Když jste v něčem opravdu dobří, těžko se vám od toho odchází. Hvězda pornoprůmyslu Elektra Luxx byla na vrcholu, fanoušci filmů pro dospělé ji milovali, teenageři o ní mokře snili, osamělí muži nad jejími filmy… ale nechme toho! Ted už těhotná Elektra jen učí vzdychat domácí puťky na ženských kurzech s názvem „Jak se stát v posteli pornohvězdou“ a hříšnou minulost by ráda zakonzervovala pouze do svých vzpomínek. Člověk ovšem míní, a zvláště pokud je slavný, ostatní mění. Zdánlivě nevinný plán letušky Cory nechat ostřílenou Elektru svést svého snoubence, kterému před tím sama zahnula, strhává lavinu náhod a nabaluje na unavenou sexhvězdu další postavy a události z minulosti. (dopitak)

klida

Není to úplně tradičně pojatý, a tak mi trochu dělalo problémy se s tim srovnat. Když jsem se ale do toho dostal, tak to byl příjmnej oddechovej film se spoustou takovejch příjemnejch úsměvnejch okamžiků. Gugino je krásná, i když je s tou (asi) parukou taková až přehnaná. Olyphant je ve svym skoro-cameu sympťák. Bohužel ale přišly i momenty, kdy jsem se trochu nudil. Jak vždycky řve ta žena Gordon-Levitta, to bylo trochi vykradený z Big Bang Theory, ne? ()

uiu

Sonda do duše stárnoucí pornoherečky. Nemusíte se bát žádných obscéností, neboť ve filmu neuvidíte ani obnažené ňadro. Carla Gugino má za sebou hvězdné období v soft pornu, zjistí, že je těhotná a za zenitem, tudíž si otevře přednášky pro ženy, které se chtějí naučit dát do sexu něco víc, než jen rutinu. Její postava je roztomilá a hodná, takže si k ní nejde ani stvořit žádné předsudky jako vůči lehké ženě. Sice jsou tam epizodní roličky, jejichž smysl moc nechápu (výlet dvou dívek do Mexika), ale jsou tu i cameo roličky, které utkvějí v hlavě (Julianne Moore jako Panna Marie prostě úžasná). Obdivuji Carlu a jednou bych chtěla mít v jejím věku takové tělo :) A Joseph Gordon-Levitt jen třešnička na dortu. ()

Gemini

No, asi takhle - není náhoda, že Sebastian Gutierrez jako režisér nevyplodil podle místního hodnocení nic "červeného", a jako scénárista sklízí stejné "úspěchy". Výjimkou je kraťas Tell Tale, shodou okolností taky s Carlou Gugino - ten ale co do scénáře vykrádá Poea a režíroval ho někdo jiný;) Takže překvapivě komedie ze zákulisí života pornohereček (všimněte si, že nemluvím o pornoprůmyslu), kterou Gutierrez napsal a zároveň natočil, nešlape moc dobře, a nezachrání to ani našlápnutý ansámbl. Úvodní pornonerdí proslov od Josepha Gordon-Levitta a následující scéna s Elektřiným kurzem mě příjemně naladily, mělo to jasně daný styl a spád, ale pak to začalo být takové... divné. Ne že by Adrianne Palicki jako těžce blbkoidní pornoherečka, která už má svého prostituování dost, nebyla se svými od sexu krutě odrazujícími hláškami dobrá, nebo že by scéna s vyznáním Malin vůči Josephovi neměla emoce, ale ty propletence s Timothym Olyphantem a spol. jen zdržovaly od linie s Pannou Marií (která se tu opravdu objevuje, hraje ji Julianne Moore, a bohužel je to dost laciná vsuvka), respektive Elektřiným těhotenstvím. A i ta je v těch vážných pasážích s Elektřinou sestrou z hodně jiného filmu než je Elektra Luxx ve své první čtvrthodince. Závěr je takový řekl bych povinný, s drobet crazy tečkou, aby se neřeklo. Shrnuto a zabaleno, není to žádná tuctovka, ale bohužel je to dost neujasněné a nevyvážené. Sedmdesátka je obávám se trochu moc, takže zůstaneme v modrém pásmu. 60% ()

UncleG

Film, který se v podstatě nedá hodnotit jako komedie... A v tom je právě ta zvláštnost. Elektra Luxx je bývalá pornstar, kterou život smýká sérií událostí "jakoby vystřižených" ze situační krejzyny. A my zjišťujeme, že ty situace v reálu najednou nejsou vůbec vtipné. V týhle rovině to k vylouzení smutnýho úsměvu funguje skvěle. Jenže ono to celé občas tak nějak vypadne z role a v momentě, kdy se Gutierrez pokouší být "konvenčně" vtipnej, začne paradoxně poněkud nudit. A to už vůbec nepočítám přehšel zbytečností a samoúčelnejch what-the-fuckozit, kterejma je tenhle film opravdu přeplněnej. Přestože se to navíc v závěru snaží tvářit skoro až symbolisticky, osobně bych v tomhle konkrétním filmu žádné hlubší poselství nehledal. Možná tam je, ale pan režisér ve mě neprobudil dostatečnou touhu nad tím myslet. ()

hroubek

Elektru jsem viděl jako první(v tu chvíli jsem nevěděl, že je to pokračovaní filmu Ženy v nesnázích) a nějak dvakrát se z ní nadšený nebyl, protože po traileru jsem čekal trochu něco jiného spíše jako Hříšné noci nebo něco na ten způsob.Takže při sledování filmu jsem občas nechápal o co tam jde ale pozkouknutí první filmu je to pro mě o dost přehlednější.Carla Gugino zas podává velmi pěkný výkon a její postava má už nějaký cíl tím pádem je mnohem zajímavější což je jen a jen dobře.Hodně moc se mi líbilo cameo rolička Julianne Moore,vyprávění o Bambině prababičce a potitulkový trailer, který je správně hloupý,vtipný a kouzelný. ()

• Film Elektra Luxx sa natáčal v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Když Charlotta odkazuje na román, který byl zfilmován a roli detektiva si zahrál Alan Rickman, patrně symbolicky odkazuje na film Judas Kiss (1998), který taktéž režíroval Sebastian Gutierrez a jde o jediný film, kde se Carla Gugino a Alan Rickman setkali před kamerou. (IQ Tiqe)
  • Alternatívnym názvom filmu bol Trouble in L.A. (MikaelSVK)