Nalimator

Začátek je naprostá šílenost. Časem si člověk zvykne a začne ho to i bavit. Jde to z akce do akce, až to člověka začne trochu nudit. Taky protože ví, že to dobře dopadne. Je tam spousta efektních vychytávek, to zase jako jo. Ale dost je jich zbytečných, ale nemá cenu nad tím přemýšlet. Uvažuji i o 4* za toho kytaristu, škoda, že nedal nějakej riff od AC/DC. ()

migele

o příběh tu moc nejde. jako v původní serce. Kostýmy , provedení, kamera luxus. Hlavní postava paráda a křováci taky. 4* ()

Olafsson

Nevim jestli je to tim že jsem neviděl původního Maxe a nejsem tudíž echt fanda filmu... Ale tohle mě nevzalo... vůbec... Pitomina bez nápadu, přišlo mi že se dívám na takovou drsnější verzi gay parade průvodu... Líbilo se mi obsazení těch pár luxusních modelek... Tom Hardy je super herec ale tady byl nemastnej neslanej... nulovej... ()

vipeerr

Hardy a Theron, výbuchy jak od Baye, namakaní magoři a parádní buchty. Aneb reklama na remake někdejšího Gibsonova trháku zmáknutá na 1. Ale film sám o sobě už na 1 podle mě nebyl. Na takovou 2jku s odřenýma ušima. Hardy který na mě v každém filmu působí jako mírně retardovaný, nesympatický drsňák si nemohl přát lepší scénář. Jeho role by se dala sepsat na dvě A4 protože za 120minut filmu toho opravdu moc nenamluví..Theron je nádherná i bez ruky a bez vlasů, svojí roli zahrála bravůrně. Ano, nemá u mnoho dialogů více než Max(Hardy) ale její výrazy a mimika mluví sama za sebe. Sečteno podtrženo, akčňák pro dospělé pojatej v PG 13 stylu tedy bez krve a hambatých scén. Já starého Maxe neviděl, takže pro mě to bylo jako skok do neznáma, dalo mi zabrat pochopit oč vlastně kráčí a poskládat si z hromady té akce nějaký závěr ale ve finále jsem vlastně dobře bavil. Film Vám díky množství akce nedá šanci odtrhnout oči. Na mě sice až přespříliš výbuchů všeho druhu, ale oceňuji auta která nebyla počítačově zhotovena ale opravdu ztlučena přímo pro filmové využití. Za mě 8/10 tedy 4* ()

Solverino

WOW! Skoro celou půlku jsem jenom zíral s otevřenou hubou! Tak to je kurwa akční jízda! Chci ten matroš, co hulí Jirka Mlynář, to musí bejt bomba! ()

Mr_Moon

Naprosta vizualni pecka!!! Film paradne slape a ty hluche mista pal to cert. Hardy tam hraje tezkeho vedlejsaka a cekal sem ze bude vic drsnejsi i ty zenske tam delaji vetsi peklo asi fakt hraj jen krevni vak . Theronka naprosto pekelna zenska. Snad se z toho nestane nejaka WB zdimacka na penize.... Co asi prinese dalsi dil? ()

Jason69

Stylová audiovizuální akční jízda, která je spíš efektní nežli nějak příběhově silná. Nápadité prvky, nadupaná auta, monstetrucky a kdoví co ještě ve formě stylizované postapokalyptické atmosféry, to vše lze najít v této šílenosti, která je blockbusterem se vším všudy. Ale nakonec po všech těch skvělých recenzích a hodnoceních jsem očekával ještě něco víc. 75% ()

Vanguard77

Znáte ten pocit, kdy spatříte v kině titulky k filmu a říkáte si, že trailer na youtube byl v podstatě už celý film a ten zbytek ani nestálo za to vidět? Tak na konci Maxe zažijete přesný opak. Celý film je jeden obří trailer, narvaný až po okraj geniálními akčními scénami a atmosférou tak hustou, že by se dala krájet. Každé zrnko písku ucítíte na vlastní kůži, sešlápnutý pedál Vás zamáčkne do sedačky a budete si užívat tu zběsilou jízdu. Ano, příběh by se dal shrnout v jednom kratším odstavci celkem jednoduše, ale dvě hodiny kupodivu nejsou pro tenhle film nijak moc. Tak jak se někdy pokoušejí "umělečtí" režiséři servírovat divácky nepoživatelné blafy a nutí nás litovat každou minutu, kterou jsme promrhali sledováním jejich výdoblitků, tak George Miller předvedl, že se dá sázet i na jiné prvky než na příběh a stejně diváka úžasně vtáhnout až za plátno. Škoda, že jsem film chytil v kině až později a patrně už nedostanu příležitost jej vidět znovu na velkém plátně, protože tady bych skutečně neváhal. ()

Raagash

Nebýt nudné patnáctiminutovky uprostřed filmu, jednalo by se o jasných 5*. Hudba, akce, casting, vše špickové. Takhle by nějak měl vypadat každý akční film. ()

The_Peach

Celkom v pohode film. Že by som bol z neho nejak hotový sa nedá povedať. Parádna bola Charlize Theron aj s tou jednou rukou. Byť Sean Penn, tak by som od nej chcel, aby ten war-paint nosila aj doma. ()

Blenny

Starej Mad Max mě nikdy moc nebral a když jsem viděl trailer na tohohle, tak mi přišlo, že to bude megapíčovina a nebudu tím ztrácet čas. Nějakou náhodou jsem se na to ovšem dostal do kina. Ano. Je to megapíčovina. Ale stylová a hardcore jak to má být . Spektakulární nářez. Velké překvapení a velmi povedené. Klobouk dolů před Millerem. ()

bohhous22

Všichni,kteří milujeme film jako milník nebo jako poctu či jako absolutně přelomovou lahůdkovou záležitost....Jsme si naprosto jisti,že tento skvost,ze kterého bude jistě mnoho filmařů těžit ještě dlouhá léta,je pro nás natolik originální a odzbrojující,tolik inovativní a brutálně nečekaný,že mu patří čestné místo vedle přelomových děl jako Aliens,Terminátor 2 nebo Matrix!!!The Dark Knight tedy zatím nepřekonán,ale to je u tak vysoko nastavené latkyak i t beze sporu nádhera a né potupa. ()

Phantasma

Ale tak, nakonec proč nedat ty 4. Na Šíléném Maxovi se mi vždycky líbily masky a u tohoto dílu to má ještě depresivnější nádech než u Bojovníka silnic. Možná až příliš bojových scén, ale když si to publikum žádá, budiž. Nakonec .... co dnes není mainstream ? Největší psycho byl stejně ten kytarista :-D ()

Bazinga2563

Ne ne ne ne ne ne fakt se snažím, abych našla zalíbení 1* za efekty, kameru 1* za modelíny 1* za Furiosu a kostýmy ale všechny jsou v podstatě ze slušnosti a aby se neřeklo. NENÍ FILM pro patnáctky, co hledají pointu?! Neusnula jsem díky skvělé pizze v mé puse, svijanech a bleskách za plátnem// Filmový víkend 2015 ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi