Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Sa.sa

Děda Terminátor... Mladá Sára a John v jiné realitě... Hlavní poselství filmu je, že budoucnost není daná a Arnold chwarzenegger ještě nepatří do šrotu :) ()

Dext

Nějaká chybička se našla, ale i tak jsem byl spokojený. Příběh je stále dost kvalitní a cením si vtipných scén v podání Arnolda u kterých jsem se opravdu zasmál. Akčních scén je taky dost, ale ne zas přeplněno. Což je dobře. Takže v celkovém hodnocení 76%. ()

kotrlak odpad!

Když si dáte v hospodě výborný jídlo a pak ho vyzvracíte tak ho zkuste znovu konzumovat. Tak nějak chutná stokrát přežvejkanej filmovej trhák....ani "old, not obsolete" to nevytrhne... ()

Bogrant

Nepresvedčivé postavy v nepresvedčivom filme. A navyše úplne v zbytočnom filme, ktorý len motá hlavu divákovi, no sám pri tom tu svoju už dávno stratil. Jediný Arnold to neberie príliš vážne a užíva si každý jeden jeho záber. Kiež by to s takým humorom celé poňal aj režisér. ()

WilWallace

Jeden z těch akčních filmů poslední doby, které mají podle mě problém v tom, že je na ně moc peněz. Jedna akční scéna nabitá triky střídá druhou tak rychle, že už tam nezbývá prostor pro děj. Líbí se mi výběr herců, zejména Arny se za svůj výkon nemusí stydět, ale jinak dlanitá. ()

ZekiZeki

Ukecané. Strašně moc ukecané. Málomluvnost hodných a téměř nemluvnost zlých terminátorů v prvních třech dílech bylo tím, co dělalo terminátory terminátory, tedy neživými, zajímavými. Zatímco tady se žvaní jak v nějaké telenovele a když “zlý” terminátor už po x-té vysvětluje své motivy, tak to fakt nudí. Při vzpomínce na Roberta Patricka v T2 a jeho excelentní minimalistické podání robotického záporáka, je mi z T5 fakt smutno… ()

pan_Bily

Ať je jakej je, mě tenhle díl baví. Jasně, nesrovnatelný s prvníma dvěma, asi i slabší než trojka. Ale u mě si místo našel se ctí. Slabší casting, kromě Arnolda. Jinak ale film sám o sobě dobrý. V kontextu toho, co to je, na jakou ságu navazuje, už je to rozporuplné, jak je ostatně vidět na rozmanitosti hodnocení, a záleží jak je kdo v tomto směru přísný a co si z toho vezme. Mně tenhle díl nevadí. Asi i proto, že po slabém Salvation (který se úplně vymyká), vnesl tento do ságy opět nový svěží vítr, a jak my říkáme, nemusí pršet, jen když kape. Také oceňuji odvážnou dějovou linku s pokusem vzít v potaz měnící se budoucnost s každou cestou do minulosti a reakce na mise v předchozích dílech. I když si musíme přiznat, že ty výsledky nejsou takové, jaké jsme očekávali, tak je třeba vidět, a tady bych s mnohými nesouhlasil, i zárodky toho pozitivního :-) ()

JG9

Terminátor Genysis i když se mnou zhruba 90% lidí nebude souhlasit je docela dobrý film. A ano ten koncept by se dal mnohem více vytěžit a nebo co je moje osobní výtka je špatný výběr herců reálně Sára Connorová v tomhle filmu ani nemá blonďatý,do prdele! Jak můžete zahodit tak základní rys, Kylo vypadal aspoň jako nějaký vzdálený bratranec Kyla Reese z jedničky. Arnold sice dělá debilní vtipy ale jako takovej je docela dobrej. Efekty a aji herecké výkony jsou ok a akce je v tomhle filmu asi nejhorší ze série(nejlepší byli akční scény asi v Salvationu). Celkově hodně super akčňák ale nic průlomového.7/10 ()

alphatown

Zatím nehodnotím, protože jsem viděl kino rip v portugalštině bez titulků. Ale herci se mě naopak líbili. Arnold, Deanerys, Frankenstein a Planeta opic. Vznikla úplně nová časová linie se všemi základními hrdiny. Nejslabší na filmu je režie. Základní řada Terminátora nese genialitu Jamese Camerona a na něj nikdo nemá. Ještě trojka nesla trochu atmosféru, ale u dalších dílů se ji nepodařilo obnovit. Atmosféra filmu je někde mezi Thorem a Divergencí, a to se na Terminatora vůbec nehodí. Alan Taylor byl velmi špatná volba. Nezvládl očekávání. Ale líbilo se mi to více než čtyřka. A scénář taky nic moc. Tak jsem to konečně viděl s titulkama. Dávám tři hvězdy. Za film jako takový bych zklamán dal asi dvě, ale jelikož mám rád Terminátory hodnotím to, že se všechny terminátoří události logicky uplatnili v tomto díle. Napsat ten scénář asi nebylo úplně jednoduché. Docela se mi líbila i základní myšlenka úplně změnit průběh dějin tím, že terminátor vychovává Sáru Connor už od devíti let a že ona zachraňuje Kyla a ne naopak a také, že jsou už připravení na příchod starých Terminátorů. Co se mi ale moc nelíbí je, že film už není pravým terminátořím příběhem. Místo napínavé akce drásající nervy a místo úchvatných terminátořích soubojů se z děje stává složité filozofování nad časoprostorovým kontinuem a alternativními minulostmi a budoucnostmi. No a to jsem tedy od tohoto filmu neočekával. To zdaleka lepší byla trojka. Přece si nepustím Terminátora abych filozofoval nad časovými přímkami. Očekávám od něj nekonečné honičky, výbuchy aut, skřípající kov, lsti, zabíjení a podobné věci. Takže největší průser tohoto filmu je scénář. Sice velmi propracovaný, ale něco mu chybí. Chtělo to buď všechna filozofování nahradit akcí, nebo film natáhnout ještě o hodinu déle a vsunout do něj propracovanou akci. Ale ani myšlenka Johna Connora jako ochránce skynetu nebyla šťastná. Tato část scénáře je naprostý propadák. Connor jako jakýsi superdigitální terminátor je prostě propadák. Lepší by bylo kdyby byl třeba jen zrádce pod ochranou skynetu. Z nových filmů obecně mám letos velmi špatný dojem. Kdyby tak blbé scénáře psali na Barandově, tak ho můžou rovnou vyhodit do povětří. Když už někdo naháže tolik peněz do triků a herců tak proč si nepřiplatí ještě za průměrného scénáristu, tadi tito jsou dobří akorát tak psát varování na cigára. ()

JerryR

Ztrata casu a penez, nic vam to neda. Pokud to ale musite videt, tak se to da pretrpet. Ta holka fakt neumi hrat, ani tady, ani na trunu. Snad by dokazala strihnut aspon nejake porno. Ikdyz to bych asi taky videt nechtel. Jinak Arnie dobry :) ()

luken2000

Nie nie je to James Cameron, ale vcelku v tomto spletitom systéme terminátorov mi to prišlo zaujimavé a zábavné, rozhodne viac ako Salvation, bohužiaľ trošku menej ako trojka. Hudbu by som si tam vedel predstaviť chladnejšiu, to ano, ale celkový dojem pozitívny. :) ()

ReproBoy

Ano, všichni, co tady píšete máte pravdu. Ale v době, kdy vznikají sračky jako Insurgent a Hunger Games (ne, opravdu nejde znovu natočit stejný film jako v roce 1984) je tohle furt hvězda. Arnold hraje Terminatora uplně stejně, jako v jedničce nebo dvojice. Johna Connora by mohl hrát každý jiný uslintanec a zahrál by ho stejně jako Clarke. To je pravda. Ale smiřte se s tím, že lepší remaky nebo prequely nebo sequely už nikdy nebudou. A i když je posledních pět minut fakt na pěst, podívám se na to rád znova, zamáčnu slzičku nad T1 a T2, odsoudím T3 a T4 a zapomenu na ně a podívám se raději na toto. Jsem rád, že tam nehraje zádnej Marcus nebo T-X nebo mototerminatoři nebo ten velkej hajzl co plival oheň. To bylo fantasy, ne Sci-Fi. Těšil jsem se na tenhle film asi dva roky a někdo komu to nepřipadalo dost dobrý mi to nebude kazit. Já jsem si to užil a proto dávám 90%. 10% za Clarka a za těch posledních pět minut. Hawk. ()

Attanasio odpad!

twilight saga s robotama. Strasny, jak dokazou dnes zkazit tak kultovni snimek. Nechapu, jak muze byt prumerne hodnoceni 68%, kdyz v drtive vestsine vsichni davaji dve, tri hvezdy.. ()

Ricks

Já nevím! Obávám se, že všichni zúčastnění byli na drogách, když to točili. Bylo zde víc WTF momentů, než v Jurském Světě a to je co říct. Abych to rychle shrnul... pokud si chcete jít do kina zdřímnout, tak doporučuji, pokud hledáte zábavu, tak zde ji nenajdete. 1* za Emilii Clarke a 1* za Arnolda. Jinak totální odpad. ()

mobiler9004

Výborné navázání na předchozí původní první díl a rozvinutí další alternativní časové linie. Dál už bych jenom prozrazoval děj. Za mě doporučuji. ()

jericho001

Prave jsem se vratil z kina a reknu jen jedinou vec.Wooow.to byla kurva jizda.nevim co se komu neco na tom nelibi ja jsem absolutne spokojeny.arnold tahl cely film a byl famozni.hudba perfektni akcni sceny perfektni proste nemam zadne namitky.pro me jednoznacne nejlepsi akcni film roku i leta a muzete me pranyrovat.zhlednuto dne 8.7.2015 olomouc cinestar ve 3D.PS:po dlouhém váhání jdu s dvěma hvězdičkami dolů bo scénář je jeden velký guláš.Neni to špatný film,ale je tam spousta hluchých míst ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka