V království, kde král jezdí jen na lovy, prosí netrpělivá královna svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta, žijícího nedaleko ve starém rozpadlém mlýně a královně se zakrátko narodí holčička. Malá princezna vyrůstá po boku Štěpána, který je synem královniny komorné a časem se do sebe zamilují. Když vyjde najevo, že královna podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát v den svých osmnáctých narozenin Luciperovou nevěstou, uspořádá král ples, kde se má Štěpánka zasnoubit s princem z jiné země a tak uniknout svému osudu. Jedním z nápadníků je i Luciper, kterého však Štěpánka odmítne. Ten ji zakleje do přízraku, zjevujícího se pak každou noc na terasách zámku. Štěpán se ji rozhodne vysvobodit a pustí se do boje proti peklu. Svou odvahou a především silou své lásky vykoná tři úkoly, které mu čert zadá. Při posledním úkolu svou chytrostí přemůže dokonce i samotného Lucipera a svou Štěpánku vysvobodí z moci pekla. Oba je pak čeká krásný a pohádkový život. (Bontonfilm)

Diskuze

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

bohužel se dneska točí pořád ty stejné ptákoviny pohádky,které nesahají těm starším ani po kotníky,je to děs,nezachrání to už ani žádný známý herec...hudby by se měl chopit Svěrák,Uhlíř,měl by napsat scénář nějaký schopný chlap,a za post režiséra dosadit někoho kdo to natočí kvalitně...čertova něvěsta odpad* Troškovi se povedlo jen pár starších filmů,natočených ještě za komančů - Letající švec,Slunce seno...,Bota jménem Melichar,a Princezna ze mlejna, jinak děs

Mertax

Mertax (hodnocení, recenze)

MartinezZ: Natáčelo se 39 dní a dokonce ani nevyužili rezervní 40. den:))

MartinezZ

MartinezZ (hodnocení, recenze)

Není někde informace, jak dlouho se natáčelo? Tipuji tak maximálně týden + víkend na sestříhání. Troška měl skončit Jahodami 1 a 2 a první Princeznou ze mlejna a poté už za kameru nevstoupit.

NinadeL

NinadeL (hodnocení, recenze)

A jestliže se stalo modou v komentech pripisovat zážitky z kina, tak prosím: v našem sále se často smáli velcí i malí a pokud se děti ptaly, kdy bude konec, tak jenom proto, že sebou neměly pití. Takže tak.

petra8619

petra8619 (hodnocení, recenze)

mě se tahle pohádka strašně moc líbíla. Hudba krásná, kostými krásné a obsazení úžasné. já jsem teda spkojená maximálně... Troška mě nikdy nezklamal a teď opět ne. už se těším, až ji znovu uvidím

NinadeL

NinadeL (hodnocení, recenze)

Ale ne nejstarší, protože nepředpokládám znalost českých filmových pohádek před rokem 1952 ;)

(hodnocení, recenze)

Je to hrůza, nuda. Byla jsem na tom v kině, v půlce se i prťata co seděly vedle mě začaly vrtět, tak jsme se zvedli a odešli v půlce filmu z kina. Není nad STARÉ české pohádky!!!

odia

odia (hodnocení, recenze)

Ne ne ne, na tohle mě nikdo nedonutí se podívat. Pořád ty samé obličeje, příběh stejný jako u všech Troškových pohádek.. A nesympatičtí herci v hlavních rolích.

Gabinecka

Gabinecka (hodnocení, recenze)

Co všichni blbnete? Vždyť to v porovnání s ostatní českou pohádkouvou tvorbou není vůbec zlé. Místy křečovitě vtipné, ale to je přeci Troška.

(hodnocení, recenze)

K téhle pohádce nelze napsat téměř nic pozitivního ( jedinou světlou vyjímkou je pan Karel Němec coby Luciper ) co se týče ostatního osazení nemůžu výběr pana Trošky pochválit ( Laurinová je stále princezna, Suchařípa by se hodil spíše na dřevorubce, ...). Dále mi vadila zdlouhavost příběhu a málo akce, tedy spíše bych řekl, že když už se k nějaké akci schylovalo, Štěpán všechno excelentně a napoprvé vyřešil, pak přišel jeden ohnivý efekt a jede se na další lehký úkol. Pokud to srovnám s ostatníma pohádkama pana Trošky, tak tahle je hodně po nimi.  Pohádku bych rozhodně nedával do kin a bál bych se jí zařadit i na Štědrý večer, chce se mi říct : " Zlatá stará Zlatovláska."

Monoxid

Monoxid (hodnocení, recenze)

e.hawe: Která je to pohádka s tou staročeštinou? Chci ji vidět! :D

e.hawe

e.hawe (hodnocení, recenze)

Podle mě perfektní pohádka zpracovaná stylem s jakým jsem se ještě nesetkala. Novodobé pohádky spíše připomínající horoy mi opravdu lezou krkem. Pohádka byla odjakživa určena pro děti, aby je morálně vychovávala. Tento počin pana Trošky je skvělý. Už dlouho mě příběh tak nezaujala jako u této pohádky. A úpravu v mluvě považuji za snahu přiblížit příběh malým i velkým divákům. Ruku na srdce jak by se vám líbila pohádka, v níž je polovina mluveného slova ve staročeštině?? Pan Troška nezklamal a opět obohatil naši kinematografii.

honajz (hodnocení, recenze)

Nebo by Troška mohl natočit pár dalších balad z Kytice - nějaké tam ještě zbyly. :-)

Monoxid

Monoxid (hodnocení, recenze)

honajz: no a co teprv podle Wildea :D To by se teprv ukázalo, jak umí aplikovat ten svůj humor...

honajz (hodnocení, recenze)

Monoxid: He he... :-) I když - co kdyby to náhodou Troška natočil podle Andersena, že jo? To by pak ale nebylo takové teplé, hřejivé a lidové...

honajz (hodnocení, recenze)

Tak tvůrce plakátu asi spíš opisoval od plakátu ke Stardust...

AndreyCSFD

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

honajz: fakt že jo, kdybych se podívala jenom zběžně tak si to s LN klidně spletu.

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

honajz: to je dnes normální, podobný plagát (koláž pózujících hlavních postav) má dnes 90% filmů...

Honzik.

Honzik. (hodnocení, recenze)

Co se jedná o komentáře typu "další dopad v české kinematografii" s tím nemůžu souhlasit.. Zúčastnil jsem se předpremiéry za účasti herců a přímo Zdeňka Trošky.. A dle mého názoru se tato pohádka bude líbit dětem a to je hlavní. Představte si vánoce a další svátky bez pohádek ZT. Všichni jsme na nich vyrůstali a myslím že je jen dobře že pořád točí kvalitní pohádky.:)

honajz (hodnocení, recenze)

Taky vám ten oficiální plakát přijde hodně podobný plakátu Letopisů Narnie? Jen zkřížený s fotkou z předchozí Troškovy pohádky (kluk holka v profilech proti sobě)?

Elyssea

Elyssea (hodnocení, recenze)

Mně spíš přijde námět velice podobný jako u Pekla s princeznou...

(hodnocení, recenze)

Oskar: ano odmítli, protože měli v době natáčení ordinací a podobných seriálu

(hodnocení, recenze)

Oskar: Jan Dolanský měl původně hrát čerta (roli, kterou nakonec hraje Karel Zima). Jan Dolanský odmítl natáčení z důvodu hraní na Letních Shakespearovských slavnostech 2010.
Já jsem taky moc rád za nové tváře. Oba vypadají skvěle!

Oskar

Oskar (hodnocení, recenze)

geenaa: Nebo je to tím, že mu známé tváře odmítly. Do hlavní mužské role chtěl původně znovu obsadit Jana Dolanského.

(hodnocení, recenze)

Mě se líbí, že Zdeněk vsadil na nové tváře a dal možnost studentům DAMU, aby jsme zase neviděli Mádla, který v pohádce, kterou jsme měli možnost vidět o Vánocich vypadal poněkud směšně. A nic proti Dykům a Kotkům atd, ale proč nedat možnost i jiným, právě proto, že konečně uvidíme taky něco jiného.

bloom

bloom (hodnocení, recenze)

No překvapilo mě, že Zdeněk Troška vsadil z většiny na neznámé tváře.

Jinak se musím zastat luczi, Zeckův první příspěvek (a jeho následující argumenty či spíše snaha o ně) byl tak nízký , myslím si, že takové věci by do slušné diskuze patřit neměly. Ačkoliv filmy Zdeňka Trošky taky nevyhledávám, rozhodně bych o něm nikdy neřekl takovou ubohou urážku a ještě si myslel, bůhví jak nejsem vtipný. Bohužel díky takovým výpadům klesá úroveň diskuze tady obecně.

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková