Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Diskuze

Uživatel tomas.malo smazal svůj příspěvek.

Helo

Tak to asi máš štěstí, že existuje google translator, který vždy překládá "dobře". Že to nebyl překlad "dobrý" ve smyslu "povedený", je ta jediná věc, která je u překladu titulků k filmu relevantní :).Nauč se chápat text. :)

těším se na tvoje další "HOWGo" :D

GigaPudding

Slovo "dobrý" ale nabývá více významů. V tomto případě byl význam ten, že to bylo přeloženo dobře, čili bez faktické chyby. Že to nebyl překlad "dobrý" ve smyslu "povedený", to už je věc druhá. Nauč se chápat text. :)

A teď už vážně HOWG nebo jak se to píše.

Helo

Přesně tak, jde o "celkovej význam" toho vtipu, který je špatně, protože to s tím "dobrým" překladem přestává být vtipný :).

Nauč se trošku chápat text :)

na příspěvěk reagoval Helo

GigaPudding

Nejde o slovo, jde o celkovej význam a ten je přeloženej dobře. Jen to v tom překladu ztrácí ten vtip. Nauč se trošku chápat text :) A už konec řečí, zase s tebou debatuju o kravinách, jako vždy :D

Helo

přesně tak, znamená to přesně to, co to znamená, a když někdo přeloží vtip tak, že "zabíjí to ten vtip", tak to znamená, že je to špatně navzdory tomu, že nějaké jednotlivé slovo je na tom přeloženo správně :)

na příspěvěk reagoval Helo

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

"Samozřejmě, že je dělal on. Poslední dobou jsou Fukovy překlady tragédie. U Deadpoola zabil spoustu vtipů a stejně tak i teď u Suicide Squad."

"Chápu, proč to tak přeložil. Chtěl to nějak vysvětlit českým divákům, to je v pohodě, ale ta hláška pak ztrácí tu údernost. Je to přeloženo dobře, ale zabíjí to ten vtip..."

O Fukových překladech se vyjadřuje s despektem, včetně překladu k SS.

Dále napsal, že hlášku přeložil dobře, ale že ztrácí údernost a zabíjí to vtip.

To pro všechny, kterým dělá problém pochopit těchto šest jednoduchých vět;-)

Nejlépe se s tím popasoval Lacike, což je asi Slovák. Ne moc dobrá vizitka pro Čechy;-)

GigaPudding

To znamená přesně to, co to znamená. A hlavně to znamená, že skutečně napsal, že to přeložil dobře, takže tvé tvrzení je mylné. Že je tam nějaké "ale", to už je pro podstatu věci, čili zda napsal či nenapsal, že je to přeložené dobře, naprosto irelevantní. :)

S TwoFacem souhlasím mimochodem.

TwoFace (hodnocení, recenze)

JazzCZ

Jako "Trojúhelník, vole!" Chápu, proč to tak přeložil. Chtěl to nějak vysvětlit českým divákům, to je v pohodě, ale ta hláška pak ztrácí tu údernost. Je to přeloženo dobře, ale zabíjí to ten vtip...

na příspěvěk reagoval Lacike

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

proto sem u Deadpoola ani nečetl titulky, hm a jak sem sám zjistil v angličtina mi docela jde

(hodnocení, recenze)

TwoFace

Nad tím jsem taky kroutil hlavou. Nejenom že píše dementní recenze, ale dělá i dementní překlady.

TwoFace (hodnocení, recenze)

Samozřejmě, že je dělal on. Poslední dobou jsou Fukovy překlady tragédie. U Deadpoola zabil spoustu vtipů a stejně tak i teď u Suicide Squad. Dostalo mě, jak Deadshotovo "triangle, bitch" přeložil jako "trojúhelníková strategie čehosi". Není divu, že se pak nikdo nesmál, přitom ta scéna sama o sobě je docela vtipná.

na příspěvěk reagoval JazzCZ

Helo (hodnocení, recenze)

Je vlastně pravda, že na PG13 maj do filmu povolený použít 1x slovo "fuck" nebo si někdo dělal srandu? Myslím, že jsem to tenkrát četl u nějakýho komentáře k Xmen: First Class, kde je Logan vyfuckoval. Z toho si pak někdo dělal srandu, že ten limit na fuckování nechali vyplácat Wolverina.

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Prometheus69

Protože to nikdo neříkal, ale bylo to napsaný na tom "představovacím" přehledu. :)

Jak už někdo říkal, pro amíky je daleko horší, když ve filmu ženská ukáže prdel, nedejtebohové prso, než když někomu useknout končetinu. Je pravda, že co se násilností týče, tak některý přístupný filmy docela překvapujou tím gore, u jiných jsou zase posraný nechat ukápnout byť jen kapku krve.

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Puxina

No když si vzpomenu třeba na poslední xMen... lidi staženi z kůže a zbaveni masa, lidi zapuštěny do stěny, Garova výbavička... to jak sejme ty policajty... :D

Tak má PG-13 opravdu hodně velký Rozptyl. :D

PG16 jsou pak už ty sexuální scény kdy hrdina ukazuje sprosté gestikulace a holí zadek přímo do kamery. :D

Na druhou stranu v SS taky krve zrovna moc neteklo a fungovalo to i tak docela drsně dobře. Třeba ta RE scéna z násilnou transmutací a podobně.. :)

Nejhorší PG13 příklad brutality ve filmu předvedl DC BvS kde se studio bálo i vyrazit někomu blbej zoubek. :)

(hodnocení, recenze)

Sweat55

Tak jo. By mě zajímalo kterej kretén zase dělal český titulky. Vůbec by mě nepřekvapilo kdyby to byl ten dementní retard fuka.

na příspěvěk reagoval TwoFace

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?