Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Rakosnicek77

Marný pokus o slavný návrat. Kultu prvního dílu se to nepřiblížilo ani z rychlíku a co se děje týče, tak už jde jen o překombinované vymýšlení dalších a dalších zápletek. Trikově slušné, chvílemi úsměvné, dějově ale velmi slabé. Seděl jsem a sledoval něco jakoby ze stereotypu. Čekal jsem tedy mnohem více :-( Škoda... ()

movieband

Odkazy na předešlé díly tu jsou výborné, některé scény jsou dokonce skoro na chlup stejné, jako scény z předešlých dílů. V tomhle se to Taylorovi povedlo. Důvod proč se mi Genysis nelíbí nastal až po shlédnutí předešlých dílů. Zbytek Terminátorů totiž pracuje s vlastním příběhem, vlastním konceptem. Kdežto Genysis pracuje v dnešní době už klasickým blockbusterovkým konceptem, který spojují určité společné body a tohle Terminátora nikdy potkat nemělo. Jako akční sci-fi je to typická letní hollywoodská jednohubka. Jen kdyby se to nejmenovalo Terminátor. Protože z původně ponuré, krvavé a drsné kyborgské řežby se stalo sci-fi pro děti. Ano, i Salvation si +/- drželo terminátorovský punc. Genysis ho ztratil. 20% ()

Katzenklo

"You're not dead?" - "No. I just upgraded." Z Terminátora jsem měl slušné obavy, neboť trailer působil absurdně trapným dojmem nevydařené taškařice. Večerní návštěvy Slovanské chajdy ovšem nelituji, jelikož jsem si projekci nad očekávání užil. Samozřejmě je to jenom bezduchý popcornový výplach, který z uměleckého hlediska může zaujmout nanejvýš dechberoucími efekty. Není zde dotažená kauzalita ani smysluplnost kompozice celého příběhu, ale mně se to přesto líbilo. Zatímco předchozí Terminátory lze považovat za vcelku vážná akční sci-fi, tento snímek je především komediální. Jde o odlehčenou, nikoli urážlivou jednorázovku pro pobavení. Nemám důvod si stěžovat; byl tam Arnold, Daenerys, J. K. Simmons, a dokonce Doctor Who. Ve výsledku snad o chlup lepší než Jurský svět. ()

italka63

Mně se to líbilo, spousta výborné akce, mělo to švih, vynikající efekty a Arnoldův úsměv byl nepřekonatelný, tudíž trochu nechápu zdejší hodnocení. Co dělat, ale mně ty čtyři hvězdy zkrátka nikdo nevymluví. ()

suicide

Terminátor 5 se vlastně tak trochu snaží o to samé, co Abrams udělal se Star Trekem - restart příběhu pomocí časového paradoxu a alternativní časovou linií. Na rozdíl od Star Treku to tady ani moc nedává smysl a tvůrci se to ani nesnaží nijak extra vysvětlit. A ještě k tomu ignorují to, co se stalo v předchozích filmech. Možná kdyby neignorovali pravidla svého světa a sprostě nevykrádali první dva filmy a nekopírovali to kvalitativně ve stylu 'made in china', byl by to zajímavý restart série, fajn oddechovka a nostalgický návrat k Arnieho 'I'll be back'. ()

Helo

Teď ještě ať se povedou nový SW a bude to naprosto dokonalej nostalgickej rok, páč Jurrasic world se povedl a i tohle se relativně povedlo. Sem tam sice trochu scénáristi obcházeli vlastní fyzikální pravidla, ale jinak se tam pořád něco dělo, akce byla fajná a vlastně jsem se u toho královsky bavil. A příště prosím více prostoru pro Mattta Smithe, páč SPOILER tak ďábelsky sympatickou AI jsem ENDOFSPOILER neviděl od představení EDI v ME. Jo a taky vám příšlo že Skynet = Genisys = Win10? Už jen čekám, kdy mi Cortana vystřelí mozek z hlavy DVDčkem vypáleným z mechaniky. ()

stration

Jako normální akční film to bylo zcela průměrné, zdlouhavé a celkem bez nápadů, ikdyž peníze na tom vidět jsou a celkově bych řekl O.K. Jako Terminátor to bylo slabé až běda. To nemůžete za ty prachy najmout někoho, kdo ty scénáře nepíše na záchodě během obědové pauzy? Celý film provází urputná snaha tvůrců příběh alespoň nějak napasovat na původní Terminátory a je vidět, že se jejich snaha hraničí se zoufalstvím. Jediný potěšil Arnold, který zaznamená pár suprových hlášek a "úsměvů" a na ty roky vypadá furt dobře. Ať tak či tak, nový Terminátor se moc nepovedl a pokud se někdo rozhodne dál mučit tuto sérii, měl by si to sakra promyslet. ()

PogoJoe

3,5/5 || Negativa: Atmosféra prvních 3 Terminátorů je pryč. Některé důležité věci jsou tu buď nevysvětleny, nebo vysvětleny nejasně. Filmu chybí silné a nezapomenutelné momenty či scény. Nevýrazný J. Courtney. Neustálá změna představitele Johna Connora. Pozitiva: Arnold. Emilia. Solidní vizuální stránka. Přehledná akce. Mírné dávky humoru. Zlepšení oproti čtyřce. ()

gegina31

Jeden týden je v modrých číslech, druhý týden v červených. Lidi proberte se, vždyť to bylo naprosto úžasný. Z každého z prvních dílů něco. Scénáristé se v tom dokázali nezamotat a ne jako v Xmenovi. Ani nebyly zbytěčně přehnahé akční scény, jak je v dnešních filmech zvykem (viz. Rychle a zběsile 7). Arnold vůbec nezklamal. On bude hrát akčního hrdinu snad ještě v osmdesáti. :) Malinko mě mrzí, že Johna nehrál Bale, ale Clarke to taky zvládl na úrovni. Takže se prosím vás proberte a nehodnoťte jak kokoti jen proto, aby jste ukálali, jak nejste z každého nového terminátora vysraní. ()

vegetol.mp

Znovu se ukázalo, že filmový kriticí vědí kulový a ty český obzvlášť. Terminátor Genisys totiž rozhodně nedělá sérii ostudu, jak se z recenzí mohlo zdát. Člověk se sice občas může ztratit v časových paradoxech, ale film po něm pedantsky nevyžaduje, aby všechno do puntíku chápal. I když má divák o něčem pochybnosti, vždycky je z děje poznat kdo, proč a proti komu. Příběh je na blockbuster ambiciózně složitej a naštěstí i přehlednej a dle mýho názoru i docela povedenej. Herci jsou taky fajn. Arnold samozřejmě nezklamal a Clark i ta paní z Hry o trůny hrajou dobře. Speciální zmínku ale zaslouží Jay Courtney. Ten mi na rozdíl od ostatních, nikdy nevadil, ale můžu s klidným svědomím prohlásit, že tady byl dokonce skvělej. Reese samozřejmě hraje jinak než Biehn. Především proto, že jednička byla temnej sci-fi thriller, zatímco tohle je klasickej učesanej a optimističtějším blockbuster, kvalitou v pohodě srovnatelnej např. s třetím dílem. Vyvedla se i akce. Je jí dost a co je nejlepší, je naprosto přehledná. Pokud někoho vytáčí třaslavá kamera (zdravíme Elysium), tady se jí nedočká. A ani ty triky nejsou nakonec tak zlý, jak se psalo. Jako fanoušek série jsem spokojenej. TG je divácky velmi příjemnej film, kterej si určitě pustím znovu. ()

JohnMiller

Nemôžem povedať, že by sa mi to vyslovene nepáčilo, práve naopak, miestami ma to celkom prekvapilo, ale. čo čakať keď si tvorcovia ukradli z prvých troch častí to najlepšie, pridali tam niečo zo svojho (a to bolo veru, viac než originálne) A spravili s toho celkom zaujímavú zmes. Problém vidím iba v spracovaní, jedná sa totiž o štandartný Hollywoodsky guláš plní klišé a preto z hodnotením na CSFD úplne súhlasím. Keby to malo troška vážnejšiu a dramatickejšiu tvár, rozhodne by ma to bavilo viac ale Schwarzi potešil. ()

FilmFan24

Po počátečních rozpacích kdy se děj vrací tam, kde to vlastně všechno začalo, jsem se s každou další minutou strávenou v terminátorském prostředí bavil víc a víc... ()

Dont

Za mě lepší než letošní Jurský park, celkově mi tenhle blockbuster sedl mnohem líp. Akčními scénkami je to nabyté, Arnold sice roky nezastaví, ale legrace je s ním pořád a jedna pasáž mi trochu připomínala jistou hru Járy Cimrmana. :-) Jasně, scénář žádná sláva, cestování časem dává smysl pramálo, ale o tohle tu vlastně moc nešlo. Líbily se mi četné odkazy na první díly i zařazení původního hudebního motivu. A Emilia Clarke je sympatická kočka. :-) ()

Eldrick

Film, kde nejlepší momenty tvoří scény, kdy se Arnold sebeparodicky směje, nemůže být nikdy dobrej. Neskutečně trapnej scénáristickej průjem. Impotentní tvůrci se nezmohli ani na to, aby vymysleli něco novýho, jenom trapně kopírujou památný scény. Casting je jedno velký šlápnutí do hovna vedle druhýho. Nebýt tam Arnie, tak kina zejou prázdnotou. Potěší J.K.Simmons, ale nemá tam co hrát, jen jen figurka. 2 hodiny utrpení a civění na mobil, kdy ta píčovina skončí. Nechápu, jak tohle mohl někdo myslet vážně a jak je kurva možný, že James Cameron takovou sračku ještě oficiálně podpořil?!. Ostuda a devalvace odkazu prvních dvou dílů. Zlatá trojka, Vzpoura strojů, ta se nesnažila kurvit legacy, ale naopak uctít. Tohle je jen televizně vypadající škvár pro děti. Srát na 6ku, netřeba vůbec vidět. ()

higuain

Terminátor vždycky obsahoval časové paradoxy, zde jsou ale vyvedeny do wtf levelu, když se časem cestuje o sto šest. O to smutnější je fakt, že je to vlastně jediná složka filmu, která se nějak odlišuje od průměrného blockbusteru. Pár citací Camerona, trocha nostalgie dosažená Arnoldovou přítomností a převážně CGI akce, navíc nijak zvlášť nápaditá. Nic co by nenabízela minimálně další desítka "drahých filmů" ročně. Kdyby aspoň Emilia Clarke ukázala kozy... Ale to by to muselo bejt eRko a nebylo by z toho tolik peněz, že. ()

Tyckin

Je to plné hloupých a zbytečných keců (už jen rozhovor v tunelu před bitvou napoví), snaha o vtipy většinou přichází vniveč (s výjimkou Arnieho úsměvu :-)), nová hudba je naprosto mimo, jak se dostala ta motorka na střechu autobusu snad ani nechtít vědět, zabezpečení celého Cyberdyne komplexu jedním securiťákem dole ve vchodu je dobrej fór, a ta nevýrazná holčina jako bojovnice Sarah Conor - Oh come on! Na druhou stranu jednoznačně lepší než tragická čtyřka, takže koukat se na to dá - ale fakt jen jednou. ()

PP66

Velmi dobrá komedie plná výborných efektů, pobavil jsem se s Dědou:o)) Viděno v rámci Tour po Americe. ()

radomiil

Bez "starýho pohodovýho" Arnolda by nevýrazné ostatní,nepadnoucí role jakýchsi hlavních neschopných představitelů většinou totálně sklouzávaly až do brakové části,především s Jai Courtneyem; narozdíl v porovnání dřívější sympatické sestavy Lindy Hamilton aspol. něco znamenaly=titul takovéhleho charakteru si zaslouží mnohem větší škálu propracovanosti se scénářem a né opačnou tendenci,viďte p.Camerone.Nehledě že mi téměř po celý úsek chyběl překvapivě výraznější hudební doprovod, a vůbec jsem postrádal typicky podkreslený styl úvodních nepřekonatelných částí s ústředním motivem, které jen dotvářeli předešlou výjimečnost sledování! ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka