Reklama

Reklama

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část

  • USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 (více)
Trailer 2

VOD (1)

Bella Swanová a Edward Cullen se konečně vezmou. Svatba je nádherná a jediný, kdo s ní nesouhlasí, je Jakob. Po svatbě pár odletí na svatební cestu. Edward vezme Bellu do Ria de Janeira, projdou se městem a pak jedou na malebný ostrov, kde jsou jen sami dva. Bella přemluví Edwarda, aby se spolu milovali. I když má Bella po těle modřiny, je šťastná. Edward se však cítí špatně. Po 14 dnech na ostrově Bella zjistí, že je těhotná. Okamžitě si sbalí věci a odletí spolu zpátky domů. Bella poví svému otci, že si dovolenou prodlužují, protože se necítí dobře. Jakob si o Bellu dělá starosti, nechce, aby byla proměněna v upíra. Jde do domu Cullenových. Bella má velké břicho a vypadá nezdravě, plod v ní roste velmi rychle a hrozí, že ji zabije, ale ona se ho nechce vzdát. Bella musí pít lidskou krev, aby mělo dítě potravu. Jakob je rozzuřený, je mu jasné, že Bella zemře. Jeho smečka se rozhodne plod zabít dřív, než se narodí. Jakob varuje Cullenovi. Carlisle, Esme a Emmet se musí vydat na lov, protože už dlouho nikdo z nich nic nepožil. Bella upadne, praskne jí plodová voda a zlomí se jí některé kosti. Rosalie s Edwardem dítě vyndají císařským řezem – je to holčička Renesme. Pak Bella zemře, Edward do ní vpíchne svůj jed. Samova smečka zjistí, že Bella zemřela, a napadne dům Cullinových. Carlisle, Esme a Emmet se vrátí právě včas. Jakob chce dítě vzít, ale do holčičky se vtiskne. Dá tak vědět ostatním vlkům, že Renesme je jeho chráněnkou, a tím ukončí celou rvačku… (TV Prima)

(více)

Videa (46)

Trailer 2

Recenze (934)

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Prvá a druhá časť bola natočená štýlom, ktorý mohol ukojiť jedine skalného fanúšika ságy, trojka už začala vyzerať trochu k svetu (vlastne viac než len trochu) no a prvá 1/2 štvrtého dielu sa trojke minimálne rovná, ak ju náhodou aj neprevyšuje. Každopádne, skóre bolo dorovnané a nenastal úpadok kvality - a to je podstatné. Námet je samozrejme prostučký ako dvojdielne puzzle, ale spracovania sa Billy Condon chytil naozaj úctyhodne. No a svadobné príhovory snáď ani nemá cenu komentovať.. najmä ten Emmetov a Charlieho.) ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// V tom filmu se vůbec nic neděje. Nikam to nesměřuje, je to jen jedno dlouhé a nudné svatební video se špatnými herci, divnou líbankovou vsuvkou, nepovedenými triky a akčně nedomrdlým finále. Nic víc, nic míň. Jak je ale vidět, i tenhle materiál může někoho bavit....bohužel jsou to také lidi, kteří nad teaserem na posledního Batmana prskají, jaká to bude "kravina". Každopádně hudba to zachraňovala a myslím, že nad některými hláškami jsem se i zasmál, 2* by tedy měly být adekvátním ohodnocením, no ne? ()

Reklama

hladass odpad!

všechny recenze uživatele

Protože jsem to ve slabé chvilce slíbil, vzal jsem na tenhle kus (i přesto, že všechny předchozí díly jsem hodnotil jako odpad) kolegyni do kina... Jediné, co si z dvou hodin naprostého utrpení pamatuju je, že se nedokážu udusit vlastním jazykem a spáchat tak tichou sebevraždu... No, než příjde do kin poslední část, mám ještě rok, abych se to naučil... ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Muhaha! Ještě pořád mi tak úplně nejde na mozek, že někdo může natočit film o líbánkách nějakejch dvou lidí, kde chybí jakejkoliv dramatickej oblouk, a nejenom zaplnit sály, ale taky vytřískat z toho prachy a navíc tomu říkat film. Takže první půlka je o tom, jak se Bella češe na svatbu, jak se líčí, učí chodit v botách, jaký má šaty, co má za šperky, jak si to představuje, jak se to nakonec stane, kdo všechno přišel, co tam kdo řekl, pokračuje se na líbánkách, kde se děje asi stejný hovno. Teda vlastně dojde na ničivý, destruktivní sex, haha, vedoucí k dalším dlouhým debatám na téma: ubližuju ti, měl bych odejít - ne neodcházej, jedině tím mi můžeš ublížit, jsem tak šťastná, modřiny a zlomeniny při sexu mi vůbec nevadí - no tak jo, smažem to a hupsnem na to zas pod vodopádem. Ve druhý půlce, kdy konečně nastoupí "DĚJ", je to konečně taky zase stará dobrá twilightová zábava. Lautner projevuje emoce až z toho potí krev, Pattinson se tváří obvyklým způsobem "ta škumpa v kalhotách pekelně svědí", Bella lapá po dechu a koulí očima, zbytek rodinky zarputile svítí jak lampionky. K tomu přičteme scénku hodnou oskarové nominace, pracovně pojmenovanou "vlkodlačí sněm", kde se vlci lidskými hlasy domlouvají na příští akci, něco jako Příběhy ovčí babičky pro odrostlejší. Snad nikomu nezkazím zábavu, když si zaspoiluju na téma porodu v závěru filmu, co svou nápadnou podobností s jatečním postupem při klubání vetřelce ve filmu, kde se 80% stopáže jen zamilovaně toká, vypadá neuvěřitelně bizarně. Ale zábava to byla! Nemůžu se dočkat, jak to všechno dopadne! ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Není v tom předpojatost. Lidi (i ne-lidi) mají právo se zamilovat, tokat ostošest a chovat se jako idioti. Ale proč o tom proboha točit čtyři filmy? 4 a ½ nenavazuje na nadhled a údernost Sladeovy trojky, bohužel není ani tak srandovně pitomá, jako dvojka. Nejblíže to má k prvnímu dílu, nedospělé milostné tragédii, kterou oceňují především emočně nevyzrálé adolescentky, které se v hlavní hrdince zhlédnout jak v naleštěném zrcadle. Že si navíc v tak dějově vyprázdněném bijáku budu několikrát klást otázky, které mi zodpoví asi jen knížek znalé obecenstvo, to je na pováženou. Nemám tu ságu rád pro její „životní postoj“, mám ji rád pro tu naivní filmařskou nablblost. Tohle je ale regulérně nejhorší díl. ()

Galerie (95)

Zajímavosti (34)

  • Ve scéně na líbánkách u vodopádu, kdy Bella (Kristen Stewart) skáče Edwardovi (Robert Pattinson) na záda, je vidět, že má na nohou tenisky. Ale když o několik vteřin později s Edwardem skočí do vody a potopí se, už je nemá. (Stirek45)
  • Stephenie Meyer, autorka celej upírskej ságy, sa rozhodla stať producentkou posledných dvoch pokračovaní, ktoré sa natáčali paralelne. (Greenpeacak)

Související novinky

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (více)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (více)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (více)

Reklama

Reklama