další pokračování, ale podle mě by bylo natáčet další díl této série hřebíkem do rakve... 6/10 ()

Z0oMb3E

Toto už bolo fakt moc! Tretí Transformeri sú určený len dvom typom ľudí. Prvý sú závislí gambleri, pretože len oni dokážu bez prestávky kukať dve a pol hodiny na výherné automaty. Druhú skupinu tvoria pracovníci kanalizačných firiem s pomalým čerpadlom, ktorí pre zmenu budú v rámci choroby s povolania držať palce svojmu týmu. Týmto fórkom som chcel naznačiť fakt, že aj akčne nadupaná pecka plná efektov, výbuchov, streľby a rosienho zadku môže už po hodine začať nudiť. Nie pán Bay to ťahá až do vychýrenej stopáže hrdinných sovietskych veľkofilmov. Začalo to však úplne nevinne. Po úvodnom až konšpiračnom zneužití histórie na komerčné účely som čakal odviazané béčko a bránica sa dostávala do slušných vibrácií. No ako film pokračoval jediné čo bolo počuť bol pád sánky a občasné odkvapnutie sliny, keď sa v zábere objavila už spomínaná Rosie. Film však pokračuje streľba tu, výbuch tam. Streľba tam, výbuch tu. Ak to bolo otupenie pozornosti diváka na to, aké absurdity ho čakajú v závere musím uprostred projekcie vstať a začať tlieskať. Jednak ako pochvalu pánovi Gayovi...pardon Bayovi, ale hlavne aby som zobudil 90% už driemajúceho kina vrátane premietača. Lebo toto tu ešte nebolo! Logika nieje zrovna silnou stránkou akčných filmov, ale prečo ju už neporušovať hneď od začiatku a všetko natlačiť do záveru? Kto to dopozerá gratulujem, kto nie tak isto máte moje gratulácie. ()

Korbitch

Proti takovým Avengers neskutečná křeč. Bay tlačí na pilu takovým stylem, že všude lítaj emotivní piliny přímo vám do xichtu. Stejně si ale při tý citový ejakulaci říkáte: "Zlatá jednička." ()

Praxis

Proti epileptické dvojce razantní zpomalení akce, zpřehlednění a vůbec celkový look filmu vypadá mnohem umírněněji, než ta šílenost s názvem Pomsta Poražených. EPIČNOST jedním slovem tento film charakterizuje. Závěrečná (inu asi hodinová) megabitva o Chicago vás natolik dostane, že budete hledat upadlé čelisti někde pod sedačkami. Bohužel ten začátek mě mírně iritoval. Úplně zpočátku je film moc fajn, zaujme vás bitva na Cybertronu, kalhotková etuda Rosie (je to celkem sexy kostička, ale Megan je prostě jenom jedna), či zjištění, že závody o dobývání vesmíru mezi SSSR a USA byly tak trochu z jiného důvodu. Ale pak film začne dýchavičnět a jakoby ztrácet do sebe. Těch 154 minut je prostě bohužel znát, stačilo sestříhání a mohl to být spektakulární nářez se vším všudy. Takhle to je jenom nářez, kde vás prostě zaujme "jen" ta fakt masakrální bitva, kde za zvuků chorálů bojují Autoboti proti Decepticonům. 3D efekt krapet zamrzel, myslel jsem, že z toho vytěží více, ale alespoň se tomu dodalo na prostorovosti a Míša mohl ten svůj zběsilý střih trochu znormálnět. Hudba nestydatě vykrádá Inception, ale to v těch výbuších stejně nepoznáte. Takhle si budete libovat, chroupat popcorn a sledovat jak se na plátně řeže ta hromada plechů a sem tam někdo procedí nějaké ultrachobotnaté hlášky, které ale nejsou vůbec trapné, jako minule. Bay je král patetické akce, a za sebe musim říct, že král se vrátil. Tenhle film svým vizuálem totiž za sebou zanechává většinu letošní produkce a k absolutní dokonalosti (a pěti hvězdám) chybělo (nebo spíš přebývalo) to, že zpočátku se budete možná nudit... 80% Shlédnuto 29.6.2011 v kině IMAX ()

MartinezZ

Snad nejhorší film, co jsem v kině viděl. Efekty a řekněme hudba, všechno ostatní byla encyklopedická imbecilita a v takové míře, v jaké byla tady prezentována, jsem nebyl s to to překousnout. Kdyby mi bylo dvanáct, učůrával bych zřejmě blahem. Bohužel je mi už o něco víc a tak jsem se musel hodně držet, abych z kina neodešel. Tahle blbost byla natočena JENOM kvůli efektům, scénárista tu vůbec nemusel být, stejně jako dalších asi 90% všech postav ve filmu, lidských nebo ufounských. Tolik idiotských, do očí doslova blijících nelogičností jinde nenajdete. Váhal jsem mezi odpadem a *, nakonec za efekty jedna * a to i za to málo prostoru pro pozemní lidské jednotky a Jablonského megalomanský recyklát. ~~~ Doufám, že scénáristu oběsí, a že příště bude Spielberg na "své" filmy a režiséry mnohem, MNOHEM více dohlížet. ~~~ PS: Toho, kdo vypustil z huby blábol o novém redefinování 3D a 3D jako způsobu vyprávění děje v tomhle díle a ne jenom pro efekt, pověsit vedle scénáristy. ()

havLord

Takže, ve zkratce. Na T3 se mi už nechce více plýtvat časem. Nevím - T2 jsem viděl už "dávno"... bezprostřední pocit z nich byl: super popcorn. Byl to skvělý sequel, jaký Bay předvedl už Mizerami 2. Nebo nebyl? Bylo to snad tak otřesně recyklované, pubertální, natahované a směšně epické, jako T3? Transformers 3 postrádají špetku tvůrčího přínosu - neviděl jsem v nich nic, co by již nebylo v prvním a druhém dílu. Naprosto totožná zápletka, jako v předchozích T: nová deceptikonská hrozba - lidé vyženou Autoboty ve víře, že s nimi odejdou i Deceptikoni - Autoboti se vrací, aby lidstvo opět spasili - Optimus Prime je opět (skoro) zabit - Bumblebee zachrání situaci vlastním tělem. Někde v průběhu filmu se ještě ukáže překvapivá:D zrada v řadách Autobotů. K tomu všemu to trvá DVĚ A PŮL HODINY - jako kdyby ten film snad měl co říct! Akční scény jsou opět - nudné, až otravné. Dialogy - nudné. Myslím si, že byl film sestříhán z nepoužitých záběrů z předchozích dílů. ()

Asgy

Průměrná popcornová věc, která ničím neohromí. Pár fajn 3D efektů to taky nezachránilo, v tomhle ohledu jsem čekal víc. Když už se tvůrci nevyřádili ve scénáři, mohli alespoň zapracovat na 3D. Jo, a pohled na potrhanou americkou vlajku vlající v pozadí už fakt nemusím. ()

ArsenalEagle

Transformers jsou výborní, ale vadí mi tu atmoška bez Megan Fox - jasně Rosie je hezká, ale s Megan se to prostě srovnat nedá, jak po hezké tvářičce, tak ještě víc po hereckém umu. Trochu méně komické, zato ještě víc nabité akcí a robo-bitkami. Michael Bay je borec :) ()

Laxik

Nemyslím, že jsem z přerostlých robotů, co se tlučou hlava nehlava, odrostl (podobně laděný Pacific Rim je toho důkazem), spíš mě už nebaví nepřehledná nenápaditá akce, která spoléhá jen na umění počítačových mágů a nepočítačových pyrotechniků. Kupodivu jsem se nejvíc bavil v těch malých "lidských" momentech (vyjma Samových rodičů). Zápletka i dění samozřejmě vůbec nedávají smysl, ale to snad ani chtít nelze. ()

Jillen

28.6.2011 -21:40 - IMAX 3D - Král je mrtev (Bay), ať žijí králové! (chlapíci z Industrial Light and Magic a Digital Domain)...Tak takovou nudu jsem nečekal. Dvojka byla možná přepálená, úchylná taškařice, ale taky dokonalé guilty pleasure, o kterém v tomto případě nemůže být ani řeč. Je to totiž "vážné" a patosácké jak p*del. Takže krom dokonalých triků není o co stát. Bay se trošičku poučil v přehlednosti, ale to je ve 3D nepodstatné, protože oko stejně nestíhá a tak z většiny akce mám šmouhu. Bohužel však dorazil pocit, že už to v životě nebudu muset vidět znovu. Což je úplně nejhorší. 4/10.......................................... btw.: pár dní po tomto lehce otřesném zážitku jsem si pustil Mission Impossible 3 (written by Kurtzman a Orci, což jsou též scénáristé k Pomstě poražených) a náramně jsem se bavil. Tomu se říká zábavná, temná, našlapaná akční jízda. Ehren Kruger jako scénárista samostatně neobstál a Baye to evidentně vůbec nebavilo natáčet. Jinak si taky nedovedu vysvětlit recyklaci záběrů z jeho (btw.: nejlepšího) filmu Ostrov. Pro pár dolarů taková ostuda............................................ Takže final countdown je takovýto. TRANSFORMERS 3 nejsou prvním filmem, takže neohromí. Akce tu je megamonstrózní, ale Jablonsky ji pohřbil mdlou hudbou a Bay špatným střihem a vystavěním napětí. Toho tentokrát nekočíruje ani Spielberg, ani samotný Bay...nýbrž divák a peníze. Výsledek je tedy takový, že tu chybí jakákoliv invence a tvůrčí nadšení, které nám bylo předloženo v Pomstě poražených (to je film, který je tak tupý, ale tak strašně zábavný, epický a bayovský, že ho nemůžu nemilovat). No a třešničkou na dortu je Samova přítelkyně Rosie, která se v podpatkách prohání po rozbombeném Chicagu a je stále dokonale namalovaná, čistá a bez jediného škrábance...Ta je sem tak násilně naroubovaná, že si k ní divák nevytvoří žádný vztah, pokud není mužského pohlaví a v prvních záběrech nedostane erekci. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy