John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

chlievik

Úvod je trošku gýčový, to skôr nemusím, ale rýchlo sa prejde k veci, čo je tiež znakom komerčného filmu, ktorý sa musí rýchlo zapáčiť, zápletka je jasná a priama, od začiatku, preto sa film rýchlo stáva emocionálnym, a človek ho sleduje potom so záujmom. To sú negatíva, a možno tiež to, že je to nervák, adrenalínový film, čo ja tiež nemusím. Nemám rád, keď si film musím stopnúť, aby som sa ukludnil, ale inak je to veľmi zaujímavý film. Trošku filter vadí, čo je teraz v móde. Nepochopil som obsadenie hercov, Liam Neeson? Čo on tam? Chcel snáď priniesť svoj názor na Ameriku? Možno. Olivia Wilde? Hoci tá hrala dosť dôležitejšiu úlohu než Oskar Schindler :) takže to som pochopil. Možno bol Neeson niekde nablízku, tak si chňapol úlohu, a možno aj sympatizujem, keď veľkí herci berú malé úlohy, aby niečo zdelili, alebo preto, že niekto kto zo štábu je kamarát. ;-) Zaujali ma aj dve piesne, ktoré sa mihli vo filme, obe od Mobyho. Nervák, ktorý sa nekončí dramaticky, ale ďalším z viacerých plusov je, že sa skončí trošku prekvapivo, s tým gombíkom... :)) Ale inak pekná vecička na nedeľné rodinné poobedie, nie na večer, lebo s rozbúchaným srdcom si ísť ľahnúť spať nie je môj štýl. Krásne je tiež posolstvo, že sa dá ukázať fuckera nespravodlivosti, a tupým policajným americkým hlavám. Poliši sú všade tupci, možno nie všetci, aby sa niekto neurazil. Dávam príjemné 4 hviezdičky, možno by sa hodili 3 a 3/4, alebo 3.66, ale zaslúži si to aj 4. Len jedno slovo ako kritiku USA : Amerika je už hrozná krajina dnes, americký sen je dead, spravodlivosť nie je, a všetko je tak kontrolované, že celý národ vo svojej bezpečnosti totálne zdegeneroval. USA je asi prvá krajina v top ten kde by som naozaj nechcel žiť, je to skurvený fašizmus, ktorý ňou hýbe, a nie je náhoda, že nadpriemerne inteligentný človek, a dokonca aj nadpriemerne inteligentný Američan, je znechutený z toho, ako hlúpo tam funguje systém polície, spravodlivosti aj politiky. Umenie je znamením doby, a film je akýmsi zrkadlom spoločnosti, v ktorom človek môže vidieť nerovnosti pokrivenej, buď grotesknej alebo uhrovitej tváre systému. ()

medveed

Zkušený režisér a scénárista Paul Haggis, natočil povedený "klasický" thriller, ve kterém vše funguje, tak jak má. Pro mne splněná očekávání. 85%. ()

Lukkyn

Slovo remake je často synonymem slova zbytečný!!!Vypadá to , že tento snímek je vyjímkou potvrzující pravidlo. Originál jsem neviděl a ani neuvidím. Ne , že bych neměl rád francouzské filmy a jásal nad vším co přijde z USA, ale Russela prostě nikdo v téhle roli nepřekoná a už vůbec ne (dle fotek z filmu Nevinná) nějaký nesympatický frantík. I hodnocení obou filmů mi dává za pravdu. Russel zvládá bravurně dvě mouchy jednou ranou - roli hodného taťky od rodiny , ale také bouchače a drsňáka , který udělá vše co je v jeho silách, aby dostal ženu z basy. Celý film působí uvěřitelně a ikdyž tušíte , že to skončí šťastně , máte neustále strach o hlavního hrdinu a právě za to dávám plný počet. ()

james11

I když mi první půlku filmu připadalo, že se Russell zasekl na mrtvém bodě, tak to pak pěkně rozjel. :) Já si film rozhodně užil. 80%. ()

Mr.Hackels

Celkově zábava. Hezké obsazení a vystupňované napínavé momenty až do konce. Co ale celý film sráží, je to, jak je posledních cca 30 minut přitaženo za vlasy. Všechny náhody (a není jich málo) pěkně zaklapnou do sebe a podávají ruku plánu v místech, kde jsou trhliny. Škoda, mohlo to být mnohem výš. PS: Dabing Russela Crowe otřesný! ()

leonskennedy

Pěkný remake francouzského filmu Nevinná.Je to ,ale akčnější,ale určitě ne lepší.Scéna kde ˇučitel Croweˇ okrade drogové dealery byla ale zbytečná a těžko uvěřitelná. ()

Pythonator

Povedený remake. Russell Crowe je lepší než Vincent Lindon a zabijte mě, ale Líza Banks mi příjde lepší a hezčí než Diane Kruger. Amíci doplnili film o nějaký ten zajímavý zvrat, trochu ho natáhli, ale jinak sprostě kopírovaly celé scény včetně některých dialogů, což mi přišlo opravdu ubohé. A hlavně ta jakože civilní roztřepaná kamera mě srala. Mohl to být velkofilm, točit to třeba Ridley Scott, ale takhle to drží na čtyřech hvězdičkách jen posila od Liama Neesona a třešnička na dortu Olivia Wilde. ()

gizi

Příjemná podívaná, která celkem šikovně a dlouho udržuje diváka v napětí. Je to prostě povedené, o něco víc než průměr. 75%, 8.4.2016. ()

ostre_pero

Viac ako dve hodiny som takmer nedýchal! Jeden z filmov, pri ktorom nevnímam okolitý svet, a po ktorom si poviem, že takéto diela sú pre mňa plnohodnotným prežitím voľného času. ()

mdf

Viděl jsem nejdříve Tři dny ke svobodě a pak francouzský originál Nevinná.Je to fakt věrná kopie originálu,ale je zde vysvětlená zápletka v garáži a připadalo mi to o něco svižnější a lépe natočené.je k pousmání vidět ty samé scény,potažmo dialogy,ale natočené někým jiným. ()

Tezuka

Když mi babička po zhlédnutí vyprávěla děj tohoto filmu, přišlo mi to jako jedna z nejlepších dějových zápletek co znám. Když jsem si jej o den později pustil sám, tak mi došlo, že ten potenciál tu byl velký, ale zůstal hodně nevyužit. Vlastní představivost určitě vyvolává ty nejdivočejší představy, ale přiznám se, že tady jsem byl trochu z konečného výsledku zklamaný. Hodně podstatných prvků bylo opomenuto a v těch akčních situacích šlo mnohem více přitlačit na pilu, aby ten útěk člověk opravdu prožíval. Policisté působili jako amatéři, když několikrát nepoznali prchající vězeňkyni, odsouzenou na doživotí, aniž by byla nějak maskovaná a nedokázali je ani zadržet na letišti, což by měl být základ informovat všechny obsluhy letišť v zemi. Přesto všechno mě to však bavilo a Crow s Banks dobře oživili celý film, proto budu zaslouženě hodnotit 4. ()

kodwin

Horší než Nevinná, ale pořád dobře koukatelné. Slabší čtyři, škoda horší první poloviny, ve druhé už všechno bylo, jak má být. Chyběla mi Diana Kruger, pro Elizabeth Banks bych do toho rizika asi nešel:) ()

Skylwalker42

Nečekaně dobrý film s perfektním Russellem. Ten hraje opravdu brilantně. Věříte mu každou možnou emoci. A do poslední chvíle nevíte, jak to vše skončí. Druhý nejlepší "útěkářský" snímek po Uprchlíkovi. ()

Kivis

Dolů, nahoru, nahoru, dolů, nahoru, dolů, nahoru, dolů, dolů. Kvallita snímku v jednotlivých pasážích obrovsky kolísá. Na to, jak nereálný příběh je, se až příliš snaží vše vysvětlit, odůvodnit, ale tím se tu paradoxně vše jen zdržuje a stejně příběhu neuvěříte, protože i přes to vysvětlování potřebuje hlavní hrdina až příliš zásahů štěstěny. To už ten čas mohli autoři věnovat třeba hlubšímu vykreslování psychologie jednotlivých postav nebo nadupanější akci. Takhle je z toho miš maš, kde je od každého trochu, ale od ničeho dostatek. Výsledná chuť je tedy přes pár výraznějších soust poněkud mdlá. ()

Sa.sa

Napínavý film, který nenechá odpočinout až do konce... Je otázkou zda to by to šlo, ale proč ne ;) Ten konec s "nastraženým" pytlem byl fakt dobrý i to vyšetřování na konci co se dělo ohledně vraždy, jen je škod, že Policie nebyla tak aktivní předem :/ Jen by mě zajímalo co by dělal s tím knoflíkem.... ()

Bogrant

Nadštandartne zapeklitá kriminálka, ktorá nemusí byť tak jednoduchá, ako sa môže zo začiatku pozdávať. Haggis umne pracuje s napätím, vystavuje hlavnému hrdinovi do cesty rôzne peripetie, ten ich však zvláda asi rovnako, ako Crowe svoje herecké umenie, totiž bravúrne. Len jedna osobná maličkosť - neviem, či zrovna manželka s podobizňou Elizabeth Banks stojí za také riziko... ()

vinducha

Akčňák. Remake 2 roky starého originálu a moc příjemná podívaná. Který manžel by tohle pro svou manželku udělal. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona