Indiana Jones a nástroj osudu

• USA Indiana Jones and the Dial of Destiny (více)

Na Oscara nominovaný Harrison Ford se ve snímku Indiana Jones a nástroj osudu naposledy vrací ve své ikonické roli pohotového a rafinovaného archeologa, aby prožil své poslední napínavé dobrodružství, které ho jako tradičně zavede do nejrůznějších koutů světa. (Falcon)

Diskuze

Castrator

Už sa tu nesnaž toľko sa z toho vyhrabať, normálne si to nebol schopný po prvom komentári priznať, neviem, čo sú to za stupídne móresy, stačilo to normálne priznať a hotovo, nie tu vychcane slovíčkariť a nakoniec to aj tak priznať.

Castrator

Jo, on má jim mám pocit problém s přerostlým egem, kdy si myslí, že jeho ojedinělý názor je důležitější než názor všech (nebo velké části, většiny) ostatních. Nebo má problém s vyjadřováním - tedy, že tak jeho příspěvky působí, i když to tak nemyslí.

jim_clark65

Pokud mi napíšeš, že jsem to napsal doslova, ale napsal jsem to přesně opačně (doslova jsem napsal, že ovlivnitelný nejsi), tak ten, který si to nedokáže přiznat, nejsem já, ale ty.

Jsi ovlivnitelný = doslova napsané, že jsi ovlivnitelný.

Už s tou svou nechápavostí něco udělej. Dík.

na příspěvěk reagoval jim_clark65, Prometheus69

jim_clark65

No, rozhodně budu věřit zprůměrovanému hodnocení mnoha lidí (a o kriticích ani nemluvě) než názoru jednoho očividně zaujatého kolovrátku jako jsi ty a kecům typu "kopa ludí to považuje..."

No ale je to jedno, nevím, o co se tu vlastně pokouším. Mně je sympatická už z trailerů (v té poloze, v jaké tam zřejmě bude) a s tím nic neuděláš, stejně jako já neudělám nic s tím, že tobě sympatická není. Ale to je tak vše. To, že je dobrá herečka, je ovšem fakt, který potvrzují téměř všichni. Asi k tomu jsem chtěl dospět, ty nechceš uznat ani tohle, no budiž. Mysli si, co chceš.

Samozřejmě kvalita herectví a osobní sympatie jsou ale něco jiného. Ty sis to spojil hloupě dohromady.

TheDarKnig

Výborná herečka, ktorá doposiaľ okrem nahovoreného robota v Solovi hrala kde? pár štekov v nejakých filmoch a inak hrala vo svojich seriáloch, kde si písala postavy sama, celé dokopy ju to nejak neoprávňuje byť prezývaná dobrou herečkou.

Zato, že má Fleabag cez 80% ešte neznamená, že je to niečo naozaj dobrého, veď aj napr. Knives Out je tu dosť nadhodnotený, kopa ľudí to považuje za takú feministickú kravinu, ktorá zakladá celý svoj "štyk" na "edgy" vulgárnom a dosť "cringe" humore, čo nie je zrovna niečo svetoborného. V S1 sa temer nič nedeje a S2 sa trocha zlepší ale inak to je stále o tom istom. Všetky charaktery, ktoré mali byť "chybné" a "relatable" boli absolútne "disfunkčné" a otravné, celo to pôsobilo dosť "naťahovano" a bez nejakého cieľa.

Sabrewulf

Tak je to určite najhorší diel série (spolu s 5kou), a či by dal väčšinu dnešných akčných filmov do kapsy? to neviem, niektoré áno, ale žeby to bol až taký "obelisk"? to pochybujem. :)

jim_clark65

Tu nejde o nějaký hype, to jsem nikde nepsal. Ale že většina lidí opravdu už dopředu neodsoudila nového Indyho zrovna kvůli ní, lol.

Spíše naopak, PWB je něco, co film pravděpodobně může ještě vylepšit, protože je výborná herečka. Fleabag byl přijatý většinou diváků extrémně dobře (86 procent i tady na csfd).

Prostě už to nechej tak, nesnaž se svůj omezený názor vydávat za něco víc než co je. :)

TheDarKnig

Ver mi, že je kopa ľudí, ktorým príde PWB odpudzujúca a nie sú dva krát nadšení z jej obsadenia, najmä aj z hľadiska toho, akú má Disney a Lucasfilm "track-record" ohľadne ženských postáv v poslednej dobe, plus PWB tam presne zapadá, ako taká otravná, na silu emancipovaná, vševediaca a "bitchy" ženská postava.

"Hype" okolo nej by som prirovnal asi k tomu, ako ľudia môžu zbožňovať Riana Johnsona, nedáva to zmysel.

Prometheus69

Ako? však štvorka je vraj najlepšia zo všetkých dielov? John Wick mal byť "one & done" ale tak, chytili sa toho a začali to dojiť, celá séria mi príde, akoby si natočil Ramba 1ku a potom ostatné pokračovania boli ako Rambo 3ka (čo sa týka kvality). :)

na příspěvěk reagoval Sabrewulf, Prometheus69

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

krásně vyspoilerovaný... fakt nádhera. Ani jsem nevěděl kdo je tam hlavní záporák... že si to nechám do kina.

No už nemusim. _- z IJ tam jak to vypadá bude tak 20 min... toho objevování. zbytek bude návrat do budoucnosti 5 .

Uživatel Prometheus69 smazal svůj příspěvek.

LexMurphy

LexMurphy (hodnocení, recenze)

Tak Kathleen Kennedy prezradila, že to bude mať 2 hodiny a 22 minút. To bude teda poriadny záhul pre prdel. Ale už sa teším. Pre mňa to bude film desaťročia.

ezop1012

ezop1012 (hodnocení, recenze)

cakam este vacsiu hlupost ako bol jadrovy vybuch a chladnicka, tu toho bude daleko viac. ako som uz minule pisal, posledny indiana jones je z roku 1989, posledna krizova vyprava. cakat nieco podobne v dnesnej dobe politickej a inej korektnosti je nanajvys hlupe

TheDarKnig

Hej, videl som, aká je výborná herečka a hlavne scenáristka, nejaká namyslená feministická "edgy" šou pre ženy po 30tke, ktoré ešte stále nevedia, čo so životom a bio-hodiny im už tikajú = to bolo fakt niečo super. Prirovnal by som ju k Adele Banášovej, obe nesympatické povrchné ženy, ktoré si o sebe myslia niečo viac a nemajú to (namyslenosť/povrchnosť) ako podporiť svojim výzorom, tak to skúšajú nejakým "sebestredným" humorom a "vychcanosťou".

Videl som vizitku PWB a, ako všade pchá ten svoj nos, stačí si pozrieť toho jej otravného emancipovaného robota zo Sola a spolu s jej seriálovou tvorbou si viem urobiť obraz o tom, prečo by som ju nechcel pustiť k žiadnej viac "mužskej" IP, ako je napríklad Bond alebo aj Indy. V Bondovi sa už predviedla s tým jej "script polishingom" a nebolo to bohviečo, pri Indym našťastie nezabrdla do scenára ale stále je v tomto filme podobne v prezencií, ako bola aj pri Solovi, čo taktiež nie je nejaká dva krát super správa.

Ako producent alebo celkovo "content creator" si v podstate vždy, čo najviac "súdený" za svoje aktuálne posledné dielo, a keďže má Kennedy za sebou nie veľmi dobré riadenie Lucasovej IP, tak to potom aj tak vyzerá, že jej nikto nedáva nejakú nádej na zlepšenie, lebo zatiaľ to vyzerá, že sa naplno ponorila do "identity politics" a naplno súhlasím s tým, čo hlásajú v Disney, plus potom, ako to znova celé prebral Iger, to je pre ňu zdá sa celkom dobrá správa, pretože on sa jej zjavne nezbaví. (aspoň, že sa zbavili tej ďalšej kravy Victorii Alonso)

Castrator

No hurá, bolo to také ťažké? a načo si to mám priznať? to ty sa tu len vehementne snažíš to nejak obrátiť, namiesto toho, aby si to hneď po prvom komentári priznal, neviem, načo to bol dobré, ale tak budiš 🤷‍♂️.

jim_clark65

Samozřejmě, že to byl sarkasmus. Ale ty jsi mi předhodil, že jsem to napsal doslovně. Takže si spíš ty přiznej, že jsi napsal píčovinu, zase, a můžeš jít dál ty.

jim_clark65

PWB opravdu je výborná herečka i scénáristka, uznává to téměř každý. Zase svůj osobní bias (zaujatost) nepovyšuj na něco přespříliš důležitého. Tobě nesedne (povrchně kvůli vzhledu.. ehm... tohle je dost debilní důvod, ale budiž), ale to absolutně nic neznamená. Rozhodně to neznamená, že ten film teda neměl vzniknout nebo že bude špatný. Chápeš?

A co se Kennedy týče, jo tam je pravda, že SW kvůli ní (i když neřekl bych že jenom kvůli ní) je v horším stavu (seriály, hry, knihy, komiksy atd. ho ale stále drží nad vodou docela slušně, takže to není až taková tragédie :), ale možná bych si o ní něco přečetl. Má na kontě i mnoho úspěchů z desítek let práce předchozí (např. producentky).

Castrator

Ok, neviem načo chceš teraz toľko slovíčkariť, normálne priznaj, že to bol sarkastický podpich, však si predsa chlap (asi), tak si to priznaj a ideme ďalej. :)

(hodnocení, recenze)

Cece nejak me to neoslovilo. A ta holka mi neni moc sympaticka.

jim_clark65

Vehementně ani nijak nic nepopírám, jenom rozporuju, že jsem psal doslovně něco o tvé ovlivnitelnosti. Pokud ty tvrdíš opak, což jsi dělal, tak mi zkopíruj tu část, kde to doslovně tvrdím.

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Dvojka je hodně fajn. Trojka je ale taky super. Z hratelného hlediska miluju odhazování granátů zpět. Z příběhového je zde mnohem větší zaměření na postavy a děj je takový osobnější. I když se v ní našli části, jako třeba ta s pirátama, která tam byla jen na natáhnutí stoopáže.

Velké plus pak za Charlieho Cuttera, který na mě působil zezačátku jako týpek jen do počtu a nakonec se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav v sérii.

4. díl je pak ale naprostá bomba. Střelba sice není tak dobrá jako v předchozích dílech a chybí odhazování granátů, ale jinak je to naprosto vymazlený díl. Ten vizuál, hudba, postavy, hádanky a hlavně PŘÍBĚH! to vše na té hře naprosto zbožňuju. Navíc je tam jednoznačně ta nejlepší honička v historii videoher.

Castrator

Pardon ale, keď to nevidíš, tak to už neriešme, keď to chceš zahrabať pod koberec, tak kľudne, ale neviem prečo sa tak vehementne snažíš popierať, že je to napísané so sarkastickým podtónom narážajúc na to, že som ja tým ovplyvneným.

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí