Diskuze

hororwatch (hodnocení, recenze)

Sign: taky jsem na to čučel trochu nešťastně, když jsem zjistil kolik to má a jak dlouho to vyžaduej :D 8gb=8 hodin :-'(

Nicollass

Nicollass (hodnocení, recenze)

Pozrel som si SE a tento film ma neopakovatelnu atmosferu. Genialne hereceke vykony, vazni su zobrazeny genialne a hlavnej predstavitelne nemozem vytknut ani slovo. Davam preto **** !!

Sign (hodnocení, recenze)

Já se o to pokouším už delší dobu ale stáhnout tu speciální je taky deprese

Disk

Disk (hodnocení, recenze)

Je to tak. Scénář se neustále přepisoval i během samotného natáčení a značná část scén skutečně vznikala bez scénáře. Fincher se snažil i v rámci možností natočit osobitý film (a věděl přesně, co točí), bohužel měl za zadkem producenty, kteří mu do toho neustále kecali. Speciální verze (2003), na které se Fincher z pochopitelných důvodů odmítl podílet (proto byly použity jeho zachované poznámky) vznikala z workprintu a mnohé triky proto nevypadají "košer". Jenže tenhle film není o tricích, ale o depresivní a bezútěšné atmosféře. Tady Fincher jasně vítězí. Vykašlete se na kinosestřih (který producenti na poslední chvíli sestříhali bez Fincherova vědomí) a sežeňte si dvouapůlhodinovou speciální verzi. Tady pochopíte správný význam slova "deprese".

podfuk

podfuk (hodnocení, recenze)

Nechci si ted vymejslet, ale znacna cast filmu se natacela bez scenare, takze je mozny ze se animace delali podle storyboardu jeste predtim, nez byl natoceny realny filmovy sceny do kterych se pak ty prednatoceny animace loutky zakomponovali, proto to divny nasviceni, nesedici barvy atp.

Habansz

Habansz (hodnocení, recenze)

podfuk: Presne tak. taky jsem si vsiml toho, ze ze vsech filmu je vetrelec nejhure provedeny tady. A ty pohyby kdyz beha po zdech jsou naprosto otresny

Feidias (hodnocení, recenze)

podfuk: je to možný. Nápad s loutkou byl promakaný. On se ten vetřelec pak skutečně hýbe rychleji a obratněji. Já vlastně nechápu proč ten Vetřelec nakonec není vůbec detailní a vypadá slabý cgi efekt. Nerozumím těmhle věcem, ale je to škoda...

podfuk

podfuk (hodnocení, recenze)

Kdyby to Fincher mohl udelat podle sebe, verim ze by to bylo vyrazne lepsi i vizualne, SE verze se tomu urcite trochu blizi a je znatelne lepsi, bohuzel ta velice spatne zakomponovana animace vetrelce, se prehlidnout neda i pri sebelepsi vuli :(

Nehlede na to, ze vetrelec vypada viditelne jinak v animovany a jinak v clovekem hrany verzi :(

Feidias (hodnocení, recenze)

hororwatch: jj v pohodě nic:). Já jsem si to myslel, ale nějak jsem nevěděl na co to navazuje:))). To bylo jen takové vyjádření názoru už to chápu:)

hororwatch (hodnocení, recenze)

Feidias: kdyby to bylo na tebe tak by bylo před příspěvkem tučně tvoje přezdívka.

Feidias (hodnocení, recenze)

hororwatch: teď jsem to nepochopil. Jestli je to reakce na mě tak já jsem vizuálu nic nevytýkal...

Sign (hodnocení, recenze)

hororwatch: tak to s tím přibližováním to dělaj lidi co si na každém filmu MUSÍ něco najít, věřím že takové znáš, když chceš tak vždycky filmu něco vytkneš, to znám moc dobře

hororwatch (hodnocení, recenze)

zapomněl jsem dodat,že jsem si na filmu( asi 4x jsem to viděl) špatného vizuálu nevšiml a neměl jsem důvod si film pozastavovat, přibližovt apod.

hororwatch (hodnocení, recenze)

já bych si se špatnym vizuálem a kdesi cosi ani hlavu nelámal. to dělaj buďto ti, kterým se film nelíbil a ani neví pořádně proč, tak šťouraj aby něco našli. nebo druhá skupinka co se věnuje detailům, ale ta to neudává jako sekundární důvod pro sražení hvězdiček.

Feidias (hodnocení, recenze)

No nám se s bráchou původně nelíbilo to zasazení na vězeňskou planetu a jen 1 Alien. Přáli jsme si vidět víc z Alien univerza jako asi spousta lidí. Jenže s odstupem času to vlastně nebyl vůbec špatný nápad a ten film je vizuálně i příběhem zajímavej.

Sign (hodnocení, recenze)

hororwatch: je taky fakt jak píšeš, ono se musí aji ta atmosféra umět pochopit, pak to s tebou už jede

Feidias (hodnocení, recenze)

Sign: vždycky jsme na tu trojku nadávali a pro mě to byl naopak poslední díl, který jsem viděl, ale teď jak jsem to po letech dal znova tak se mi to líbilo hodně.

Sign (hodnocení, recenze)

Všechny Vetřelce miluji a k tomuhle cítím nostalgii ze všech nejvíce protože to byl můj první skouklý, ale je fakt že v momentě ale těch je tam opravdu jen pár, kdy je vetřelec ukázaný na počítači, to mohlo být opravdu lepši... Jinak ostatní jeho záběry kdy to byla reálná bytost (tedy loutka nebo maska) to byla opět úžasně hrůzostrašná bytost

Feidias (hodnocení, recenze)

rounen: jo tak to souhlasím. On to asi nebyl úplně špatný nápad použít loutky, protože ten vetřelec se pohybuje rychleji a obratněji, ale taky mi to v některých scénach nesedělo a líbil se mi spíš ten klasický styl, jak tu víc lidí píše. Vetřelec tu hraje skoro druhý housle...

rounen (hodnocení, recenze)

Feidias: no měl jsem namysli vizuál Vetřelce, v podstatě vždycky když se pohyboval, nebo byl na záběru, tak mi to v HD přišlo jako by to byl nějaký duch, hodně nepovedené...

Feidias (hodnocení, recenze)

Žralok: aha díky. Ale stejně to vypadá dobře:)). Zvěnčí to vypadá dost velký a i jak tam pak lezou různě těma šachtama tak mám pocit jako kdyby to byl fakt velkej komplex, takový tovární město, nebo si to alespoň tak představuju.

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

Feidias: Byla to vězeňská kolonie. Když to zavřeli tak tam zůstala jen tahle hrstka vězňů, doktor a dva dozorci jako dohled.

Feidias (hodnocení, recenze)

Rounen: k tomu vizuálu. Když jsem na to včera znova koukal tak jsem si říkal, jako je to hodně jiný od tý jedničky, dvojky, vypadá to jak kdyby to bylo točený v nějakým bunkru, ale fajn vlastně to není špatný, je to trochu jinak pojatý, jakoby méně sci-fi (myslím tím stylově jiný vůči jedničce a dvojce, protože jsou zdá se mi vizuálně podobnější), ale reálný a zajímavý prostředí. No jenže pak koukám na film o filmu a vidím, že oni to celé postavili. Ty sety vypadají neuvěřitelně reálně na to, že to prostě postavili ve studiu. A měl bych jednu otázku, jelikož jsem to viděl včera a nechce se mi na to koukat znova. Baví se tam v nějaký scéně, že tam předtím žilo víc lidí, navíc tam jeden ten jouda najde "zapomenutá" cigára. Já jsem v english nestihl jestli to předtím byla normální "mining colony" nebo to byla vždycky vězeňská kolonie? Protože rozpadající se mining colony s těma jeřábama na začátku už mě taky přišla o poznání zajímavější než vězení.

rounen (hodnocení, recenze)

Feidias: když člověk chce, tak tento díl vnímá jako vydařený, jenže Fincherovi nevyšel jenom vizuál, nic víc, vše ostatní je super...

Feidias (hodnocení, recenze)

Snažil jsem se zjistit a zajímalo mě nakolik se Fincherovi líbil ten scénář a co jsou jeho nápady (repsektive s čím souhlasil a s čím ne), ono už se to asi zjistit nedá. Vždycky jsme tohohle Vetřelce hanili, ale zajímavý je, že teď po zkouknutí Můžu, kteří nenávidí Ženy, což je super film jsem ocenil i tohohle Vetřelce a už jsem tak nějak víc chápal jakým směrem se snažil vydat. A taky jsem mezi tím viděl hodně akčních filmů a tak mě méně akční trojka přišla k chuti. Je to zajímavé jak se názor časem mění a odsouzený film najednou už není tak odsouzený:).

rounen (hodnocení, recenze)

Disk: celkový ne, jenom v trojce a vizuál Vetřelce, to je všechno

Disk

Disk (hodnocení, recenze)

rounen: Pochopím, že máš problémy s digitálním vetřelcem. Ale říct, že celkový vizuál je špatný, je jednoduše hloupé.

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?