Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MartinezZ

23.10.2010 ~ Retired and Extremely Dangerous. Myslíte, že tím myslím důchodce moknoucí v ledovém vichru a vyčkávající v nočních zimních hodinách na otevření nejbližšího nejlevnější supermarketu? Ano, ti se dají považovat za nebezpečné (obzvláště, když se začnou hádat o místo před stále zavřenými dveřmi). Extrémně nebezpeční ale nejsou. Těmi jsou teprve ti, kteří svůj život zasvětili špionství a tajným službám, Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkovich a další. A stále mají dost sil a kuráže ukázat té povýšenecké nezkušené omladině, že zkušenosti stále hrají prim. ~ Nejlepší oddychovka je zřejmě akční blbost, která ale dokáže zabavit, není trapná a někoho může přitáhnout i faktem, že je na motivy nějakého komiksu, který naštěstí v tomto případě není sci-fi a zřejmě není nejen v našich končinách tolik (ba dokonce vůbec) známý. A tyhle podmínky naši důchodci splňují na jedničku. ~ Bruce je bývalý super agent CIA, dnes s cejchem RED, tedy právě označení vysloužilých agentů, kteří jsou sice v důchodu, ale díky své minulosti je o nich v jistých kruzích známo, že se o sebe dokáží bez problémů postarat. Bruce si takhle žije osamoceně kdesi na předměstí, čas od času mu přijde nějaký šek, který ihned roztrhá a to jen proto, aby mohl zavolat jisté slečně na infolince, vyžádat si šek nový a při té příležitosti si s ní popovídat. A taky doufá, že by se s ní mohl jednoho dne i setkat. příležitost dostane záhy. Jeho poklidný důchod naruší skupinka najatých elitních zabijáků s cílem ušetřit výdaje důchodovému systému. Plán smělý až příliš na to, aby mohl proti Bruceovi vyjít. Netrvá dlouho a Bruce musí zajít k někomu, kdo by mu mohl pomoct. A proč k tomu nevyužít i předem tak trochu domluvené skoro rande. S nedobrovolnou průvodkyní se tak vydává zjistit, kdo má po tolika letech zájem o jeho smrt. Do party se za nedlouho přidávají i další staří známí z let největší slávy, Morgan Freeman z domova důchodců, pošahaný paranoik John Malkovich a dokonce i řada bývalých protivníků. Všichni už mají své odpracováno, což ale neznamená, že ještě nemohou nakopat zadky těm, co se snaží zakrýt dávné prohřešky. ~ Starobní jízda, mohlo by se zdát. Kupodivu je to ale vskutku poměrně peckovní oddychovka, od které se v první řadě čeká akce, existence příběhu je jedině plusem, vtipu, popichování se mezi starými (ne)přáteli a špionských kliček se také divák dočká. Nikdo samozřejmě nemůže čekat, že herci ve svých letech budou metat přemety, přesto jde o velmi dobrý odlehčený akčňák, tzv. Bruceovinu. Bruce a jeho parta akčních kmetů prostě stále má na to, zamotat tajným službám hlavu. Pravdou ovšem, že ten úplný konec si už mohl režisér nechat od cesty. ()

javak810i

"Sometimes things happen". Nářezová žánrovka s hvězdným hereckým obsazením, které rozhodně nepatří do důchodu. Akční scény jsou skvělé, občas sice trochu over the top, ale kdo by si stěžoval. Je zábava je sledovat a špetka nadsázky, se kterou se film nese, to jen vylepšuje. Hudební doprovod umocňuje takový ten badass "feel good" pocit. Pro mě lepší 4* a těším se na dvojku. "Old man my ass!" ()

Vxxx

Parádní film! Za dva dny jdu do kina na RED 2 a tak jsem se rozhodla zkouknout jedničku, jelikož jsem se k tomu za tři dlouhé roky nedostala. Úžasný humor, skvělá hudba, hvězdné obsazení... Navíc film má velká plus. Nevybuchlo jediné auto, a agentka se v průběhu akce přezula z lodiček do pohorek. Konečně někdo poukázal na to, že na podpatkách se prostě běhat nedá! Úžasný. Už se těším na dvojku. ()

Popluh

Důchodcovské "Wanted" s partou užívajících si herců (Malkovich vládne) a stylově natočenou akcí, které dojíždí především na kolísavé tempo. ()

fremy

Pěkná oddychovka, ve které nehraje tak roli důchodcovský věk hlavní protagonistů. Docela bych si užil i druhý díl, hlavně protože mi nejvíce sedla role Johna Malkoviche. ()

Džejkop

Parádní oddychovka, se sympatickými důchodci. Willis pořád vypadá dobře, Freeman mě ještě nikdy nezklamal, Malkovich má o kolečko navíc a docela válí. Helen Mirren překvapila, jakou roli si to střihla, Brian Cox má taky něco do sebe. Z těch mladších, má rozhodně nejvíc navrch Mary Louise Parker, která je charismatická a roztomilá až na půdu, opravdu jo. Samotný přběh sice vyloženě nenadchne, ale to jakým svižným tempem rychle všechno odsejpá už rozhodně ano. RED je vhodný pro všechny ve věkové kategorii od 6 do 99 let. ()

GodComplex

Kdo by byl cekal, ze Schwentke po docela nudne mezicasoprostorove romanci Time Traveler's Wife pripravi takovyhle akcni nasup. Ono by se tedy jednalo o v podstate prumerny akcni film o specialni jednotce. Kdyby ta specialni jednotka nebyla k prasknuti naplnena tak sympaticymi duchodci. Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkovich, Helen Mirren a Brian Cox uplne nehorazne vali a cele je to prospikovane senilnim humorem. Takove tymove akcni Gran Torino. "Do you know what's wrong with this country?".. "They all are trying to kill us?".."Exactly!" 7/10 ()

rockstorm

Po Expandables další akční film s výborným stárnoucím hereckým obsazením. A i tentokrát ukazují, že ještě rozhodně nepatří do starého železa. Morgan Freeman mohl dostat víc prostoru, ale i tak jsem se dobře bavila. Dobré hlášky, skvělá Helen Mirren v pro ni celkem netypické roli, John Malkovich jako správně šílený týpek a Bruce jako nudící se, po telefonu zamilovaný důchodce, kterého je třeba odstranit. Jenže s touhle partičkou bývalých agentů CIA si není úplně radno zahrávat. ()

Lum3n

Setkání důchodců ve filmu, který je stejně zkostnatělý jako jeho hlavní protagonisté. Jsem samozřejmě rád za každý akční film, ve kterém se objeví Willis, ale Red chybí šťáva, náboj, zkrátka něco co by zapříčinilo, že si z filmu budete pamatovat víc než jen Willisovu účast. ()

erased

Od Bruce jsem v RED nic menšího než kvalitní zábavu nečekal. Že tolik prostoru dostanou i ostatní hvězdy je však příjemné překvapení. Je radost sledovat, jak námět dává šanci všem staříkům si jednou a možná naposledy zahrát spolu a ještě si ze svých vlastních rolí udělat srandu. Když tomu všemu sekunduje překvapivě dobrý Karl Urban, to vše doplněno několika geniálními scénami a protřepáno hromadou výbuchů na letišti, nemá si fanoušek akčních komedií na co stěžovat. ()

zipper111

Super! Já jsem se opravdu bavil, film se zdá trošku protáhlejší, ale já jsem minuty do konce rozhodně nepočítal, líbilo se mi, jak si všichni ze sebe dělaj srandu, naprosto okatě, s kamenou tváří a velkým stylem. Malkovich byl naprostej psychouš, taky nejlepší týpek z týmu a velmi mi sedla Mary-Louise Parker, ta se pro roli Sáry hodila dokonale. No a klasicky vysmátej xicht Bruce, kterej si i v těch nejvážnějších záběrech ze všecho utahuje, a při tom naprosot přirozeně, je to klasik. RED srovnávat se srajdou Mr. a Mrs. Smith může leda vocas, tento film má mnohem větší styl, větší nadhled a hlavně skvělé obsazení, které samozřejmě film táhne o několik hvězd dál. ()

Freemind

Jedna ošoupaná hvězdička pro Helen Mirren. Čekal jsem debilní kravinu, ale ne příšerně natočenou debilní kravinu. Fuj. ()

Makky

Hoci vekový priemer tunajšej akčnej štvorky je cca 60 rokov, vôbec to nevadí, práve naopak. RED je perfektná light akčná zábavka, ktorá pobaví a poteší. "Dúfala som, že ma nikto neunesie alebo nezdroguje. A tiež som dúfala, že budeš mať vlasy." ()

gogos

Solidní akce s jemným nádechem střídmého humoru v klasickém příběhu o tom, jak dědek nakope řiť zelenáčovi... Potenciál Freemana je značně nevyužitý, Bruce Willise je sice v roli takové, v jaké ho mám rád, přesto musím konstatovat, že jen v letošním roce nám Willis předvedl už dva lepší filmy... RED není špatný snímek, ale pokud čekáte klasickou nahláškovanou akčňárnu, budete zklamaní. RED je klidná a odpočinková podívaná, která sice nikoho neurazí, ale zároveň ani vyloženě nenadchne... Bohužel ()

blackrain

John Malkovich hrál dobrého blázna a Helen Mirren pěkně nebezpečnou ženskou, která evidentně se zbraněmi nemá žádný problém. Ti dva Bruce Willise s přehledem zastínili. ()

SarumanKo

Ellisovský komiks Robertom Schwentkeom povýšený na solídnu a sviežu dôchodcovskú jazdu, čo je kombinácia celkom paradoxná, ale ku podivu funguje skvele. Svižná réžia hláškovacej akčnej komédie v štýle starých willisoviek sa síce snaží ako sa len dá, no hlavnou devízou RED-u je bravúrne obsadenie a obstojný scenár. Šialený Malkovich, Rusák Cox, elegantná Mirren a sympaťák Willis aj so zvyškom sekundantov (Mary-Louise Parker si svoju rolu vychutnáva do posledného úškrnu) totiž vytvárajú čosi ako fungujúci a sympatický tím, ktorý je základom onoho žánra (a z tohtoročných u A-Teamu fungoval dokonale, kým nad Expendables som ohŕňal nosom). Nesnaží sa to o žiadne senilné žvásty, ale ľahkovážne a moderne, presne ako to mám rád, nakopáva prdel väčšine akčňákov z roku 2010. "Old man my ass!" (80%) ()

Alementina

Natěšená po té, jak to všichni vychvalují, jsem zasedla v kině a těšila se na čistou nekomplikovanou zábavu.... a čekala a čekala a čekala... a najednou byl konec a já si říkala, ksakru, kde tu zábavu ti ostatní vidí??? Za mě průměrný téměř podprůměrný film a nemá to co spravit, žádný extra moment... nic. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)