Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

luky31

Kravina nad mraky ale bavilo ma to. Aspoň trošku originálne poňatie pristátia mimákov za čias kovbojov. Dalo sa na to kukať ale len 1 max 2 krát a stači . ()

zeromen

Kombinace westernu a sci-fi, docela ušla. Film je průměrný ale něco tomu chybý je to takové mdlé. Jinak pěkný filmeček. 4 hvězdy ()

pitbull96

Vyjádřím se stručně... Tento film mne bavil! A myslím, že o to se tvůrce filmu pokoušel a u mě se mu to povedlo. 4* ()

agent_barton

Už jen podle samotného názvu jsem nečekal od tohoto filmu žádné zázraky. Propojení prvků westernového žánru a sci-fi zde zkrátka nefunguje, tak by mělo a nezachrání to ani hvězdné herecké obsazení Danielem Craigem a Harrisonem Fordem. Samotný námět nebyl zase tak špatný, ale Jon Favreau zůstal někde na půli cesty. Btw, taky jste si všimli, že zbraňový systém používaný Danielem Craigem a mimozemšťany vypadá, jako by byl vyráběn v továrnách Tonyho Starka. :) ()

Tomulka

Daniel Craig je naprosto skvělý, jeho pojetí dsného kovboje je famozní na druhou stranu Harrison Ford je naprosto špatně zvolený. Jeho pojetí tvrdého plukovníka,kterého by se měli všichni bát je hrozné, nekoukatelné, neuvěřitelné. Pojetí Forda dobrého strejdy od momentu výjezdu na výpravu kdy se baví s klukem , pozná svého nevlastního syna atd je hrozné, nekoukatelné, neuvěřitelné. Takže celkový dojem z filmu, Ford silně kazí. To jsou dva protiklady , které slušně převažuje na stranu lepšího hodnocení fakt, že se povedli emzáci, jejich pohnutky pro návštěvu země a celkové pojetí jejich technologie. Lehký úlet další bytosti co povstane jako fénix z ohně se dá celkem rychle přejít - moc se to nerozmázlo. Velmi silný začátek je sice ke konci vystřídán hodně slabými scénami, ale celkově s odřenýma ušima za tři. ()

Mark1983

Četl jsem,že když vznikly filmy Kovbojové a vetřelci a Zrození planety opic,to druhé nakonec bylo o hodně úspěšnější,ale i přesto,i když se mi Zrození planety opic líbilo,Kovbojové a vetřelci taky nejsou dle mého názoru k zahození,takže se mi líbí taky,i když se jedná o akční westernový sci-fi průměr. ()

Hadush

Docela dost ptákovina...už ten námět mi přišel neuvěřitelně uhozenej...inu dobrá, není to můj žánr. Ale nakonec se to dá jednout skouknout.... ()

mcclane412 odpad!

Když film s Danielem Craigem, Harrisonem Fordem a Olivií Jakjábychjívojel Wilde nemůžu dokoukat ani napodruhé (pro hnidopichy přetrpěl jsem to až do čtvrt hodiny před koncem), tak je opravdu něco velice špatně. Obzvláště když to stálo nějakých 200 mega a vesmírné lodě mi skoro létaly z obrazovky. Naprosto slabomyslná, nicneříkající blbost, kterou musím vřele doporučit mému profesorovi kombinatoriky... Třeba si vystřelí mozek z hlavy. ()

Bohulib

Průměrná sci-fi, solidně natočená. Daniel Craig mi v roli drsného bandity sedí daleko víc než jako James Bond. Pokud si chcete dát odpočinkový večer bez přemýšlení u obrazovky, klidně si to pusťte. ()

2rady

Už nápad spojiť divoký západ a votrelcov je divný, ale až režisérova snaha o drsný bezhumorný western je šialená. Mohla to byť pecka... Najväčší fail celého filmu nie je ani kvantum nezaujímavých postáv, pričom ani jednej sa nevenujeme poriadne, ale absolútna absencia humoru. Proste blockbuster bez blockbusterových prvkov. Vydený DIR. CUT ()

RoyBatty444

Chcel som aby to bolo ako napríklad Firelfy tam prepojenie divokého západu a Sci-fi jednoducho sedel ako riť na šerbeľ, ale tu to bolo jedno veľké trápenie. Nepomohli ani herecké orgie, a že ich tam je. Ono snaha je dobrá, ale keď je slabý scenár je to ako s pokazenými prísadami v kuchyni. Pozerateľné ako oddychovka to je, ale nič viac. ()

FoxxX

Malý návod, jak si tenhle film užít. Zaprvé: mějte dobrou náladu. Zadruhé: Mějte chuť na něco crazy. Zatřetí: Vypněte mozek, nepřemýšlejte a jen konzumujte to, co vidíte. A teď si ho užívejte. Je to koukatelný film, ale jen v takové náladě, jakou jsem popsal. Nic pro ty, kteří chtějí něco intelektuálního nebo něco napínavého s dějovými zvraty. Tvůrcům nelze upřít, že vymysleli zbrusu nový námět. Nicméně na sledování je skutečně nutné vypnout mozek. Jinak vám asi bude vadit poněkud divné chování postav, když poprvé v životě vidí mimozemšťany, kteří se koneckonců také chovají docela neracionálně. Občas se nějaký hrdina zasekne uprostřed akce, ale než se stačí zase odseknout, všechny kulky se mu vyhýbají. Nicméně to má i kladnou stránku. A tou je třeba velice povedený úvod. Takže film je to dobrý - ale zkrátka jen pokud splňujete všechny tři podmínky. ()

Pythonator

Film u kterého se nemusí přemýšlet, stačí se jen bavit. Ovcoidní stádo opičících se rádobyintelektuálů zde hodnotí podprůměrně ve strachu přiznat si, že se u filmu kurevsky bavili. Cowboys & Aliens jak už jde poznat podle názvu, to je nenáročná zábava, co se nemůže brát vážně. Kdyby chtěli tvůrci něco dospělejšího, tak si zvolí i dospělejší název. Tohle je ovšem jen nářez naservírovaný na zlatém podnose pro fanoušky westernů a emzáckých sci-fáren. Z tohoto hlediska plní film účel a rozhodně si nezaslouží hodnocení jako nějaký podprůměrný béčkový sračkofilm. Já se u filmu bavil i když jsem se občas nevyhnul pousmátí nad absurdností či blbostí ve scénáři. Od filmu, co se jmenuje Kovbojové a Vetřelci já osobně však vyžaduju jen 3 věci. Za prvé: Dobrou westernovou atmosféru plnou chlapáctví a hrdinství. -SPLNĚNO!!! Za druhé: Zajímavé mimozemské potvory co umí děsivě porcocat lidi. -SPLNĚNO!!! Za třetí: Rajcovní ženská-bojovnice, ať se je na co dívat. -SPLNĚNO díky Olivii Wilde více než vrchovatě!!! Podtrženo sečteno, plný počet bodů. Bohužel film přeci jen není dokonalý, tak dávám jen 4 hvězdy, ale cokoliv pod 4 považuju za sprostotu hodnou popravy. Plivu na zdejší hodnocení a jdu se poohlédnout po dalším slabomyslném nudném westernu plném nesmyslných tvorů. ()

Vozy

Zajímavé spojení Daniela Craiga a Harrisona Forda kupodivu funguje, taková nedělní sci-fi oddechovka. :) ()

Chizkiyahu odpad!

Už dlouho jsem se u filmu nenudil tak strašně moc, abych ho jednou vypnul a přinutil se ho dokoukat později. Bravo, Kovbojové a vetřelci. Povedlo se. Tak neuvěřitelně nesympatický, nudný, rozvláčný a pitomý film jsem neviděl dost dost dlouho. Všichni herci jsou naprosto příšerní (S Craigem v čele) až na Forda, který ale zase nemá co hrát protože jeho postava je úplně debilně napsaná. Teda, debilně napsané je všechno a všichni. A s takovým rozpočtem toho mohli zvládnout mnohem líp. Asi všechno utratili za krek pro štáb. ()

dave91

Toto prazvláštní spojení westernu a sci-fi mně teda ani v nejmenším neoslovilo.Byl to prostě a jednoduše paskvil.Craig byl výborný,Ford taky a prvních 15 minut rovněž. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)