Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

Brano

Absolútne zbytočný film. S pôvodným X-Men to veľa spoločné nemá. Nepáčil sa mi dej, herci ani celé Japonsko. Bolo to až príliš nezaujímavé a nudné. Oproti predchádzajúcim častiam je to veľký krok späť. Mangold je obyčajný fušer a pri jeho filmoch som zaspával. 2* dávam za úvodnú scénu a záver, kedy sa Logan stretol s Magnetom a Xavierom (trochu mi to objasnilo nejasnosť v X-Men: Days of Future Past, kedy všetci traja spolu spolupracovali). /45%/. ()

Guran

Absolutně zbytečný film o Wolverinovi. Nevím, jestli diváci stále chtějí přídavky o tomto chlapíkovi, nebo z toho filmaři chtějí vyždímat co nejvíce peněz, v každém případě nejhorší film o Wolverinovi. Snímek ztrácí pointu a vlastně i hlavu a patu. Logan je nezničitelný, silně nesympatický a krutý. Hugh a jeho kolegové ze štábu to zde opravdu přehnali. Pořád se jenom mlátí, řežou a střílí, nic nového zde nenajdete, je to jenom ztráta času, pořád jenom ten starý stereotyp, který se furt opakuje. ()

helrohir

Som fanúšik X-menov a považujem ich za jednu z najlepších súčasných comixových sérií. A postava Wolverina je po Baleovom Batmanovi mojou druhou najobľúbenejšou postavičkou na poli superhrdinov. O to viac ma mrzí, že tento film musím označiť za dosiaľ najslabší X-menovský spektál. Príbeh síce nie je najhorší a Wolverinove potýkanie sa s vlastnou smrteľnosťou dáva filmu aj nutnú dávku psychológie postáv, ale celkové prevedenie na plátno je proste priemerné. K dobru pripočítam aj japonské prostredie, ktoré má v rámci comixov punc originality. Ale zmätočný scenár a nevýrazné postavy (hlavne záporná strana) sú dosť silným KO pre ašpirácie tohto filmu. Taktiež sa podľa mňa tvorcom nevydaril záver, ktorý ma fakt sklamal a akcia je síce občas fajn (scéna na vlaku), ale dosť ju kazí strih. Okrem toho zastávam názor, že R-kové pojatie filmu by mu určite pridalo na atraktivite. Tak snáď sa dočkáme v poslednom wolverinovskom filme. 55%. ()

JosefTomas

Wolverine je zranitelnější a samurajové jsou pěkný šmejdi, ale v pohodě. Jen ten rating by mohl být vyšší, ale prý se toho dočkáme v Loganovi. Ps: Prodloužená verze sice nedokáže dovést Wolverina k dokonalosti, ale má pár vylepšených scén, které rozhodně stojí za to a přidělanou krev, která sice nepůsobí kdo ví jak uvěřitelně, ale k Wolverinovi se prostě hodí. ()

WolfIssen

Prozatím nejslabší film z celé dosud natočené série X-Menů. Například se skvělým X-Men Origins: Wolverine se nedá co do kvality vůbec srovnávat. O to víc mi do amerického komixu o Wolverinovi a X-Menech absolutně nesedí nevšední a exotická japonská kultura stejně tak jako třeba skandinávská mytologie do komixového Thora. ()

AgnesDee

Tak si tak říkám, že tento díl Wolverina je až moc podle hollywoodské šablony. Zbytečně moc akce, nesmyslná milostná podzápletka a nakonec velkej CGI robot. ()

Xpojntman

Aneb jak Wolverine - rosomák přes Hirošimu nebo Nagasaki ke štěstí přišel, nebo snad k neštěstí. Dost cool samurajky a samurajové. ()

horor2

James Mangold chtěl natočit film o Hughovi Jackmanovi, který se rozhodne nezastřihnout drápky a má namířeno do Japonska, aby to natřel Pikachuovi, který nakonec nechce být hodný žlutý kamarád :-D ( A to nemyslím teď rasisticky)! ()

subic

Někdo říká zbytečný film, já říkám, že tohle je vlastně jediný díl X-Menů, který mě docela bavil. No bavil, ne zase tak moc, protože nejsem příznivec této série, ale vcelku to šlo. 5/10 ()

ostravak30

Chaotickým natáčením vlastně všech hrdinů Marvelu a X-Menů se v tom už úplně ztrácím. Nedá se držet krok s tím, jak na sebe jednotlivé filmy navazují, jak skáčou v ději - jednou budoucnost, jednou minulost, a už vůbec se nedají držet jednotlivé postavy. Některé umírají, aby se zase objevily, další se objevují stále a přesto v paměti nezůstanou. Problémem je i to, že některé televize v Česku nepouštějí titulky, tím pádem ani potitulkové scény. Série X-Men je typickým příkladem. Já už se úplně ztratil a tak jednotlivé filmy sleduju spíše, abych si odškrtnul další z řady a zhodnotil, zda byl lepší či horší než ten minulý, který jsem viděl. A tenhle horší byl. Akce je sice ve skrze dost, přesto film přináší více otázek než odpovědí a je pouhým olejem přilitým do ohně chaosu, který Marvel léta vytváří. Jak zde někdo poznamenal, bez tohoto filmu by se fanoušci obešli. Nejsem zarytý fanoušek X-Menů ani Avengerů, některé hrdiny Marvelovského světa rád mám, jiné méně. Přesto tento film považuju taktéž za zhola zbytečný, který už tak zamotaný děj nikam neposouvá a neznalému divákovi ani moc nevysvětlí, natož aby paměť osvěžil. Snímek není špatný, ale z průměru podobných filmů prostě nevybočuje, spíše snadno zapadá. ()

mrclTV

Nooo ako to povedať, na rozdiel od vlažného verejného ohodnotenia, sa mne Loganov výlet do Japonska nezdal nejak vyslovene zlý, pre snahy o hlbší zmysel (debatovanie o večnom živote) sa mi hovorené pasáže páčili viac ako tie akčné (ale ani tie neboli na zahodenie, až na občasné výnimky). Nie je to nič, čo by vyrazilo dych, ale na pohodové upršané popoludnie ideálne. Ak občas budete ignorovať nelogiku správania sa postáv a prácu s dejom, ktorá je niekedy na zamyslenie (napríklad - stačí, že vnučka najbohatšieho Japonca v sprievode Logana, "ktorý je so svojou výškou a váhou v dave Japoncov úplne prehliadnuteľný, že" nastúpi do vlaku a už ju nie je schopná nájsť jakuza a o polícii ani nehovorím.....), môže z toho byť pozerateľná chvíľka. Ani tých takmer 140 minút som necítil, všetko odsýpalo celkom svižne. Sayonara. ()

adamix

Vymakaný a nestarnúci Wolverine vo vymodernovanom a horami zaplavenom Japonsku. Človek by čakal, že to bude krvavšie, s tým sa moc Mangold nevyhral, podobne ako s nedostatkom akcie. Bohužiaľ mi ale Logan do tohto prostredia moc nepasuje a aj keby, muselo by striekať všade minimálne toľko krvi ako u Beatrix Kido. Scenár tiež nie je bohvieako úžasný, ale aspoň efekty sa zlepšili oproti predchádzajúcej sólovke. Za mňa 60%. ()

Stifmeister

///   Předem musím konstatovat, že moje recenze bude krapet zaujatá, protože jsem tento film vždycky měl rád. Moje hodnocení je právě takové hlavně kvůli tomu, že velkou součástí příběhu je japonská kultura a prostředí, které jsem vždy miloval. Zbytek příběhu není ničím výjimečný, až na vztah Logana a Mariko, u kterého jsem vždy doufal, že ho tvůrci více rozvinou. Přeci jenom, po ztrátě Jean si Logan zaslouží na ni zapomenout a posunout se dál. "The Wolverine" je dobrým samostatným filmem s úžasným prostředím, dobrým příběhem, skvělými CGI efekty a příjemnou hudbou. Trochu mě mrzí, že se nikdy nezačal plánovat druhý díl, kde by nadále dodrželi tématiku Japonska, vrátili zpět postavu Mariko a ukázali nám další vývoj těchto dvou postav (alespoň dle mého názoru). Bohužel jediné, co nám zbývá, je si tento film připomínat a pouštět ho dokola. |7/10| ()

wallax

Logan a Wolverine. Človek a Zviera. (Zrejme v celom Marvel vesmíre nenájdeme kontroverznejšieho mutanta ako je práve Wolverine.) Človek ktorý má city a Zviera ktoré chce jediné - slobodu. Toto zviera je spútané človekom, ktorý hľadá svoje miesto na zemi, ktorého zvierajú spomienky a city z minulosti mu nedajú spať. Logan ktorý už nechce zabíjať (a v jeho vnútri Beštia - Wolverine ktorý ma na to iný názor). Ale čo vie vojak robiť iné ako poslúchať rozkazy? Čo iné vie robiť samuraj ako slúžiť? Ale aká služba? Komu? Pánovi? Žiadneho nemá (je ronin). Ľudstvu? Hrdinská pomoc či jeho záchrana? Kdeže...jediné na čom beštii záleží je opustiť klietku a nechať sa viesť svojimi pudmi. Všetko čo k tomu potrebuje sú jeho zmysly, vysoký faktor liečenia a...a adamantium. SPOILER: A aj mu toto všetko vezmú...nemajú nič. Ak beštii vezmete všetko, už nemáte čo vziať. Čo Wolverina poháňa vpred je jeho zúrivosť a tú mu len tak nevezmú. Vo svojom boji a hľadaní je Wolverine ochotný obetovať čo príde pod drápy (aj adamantium?). Logan ale nie je ochotný obetovať lásku...a tak sa najväčší boj odohráva práve v jeho vnútri...nájde svoju zlatú strednú cestu? SPOILER KONIEC. Lakovanie kostry adamantiom v The Origins bolo ako natieranie piešťanského bahna na telo dôchodcu na wellness pobyte. Tu naša najznámejšia beštia komixového neba zažíva skutočnú obrodu. Tu sa hľadá a rodí nový Wolverine. A že to nebolo veľkolepé a pompézne ako Man of Steel? No a čo! Že to nebolo temné ako Dark Knight? No a čo! Toto je WOLVERINE! Toto nie je film o tom ako sa dá úspešne zdemolovať celé mesto (hoc k demoláciam dôjde), toto nie je film o temnej politike v tmavom meste (aj keď politické pozadie tu je), tento film má v sebe oveľa viac ako vizuálne efekty, viac ako nabušeného herca ktorému rola sadla ako, ako...no proste sadla, viac ako miliónový rozpočet ktorý za ním stál...toto je príbeh o vnútornom boji s vlastným démonom, o zvierati ktoré drieme v každom z nás, o beštii ktorú spútavame v sebe a chceme usmerniť jej zlosť, o beštii ktorá ale chce jediné..."SHNIKT!!!" vystrčiť svoje drápy... ()

MjrDutch

- 20 minút + 20% akcie a hned by boli 4 hviezdy :) Škoda ze hlavná pointa nebola taká šokezná ako by si tvorcovia priali :( ()

Jarlaxle

No, koukat se na to dá. Ale film je při nejlepším průměrný. Zdá se, že někdo tak úplně nezvládl scénář. Některé postavy by se daly klidně odstranit, protože pro děj filmu byly nepodstatné. Bohužel i ty, které by měly být podstatné, skončily jako nezajímavé a ploché. Prostě se někdo asi bál udělat A) přímočařejší film s jedním pořádným záporákem (tak, jak by si to zasloužil "komiksový film") B) rozehrát nějaké složitější drama, kde by i ty vedlejší postavy měly nějaký význam a prostor. Ve finále z toho je takový mdlý mišmaš. Zkrátka za ty peníze to mohlo dopadnout daleko líp. Pozn. 3D mi přišlo zcela zbytečné, v některých záběrech mi i přímo vadilo. Máznuté pozadí může být velice efektní ve fotografii, ale ve filmovém záběru je to spíš ke škodě. Nevím, jestli to přišlo jenom mně, ale prostě mi to v tomto filmu vůbec nesedlo... ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)