Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

Cheeter

Za mě nebyl ani tak problém s dějem, jako spíš s tím, že si s tím tvůrci vyhráli až moc. Místy to připomínalo až zkázu Pompejí. Když přemýšlím nad tím, jak vadila první "kecací" epizoda, tak mi teď najednou přijde o třídu lepší. Nicméně zajímavý obrat v ději, na závěr jsem skutečně zvědavý. Myslím, že jasná linie, která se tu nějakou dobu rýsovala, vzala ta tam. https://www.youtube.com/watch?v=Rdr2ZT4kJ2g ()

choze

Dobývání Králova přístaviště vypadá luxusně. Není utopené ve tmě jako předchozí bitva s Bílými chodci u Zimohradu, ale je krásně přehledné. Je intenzivní, ale ne úmorné. A dokáže diváka šokovat, přičemž ten šok není způsobený smrtí žádné důležité postavy - které tu přitom konečně umírají ve velkém - ale nečekaným vývojem bitvy. Bohužel nečekaný je proto, že je dost vychtěný. SPOJLERY: chápal bych vypálení Rudé bašty, ale proč i zbytku města? Taky několikeré zmrtvýchvstaní Ariy bylo poněkud úsměvné, plus mi byl dost ukradený celý souboj Ohař vs Hora. Ale celkově jsem byl spokojen hodně. ()

darkrobyk

Rozhodně doposud nejlepší díl osmé série. Daenerys konečně ukázala, že je Targaryen se vším všudy, bratři vyřídili účty, John otevřel oči a to, že někoho zasype trocha suti, ještě neznamená, že je s ním konec, jak si leckdo hned vyloží. Absolutní devastace města je jen zdánlivě nesmyslná. Výborná kamera, hudba i nadále uhrančivá a napětí nepolevující. Pokud se však někdo nudil, či měl pocit nelogičností (o kterých se tu dočtete, ale předloženy nejsou), pak by měl poslední díl rozhodně vynechat a dát si místo toho třeba O makové panence... ()

Klajnik

V bitvě s Night Kingem měli výzvu jako prase, vypadalo to, že celá armáda jim byla zabita, s tou jejich taktikou by ani vyhrát neměli, ale vyhráli a zůstala jim polovina armády. Teď si říkáš, že je to vyrovnaný, záleží jen na tom, jestli sejmou draka. Královo přístaviště fakt nebyla výzva. V předchozim díle jí sestřelili draka a divák si říkal, že drak nakonec neni taková výhra. Tady zase jeden drak zničí celý město i loďstvo a nikdo si ani neškrtne. zase to dře. Achjo. Jon je za debila. Jedinej rozumnej (Varys) byl popraven. Daenerys prostě tupá kunda u moci, co dostala vraždící nástroj, se kterym vypálila město, přestože už se všichni vzdali a složili zbraně. Prostě proč? Nebylo třeba? Je to masovej vrah. Co tím chtěla dokázat? Proč prostě? Jako chápu, že byla nasraná na Cersei, ale co to bylo? Jamie a jeho navrácení se k Cersei bylo uplně debilní. On od ní odejde, vysere se na ní, uvědomí si, jaká je to svině a pak se k ní zase vrátí? Scénáristi se asi nemohli rozhodnout, jak by se Jamie měl rozhodnout. I když asi bych taky radši sestru než tu mužatku. Ten záporák Grayjoy si taky vůbec neškrtl. V knize je to frajer, co procestoval svět, tady ho zajímá jenom vlastní ego. Arya má zase plot armor. Ohař se snažil dokázat co? Zabít svého už čiři a půl série mrtvého bratra? ()

ZeroCZ1233

Moje dojmy jsou strašně rozpolcené. V mé mysli a srdci fanouška se to mísí smutkem, zlostí, hysterií a mnoha dalšími extrémy. Ale k epizodě samotné. Ta má hodně paralel s epizodou Long Night. Tvůrci slibovaná epičnost se v jisté nezměřitelné míře dostavila, ale scénářem to je zase řídce rozmazaný exkrement s dobrými nápady co by se za nehet vešlo a se špatnými nápady, které by svým enormním počtem zaplnily všechny světové oceány. Přeháním? Rozhodně ano, ale zas ne tolik. Nezačnu pozitivy, prvně sem vysypu hromadu negativ. Mně přijde, jakoby ty výplňové epizody psalo úplně jiné duo. Protože v té minulé byly dobře rozjeté nové menší oblouky, které ale měly znamenat změnu hry, dostalo se na intriky, pěkné zvraty, i nelogičností bylo pomálu. A to vše se v epizodě této spláchlo do hajzlu. Intriky se smrtí hlavního intrikáře a nejrozumnějšího člověka skončily. Ten pocit, že obě strany jsou silově vyrovnané a že možná na první pohled vítězná strana by mohla být ta prohrávající. V této epizodě byla Daenerys s jedním drakem schopna udělat více škody než kdy byla schopna se všemi třemi. Samotný Drogon dostal neskutečné zvýšení síly a balisty, kterých bylo nepočitatelně hodně a které právě minule zastávaly ten "game changer" moment, zde byli k ničemu. A tím se dostáváme zase do rybníčku nelogičností. Těch je tady na každém rohu hodně. Já nemám sílu jich zde vypsat pár, natož všechny, na to jsem stále moc psychicky nestabilní. Co ale přehlédnout nemohu je Daenerys. Mně nevadí, že se s ní stala šílená. Ale chtělo to víc prostoru na build-up, který byl nejvýraznější v zase v minulé epizodě, ale strašně urychlený. A zrovna smrt "dítěte" a nejlepší kamarádky není stále dost na to, aby se v jednom momentu její chování změnilo o 180 stupňů. A to ani nemluvím o tom, že v době jejího přepnutí bylo vítězství stoprocentně jisté. Víc k tomu říkat nebudu, videí, které skvěle popisují sračky a nelogičnosti, které to pohřbívají, je požehnaně mnoho. Z anglických doporučuji kanál IdeasOfIceAndFire a kanál Preston Jacobs. Z českých kanál Lukas IV. House a ze slovenských kanál House Vinstor. Teď k pozitivům. Řemeslně je to nádherné, kamera a efekty skvělé, naturalistický pocit strachu, chaosu, teroru, utrpení a bezvýchodnosti situace je vynikající. To samé platí pro hudbu. Ramin je pan skladatel. Další věci. Varysova noblesa s jakou se vyrovnal se smrtí. Sice tento charakter dělal občas stupidní rozhodnutí, ale svůj základ si držel až do konce. RIP. Rozloučení Tyriona a Jaimieho. To, co tomu předcházelo a celkový nelogický průběh a následky, které se nestaly, se mi nelíbily, ale samotný dialog těchto dvou byl emočně vymazlený. Rozloučení Aryi a Hounda. Emočně ne tak silné, ale stále to tam bylo, pěkné. Smrt Jaimieho a Cersei. Jejich výskyt v místě úmrtí logický, jejich chemie se rozjela na stejnou úroveň jako v minulých sériích a smrt jako taková poetická, romantická, motiv Petra a Lucie pěkně využitý. Claganebowl. Konflikt začal ohněm, konflikt ohněm skončil. Kruh se uzavřel. Prostřihy a paralela mezi Houndem a Aryou (pády atd.), se mi líbily. A to je vše. Je vidět ten hrubý skvělý základ, který pochází od Martina (Daenerys), na který ale on bude mít čas a jistě ho mnohem lépe vybuduje a nebude žádný náhlý přeskok, jako zde. Ale na tom základu je velká hromada negativ, které prostě nejsem schopen přejít, když vím, jak geniální to dříve bylo. Tento komentář nemá žádnou úroveň. Je to plácání smutného fanouška v jeho emocích, je to rozházené a neupravené. Ale tak se teď cítím a chci, aby to bylo vidět. 4/10. Nadcházejícího závěru celého tohoto eposu se neskutečně bojím. () (méně) (více)

• V 6. sérii (2016) můžeme vidět z Rudé Bašty za Královým přístavištěm kopce, kdežto v tomto díle se za hořícím Královým přístavištěm nenachází nic, jen planina. (Sayko)
  • Emilia Clarke se nechala slyšet, že je znechucena tím, co její postava Daenerys v této epizodě provedla. (Duoscop)