Honzeek95

Proboha, co toto zase bylo.. Šílená hovadina, toto se naprosto vymyká myšlenkám zdravého rozumu. Poslední dobou se snaha tvůrců o vytvoření nejoriginálnějšího filmu v historii stále více stupňuje, po Kingsmanovi přichází toto bláznivé road movie. Je sice pěkné, že oba filmy se věnují aktuálním problémům lidstva (jedno riziku přelidnění a druhé je z utopické budoucnosti, kdy na Zemi téměř došla voda), ale to, jakým stylem jsou tyto myšlenky prezentovány je přinejmenším pochybné. Narozdíl od Kingsmana je tento film naprosto stupidní, bez noblesy Kingsmanovi vlastní a s minimem děje a dialogů. Je to vlastně taková nekonečná jízda, ale je to naprosto O NIČEM! Devadesát procent, to je snad zlý sen, tady v té republice už snad fakt fetuje každý! A poslední poznatek, myslel jsem si, že vzhledem k primitivnosti tohoto snímku zde občas hlavní postavy sem tam pronesou nějaký vtipný gag, ale opak byl pravdou, Mad Max si drží kamennou tvář Terminátora. ()

Itar

Absolutní masakr. Sedněte si, vypněte mozek a nechte se znásilnit atmosférou a parádním vizuálem. Nikdy bych nevěřil, že film může snést dvě hodiny ve stejně frenetickém tempu. ()

Paldiny

Už dlho som sa na nič tak netešil ako na nového Maxa a ten panchart nesklamal. Predstavte si to najvyprahnutejšie miesto našej planéty s tými najškaredšími ľuďmi planéty a to všetko pod taktovkou bizarne zmýšľajúceho Boha. A je to práve duchovný otec pôvodnej trilógie čo rozpútal jeden šialený roadtrip, z ktorého razí smrad motorového paliva a z plátna sa sype tona piesku na nič netušiacich divákov. Hlava nehlava sa tu reže v mene odchytu uprchnutých dám v bielom. To v daný moment zatieni potrebu po vlastníctve čierneho zlata, aké je dôležitejšou komoditou než pitná voda. Bláznivé tempo si prakticky non-stop šľape do plných, predvádza nezabudnuteľné akrobatické čísla pod krčiacimi sa plechmi a len s jedným podradením rýchlosti iba dokazuje v akej sile sa k nám Maxo vrátil. Ten na plátne moc nenahovorí rovnako ako ostatní zúčastnení, za ktorých poväčšine hovoria skutky či pochybná motivácia. Najväčším frajerom bol jednoznačne démon s gitarovým plameňometom, ďalšou silnou zbraňou výber hudby, ktorá neraz dostávala do tranzu. Neprístupný rating na seba často neupozorňuje, ale keď príde naň čas je cítiť, rovnako je to aj s 3D efektom, ktorý sa stal len nadbytočným luxusom, čo sa pripomenie až v samom závere. No čo je podstatnejšie, že je Fury Road dosť možno kandidátom na najlepší akčný film poslednej dekády, už sa neviem dočkať blu ray verzie s odpovedajúcimi decibelmi. ()

aLPaC

No tak já nevím. Normálně bych na film, kterému dám čtyři hvězdy pěl chválu, ale vzhledem k těm zdejším 90% jsem asi měl až příliš přehnané nároky. Což o to, akční jízda, vizuálně dokonalá a odlišná (stejně jako loňský John Wick) to je, ale v podstatě kromě jízdy v poušti tam vlastně nic jiného není. Vadilo mi, že Max v podstatě není moc důležitá postava, o jeho předchozím životě se nic nedozvíme, stejně jako u jiných hrdinů. Když už na nějaké dialogy přijde řeč (což je asi 3% filmu), tak nezaujmou. Celkově mi pak stopáž připadala strašně dlouhá, na to, že se příběh nijak extra neposouval. Docela bych chtěl vidět, kolik řádků měl scénář, moc asi ne. Nechtěl bych ale zbytečně pyskovat, jelikož jak říkám, čtyři hvězdy si to rozhodně zaslouží, herecké výkony jsou totiž excelentní (Hardyho mám rád ale moc mile mě překvapila vynikající Theron), kamera senzační a některé vychytávky a detaily božské. ()

Lionheart

Druhý díl na steroidech. Perfektně natočený (hlavně ten střih a zvuk) a místy překvapivě emotivní - nečekal jsem, že v tak nabušené akční jízdě tam Miller nacpe tolik emotivních scén. Ale na konci jsem nebyl tak v rauši, jak jsem asi čekal, že budu. 100% akční film, který se nevyplatí nevidět v kině. ()

.baris.

Vizuálně "krásná" (rozuměj skvěle udělaná) šílenost, která absolutně postrádá jakoukoli logiku. Šílený Max balancuje na hraně snesitelnosti (ne, že bych od něj čekala zápletku jako ve Willu Huntingovi, ale alespoň něco by to chtělo - děj je tady opravdu poměrně velkou slabinou) a má spoustu nedostatků (pro mě osobně třeba to, že to není Pýcha a předsudek, a tím pádem se nedočkám scény, kdy v ranním mlžném oparu kráčí Mr. Darcy ke své milované Elizabeth :D ), ale v kině jsem byla zařezaná do křesla a ani jsem nepípla (teda skoro, zas abych nekecala - kdo mě zná, tak ví, že dvě hodiny jako úplně mlčet nedokážu). Bavili mě bráchové lorda Voldemorta páchající hromadný (něco jako) kamikaze za doprovodu šíleného řevu hlášky z Avataru (tedy, alespoň český překlad jí odpovídá). Bavila mě Charlize Theron, která je taková kočka, že i umazaná, ostříhaná a se zalepeným okem vypadá líp než všechny ostatní herečky, co ve filmu hrály. Bavila mě i vlna mrazu, která mi přešla po zádech, když Charlize padla uprostřed pouště na kolena.. A bavil mě kytarista s dovednostmi Slashe. Znovu už sice tenhle film asi vidět nemusím, ale jsem ráda, že jsem Maxe viděla na velkém plátně. Jakákoli jiná projekce by pro mě byla ani ne polovičním zážitkem. A jak psal POMO, záběr na hlavu zvedající se z písku je TOP! ()

Bingos

Kdyby mi někdo třeba ve třinácti letech řekl, že někdy v životě uvidím film s takovýma koulema, pošlu ho do prdele, stejně jak Jehovisty sedmého dne s celým tím jejich Santou, zárukou pasivního přijmu a zvětšením penisu na úroveň Petra Hapky. Ale rok se s rokem sešel a já byl svědky toho jak George Miller narval všechny mé klukovské sny do jednoho filmu, který nemá nejmenší hluché místo a je vypiplaný do maxima po všech stránkách. Nechce se mi vypíchávat jednotlivé aspekty, protože chci jít spát před pátou hodinou ranní, ale kdyby vám do rozkroku napálila lokomotiva je to oproti kinoprojekci nového Maxe neškodné zašimrání. Nekompromisní filmařina - vize vykoupená krví, potem a benzínem - samostojný kult. ()

Gray Wolfman

příběh u tohohle Maxe je jako v pornu. Je tam, ale není vůbec důležiltý! Tohle je prostě zběsilá jízda od začátku do konce a to je potřeba si uvědomit. Nečekejte proto nějaký rozmanitý děj a svezte se s nimi, určitě nebudete litovat ()

IvoB

Nemám slov. Znáte ty chvíle, kdy si v těch velkých blockbusterech najdete určitou epickou scénu, kterou si pak pouštíte pořád dokola? Tak Mad Max: Fury Road je takto vlastně celý film. Kdybych zde měl napsat, co se mi všechno líbilo, v podstatě bych jen suše popisoval většinu filmu. Co naplat, že je příběh primitivní, moc rozumného dialogu zde těžko pohledáte, a že se to vlastně odehrává jenom v holé pustině? Stejně nemám chuť známku snižovat. Mad Max si vytváří vlastní kategorii, ze které možná nebude mít řada mravokárců radost, ale ve které zcela exceluje. Podtitul nelže – opravdu se jedná o vydatnou šílenou jízdu od začátku do konce. ()

tterez

Celý film jsem si říkala "WTF???" Je to přehnané a ještě přehnanější, ale je pravda, že dvě hodiny utekly jako voda a ani jednou jsem se nenudila. Občas jsem se musela šokovaně odvrátit, ale jinak mě to přitahovalo jako magnet. 65% ()

lucijelucije

Takovou vzpruhu jsem opravdu potřebovala. Já Maxe zbožňuju, už v osmdesátých to byl borec, někdy větší, někdy menší, ale vždycky ten příběh a akce stála za to. Ovšem tenhle Max, ten to všechno vykoupil. Naprostá vizuální bomba, akce, od začátku do konce. Jízda, která byla započata v prvních minutách skončila v posledních sekundách. Tom Hardy nezahrál snad ještě tak autenticky, jako teď. Hudba doplňovala naprosto geniálně každou neřest. Samozřejmě, ten kdo čeká nějaký smysluplný příběh, ten se nedočká, jenže tahle věc, není psychodrama, je to zvrácený postapokalyptický metal!!! ()

Shimargh

Mokrý sen! Má to jen jednu chybu a to tu ,že to trvá jen dvě hodiny, vydržel bych se na to dívat týdny....vizuálně dokonalé, hudebně jakbysmet , no a ty bizár nápady! Kult! Chci novou trilogii! Rez, benzín, chrom, no a ty stroje! ()

Káronoš

Stylizace, kamera, drajf, tajůplný hrdinové, akční sekvence, neustále trvající akční sekvence, masky, kostýmy, noční záběry, futuristická víra a ztvárnění... je to cool je to nářez a otočky si to drží skoro pořád před bodem varu. Jen mezi tím "plným plynem" všechny akční sekvence splynou v jednu dlouhotrvající a člověk si po odchodu z kina už ni nevybaví půlku děje filmu. Nějak v tom roztřiku tekutýho dusíku do krabice soleného popkornu tvůrce zapomněl na jedno podstatné ochucovadlo - duši. Do kina paráda, lze jen doporučit. ()

Lefty86

Zběsilá cesta to je přívlastek který sedí jak prdel na hrnec. velká honička půlku filmu tam a velká honička zpět. Tři hvězdy se mi zdá málo ale čtyři zase moc o to víc. Jinak na vypnutí a jedno zkouknutí pro mě zábavný, víckrát to už vidět nepotřebuju a ani nevím kolik to má společného s původním Maxem, to jsem neviděl nic. ()

Darth Maul

"Keď svet padol, každý z nás bol nejakým spôsobom zlomený. Ťažko povedať, kto z nás bol šialenejší. Ja alebo všetci ostatní..." /// Výdatná filmová jazda, ktorá ihneď po svojej premiére zaslúžene nadobudla ikonické postavenie. Dominuje jej predovšetkým rýdza akcia zasadená do úchvatných scenérií, no svoj priestor dostali aj výborné postavy (všetky majú čo ponúknuť, húževnatá Furiosa, zamračený Max i zamilovaný Nux) a dialógy (je ich máličko, ale každý jeden má silu a myšlienku). Mnohí filmoví fanúšikovia si mysleli, že toto bude posledný výdych staručkého Georgea Millera, avšak opak je pravdou. Je to život zachraňujúca transfúzia ubitému akčnému žánru. Vrecko plné novej, poriadne okysličenej krvi. ()

Schuldiner odpad!

Mohl by mi někdo vysvětlit, co je tohle proboha za VYPÍČENOU PITOMOUČKOU DEMENTNÍ ULTRA-KOKOTINU??? To vypadá, jak kdyby to točil ten idiot Bay. Vždyť je to úplně debilní! V každym detailu. Půlhoďky jsem to sledoval, tedy čtvrtinu, málem jsem si ukroutil oči, takže dál..asi do půlky to hrálo už bez většího zájmu, asi do osmdesátý minuty jen zvuková stopa, a pak to bylo nadobro zastaveno. Teatrálnost všech hereckých účastníků je úplně směšná (zvláště těch, co tam maj zanedbatelnou roli), to bylo úplně první, kvůli čemu jsem téměř hned věděl, že to nedokoukám.. Charlize Theron mam hodně rád, něco jsem s ní přeci jen už prožil, ale tady si mě fakt nezískala. Ale ona za to nemůže. ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi