slovan1

Přemyšlivý thriller s výborným Gyllenhaalem v čele. Nekončící smyčka v honbě za teroristou, kdy pokaždé náš hrdina najde nové vodítko a zároveň se snaží vymanit z pod kontroly. Chytré, neutahané a scénaristicky na výši. ()

insurgentes

Když je celý princip filmu vysvětlen slovy: "Ono to asi funguje líp, než jste si (vývojáři programu) mysleli", tak je něco špatně, protože to se ve vědě naposled stalo možná takovýmu Pasteurovi. A vůbec je to celý blbina. ()

Cejny

Mohlo to být i za víc, mělo to na víc. Scénář to chvílemi docela solidně pomíchal, ale nakonec se mi s odstupem všechno ujasnilo. Určitě je to zajímavý námět a kdyby někdo namítal, že je závěr přitažený za vlasy, tak s ním budu trochu souhlasit. Na druhou stranu bych mu ale řekl: "...vždyť je to přeci sci-fi ;-)" 75 % ()

sedm.1

Kdyby si Zdrojový kod uchoval styl a úroveň zápletky z první poloviny po celou dobu, šlo by o nadprůměrný a velmi působivý snímek. Tento sci-fi/thriller totiž začal hodně zajímavě, zápletka byla originální a napínavá a měla parádní spád, atmosféra byla vybudována velmi působivě a mělo to zkrátka celé našlápnuto ke spanilé jízdě s velkým, překvapivým finálem. Jenže se tak nestalo. Vše důležité se totiž odehrálo z ničeho nic již po zmíněné polovině filmu a najednou nebylo co dál řešit. Děj se okamžitě začal plácat na místě, vše se zpomalilo, napětí úplně zmizelo, z thrilleru se stalo drama, začlo se hrá na emoce (???) a především následné jednání většiny postav mi přišlo zcela postaveno na hlavu. A ke všemu se ztratila i logika, která byla tak skvěle na začátku nastartována. Velká škoda. Příjemným osvěžením Zdrojového kodu je jinak samozřejmě Jake Gyllenhaal, který je jako vždy hodně sympatický a přirozený. Ostatní se pak hodnotí docela dost těžko, protože tohle je především Jakeův film a další postavy mu vlastně jen přihrávají. Zdrojový kod zkrátka považuji za promarněnou šanci, moc dobře to začalo, bohužel tomu ale brzo došel dech, a to především vinou totálně nedotaženého scénáře. ()

Michelle75

Zdrojový kód je film, který si po celou dobu udržuje stejně svižné tempo . Navíc herecké obsazení je velmi příjemné. Nejsem mistr v dedukcích a tak nebudu rozebírat jestli něco dávalo nebo nedávalo smysl,ale i pro mě to bylo podáno vysvětlitelně a tak jsem ráda, že film, který mě svým tématem spíše odrazoval mě nakonec příjemně překvapil. ()

prasacimor

Zábavná, ľahko stráviteľná jednohubka, ktorá veľmi neurazí ani na logiku zaťažených jedincov, ale ani nenadchne, kde tri sa javia trochu málo, ale štyri by určite boli veľa. ()

Firebug

Mé hodnocení mezi 3*a 4*, ale vzhledem k předešlému snímku pana Jonese a k potencionálu, jaky Source Code (SC) měl se nakonec přikláním k té první variantě. S filmem Moon má SC mnoho společného. Zejména budování atmosféry a výstavba příběhu. V obou případech nevíme ze začátku téměř nic a působí na nás kouzlo tajemna, které se vzápětí rozpadne a divákovi je doslova vysvětleno o co jde... //od teď trošku spoiler// Konec je pevně daný (smrt a v SC navíc odhalení atentátníka) a protože je každému jasné, jak to skončí, drží vás u snímku "jenom" precizně budovaná atmosféra a nadstandartní herecké výkony. A kdyby to takhle skončilo, byl bych mnohem spokojenější, ale uměle nalepený naivní závěr nejen že zkrátka nesedí, ale zpětně podrývá kvality celého snímku... a to je velká škoda. Zajímavé komentáře: J*A*S*M a kiddo._____ ps: Hlavní hrdina dostal hodně zajímavý job, kde si může užívat krásy života, jednat beze strachu z následků a k tomu zachraňovat životy miliónů lidí a přesto si radši vybere smrt? Já bych to na jeho místě bral všemi deseti... ()

mikulíšek

Na hromnice o den více ovládané jako Avatar, Assassin's Creed z časů dneška. Problém vidím v tom, že by zdrojový kód mohl fungovat lépe, kdyby byl povídkou z Krajních mezí, kde nás stopáž nutí ignorovat detaily, a nebo naopak kdyby byl film o něco delší (nebo jinak strukturovaný), abychom dostali více odpovědí než zavádějícíh otázek. Vysloveně nesympatičtí mi byli všichni kromě hlavního hrdiny a Goodwinové. Celkový děj sice dává smysl, ale postavy se chovají dost kontraproduktivně, takže podivná rozvleklost zabijí všechen potenciál. < SPOILER: Pokud někdo chystá další útoky, pak logicky nemůže být ve vlaku, který vybuchne, ale spíš vystoupí na stanici předtím, tzn. hrdina se dlouho snaží o nesmysl, nehledě na to, že by nemusel být ve stejném vagónu, což také nikdo neřeší. Místo aby Goodwinová poskytla informace, 'co, jak a proč', přičemž jí nikdo nebrání lhát, tak plácá něco o nedostatku času. Jak je možné nastarovat alternativní realitu někoho z koho evidentně po výbuch moc nezbylo a proč zrovna jeho. Hlavní hrdina nezkusí ani jednou z vlaku prostě vystoupit a jít si po svých, aby zjistil co se stane, nebo dokonce vlak evakuovat, nenechat ho dojet na místo, nebo bombu z vlaku vyhodit atd. />> Na celovečerní film je všeho tak nějak málo a je to málo přesvědčivé. ()

solskjaer

Jedinečný thriller. Oceňuji především dokonalou atmosféru a originalitu, která se Zdrojovému kódu nedá upřít. Gyllenhaal byl opět výborný a celý film mě dokázal "bavit". Pokud máte v plánu pustit si tento film je nesmírně důležité nevzdát to po prvních minutách sledování, ale to uvidíte sami... Mimochodem vůbec jsem nepochopil, proč má film tak přihlouplej název ? ()

OughJay

První hodina, kdy Gyllenhaal hledá atentátníka, byla pro mě, jako pro fanouška alternativních realit, vážně libová. Člověk chtěl vědět víc a víc a napětí by se dalo krájet. Pak ale teroristu objevili a najednou se scénárista začal starat spíš o to, jak udělat kvalitní happy end. Začlo bejt sucho, všechna šťáva vytekla. Spacifikování toho atentátníka ve skutečný realitě bylo najednou až moc snadný a začlo se bojovat o budoucnost Coltera Stevense, ke kterýmu, ač Jake Gyllenhaal zahrál zase na jedničku s hvězdičkou, jsem si nevytvořil až takovej vztah, aby mi na jeho osudu nějak extra záleželo, kor když vlastně krad život někomu jinýmu. Je to sci-fi a téma paralelního světa je tak ošemetný, že si ho každej může vysvětlit po svym a nikdo mu do toho nemůže kecat, co je nesmysl a co ne, takže samo sebou že si tu člověk párkrát položí otázku 'proč?' a 'jak?' a nedostane se mu na ní odpovědi. To všechno beru. Co Zdrojovýmu kódu ale neodpustim, je ten hollywoodskej konec. Měli ho nechat zemřít. Ve všech realitách. Tečka. ()

civrss

Zajímavé, opravdu velmi povedené dílo. Duncan Jones vytvořil akční, sci-fi a zároveň velmi citlivou podívanou, kde se emoce nijak melodramaticky nepodbízí, ale příjemně a přirozeně vyplynou. Velice sympatické hlavní postavy, v čele s vynikajícím Jakem Gyllenhaalem, který je vlastně celým tahounem snímku. Režisérovy stačily vlastně jenom dvě scény, a přesto dokázal udržet pozornost diváka po celou dobu. Nenacházel jsem žádné rušivé elementy. Zajímalo by mě, zda-li pokaždé těch 8 minut, co byl kapitán vracen do minulosti, bylo přesně 8 minut ze snímku. Zapomněl jsem to změřit :) ()

samuele

Už úvodné scény vtáčej perespektívy dávali tušiť že zapnúť si tento film nebola chyba. Neopozeraný Duncan Jones natočil dobre pozerateľný scifi film ktorý sa chcel u divákov zapísať hlavne originálnym spracovaním, dobrými hereckými výkonmi čo sa mu síce podarilo a pocukrovanie efektnými scénami mi pripadalo vcelku na slušnej úrovni.Tempo bolo vysoké (i keď sa k záveru po stále opakujúcich sa seqenciách filmu trošku spomaľovalo) takže logicé medzery nevadili aj vdaka výbornému soundtracku.Záver filmu mne mi pripadal čudne nepresvedčivo ale dá sa to odpustiť. K piatim hviezdam už len stačilo niečo viac niečo hlbšie , niečo čo by človeka viac emočne naplo a nútilo si tento film zapamätať na dlhšiu dobu. ()

herr_carter

Takové filmy tady prostě chybí, člověk prostě musí zapojovat mozkové buňky až do konce.....a navíc tu je moje milovaná a jediná svého druhu MM, to mají pak filmy hned o úroveň více :)........................ moje hodnocení = 8 z 10. ()

Pollock

Tak tohle mě opravdu dostalo. Skvělá, napínavá podívaná, která mě ani chvíli nenudila. I ten lehce předvídatelný konec jsem si přál a pan režisér nezklamal. Řadím na špici mezi mé oblíbené v podobném ražení - Memento, Lola rennt a samozřejmě Donnie Darko :-) ()

Earl10

Perfektní záležitost, která naplno prodává svůj potenciál! Duncan Jones dostal do rukou tak zajímavou látku, že nám zprostředkoval konečně první kulervoucí záležitost téhle sezóny. Film se tváří poměrně skromně, ale já ho beru jako jeden z prvních blocbusterů roku a v mých očích je velmi vysoko. A navíc po tomhle filmu už můžu s klidným svědomím říct, že Jake Gyllenhaal patří mezi nejlepší herce své generace! Je perfektně doplňen sexy Michelle Monaghan a v dalších rolí září jak Vera Farmiga tak i Jeffrey Wright. Naprosto skvělej film, už teď se těším na další masterpiece Duncana Jonese! [viděl v kině] [100%] ()

Ivusha

Z kina jsem odcházela s velkým nadšením. Pár nelogičností a SPOILER happyend KONEC SPOILERU:-)) vem čert, byla to jízda, od které jsem neodtrhla oči, chybělo fakt málo a hodila jsem hodnocení nejvyšší;-) ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem